Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Opalanie topless i nago

Opalanie topless w Hiszpanii i innych krajach w praktyce. Letnie wakacje w słonecznej Hiszpanii najczęściej kojarzą się z wakacjami all inclusive, w hotelu o dobrym standardzie, z prywatną plażą lub ekskluzywnym basenem. Nic w tym dziwnego, przecież warunki atmosferyczne przemawiają właśnie za takimi wakacjami. Średnie temperatury latem na południu półwyspu iberyjskiego, na Costa del Sol wynoszą 29 stopni Celsjusza w ciągu dnia i 20 stopni w nocy.

Zimą temperatury spadają do średnio 16 stopni Celsjusza mierząc w styczniu. Jeszcze cieplejsze są Wyspy Kanaryjskie, latem temperatury są tu podobne co na kontynentalnej, południowej części Hiszpanii, zimą natomiast wynoszą średnio 24 stopnie Celsjusza w ciągu dnia i 18 stopni w nocy. Archipelag wysp Balearów, z Majorką na czele temperaturami przypomina bardziej kontynentalną część Hiszpanii, tutaj są nieco cieplejsze lata bo średnio 30 stopni Celsjusza w ciągu dnia, ale zimą temperatura wynosi średnio 16 stopni Celsjusza. Prawda, że są to warunki pogodowe, które potrafią przyciągać, szczególnie jeśli pomyślimy o naszych polskich zimach?

Rozrywkowe wakacje

Wasze wakacje często są przemyślane i zostaje wybrana najlepsza oferta. W hotelach czekają na Was liczne usługi zaliczone do pakietu all inclusive, często prywatna hotelowa plaża z wszelkimi wygodami, basen, hotelowe knajpki czy bary, pozwalające na delektowanie się każdą chwilą z zimnym drinkiem w ręku. Są jednak inne atrakcje, które przyciągają turystów, a hotele ich nie gwarantują.
Oczywiście, możemy myśleć o zwiedzaniu pięknej Hiszpanii, bo trzeba przyznać, ze zabytków na Półwyspie Iberyjskim nie zabraknie. Szczególnie, że Hiszpania do bardzo bogaty kulturowo i historycznie kraj. Jednak pozostając dalej przy plażowaniu i leniwym wypoczynku możemy mieć na myśli jeszcze inną rozrywkę. Hiszpania to kraj, w którym naturyści i nudyści powinni się czuć jak w raju, ale nie będziecie się tak opalać na hotelowych plażach czy przy hotelowych basenach.

NAGO-NA-PLAŻY

Opalanie topless i nago w Hiszpanii

W Hiszpanii w wielu miejscach można opalać się i kąpać topless, a nawet nago. Większość plaż jest po prostu mieszanych, z reguły bliżej wejść na plażę znajdziecie część plaży „ubraną”, czasem topless. Idąc głębiej na plaży zaczniecie spotykać nudystów. Dla nas jest to czasem szok kulturowy, szczególnie jeśli jesteśmy z małymi dziećmi, trzeba jednak wiedzieć, że w Hiszpanii można uznać to za normalne. Tutaj nikt nie patrzy krzywo na jedyną osobę ubraną na plaży, albo odwrotnie, na jedynego naturystę wśród ubranych plażowiczów.

Plaże w Hiszpanii odwiedzają osoby samotne, grupy znajomych, rodziny z dziećmi, a także pary, zarówno heteroseksualne jak i homoseksualne. Nikogo tutaj nic nie dziwi i nikomu to nie przeszkadza. Warto jednak wiedzieć, że w Hiszpanii znajdziecie też plaże organizowane specjalnie pod naturystów, gdzie jak już wspomniano mimo tego nikt w ubraniu nie zostanie wygoniony, jednak mile widziane jest, żeby wszyscy byli bez ubrania. Co ciekawsze, wiele z tych plaż odwiedzanych jest tłumnie przez Hiszpanów, również z rodzinami i często są to plaże bardzo zatłoczone.

W Hiszpanii znajdziecie również całe ośrodki wypoczynkowe czy osiedla dla naturystów. Jeśli dobrze poszukacie znajdziecie również apartamenty na sprzedaż lub wynajem na takich osiedlach.

Plaże naturystów w Hiszpanii

Najwięcej plaż dla naturystów w Hiszpanii znajdziecie na wybrzeżach Costa Blanca i Costa del Sol. Nic dziwnego, ponieważ wybrzeża mają dobre warunki atmosferyczne, a ośrodki turystyczne tutaj są na wysokim poziomie, natomiast plaże po prostu przyciągają każdego niezależnie od upodobań. Część wybrzeża Costa del Sol nazywana jest Costa Natura, jest to pierwsza plaża dla naturystów w Hiszpanii, otworzona w 1979 roku.

To właśnie Costa Natura reklamowana jest jako najlepsza naturystyczna plaża w Hiszpanii, na której możecie nie tylko opalać się lub kąpać się nago, ale w jej okolicy wynająć lub kupić bungalow lub apartament gdzie nikogo Wasza nagość nie zdziwi. Na Costa del Sol Wybrzeżu Słońca, najciekawsze plaże naturystyczne oprócz Costa Natura to Estepona, Cabopino, Marbella, Benalnatura, Benalmadena.

Costa Blanca oferuje plaże dla naturystów w okolicy miejscowości La Marina, niedaleko Torrevieja i Guardamar del Segura. Plaże tutaj otoczone są nie tylko wydmami, ale również lasem palmowym i co ciekawsze, sosnowym. Niedaleko znajdziecie również plaże dla naturystów w okolicy Alicante – Arenales del Sol. Popularne plaże to Vera Playa i Javea.

Na Costa Brava również znajdziecie plaże, na których mile widziane jest opalanie bez ubrania. Dzikie Wybrzeże może pochwalić się takimi plażami jak Cala Tavallera – Poert de la Selva, Playa del Senor Rmón – Santa Cristina d`Aro, Playa de la Boadella – Lloret de Mar, Playa de la Isla Roja – Begur i Plya de Es Borró – Colera. Costa Dorada, czyli Złote Wybrzeże również słynie z naturystycznych plaż. Tutaj łączna długość pięknych, piaszczystych plaż wynosi około 215 kilometrów, tutaj znajdziecie Cala Fonda, Plajtja Larga i El Torn. Sprawdź listę plaż dla naturystów w Hiszpanii według poszczególnych regionów i wybrzeży.

ZDJECIE-NOGI-OPALANIE-NAGO

Wybrzeże Costa del Maresme może zaprosić na swoje plaże naturystyczne Musclera de Arneys de Mar oraz Las Rocas w Calella.
Plaże dla naturystów znajdziecie również na Hiszpańskich wyspach, na Balearach na Majorce czy Ibizie, ale także na Wyspach Kanaryjskich. Ibiza to wyspa sławna z imprez trwających do samego rana i tłumów młodych imprezujących turystów. Co ciekawsze zanim stała się celem modnych wakacji na Balearach, Ibiza była mekką hipisów, co mogło mieć wpływ na dzisiejszą Ibizę. Na Balearach najbardziej naturystyczną wyspą jest dzika Formentera. Na Wyspach Kanaryjskich najbardziej naturystyczna jest piękna Fuerteventura, a najmniej naturystycznych plaż znajdziecie na Teneryfie, ponieważ jest to wyspa najbardziej zurbanizowana, pełna turystów, co nie zawsze sprzyja rozebraniu się na plaży i delektowaniu chwilą.

Należy jednak wiedzieć, że wiele plaż w Hiszpanii nie ma oficjalnego statusu plaży dla naturystów, a mimo to, znajdziecie na niech turystów opalających się nago lub topless. Na jednej plaży mogą przebywać zarówno ubrani w kostiumy turyści, turystki ubrane w same majtki od bikini oraz całkowicie rozebrani naturyści. Zarówno w Hiszpanii jak i całej zachodniej Europie opalanie topless jest oznaką wyzwolenia i nowoczesności. Niektóre kurorty wręcz zachęcają turystki do opalania się topless, aby zwiększyć atrakcyjność swoich plaż i przyciągnąć kolejnych turystów.

Jeśli macie problem z wyborem plaży, chcecie znaleźć taką dla naturystów lub wręcz odwrotnie, przyjeżdżacie tutaj z małymi dziećmi i wolelibyście ograniczyć do minimum widoki, do których pociechy mogą być nieprzyzwyczajone, na stronie internetowej Ministerstwa Zasobów Naturalnych znajdziecie katalog, w którym jest dokładny opis plaż, wraz z ich charakterystyką, tam właśnie dowiecie się czy dana plaża jest „nudista”.

Naturyzm z Europie

Hiszpania na tle innych krajów na świecie, czy Europy z podejściem do opalania się toples, czy całkowicie nago, jest bardzo liberalna. Nie można jednak powiedzieć, że jest to jedyny kraj otwarty na turystów, z nadmorskimi kurortami, w którym można opalać się topless lub całkowicie nago. Sąsiednia Francja jest chyba najbardziej naturystycznym krajem w całej Europie, jeśli nie na świecie.

Jeśli bierzemy pod uwagę Hiszpanię, Grecję, Włochy, Portugalię, Chorwację, czyli kraje które są najczęstszym kierunkiem letnich wakacji, to wszędzie znajdziecie plaże dla naturystów, we Francji jednak znajdziecie najwięcej ośrodków zorganizowanych specjalnie pod naturystów. Co ciekawsze we Francji naturystyczne plaże znajdziecie nie tylko nad wybrzeżem, czego nie powiemy na przykład o Hiszpanii.

Portugalia podobnie jak Hiszpania nie zwraca specjalnej uwagi na to, czy ktoś woli opalać się topless, w kostiumie, czy też całkiem nago. Tutaj znajdziecie sześć oficjalnych naturystycznych plaż, a także dziesiątki innych, na których nagość nikogo nie razi. Gorące Włochy natomiast mogą pochwalić się siedmioma plażami przeznaczonymi dla naturystów, co przy długości linii brzegowej może wydawać się bardzo małą ilością. Najbardziej liberalna pod tym względem jest Sardynia. Bardzo naturystycznym krajem otwartym na turystki opalające się topless, czy turystów naturystów bez względu na płeć jest Grecja. Hiszpania na tym tle jak widać wypada dość dobrze.

Mimo wszystko warto zapamiętać

Należy pamiętać, że mimo liberalnego podejścia do nagości i tolerancji do beztroski turystów nie zawsze nagość, czy nawet zdjęta koszulka w przypadku mężczyzn są na miejscu. Jeśli to jest idealne przebranie na plażę lub promenadę, nie zawsze jest to dobry pomysł, aby bez koszulki iść do centrum miasta, restauracji czy nawet wracać w ten sposób do hotelu. Przebywanie topless lub nago w miejscu publicznym jest legalne, ale należy zachować zdrowy rozsądek i mieć na uwadze lokalne zakazy. Zwiedzając Hiszpanię musicie pamiętać, że najważniejsze są zwyczaje lokalne, które łatwo zaobserwować i się do nich dostosować.

OPALANIE-BEZ-BIUSTONOSZA

Wbrew temu, że Hiszpania to społeczeństwo bardzo liberalne w podejściu do opalania topless lub bez ubrania, należy pamiętać, że wchodząc na plażę często mijamy tablice informacyjne z zakazami, których należy przestrzegać. W Walencji nie można na plaże wjeżdżać rowerem i mieć zardzewiałego sprzętu, parasoli czy leżaków, w Barcelonie i najbliższej okolicy nie wolno wprowadzać na plażę czworonogów, nie wolno korzystać z plażowych pryszniców z użyciem środków higienicznych takich jak mydło, czy szampon, w niektórych miejscach nie wolno kłaść się bliżej niż sześć metrów od wody, a w wielu miejscowościach na plażach obowiązuje całkowity zakaz palenia i spożywania napojów alkoholowych. Mandaty za łamanie tych zakazów są dość wysokie, warto więc rozejrzeć się, czy wyjątkowo na tej plaży, którą wybraliście, nie ustalono zakazu opalania się topless, choć to wydaje się bardzo nieprawdopodobne.

Bezpieczeństwo opalania

Bez względu na to, czy opalacie się topless, nago, czy w kostiumie kąpielowym, musicie pamiętać o tym, żeby zachować szczególną ostrożność przy kontakcie ze słońcem. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych to nie wymysł firm kosmetycznych, ale Wasze dobro. Z oparzeniami słonecznym nie ma żartów, lepiej nie ryzykować ich powstawania, mogłoby to popsuć Wasz urlop, a w przyszłości być jeszcze bardziej brzemienne w skutkach. W Hiszpanii zaleca się stosowania kosmetyków do opalania o faktorze minimum 20.

opalanie na plaży w Hiszpanii | plaże dla naturystów w Hiszpanii według regionów | najlepsze plaże w Hiszpanii |

 

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij