Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Segovia

Przewodnik po Segovia w Hiszpanii. Miasto Segovia to jedno z najsławniejszych, historycznych miast Hiszpanii. Zaraz po Madrycie i Toledo, to właśnie Segovia jest najczęściej odwiedzanym miastem tej części Hiszpanii i Starej Kastylii. Przepięknie zachowany rzymski akwedukt w Segovii to największy magnes dla turystów. W tej części przewodnika po Hiszpanii, dowiesz się wszystkiego o najważniejszych atrakcjach turystycznych w Segovii, znajdziesz tutaj miejsca noclegowe w Segovii, dowiesz się jak najlepiej zaplanować podróż do Segovii i znajdziesz u nas mapę Google, Segovii. Jednym słowem, wszystko, czego potrzebuje turysta, wybierający się do tego zakątka Kastylii i Leon w Hiszpanii.

Segovię warto odwiedzić podczas zwiedzania Madrytu, więc jeżeli planujesz indywidualną wycieczkę do Madrytu, pamiętaj, aby przynajmniej jeden dzień poświęcić na zwiedzanie Segovii. W mieście można również świetnie zjeść i znaleźć dobry i tani hotel.

Podróż z Madrytu do Segovii to zaledwie niespełna godzina jazdy samochodem z centrum Madrytu. Nie tylko akwedukt w Segovii, ale inne zabytki historyczne w mieście robią ten ośrodek jako idealną destynację turystyczną w Hiszpanii. Świadczy o tym olbrzymia ilość wycieczek zagranicznych, jakie z pewnością spotkasz, podczas zwiedzania Segovii.

To właśnie ten rzymski akwedukt z pocztówki ...

Również otaczające miasto, okoliczne wioski i malutkie miasteczka w dorzeczu rzeki Doraton, pełne są budowli i zabytków historycznych z czasów rzymskich. Warto również zwiedzić i te zabytki. Zakwaterowanie na taką wycieczkę, można z łatwością znaleźć w Segovii, ale urokiem takiej wyprawy, może być nocleg w wiejskim hotelu, zwanymi w Hiszpanii, hoteles rurales, lub paradores. I niech nie zwiedzie Cię nazwa, część z nich to ultra luksusowe hotele i miejsca noclegowe ze SPA i innymi wygodami dla turysty i osób poszukujących wysokiej jakości noclegu.

Miasto Segovia liczy 56.000 mieszkańców. Segovia to stolica prowincji o takiej samej nazwie - Segovia. Cała prowincja ma blisko 7000m2 powierzchni i wznosi się w najwyższych punktach na 2500 metrów nad poziomem morza. W najniższych partiach tego hiszpańskiego regionu, niektóre miasta leżą na wysokości 750 metrów n.p.m. Prowincja Segovia graniczy z południowym Madrytem, z północą prowincji Burgos i Valladolid, na wschodzie leży Soria, a od zachodu prowincja Segovia graniczy z Avila i Guadalajara.

Najlepszy okres na zwiedzanie Segovii to 25 października, kiedy odbywa się w mieście fiesta o nazwie San Frutos. Również w Segovii uroczyście celebruje się fiestę San Juan w czerwcu. Wielkanocna procesja w Segovii, również znana jest w całej Hiszpanii. Dla miłośników teatrów kukiełkowych z pewnością znany jest coroczny festiwal teatrów kukiełkowych, odbywający się w Segovii, w maju. Festiwal nazywa się Titrimundi i znają go również polscy artyści związani z teatrami kukiełkowymi w Polsce. Ponad sto teatrów kukiełkowych z całego świata odwiedza wtedy Segovię.

Klimat Segovii jest podobny do tego panującego w Madrycie. Lata są niezwykle upalne i gorące, natomiast zimy bywają mroźne i suche, czasamii zdarzają się niewielkie opady śniegu. Panuje tu typowy kllimat jak w całej Kastylii i Leon. W naszym przewodniku poznacz wszystkie atrakcje turystyczne w Segovia i poznasz informacje praktyczne, przydatne w planowaniu wycieczki do tej części Hiszpanii.

RZYMSKI-AKWEDUKT-SEGOVIA-HISZPANIA-ZABYTKI-FOTO
Wspaniały rzymski akwedukt w Segowii

Segovia informacje praktyczne

Hotele i noclegi w Segovia
Sprawdź ceny hoteli w Segovii w regionie Kastylia i Leon w Hiszpanii. Luksusowe hotele w Segovii, oraz tanie hotele na dwudniową wycieczkę do Segovii. Sprawdź ceny hoteli na wakacje i zarezerwuj wakacje przez naszą stronę internetową. Najlepsze oferty noclegów na każdą kieszeń w hiszpańskiej Segovii.

Pogoda Segovia
Sprawdź pogodę w Segovii w hiszpańskiej Kastylii i Leon. Zobacz jaki klimat panuje w tej części hiszpańskiej prowincji. Pogoda i temperatura w Segovii na dziś i następne 4 dni tygodnia. Zaplanuj podróż do Segovii z naszym przewodnikiem po mieście i prognozą pogody.

Mapa Segovia
Zobacz gdzie leży Segovia w Hiszpanii. Dokładna lokalizacja hoteli i zakwaterowania na mapie Segovii w Kastylia i Leon. Sprawdź mapę Segovii przed rezerwacją wakacji lub wycieczki do Hiszpanii. Mapa Google miasta Segovia w prowincji Kastylia i Leon na północ od Madrytu.

Wypożyczalnia samochodów Segovia
Zarezerwuj auto na wakacje w Segovii. Zamierzasz zwiedzać Segovię, odkryć okoliczne, rzymskie zabytki i malownicze wioski hiszpańskie? Potrzebny Ci samochód na wakacje? Zarezerwuj w panelu po lewej stronie lub odwiedź powyższy link na naszej stronie w przewodniku po Hiszpanii. Niskie ceny wypożyczalni aut w Hiszpanii.

Dojazd  do Segovii i komunikacja

Na zwiedzenie wszystkich zabytków w Segovii z pewnością jeden dzień nie wystarczy. Z Madrytu bez problemu, po kilkudziesięciu minutach dojedziesz samochodem. Z Madrytu do Segowii również bez trudu dociera się autobusem lub pociągiem z madryckich dworców Chamartin i Atocha. Podróż zajmuje 1h 50 minut. Jedyną niedogodnością jest to, iż dworzec kolejowy w Segovia jest poza miastem, trzeba dojechać autobusem miejskim do centrum, po drodze mija się również dworzec autobusowy w Segovii.

Miasto światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO

W roku 1985 stare miasto w Segovii, oraj akwedukt w Segovii zostały uznane za spuściznę światowego dziedzictwa ludzkości przez UNESCO. W otoczeniu starego miasta stoi szereg różnorodnych zabytkowych budowli zarówno cywilnych jak i o przeznaczeniu religijnym. Nie tylko należących w przeszłości do katolików ale również do mniejszości żydowskiej w Hiszpanii. Budowle upamiętniają różne kultury, które zamieszkiwały i po dziś dzień zamieszkują Segovię.

Jednym z najlepszych przykładów różnorodności kulturowej w Segovii jest dawna żydowska synagoga, teraz kościół Bożego Ciała (Corpus Christi), oraz żydowski cmentarz zlokalizowany w El Pinarillo na którym znajduje się centrum kulturalne, które jest najważniejszym żydowskim pałacem w hiszpańskich aljamas. Żydzi odegrali znaczącą role w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym Segovii. Główny księgowy Meir Melamed, zięć i następca Abrahama Seniora, naczelnego rabina Królestwa Kastylii, po przejściu na chrześcijaństwo przyjął imię Fernan Nunez Coronel. Był radnym miasta i piastował ważne stanowiska w Królestwie Kastylii.

ZDJECIE-ALCAZAR-SEGOWIA
Alcazar w Segovia

Muzea w Segovia

W mieście znajduje się kilkanaście muzeów. Najważniejsze z nich są wymienione poniżej. Oprócz najważniejszych zabytków architektonicznych w mieście, a wśród nich najsławniejszy rzymski akwedukt w Segovii, miasto posiada liczne zabytki, które są opisane w oddzielnych rozdziałach naszego przewodnika po tej części Hiszpanii.

 • Muzeum Segovii
 • Centrum Żydowskie w Segovii
 • Muzeum Sztuki Współczesnej "Esteban Vicente" w Segovii
 • Muzeum Pałacu Biskupiego
 • Muzeum Akademii Artyleryjskiej
 • Muzeum Katedralne w Segovii
 • Muzeum Broni
 • Muzeum murów w Segovii
 • Muzeum fundacji Rodera Robles
 • Dom Muzeum Antonio Machado
 • Muzeum Zuolaga

 
Festiwale i wydarzenia kulturalne

W Segovii rokrocznie odbywa się szereg festiwali i wydarzeń kulturalnych o światowym zasięgu. Najważniejszym z nich jest festiwal kina europejskiego w skrócie MUCES. Przegląd filmowy odbywa się od roku 2006, zwykle odbywa się w listopadzie. Daję szansę promowania i pokazania szerszej publiczności ambitnego kina europejskiego.

Publika ma okazje do obejrzenia nowych filmów które jeszcze nie trafiły na ekrany europejskich i amerykańskich kin, ale filmy które już zostały pozytywnie przyjęte przez krytykę filmową w swoich krajach.
Oprócz tego w mieście odbywa się w ciągu roku kilkanaście festiwali o charakterze tradycyjnym i kulturalnych, tak charakterystycznych dla życia kulturalnego i socjalnego w Hiszpanii.
Poniżej wszystkie, najważniejsze festiwale, odbywające się co roku w Segovia.

ARCHITEKTURA-SEGOVIA-HISZPANIA
Typowa zabudowa w Segovii

 • Fesiwal San Lorenzo. Około 10 sierpnia.
 • Fesiwal San Juan i San Pedro pod koniec czerwca. Odbywa sie w mieście od XV wieku
 • festiwal San Frutos. To patron miasta. Fiesta odywa sie 25 pażdziernika
 • Festiwal Virgin of Fuencisla. 25 września. Procesje kościelne świetej patronki miasta

W mieście znajduje się aż dziesięć opactw. We wszystkich odbywają się uroczystości podczas świąt Wielkiej Nocy i Wielkiego Tygodnia.

 • Soledad Dolorosa
 • Feligresia de San Andres
 • Real Cofradia de la Santa Esclavitud
 • Nuestra Senora de la Piedad
 • Soleded al pie de la Cruz
 • Santo Cristo de San Marcos
 • Santo Cristo de la Cruz
 • Cristo con la cruz a Cuesta
 • Resurrecion del Senor
 • Oracion en el Huerto

 

Hotel Dimar Walencja
Hotel Dimar Walencja
Walencja / Walencja
Hotel Subur Sitges
Hotel Subur Sitges
Costa del Garraf / Sitges
Hotel Abba Palacio De Arizón Sanlucar de Barrameda
Hotel Abba Palacio De Arizón Sanlucar de Barrameda
Costa de la Luz / Sanlúcar de Barrameda
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij