Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Złe parkowanie w Hiszpanii

Źle zaparkowany samochód w Hiszpanii i nie stosowanie się do poprawnego parkowania w miejscach niedozwolonych, może kierowcę słono kosztować. W zależności od miasta, opłaty za złe parkowanie są różne. Wywiezienie samochodu przez dźwig, czyli sławną hiszpańską grua, czasami może skończyć się ubytkiem paru zielonych setek euro z Twojego portfela. Taka wakacyjna "przygoda" może trochę zaboleć. Ale nie tylko to, sam stres wiążący się z odzyskaniem samochodu, może trochę zniszczyć nasz pobyt w Hiszpanii. Szczególnie jeżeli Twój język hiszpański nie jest na najwyższym poziomie ... lub poziomie ... zero ....

Hiszpania to bardzo liberalny kraj pod różnymi względami, ale z parkowaniem samochodu w Espana radzimy uważać, przestrzegać przepisów i stosować się do zasad. Zarówno w dużych hiszpańskich metropoliach, o Madrycie i Barcelonie nie wspominając, a na małych miasteczkach skończywszy. Czasami nawet małe, nadmorskie miejscowości mają bardzo sprawnie działający system wywózki samochodów z nielegalnego miejsca parkowania.

Szczególnie w okresie wzmożonego ruchu turystycznego, czyli podczas wakacji.
Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Urząd miasta takiego miasta, czy miasteczka, zarabia na tym niezłe pieniądze i w ich interesie leży "zwinięcie" jak największej ilości aut i to jak najszybciej. A kierowcy dźwigów są na prowizji, także starają się bardzo, aby jak najwięcej złapać tego typu "przestępców parkowania".

DZWIG-SAMOCHODOWY-HISZPANIA

Jak w praktyce wygląda zabranie samochodu w Hiszpanii przez grua?

Źle zaparkowałeś? Liczyłeś iż się uda? Chociaż na parę minut wyskoczyłeś z auta?
Szkoda było wydać parę euro na parking? Lubisz ryzyko?   .... To teraz czeka Cię kara ...

Po przyjściu na miejsce, prawdopodobnie zobaczysz zieloną lub czerwoną naklejkę w kształcie trójkąta na chodniku. To masz jeszcze szczęście, iż jest taka naklejka w zasięgu Twojego wzroku? Jeżeli jej nie ma, należy zadzwonić  - najlepiej - na policję, która poda Ci numer telefonu w to specjalne miejsca, gdzie składują nielegalne wehikuły.

Na tej naklejce - przyjrzyj się uważnie - jest podany numer telefonu i czasami adres "depositos de vehiculos" - to numer telefonu do instytucji, która zajmuje się zabieraniem nielegalnych samochodów? Co należy zrobić? No trzeba najpierw do nich zadzwonić i po numerach rejestracyjnych potwierdzić, iż nas samochód znajduje się właśnie na ich parkingu. W dużych miastach takich parkingów może być kilka! Zwykle ktoś mówi po angielsku i na pewno się dogadasz. Następnie należy zapytać o dokładny adres i jak daleko znajduje się parking.

Zakładając negatywnie, iż parking jest daleko, trzeba najlepiej złapać taksówkę i tam po prostu pojechać. Chyba iż masz takie szczęście iż deposito jest blisko i może przejdziesz się na piechotę dla zdrowia ....
Pamiętaj! Od momentu zabrania samochodu, opłaty są naliczane co godzinę, więc każda dodatkowa godzina auta na takim parkingu, to minimum 25€ "w plecy".

Odebranie samochodu

Po przyjściu i wylegitymowaniu się na parkingu należy uiścić stosowną opłatę za nielegalne parkowanie samochodu. Nie licz na nic mniej niż 100€ (wbrew temu co podane poniżej, ponieważ należy doliczyć podatek i czasami inne opłaty pobierane przez miasto) i to nawet w największej hiszpańskiej "dziurze" czy małym miasteczku. Nie udało nam się znaleźć informacji praktycznych, iż gdzieś ta "przyjemność" kosztuje mniej. Poniższe - to oficjalne taryfy na rok 2015, ale do tego należy doliczyć podatek i być może jakieś inne opłaty w samej miejscowości, które doliczają sobie urzędy miasta w danej lokalizacji.

Wniosek. Najlepiej stosować się do zasad, zapłacić za parking, skorzystać z parkingu podziemnego, nie ryzykować parkowania na miejscach dla inwalidów, nie parkować na linii żółtej i generalnie stosować się do zasad i czytać znaki i oznaczenia drogowe. Hiszpania mimo swego liberalizmu i "luzu" należy  gdzie przestrzega się zasad ruchu drogowego i zakazów parkowania w  niedozwolonych miejscach. Poniżej sprawdź ile kosztuje nielegalne parkowanie samochodu w poszczególnych miastach Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich i Balearach. Informacje oparte na wiadomościach z dziennika El Mundo Espana.

Pamiętaj podane ceny to tylko wywiezienie auta, zwykle należy doliczyć opłatę za przetrzymywanie samochodu na parkingu, które zaczynają się od - minimum 25€ za godzinę.

GRUA-ESPANA

Koszt wywiezienia samochodu za nielegalne parkowanie w Hiszpanii

Saragossa 180€
San Sebastian 152€
Valencia 152€
Sevilla 149€
Madryt 148
Barcelona 148€
Castellon de la Plana 125€
Lleida 143€
Palma de Mallorca 133€
Vitoria 141€
Toledo 137€
Logrona 114€
Huesca 124€
Vigo 132€
Albacete 128€
Cadiz 104€
Pontevedra 115€
Tarragona 113€
Cordoba 113€
Bilbao 112€
Alicante 107€
Granada 97€
Caceres 100€
Pamplona 100€
Valladolid 99€
La Coruna 99€
Segovia 98€
Las Palmas de Gran Canaria 96€
Lugo 94€
Gerona 87€
Jaen 82€
Murcia 76€
Salamanca 90€
Santander 76€
Oviedo 84€
Palencia 80€
Ourense 83€
Teruel 69€
Ceuta 78€
Santa Cruz de Tenerife 69€
Soria 56€
Burgos 67€
Malaga 74€
Cuenca 65€
Gijon 70€
Guadalajara 58€
Almeria 65€
Huelva 66€
Badajoz 57€
Ciudad Real 62€
Leon 47€
Avila 49€
Melilla 44€
Zamora 30€
Merida 97€

OPLATA-ZA-PARKING-ESPANA

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij