Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Banki w Hiszpanii

W tej części przewodnika dla polskich mieszkańców w Hiszpanii i dla osób zainteresowanych przeprowadzką do Hiszpanii i kupnem nieruchomości w Hiszpanii, prezentujemy informacje o bankach w Hiszpanii i garść informacji o hiszpańskim systemie bankowym. Aktualne informacje użyteczne dla osób planujących zakup domu lub apartamentu w Hiszpanii, oraz dla osób planujących transfer środków pieniężnych z banku w Polsce, do banku w Hiszpanii.

Jeżeli jesteś na etapie przelewania pieniędzy z Polski do Hiszpanii na zakup nieruchomości, przydadzą Ci się poniższe informacje. Wiadomo, praktycznej i teoretycznej wiedzy nigdy za dużo. I również dla naszych klientów, kupujących nieruchomości, te informacje się z pewnością przydadzą na każdym etapie kupowania domu w Hiszpanii. Znajdziesz tu również informacje o bankomatach w Hiszpanii, kartach kredytowych w Hiszpanii, kartach VISA, kartach kredytowych Mastercard, kartach debetowych i kartach kredytowych, wydawanych przez hiszpańskie banki obcokrajowcom w tym dla obywateli Polski. Znajdziesz tu informacje o opłatach bankowych w Hiszpanii, podczas przelewania pieniędzy na konto w Hiszpanii.

Podamy informacje o bankach przez internet w Hiszpanii, jaki bank najlepiej wybrać w Hiszpanii do przeprowadzenia transakcji kupna lub sprzedaży nieruchomości. Dowiesz się także o zagranicznych bankach na terenie Hiszpanii jak np. Deutsche Bank w Hiszpanii lub angielski Lloyds Bank albo Barclays w Hiszpanii. Poznasz placówki i oddziały banków zagranicznych w Hiszpanii.
Dowiesz się tutaj gdzie najlepiej wymienić walutę w Hiszpanii i z jakiego banku najlepiej skorzystać podczas wymieniania pieniędzy na wakacjach lub wczasach w Hiszpanii. Informacje dla turystów i rezydentów korzystających z hiszpańskich bankomatów, oraz banków w Hiszpanii, nie tylko podczas nabywania nieruchomości, ale również informacje dla osób wybierających się na zorganizowane wakacje lub wczasy do Hiszpanii.

Jeżeli kupisz nieruchomość w Hiszpanii, wybierz dobry bank z łatwym i jasnym dostępem do on-line banking. Szczególnie jeżeli nie będziesz zbyt często przyjeżdżał do Hiszpanii. Podczas zakupu w naszym biurze nieruchomości, polecimy dobry bank w Hiszpanii. W ostatnich latach, podczas kryzysu z jakim boryka się Hiszpania, hiszpańskie banki pozmieniały się, niektóre połączyły się, niektóre z nich zmieniły nazwy i logotypy. Jednak oddziały i placówki pozostały te same, z wyjątkiem oczywiście tych, które zamknęły niektóre swoje branże. Hiszpański system bankowy jest dość rozbudowany i postaramy się objaśnić osobom zainteresowanym jak funkcjonują banki w Hiszpanii. Znajdziesz tu informacje o godzinach otwarcia banków w Hiszpanii i inne praktyczne informacje o bankach w Hiszpanii.

Bank w Hiszpanii dla obcokrajowca

Zwykle w większości przypadków są dostępne dwa rodzaje kont, jakie możesz otworzyć w banku, w Hiszpanii:

Konto dla rezydenta w Hiszpanii -  w euro lub w obcej walucie

Konto dla nie rezydenta w Hiszpanii - w euro lub w obcej walucie.
Takie konto, zwykle otwieramy dla osoby zainteresowanej kupnem nieruchomości w Hiszpanii. Podczas kupowania nieruchomości przez naszą agencję wspólnie z naszym klientem wybieramy się do banku aby otworzyć konto, niezbędne do sfinalizowania zakupu nieruchomości.
Potrzebne jest ono nie tylko do transferu środków z Polski lub innego kraju, ale również do późniejszego opłacania mediów, podczas użytkowania nieruchomości. Takich jak energia elektryczna, woda, gaz, lub coroczny podatek od nieruchomości. W większości przypadków także za czynsz, za utrzymanie nieruchomości w Hiszpanii. W banku można zlecić polecenie zapłaty.

Nawet jeżeli posiadasz numer N.I.E. w pierwszym stadium otwierania konta w banku, podpisujesz dokument mówiący, iż rozliczasz się z podatków w Polsce lub innym kraju, a nie płacisz ich w Hiszpanii. Konto dostajesz dla nierezydenta w Hiszpanii. Do otwarcia takiego konta, potrzebny jest ważny paszport, dowód osobisty (ID), czasami, niektóre banki wymagają potwierdzenia adresu w Polsce, w postaci dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania w Polsce. Zwykle jest to rachunek za wodę lub rachunek za prąd.
Po 6 miesiącach bank w Hiszpanii zwykle sprawdza czy zmienił się Twój status nierezydenta. Jeżeli staniesz się rezydentem w tym czasie, należy do banku dostarczyć numer N.I.E. i powiadomić bank, iż stałeś się rezydentem w Hiszpanii.

JAKI-BANK-W-HISZPANII
Jaki bank w Hiszpanii wybrać

Niektóre banki w Hiszpanii, a właściwie wszystkie, operujące na południowych wybrzeżach Hiszpanii, tam gdzie jest najwięcej turystów, posiadają międzynarodowe branże, tzw. Oficinas Internacionales lub Oficinas Estranjeras. W takich oddziałach, zwykle personel mówi w kilku językach: angielskim, niemieckim, francuskim, czasami rosyjskim lub jakimś skandynawskim językiem (norweski, szwedzki).

Jaki bank wybrać w Hiszpanii?

Najważniejsze, aby wybrać bank, który posiada łatwy i prosty dostęp do transakcji internetowych. Jeżeli jesteś dłuższy czas poza Hiszpanią, np. w Polsce, warto od czasu do czasu kontrolować swoje hiszpańskie konto bankowe, a wiadomo, najłatwiej robić to przez internet. W niektórych przypadkach do wykonania przelewu potrzebny jest telefon komórkowy na który otrzymujemy dodatkowe hasło zabezpieczające.

Dla naszych klientów kupujących nieruchomości wybieramy najlepszy bank. Czasami jest to związane z otrzymaniem kredytu hipotecznego. Wtedy konto bankowe jest powiązane z kredytem hipotecznym, z którego to konta, bank pobiera sobie miesięczne raty kredytowe. Od czasu do czasu, otrzymasz na swój adres domowy w Polsce, wyciąg lub ekstrakt bankowy z aktualnymi transakcjami i ruchami na koncie.

Ile kosztuje utrzymania konta bankowego w Hiszpanii?

To zależy od banku, aktualnej sytuacji na rynku i koszty utrzymania konta bankowego w Hiszpanii zmieniają się raz na kilka lat. W tej chwili w bankach z którymi współpracujemy utrzymanie roczne, zwykłego konta, kosztuje w granicach 36€.

Największe 20 banków w Hiszpanii

Poniżej prezentujemy listę 20 największych banków w Hiszpanii. Część z nich z pewnością doskonale znasz, gdyż działają one na arenie międzynarodowej w tym mają oddziały w Polsce. Np. Bank Santander w Polsce  działający pod marką Bank Santander Consumer. Z racji lokalizacji naszych biur nieruchomości działamy i współpracujemy z lokalnymi bankami na terenie Costa Blanca i Costa del Sol. Czasami oferty lokalnych banków bywają lepsze dla klienta, niż tzw. wielkich "graczy".

 • Bank Santander Central Hispano
 • Bank BBVA czyli Banco Bilbao Vizcaya Argentaria
 • Bank la Caixa, Caixa d´Estalvis i Pensions de Barcelona
 • Caja Madrid (od 2012 Bankia)
 • Banco Popular Espanol
 • Caja de Ahorros de Valencia, Castellón y Alicante (Bancaixa) teraz Bankia (2012)
 • Banc Sabadell (od 2012 część CAM)
 • Caixa d´Estalvis de Catalunya
 • Caja de Ahorros del Mediterráneo (od 2012 połączył się z Banco Sabadell)
 • Bankinter
 • Caja de Ahorros de Galicia (od 2012 Nova Caja Galicia)
 • Caja de Ahorros de Zaragoza, Aragón y La Rioja
 • Unicaja
 • Bilbao Bizcaia Kutxa, czyli bank BBK
 • Caja España de Inversiones
 • Caja de Ahorros Vigo, Ourense, Pontevedra (Caixanova)
 • Caja de Ahorros de Salamanca y Soria (CajaDuero)
 • Caja de Ahorros de Guipúzcoa San Sebastián
 • Deutsche Bank -España
 • Banco Pastor

 
Dlaczego potrzebujesz konta w banku hiszpańskim ?

Do przeprowadzenia każdej transakcji kupna i sprzedaży nieruchomości potrzebne jest konto bankowe. Jeżeli zdecydujesz się na zakup nieruchomości automatycznie otworzymy dla Ciebie konto w banku. Wtedy bezpiecznie będziesz mógł przelać środki na zakup domu z konta w Polsce. Obowiązuje numer IBAN. Konto w dalszym ciągu będziesz potrzebował do opłacania mediów podczas użytkowania nieruchomości, takich jak prąd i woda.

ZDJECIE-BANKOMAT-HISZPANIA

Także czynsz (comunidad), oraz podatek od nieruchomości (płatny raz w roku, podobnie jak w Polsce) może być płacony bezpośrednio z konta. Najlepiej ustanowić tzw. direct debit. Wtedy opłaty są automatycznie ściągane z konta. Bardzo wygodna forma płatności. Unikniecie wtedy np. przerwania dostawy energii elektrycznej do nieruchomości (co się nagminnie zdarza osobom nie mieszkającym w Hiszpanii na stałe) lub wody.
Ruchy na koncie najlepiej obserwować przez internet.
Bank wyda też kartę debetową VISA lub MasterCard, a w niektórych bankach możesz złożyć podanie o kartę kredytową. Niektóre zaoferują to automatycznie.

Godziny otwarcia banków w Hiszpanii

Banki w Hiszpanii są otwarte od 8.00 do 14.00. Czasami latem jeden dzień w tygodniu bank jest otwarty dłużej. Jednak standardowe godziny otwarcia banków w Hiszpanii to czas od 8.00 do 14.00. Więc jeżeli musisz załatwić coś w banku, lepiej zrobić to wcześniej. Unikniesz też wtedy kolejek i tłoku.

Bankomaty w Hiszpanii

Podobne jak w Polsce i w każdym zakątku świata. Po włożeniu zagranicznej karty powinna się pojawić informacja o wyborze języka. Zawsze dostępny jest język angielski, jeżeli hiszpański to nie Wasz pierwszy język, którym władacie. W zależności od przyznanego Ci limitu, można wypłacić do 600€ gotówki dziennie.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij