Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Telefon komórkowy w Hiszpanii

Telefon komórkowy to teraz nieodzowna część życia każdego człowieka na naszej planecie. Telefony komórkowe są częścią życia każdej osoby w Hiszpanii i niewiele osób w Hiszpanii ich nie posiada. Jeżeli zdecydujesz się na stałe zamieszkanie w Hiszpanii, wcześniej czy później odwiedzisz sklep z telefonami komórkowymi w Hiszpanii i  kupisz przynajmniej jeden telefon. Poniższe informacje o telefonii komórkowej w Hiszpanii również przydadzą się osobom wybierającym się na wakacje lub wczasy do Hiszpanii i zamierzają przywieźć własną, polską komórkę do Hiszpanii.

Polskie telefony oczywiście działają w Hiszpanii, ale opłaty roamingu są ciągle dość drogie, więc po przeprowadzce do Hiszpanii, warto jest kupić nowy telefon komórkowy. Przyda się do kontaktu z wszelkimi urzędami, agencjami i bankami. Także członkowie rodziny z pewnością pośpieszą do sklepów i kupią sobie telefon komórkowy w Hiszpanii.
Telefon komórkowy w Hiszpanii można kupić w zasadzie wszędzie, od wielkich miast, po najmniejsze miasteczka, a na wioskach hiszpańskich kończąc.
Po przyjeździe do Hiszpanii, możesz kupić trzy rodzaje telefonów komórkowych w zależności od opłat związanych z użytkowaniem telefonu komórkowego na terenie Hiszpanii:

  • telefon komórkowy na kontrakt. Opłata i abonament miesięczny, ściągany z Twojego hiszpańskiego konta bankowego. Do nabycia telefonu komórkowego na kontrakt potrzebne będzie konto w banku w Hiszpanii, dowód tożsamości, paszport lub numer N.I.E. Nie wszyscy operatorzy sieci komórkowych chętnie sprzedają telefony na abonament dla osób nowych w Hiszpanii. Niezbędne jest konto w banku, adres zamieszkania i często jest wymagany numer N.I.E.
  • telefon komórkowy na kartę. Czyli telefon komórkowy na doładowania, zupełnie jak u nas w Polsce. Warto od takiego telefonu rozpocząć w Hiszpanii. Można go kupić wszędzie, aczkolwiek rozmowy mogą być trochę droższe, ale daje Ci to pewną swobodę i możliwość kontrolowania kosztów używania telefonu. W tej chwili w Hiszpanii wymagane jest zarejestrowanie takiego telefonu, dzieje się automatyczne po użyciu pierwszy raz telefonu. Telefon na doładowania w Hiszpanii można kupić nawet w supermarkecie i we wszystkich sieciach komórkowych w Hiszpanii, także przez internet
  • telefon "libre" czyli "wolny telefon" gdzie możesz włożyć swoją własną kartę SIM i wybrać sobie operatora z którego usług chcesz korzystać w Hiszpanii. Jak również w innych krajach w Hiszpanii jest dostępne ściągnięcie simlocka z telefonu za niewielką opłatą. Jest dużo tego typu sklepów i serwisów w Hiszpanii. Koszt ściągnięcia simlocka w Hiszpanii to kwota od 10€ do 15€. Nielegalne, ale praktykowane.
     

Operatorzy telefonów komórkowych w Hiszpanii

Jaką sieć wybrać dla swojego telefonu komórkowego po przyjeździe do Hiszpanii. Tu z pewnością pomogą przyjaciele i znajomi, którzy z zapałem i ochotą podzielą się doświadczeniami dobrymi i tymi złymi, odnośnie każdej z hiszpańskich sieci komórkowych. Każdy ma inne doświadczenia. Czasami niektórzy narzekają na jedną sieć, a chwalą drugą i na odwrót. Tu już trzeba kierować się instynktem i własnymi upodobaniami.
W Hiszpanii jest kilka głównych i najważniejszych operatorów sieci komórkowej. Wymienione są one poniżej.

Movistar

To największy operator w Hiszpanii, posiada 65% rynku. Jest to cześć Telefonica, głównego operatora telefonicznego w Hiszpanii, jak również w większości krajów Ameryki Łacińskiej, od Kolumbii i Meksyku, na Chile kończąc. Internet, telefonia stacjonarna i telefony komórkowe. tzw. "big boy" na rynku telekomunikacji.

Vodafone Espana

To drugi co do ilości klientów operator sieci komórkowej w Hiszpanii. Vodafone w 2002 roku kupił Airtel. Kto był w Hiszpanii przed 2002 rokiem z pewnością dobrze pamięta Airtel. Vodafone posiada około 14 mln klientów w Hiszpanii. Vodafone oferuje także domowy ADSL w Hiszpanii, czyli dostęp do szybkiego internetu. Również telefony stacjonarne.

Orange Espana

W roku 2005 Orange kupił Amenę. Orange podobnie jak w innych krajach w tym i w Polsce jest własnością France Telecom S.A. Orange w Hiszpanii posiada około 11 mln użytkowników i również oferuje dostęp do bezprzewodowego internetu na terenie całego kraju, oraz szybkiego domowego internetu.

Yoigo

Stosunkowo nieznana firma, która rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku. Zaczęła z wielkimi problemami i z trudnością zdobywała pierwszych klientów. W tej chwili sytuacja wygląda znacznie lepiej. To czwarty co do wielkości operator telefonów w Hiszpanii. W 2009 Yoigo zdobyło pierwszy 1 mln klientów. Te telefony można kupić w supermarketach, budkach z telefonami komórkowymi, itp. W ostatnich latach słyszeliśmy opinie jakoby Yoigo posiadało najtańsze rozmowy telefoniczne w Hiszpanii.

HISZPANIA-TELEFONY

Komórka w Hiszpanii

Telefony komórkowe w Hiszpanii działają na podobnej zasadzie co w Polsce i na świecie. Ceny telefonów komórkowych w Hiszpanii są podobne do polskich, również rozmowy telefoniczne są w podobnej cenie, ale to zależy już od rodzaju taryfy i rodzaju operatora na jakiego zdecydujesz się po przyjeździe do Hiszpanii. Wybierając się do sklepu z telefonami, jak wszędzie, będziesz miał dwie opcje do wyboru. Zwykle telefon jest związany z kartą SIM danego operatora i może być używany tylko z jego telefonem, albo będzie to telefon "libre" do którego włożysz swoją własną kartę SIM. Zwykle tego rodzaju telefony są droższe co pewnie doskonale wiecie, ale za to możesz sobie wybrać dowolnego operatora komórkowego. To także jeżeli po raz kolejny wybierzesz się za granicę, kupisz tylko kartę SIM i będziesz mógł korzystać ze swojego cennego aparatu.
Jeżeli kupisz w Hiszpanii telefon na doładowania na Twoim koncie będzie kredyt na 10€, 15€ lub 20€, co zwykle zobowiązuje Cię, ale niekoniecznie, do zostania przy danym operatorze i korzystania z jego usług w przyszłości. Kredyt zwykle jest wart więcej niż sam telefon komórkowy. Nowy telefon będzie z ładowarką. Gniazdka elektryczne w Hiszpanii są identyczne jak w Polsce, więc nie ma potrzeby kupowania dodatkowego adaptora jak np. w Wielkiej Brytanii lub w Stanach Zjednoczonych.

Jeżeli przywieziesz ze sobą do Hiszpanii telefon z simlockiem z Polski, jest możliwość ściągnięcia takiego simlocka z danego telefonu. Oficjalnie to nielegalny proceder, ale jak pewnie doskonale wiecie, wszyscy to robią...W Hiszpanii będzie Cię to kosztować od 10€ do 15€ w zależności na kogo trafisz. Czasami w supermarketach i centrach handlowych są stoiska z telefonami komórkowymi. Tam należy zapytać czy zajmują się również ściąganiem simlocka z telefonów komórkowych.

Na co uważać podczas kupowania telefonu komórkowego w Hiszpanii

-zapytaj się najpierw sprzedawcy czy telefon jest "libre" czy też nie
-podczas kupowania telefonu komórkowego nie zapomnij wziąść ze sobą instrukcję i ładowarkę do telefonu komórkowego
-zapytaj się o gwarancję na telefon i czy możesz go oddać na wypadek gdyby coś było nie tak
-w wypadku kupowania używanego telefonu, zapytaj się o możliwość zwrotu aparatu w wyniku niewłaściwego funkcjonowania telefonu
-sprawdź czy wziąłeś numer PIN i numer PUK do nowego telefonu

Ile kosztują rozmowy telefoniczne w Hiszpanii

Plany taryfowe na telefon komórkowy w Hiszpanii są różne i różnią się w zależności od operatora sieci komórkowej. Czasami są dość zagmatwane i trzeba się dobrze wczytać w podpisywany kontrakt, aby zrozumieć system naliczania opłat w zależności od pory dnia, dnia tygodnia lub weekendu i rodzaju wykonywanych połączeń. Jednakże jest klika części wspólnych.

Telefony na doładowania i telefony na kontrakt dzielą się na dwie grupy: opłaty godzinowe i opłaty ogólne. Tzn. koszt Twoich rozmów zależy od pory dnia w której zostanie wykonana rozmowa telefoniczna. Telefony na doładowania i telefony na kontrakt dzielą dzień na kilka segmentów czasowych, każdy z nich z różną ceną za rozmowę telefoniczną za każdą minutę. Np.  w serwisie Vodafone w telefonach na kartę dzień rozbity jest na trzy części o różnych taryfach: od 0:00 do 6.00, od 6.00 do 16.00 i od 16.00 do 24.00. Opłaty są zdecydowanie niższe rano, najdroższe podczas godzin południowych i tańsze wieczorem, oraz w nocy. Taryfa ogólna jest taka sama przez cały dzień, więc musisz tutaj wypośrodkować i postudiować dokładnie oferty każdego z operatorów komórkowych w Hiszpanii. Generalnie działa to na takich samych zasadach jak telefon komórkowy w Polsce.

Ceny rozmów również zależą gdzie i na jaki telefon dzwonisz w Hiszpanii czy też za granicę. Cena za rozmowę różni się w zależności czy dzwonisz na telefon stacjonarny, na komórkę czy też wykonujesz rozmowę telefoniczną za granicę, także rozmowy międzymiastowe są droższe w Hiszpanii. Jeżeli dzwonisz na inną komórkę innego operatora, też taka rozmowa będzie zdecydowanie droższa niż dzwoniąc na komórkę tego samego operatora. Wszyscy operatorzy w Hiszpanii oferują wszelkiego rodzaju plany taryfowe, możliwości wybrania kilku numerów do swojego przyjaciela, gdzie taka rozmowa będzie tańsza, telefony do rodziny, wybrane numery, etc, etc. Opcji jest mnóstwo, trzeba z nimi się tylko uważnie zapoznać.

Podsumowując, generalnie w Hiszpanii tylko za wykręcenie numeru i połączenia, koszt to około 0,12€, za SMS to koszt 0,15€ na terenie Hiszpanii. W Hiszpanii wysłanie SMS-a za granicę kosztuje drożej i dokładany jest podatek (IVA) 21% do kosztu SMS. (jesień 2012).

Jeżeli masz zamiar przywieść swoją komórkę do Hiszpanii, to zdecydowanie tańszą alternatywą będzie kupno karty SIM na miejscu w Hiszpanii. Dla tych co lubią być dobrze przygotowani na podróż podsuwamy pomysł, aby kupić hiszpańską SIM kartę przez internet i kazać sobie ją wysłać na polski adres. Możesz nieźle zaoszczędzić podczas pobytu w Hiszpanii.
Natomiast dla osób zamierzających zamieszkać w Hiszpanii, najlepiej po przyjeździe jest pójść do najbliższego sklepu z komórkami i kupić nowy hiszpański telefon komórkowy na kartę albo na kontrakt.

Gdzie doładować telefon na kartę w Hiszpanii

Jeżeli staniesz się właścicielem telefonu komórkowego na kartę w Hiszpanii, aby doładować taki telefon dodatkowym kredytem, można to zrobić na kasie w każdym większym supermarkecie, w sklepach sprzedających telefony komórkowe, których mnóstwo w każdym mieście w Hiszpanii. Można to zrobić również w sklepie z wyrobami tytoniowymi "Tabacco", w miejscach gdzie sprzedawana jest prasa, czyli w kioskach z gazetami. Kredyt jest dodawany natychmiast po uiszczeniu opłaty, dostaniesz SMS-a z kwotą za jaką doładowałeś telefon. Tak jest ze wszystkimi operatorami w Hiszpanii.

Jak sprawdzić ile masz na koncie? My sami korzystamy z usług Vodafone Espana, także tylko tę sieć możemy tutaj Wam przybliżyć. I tak, jeżeli chcesz sprawdzić ile zostało Ci na koncie, wystarczy wystukać na klawiaturze kod *134#, dostaniesz SMS-a z kwotą jaka pozostała Ci na koncie.
Jeżeli wyjedziesz z Hiszpanii na dłuższy czas karta SIM przestanie być aktywna. W przypadku Vodafone to 3 miesiące. Hiszpański telefon również można używać w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Dochodzą opłaty za roaming zagraniczny.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij