Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Salamanka

Salamanka lub Salamanca w Hiszpanii. Przewodnik turystyczny po Salamance w Hiszpanii, w cudownym regionie Hiszpanii -  Kastylia i Leon. Wszystkie, niezbędne informacje, przydatne podczas podróży do miasta Salamanka w Hiszpanii. Jedziesz na szkołę językową do Salamanca w Hiszpanii?

Tutaj znajdziesz przydatne informacje dla studenta języka hiszpańskiego w Hiszpanii. Salamanka to miejsce najlepszych szkół językowych w Hiszpanii i najsławniejszego uniwersytetu w tym kraju. Dowiedz się wszystkiego o Salamace z naszego przewodnika po tym niezwykłym mieście Hiszpanii. Hotele, zakwaterowanie, szkoły językowe i orientacja w Salamance.

Salamanka leży w zachodniej części Hiszpanii. Najbliższe miasta od Salamanki to miasto Avila, Valladolid, oraz Zamora. Stare miasto w Salamance zostało ogłoszone w roku 1988, przez UNESCO, miastem światowej spuścizny dziedzictwa ludzkości.

Na naukę hiszpańskiego do Hiszpanii ...? Tylko do Salamanki!

Miasto jest siedzibą jednego z najlepszych uniwesytetów w Hiszpanii, oraz miejscem gdzie, jak się powszechnie uważa, są najlepsze szkoły językowe w Hiszpanii. Atmosfera w Salamance przypomina studenckie miasto, metropolia wypełniona jest studentami i młodymi ludźmi z każdego zakątka świata.

Salamanka leży oddalona o 200km od Madrytu, do granicy z Portugalią jest tylko 80km. Uniwersytet w Salamance został ufundowany w 1218 roku i jest najstarszym uniwersytetem w Hiszpanii i trzecim, najstarszym uniwersytetem na świecie.
Na różnych wydziałach uniwersytetu w Salamance, studiuje ponad 30.000 studentów. Studenci, oraz turystyka to silnik napędzający ekonomię miasta, do tego dochodzą jeszcze usługi, oraz turystyka.

Salamanka jest stolicą Prowincji Salamanka w regionie Kastylia i Leon. Salamanka posiada 190.000 mieszkańców, jest to drugie, co do wielkości miasto w prowincji Kastylia i Leon, zaraz po Valladolid, które również jest ważnym ośrodkiem studenckim w Hiszpanii. Inne, duże miasta w tej prowincji to Burgos z populacją 180.000 mieszkańców, oraz miasto Leon, liczące 188.000 mieszkańców.

CASA-DE-LAS-CONCHAS-SALAMANCA-HISZPANIA

Jak dojechać do Salamanki

Najłatwiej dojechać do Salamanki pociągiem z Madrytu, Barcelony, Valladolid i Saragossy. Międzynarodowe połączenia kolejowe do Salamanki są dostępne z Paryża, przez San Sebastian, oraz z Porto w Portugalii. Dokładne połączenia kolejowe można sprawdzić na naszej stronie internetowej, przechodząc do rozdziału przewodnika po Hiszpanii, zatytułowanym pociągi w Hiszpanii. Polecamy.

Lotnisko w Salamance znajduje się na terenie bazy wojskowej Matacan, oddalonej o 14km od centrum Salamanki. Są regularne połączenia lotnicze do Barcelony, Paryża, także czarterowe połączenia do Palma de Mallorca i na Wyspy Kanaryjskie. Latem są regularne połączenia lotnicze na Majorkę, Minorkę, oraz na Gran Canaria. Także loty do Malagi i na Ibizę.

Do Salamaki łatwo jest również dojechać samochodem, z Polski to wyprawa na kilka dni i około 3.200km. Najważniejsze drogi dojazdowe do Salamanki, to droga A50 Autovia de la Cultura: Avila - Salamanka, dalej, droga o symbolu A62: Autovia de Castilla: Burgos - Valladolid - Salamanca - Ciudad Rodrigo. Kolejna ważna droga, to droga A66: Autovia Ruta de la Plata: Gijon - Oviedo - Mieres - Puerto de Pajares - Leon - Benavente - Zamora - Salamanka - Bejar - Plasencia - Merida - Sewilla.

Inne drogi, to droga SA-11: północny wjazd do Salamanki, oraz droga SA-20 południowy akces do miasta.
Mniej ważne drogi dojazdowe do miasta to  droga N-501: Avila - Penaranda de Bracamonte  - Salamanka, oraz trasa N-620: Burgos - Venta de Banos - Valladolid - Tordesillas - Salamanka - Ciudad Rodrigo - Portugalia

SALAMANCA-HISZPANIA
Widok na Salamankę
  STARE-MIASTO-SALAMANKA
Casa de las Conchas w Salamanka


Salamanka Informacje praktyczne

Hotele Salamanka
Planujesz zwiedzanie miasta? A może zapisałeś się na kurs językowy w Salamance? Potrzebujesz noclegu na kilka dni w mieście? Sprawdź ceny hoteli w Salamance i zarezerwój nocleg w mieście przez internet. Porównaj ceny noclegów w Salamance i zarezerwój pokój w hotelu, on-line.

Wypożyczalnie samochodów
Zarezerwuj samochód w Salamance on-line. Skorzystaj z wyszukiwarki samochodów na wynajem, na naszej stronie internetowej. Największy wybór aut na wynajem. Można sprawdzić ceny za wynajem auta i zarezerwować samochód z wyprzedzeniem. Bardzo przydatne, jeżeli zamierzasz zwiedzać okolice Salamanki i regionu Kastylia i Leon.

Pogoda w Salamance
Ta część Hiszpanii nie należy do najcieplejszych regionów, warto sprawdzić aktualną temperaturę i opady w mieście. Zobacz również pogodę długoterminową w Salamance. Nawet latem w tym regionie Hiszpanii może przydać się płaszcz przeciwdeszczowy i parasol. Sprawdź pogodę w Salamance przed wyjazdem.

Mapa Salamanki
Gdzie leży Salamanka w Hiszpanii? Dowiedz się z naszej mapy Goggle. Lokalizacja tej ważnej miejscowości uniwersyteckiej w Hiszpanii. Zwiedzanie miasta i poszukiwanie uniwersytetów i szkół językowych w Salamance. Do tego może Ci się przydać mapa Salamanki.

Uniwersytet w Salamance

W roku 1218 Alfonso IX ufundował Uniwersytet Salamanka. Pod patronatem uczonego, Alfonso X, jego bogactwo i reputacja znacznie wzrosła, szczególnie w latach 1252-1282, a jego szkoły prawa kanonicznego i prawa cywilnego, zaczęły przyciągać studentów nawet z uniwersytetów w Paryżu i włoskiej Bolonii.
W wieku XVI istnienie miasta praktycznie zależało od Uniwersytetu.

W czasie kiedy Krzysztof Kolumb wykładał na Uniwersytecie o swoich odkryciach w Ameryce, kolejny hiszpański odkrywca Hernan Cortes miał zajęcia w Salamance. Niestety, nie skończył uniwersytetu, wrócił do domu w 1501 roku w wieku 17 lat, bez dyplomu ukończenia studiów. 10 lat później, kolejny hiszpański konkwistador, Francisco Vasquez de Coronado urodził się w Salamance.

Uczeni z tego uniwersytetu, tacy jak Francisco de Vitoria mieli wpływ na szkockiego filozofa, studiującego w Paryżu Johna Maira, który w roku 1512 pomógł stworzyć tzw. "Prawo Burgos", które stanowiło o życiu, prawach i wolności tubylców z Ameryki Północnej i Południowej.

Kolejna ciekawostka z historii Uniwersytetu w Salamance, to historia Ignatiusa Layola, który podczas studiów w Salamance w roku 1527, został oskarżony o sympatyzowanie z Iluminatami i postawiony pod sąd komisji kościelnej, ale udało mu się uciec. Kilkadziesiąt lat później, w następnej generacji, święty Jan od Krzyża, studiował w Salamance, także poeta i pisarz Mateo Aleman. Miguel de Unamuno był znaczącą postacią uniwersytetu w czasach bardziej współczesnych.

PLAZA-MAYOR
Plaza Mayor w Salamance
  STUDENTKI-HISZPANSKIEGO
Studentki hiszpańskiego

Również w czasach współczesnych Uniwersytet w Salamance należy do najbardziej prestiżowych i poważanych uniwersytetów nie tylko w Hiszpanii, ale na całym świecie. Wiele młodych osób nadal przyjeżdża, ze wszystkich części Hiszpanii, studiować na uniwersytecie, a studenci stanowią znaczny procent ludności miasta (Uniwersytet ma 36.000 studentów, w przybliżeniu). Wsparcie dla populacji studentów, oraz usługi związane z życiem studenckim, jest jednym z najważniejszych gałęzi działalności gospodarczej w mieście.

Ci młodzi ludzie (również studenci z zagranicy, uczący się języka hiszpańskiego) zapewniają Salamance bardzo aktywne  życie nocne, szczególnie w przerwach między sesjami, oraz w weekendy.
Jako ciekawostkę przytaczamy fakt, iż wśród amerykańskich uniwersytetów, które sponsorują programy semestrów letnich, są Wake Forest University, Lamar University of Beaumont, Uniwersytet w Texasie i Lamar State College z Port Arthur, Texas i University of Georgia.

Doprowadziło to do tego, iż Salamanca znajduje się w górnej liście miast o najwyższej ilości barów, przypadających na jednego mieszkańca, tuż po Bilbao w Kraju Basków. Życie nocne kwitnie w Salamance.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij