Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Ranking uniwersytetów w Hiszpanii

Ranking uczelni wyższych i uniwersytetów na terenie Hiszpanii

Uniwersytety w Hiszpanii cieszą się dobrą opinią na całym świecie. Posiadają długoletnie tradycje i doświadczenie w kształceniu. Najstarszy z nich znajduje się w Salamance – został założony w 1218 roku, przez Alfonsa IX. W Hiszpanii są trzy rodzaje uniwersytetów: publiczne, prywatne i katolickie. Najwięcej jest uniwersytetów publicznych i to właśnie one uważane są za oferujące najwyższy poziom nauczania. W całym kraju jest 50 takich uczelni. Prywatnych wyższych szkół jest 14, a uniwersytety katolickie są 4 (stan na 2011 rok). Prywatne uczelnie są uważane za najlepiej dostosowane do wymagań nowoczesności. Wszystkie uczelnie w kraju są autonomiczne, mogą podejmować decyzje niezależnie od centralnej władzy. Uniwersytety dzielą się na uczelnie uniwersyteckie (escuelas universitarias), koledże uniwersytecie (colegios universitarios), fakultety (facultades) i szkoły techniczne (escuelas técnicas superiores). Na uniwersytetach uczy się kierunków z grup: nauki humanistyczne, nauki doświadczalne, nauki o zdrowiu, nauki społeczne i prawne, a także inżynieria i architektura. Najwięcej uczelni znajduje się w stolicy kraju – Madrycie oraz w Barcelonie (region Katalonia). Inne dość duże skupiska uniwersytetów są w regionie Andaluzja: w Sewilli, Almerii, Granadzie czy Kordobie. Na Majorce znajduje się jeden z Uniwersytetów – Universitat de les Illes Balears. Wyspy Kanaryjskie również zapraszają do studiowania – znajdują się tam dwie publiczne uczelnie.

Interesująca kultura i zwyczaje Hiszpanii, piaszczyste wybrzeża i doskonały klimat zachęcają do studiowania właśnie w tym pięknym kraju. Liczba zagranicznych studentów, którzy uczą się w hiszpańskich szkołach wyższych oscyluje wokół 75-80 tysięcy osób. To młodzi ludzie pochodzący najczęściej z Ameryki Południowej oraz krajów Unii Europejskiej. Coraz większym zainteresowaniem studia w Hiszpanii cieszą się wśród studentów ze Stanów Zjednoczonych. Hiszpania jest w USA na trzecim miejscu rankingu krajów, gdzie najchętniej studiuje tamtejsza młodzież. W Hiszpanii funkcjonuje również system wymiany studentów Erasmus, w którym bierze udział łącznie 33 krajów. Hiszpania wybierana jest najczęściej przez studentów Erasmusa jako docelowy kraj.

DOBRY-WYBOR

10 najlepszych hiszpańskich uniwersytetów

Universidad Complutense de Madrid

Uniwersytet Complutense w Madrycie znajduje się wśród najstarszych na świecie uczelni publicznych. Uczelnia została powołana do życia w roku 1293 jako Estudio de Escuelas Generales de Alcal, a w roku 1499 na mocy bulli zostaje zmieniona na Universitas Complutensis. Jest to prestiżowa uczelnia hiszpańska, która skupia wokół siebie największą liczbę studentów – około 70-90 tysięcy osób każdego roku.

Na uczelni wykłada ponad 6000 nauczycieli, którzy wykładają wiedzę na wysokim poziomie. Można studiować tutaj dowolny kierunek z dowolnej dziedziny nauk, wybierając wśród prawie 80 kursów. Główna siedziba uczelni i jej kampus znajdują się w Ciudad Universitaria, nieopodal stacji metra. Uniwersytet posiada głęboką tradycję, a wśród jego absolwentów znajduje się wielu przedstawicieli hiszpańskich elit.

Universidad de Barcelona

Uniwersytet Barceloński to często wybierana przez studentów uczelnia publiczna (studiuje to około 60-63 tysięcy osób). Uniwersytet prezentuje największą ofertę kursów i studiów podyplomowych. Program szkoły dostosowany jest do wymagań rzeczywistości społecznej i zmienia się wraz z nią. Do wyboru jest 76 kierunków studiów i istnieje możliwość studiowania metodą e-learning.

Uczelnia jest też zaangażowana w promocję badań naukowych i oferuje wysoką jakość ich programów. Uniwersytet posiada rangę wśród innych uczelni i jest też najczęściej wybierany przez studentów zagranicznych. Uniwersytet Barceloński bierze udział w programie wymiany międzynarodowej studentów LLP Erasmus, ale również tej krajowej (SICUE lub DRAC). Uczelnia oferuje akademik, dobrze wyposażoną bibliotekę i salę gimnastyczną. Obiekt dostosowany jest również do osób niepełnosprawnych.

SZKOLA-WYZSZA-BARCELONA
Uniwersytet w Barcelonie

Universidad Politécnica de Madrid (UPM)

Uniwersytet Technologiczny w Madrycie (Politechnika) to najstarsza i najbardziej znacząca hiszpańska uczelnia techniczna. Jest tutaj 21 ośrodków, które skupiają się na odmiennych obszarach i dziedzinach inżynierii, a także architektury. Jest to uczelnia o dużej liczbie zagranicznych studentów, których władze UPM zachęcają do studiowania. Uczelnia otwarta jest na doświadczenia i różnorodność międzykulturową, dzięki której rozwój technologiczny postępuje znacznie szybciej i efektowniej. Wymiany studentów na Politechnice w Madrycie prowadzone są z 400 innymi uczelniami, głównie w Europie, ale też na całym świecie.

Universitat Politécnica de Catalunya (UPC)

Uniwersytet Technologiczny Katalonii to techniczna uczelnia publiczna, która specjalizuje się w kierunkach związanych z architekturą i inżynierią. Znajdują się tutaj profesjonalne centra badawcze i najbardziej nowoczesne kierunki studiów, które przyciągają studentów z całego świata. Programy różnych kierunków zawsze dostosowane są do wszelkich nowości technologicznych i oczekiwań młodych osób. Można studiować tutaj kierunki takie jak fotonika, bioinżynieria, energetyka i aeronautyka. UPC kształci specjalistów na najwyższym poziomie. Kształci się tutaj około 30 tysięcy studentów, którzy mogą korzystać z oferty 42 kierunków studiów. Szkoła wyposażona jest w akademik, a także dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tutaj również istnieje możliwość studiowania w trybie e-learning.

Universidad de Sevilla

Uniwersytet w Sewilli to jedna z bardziej znaczących uczelni publicznych, o znaczeniu historycznym. Uczelnia została założona przez Katolickich Królów w XVI wieku jako Colegio Santa Maria de Jesus, kiedy odzyskali oni tereny Sewilli spod panowania Maurów. Uniwersytet jest ośrodkiem skupiającym się na badaniach i rozwoju nauki, a także wzbogacaniu kultury całego regionu. Obecnie studiuje tu około 65-70 tysięcy osób i aktywnie uczestniczy w studenckich wymianach krajowych, a także międzynarodowych.

Universidad de Granada

Uniwersytet w Granadzie został założony przez Karola V w 1531 roku, jakiś czas po zdobyciu miasta z rąk Maurów. Od tamtej pory Granada zaczęła zmieniać się w miasto uniwersyteckie, którym jest obecnie. Studiuje tutaj około 60 tysięcy studentów. Uczelnia przez jakiś czas zostawała pod wpływem arabskiego uniwersytetu Yusuf I z IV wieku. Na Uniwersytecie można wybierać wśród 51 kierunków studiów oraz 24 podyplomowych. Dodatkowo jest tutaj aż 141 programów doktoranckich, co świadczy o nastawieniu uczelni na rozwój nauki.

Universidad de Valencia (Universitat de València-Estudi)

Uniwersytet w Walencji to jedna z najważniejszych uczelni publicznych w kraju. Jej początki datuje się na 1499 roku i sam uniwersytet jest niezwykle przywiązany do swojej tradycji, a także dziedzictwa. Studiować można tu kierunki stricte naukowe, gdyż uczelnia skupia się na rozwoju dziedzin nauki i badaniach naukowych. Dostępnych jest tutaj wiele kierunków kształcenia, a nauczanie odbywa się na wysokim poziomie. Na Uniwersytecie studiuje ponad 50 tysięcy osób. Kampusy uczelni dzielą się na 3 wydziały: Blasco Ibáñez (Wydział Prawa), Burjassot-Paterna (Wydział Nauk Społecznych) oraz Tarongers (Wydział Ekonomiczny). Są to trzy główne ośrodki naukowe, a wokół nich znajduje się również wiele pobocznych.

Universidad de Alicante

Uczelnia publiczna o wysokim poziomie kształcenia. Studiuje tu około 30 tysięcy studentów rocznie. Główny kampus uniwersytetu znajduje się w San Vincente del Raspeig. Kierunek kształcenia można tu wybierać z ponad 50 kursów, a w całej uczelni jest około 70 wydziałów i 5 ośrodków badawczych, skupiających się wokół pięciu dziedzin nauczania: Nauk Społecznych i Prawa, Nauk Doświadczalnych, Inżynierii, Edukacji i Nauk o Zdrowiu, Sztuk Pięknych. Wydziały są wyspecjalizowane, a kierunki i przedmioty zgodne z wymogami współczesnego rynku pracy i rozwoju technologicznego. Uniwersytet jest zarządcą wirtualnej biblioteki Biblioteca Virtual Miguel de Cervantes, która wyposażona jest w największy elektroniczny zbiór literatury hiszpańskiej.

Universidad de Oviedo

Uczelnia powstała w XVII wieku w wyniku starań arcybiskupa Fernando de Valdés y Salas, który był członkiem Rady Naczelnej hiszpańskiej Inkwizycji. Uniwersytet w Oviedo rozpoczął nauczanie studentów w roku 1608. Kampusy ulokowane są w centrum Asturii, gdzie studentów zachęcają piaszczyste plaże, malownicze krajobrazy górskie i urocze miasteczka. Uniwersytet posiada bardzo dobrą kadrę wykładowców i szeroką ofertę specjalistycznych kierunków kształcenia. Jest to uczelnia otwarta na zagranicznych studentów i oferująca im doskonałe zaplecze. Kampusy uczelni znajdują się w trzech miejscowościach: Oviedo, Gijón i Mieres.

Universidad Politécnica de Valencia (UPV)

Politechnika w Walencji jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju. Uniwersytet, w swojej obecnej formie, został powołany do życia w 1971 roku i początkowo łączył szkoły Escuela Técnica Superior de Ingeniería del Diseño, Escuela Politécnica Superior de Alcoy i Facultad de Bellas Artes.
UPV ma 15 wydziałów oraz 5 kampusów (Camí de Vera, Blasco Ibáñez, Gandia, Alcoy, and Xátiva) ulokowanych w 3 miejscowościach: Valencja, Alcoy i Gandia. Kampusy uczelni są odpowiednio wyposażone i dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Politechnika w Walencji oferuje bardziej ogólne kierunki studiów podzielone na specjalizacje. Można tutaj wybierać wśród 48 kursów studiów I i II stopnia, a także 81 kursów doktoranckich. Uniwersytet ma doskonałe zaplecze badawcze i laboratoryjne. Jest także świetnie przygotowany na zagranicznych studentów – mieszkańcy Walencji są otwarci, a samo miasto oferuje studentom wiele atrakcji. Absolwentem UPV jest znany hiszpański architekt Santiago Calatrava.

STUDIOWANIE-WALENCJA
Uniwersytet w Walencji

Kolejne dziesięć uniwersytetów, które oferują wysoki poziom kształcenia i są często wybierane przez studentów to Universidad de La Rioja (główny kampus w Logrońo), Universidad Nacional de Educacion a Distancia z główną siedzibą w Madrydzie, Universidad de Zaragoza, Universidad Autónoma de Madrid z kampusem w Cantoblanco, Universidad Carlos III de Madrid (główny kampus w Getafe), Universidad de Málaga, Universidad Pompeu Fabra w Barcelonie oraz Universidad Autónoma de Barcelona z głównymi ośrodkami w Cerdanyola del Vallčs, Barcelonie, a także w Sabadell. Ostatnie dwie szkoły zamykające dwudziestkę najlepszych hiszpańskich uczelni to Universidad de Valladolid (kampusy w Valladolid, Palencia, Segovia, Soria) oraz Universidad de Las Palmas de Gran Canaria z ośrodkami w Las Palmas de Gran Canaria, Arucas, a także Teguise.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij