Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Alicante Kraków podróż

Podróż na trasie Alicante-Kraków to jedno z najczęściej wybieranych połączeń lotniczych i przejazdów na trasie Hiszpania-Polska, dla osób mieszkających w Hiszpanii na stałe jak również dla osób które kupiły Tutaj swoje zagraniczne lub wakacyjne nieruchomości. Przede wszystkim ze względu na dogodne loty z Alicante do Polski. Jeżeli mieszkasz w Hiszpanii lub posiadasz tutaj swoją wakacyjną nieruchomość na pewno z zainteresowaniem poczytasz nasze praktyczne informacje jak taką podróż uczynić bezstresową i jakie połączenia komunikacyjne wybrać na takiej trasie.

Dzielimy się z Wami praktycznymi informacjami i kilkoma przygodami po drodze, abyście i Wy mogli najlepiej wykorzystać swój pobyt w Hiszpanii i cieszyć się nie tylko domem w Hiszpanii na Costa Blanca, ale również bezpiecznie i tanio dojechać do Polski. Coraz więcej osób z Polski dzieli życie pomiędzy południową Hiszpanią a Polską. Również z naszych prywatnych obserwacji wynika iż coraz więcej Hiszpanów odwiedza Polskę i poznaje nasz piękny kraj, co bardzo cieszy, bo jeszcze kilka lat temu był tylko smutek, iż Hiszpanie zupełnie nie znają naszego kraju i kojarzą go tylko z jakimś krajem blisko Rosji, gdzie zimy są srogie i jest tylko bardzo zimno. To się zmieniło i to bardzo cieszy …

Etap 1

Najprawdopodobniej mieszkasz gdzieś na południowej lub północnej Costa Blanca, tzn. na południe lub na północ od Alicante. To regiony Hiszpanii najgęściej zaludnione przez obcokrajowców i osoby posiadające nieruchomości w Hiszpanii. Jeżeli dojeżdżasz do Alicante z Torrevieja lub urbanizacji na Orihuela Costa to prawdopodobnie posiadasz swój samochód. Najlepsze i najtańsze loty z Alicante do Polski oferuje już od paru ładnych lat irlandzki Ryanair. Jak dotychczas inne linie lotnicze nie przebiły się na tej trasie. Loty z Alicante do Krakowa i Wrocławia to jak dotychczas najtańsza I najkrótsza droga dotarcia z Costa Blanca do Polski. Od kwietnia 2014 będzie nowe połączenie Ryanaira z Alicante na lotnisko Warszawa Modlin. Bilety już są dostępne na stronie Ryanaira do kupienia i rezerwacji lotów przez internet.

Jeżeli masz swoje auto w Hiszpanii to najlepiej zarezerwować bilet lotniczy przez stronę Ryanaira, również warto zarezerwować parking przy lotnisku w Alicante na czas swojego pobytu w Polsce. Ceny za parking na lotnisku nie są wysokie i ostatnim razem kiedy jechaliśmy do Polski z Alicante płaciliśmy około 50 euro za 10 dni postoju. To wydaje się rozsądną ceną za tyle dni postoju samochodu. Parking przy lotnisku Alicante z którym współpracuje Ryanair, to parking o nazwie Aqua-car. Aby tam dojechać, trzeba z Torrevieja kierować się na lotnisko Alicante. Dokładnie jechać tak jak na lotnisko, następnie tuż przed lotniskiem należy skręcić w prawo – kierunkowskaz na miejscowość Torrelano. Należy podążać za drogowskazami na Torrelano. Po jednej i drugiej stronie drogi będziesz mijał dziesiątki różnych parkingów. Ważne aby się nie pomylić i znaleźć parking Aqua-Car. Jest on zlokalizowany około 3km od lotniska. Widoczny po lewej stronie drogi na Torrelano.

ALICANTE-LOTNISKO-PARKING-AQUA-CAR
Busiki na parkingu długoterminowym Aqua-Car współpracujące z liniami lotniczymi Ryanair

Po drodze będziesz mijał mnóstwo innych parkingów długoterminowych przy lotnisku w Alicante. Podczas ostatniej naszej podróży nawet dostrzegliśmy tablicę z ogłoszeniem iż oferują całoroczny postój w cenie 240 euro za rok parkowania auta. To doskonała oferta dla osób które często podróżują na trasie Alicante Polska. Jeżeli masz swój samochód w Hiszpanii i często jeździsz do Polski to rewelacyjna oferta z której warto skorzystać.
Wracając do parkingu Ryanaira Aqua car w Alicante. Podczas rezerwacji biletów lotniczych system rezerwacji biletów lotniczych Ryanaira również do ci opcję wydrukowania rezerwacji parkingu Aqua Car w Alicante.
Po przyjeździe na miejsce, parking znajduje się po lewej stronie drogi. Następnie należy wjechać na posesję, wejść do budki/recepcji i zgłosić swój przyjazd. Następnie po otwarciu bramy przez personel parkingu będziesz mógł wjechać swoim wehikułem i zaparkować auto na olbrzymim parkingu, gdzie stoją setki samochodów. Jest jeszcze opcja trochę droższa, gdzie auto można zostawić na wyasfaltowanej i zadaszonej części parkingu. To dla osób które dbają o swoje pojazdy i chcą aby samochód stał pod dachem i nie cierpiał w promieniach upalnego, hiszpańskiego słońca. Parę euro więcej i możesz skorzystać z takiej opcji.

ETAP 2

Po zaparkowaniu auta i wypakowaniu swoich bagaży przejdź pod budkę recepcji i poczekaj na busik, którym bezpłatnie zostaniesz przetransportowany na terminal lotniska w Alicante pod salę odlotów. Zwykle jest tylko kilka osób czekających na busik. Ten transport, który zajmuje dosłownie 5 minut, jest bezpłatny i jest wkalkulowany w cenie wynajmu parkingu Aqua car.
Po paru minutach jazy jesteś już na lotnisku w Alicante. Z tego dokładnie samego miejsca będziesz również odebrany w drodze powrotnej do Alicante. Częstotliwość kursowania busików z parkingu na lotnisko uzależniona jest od ilości osób rezerwujących parking, ale zwykle jest to kilka kursów na godzinę.

ETAP 3

Po dojeździe na lotnisko w Alicante bezstresowo wejdziesz na terminal lotniska i ruchomymi schodami lub windą należy dostać się do hali odlotów. Jeżeli masz zrobiony check-in online i nie masz dodatkowego bagażu, kierujesz się wprost do security check i po sprawdzeniu i prześwietleniu Twojego bagażu, wypróżnienia wszystkich kosztowności z portfela, ściągnięcia pasków od spodni i butów, a czasami kontroli osobistej, jesteś w hali odlotów.

PRZY-LOTNISKU-ALICANTE-PARKING
Recepcja parkingu długoterminowego Aqua-Car przy lotnisku Alicante

ETAP 4

Jeżeli masz czas i ochotę teraz czas na małą czarną i głęboki oddech przed podróżą do zimnej Polski z Hiszpanii. Jeżeli zakupy to Twoja pasja, bez której nie możesz życ, to w sklepach duty-free na lotnisku w Alicante znajdziesz jak wszędzie indziej na świecie, produkty wszelkiej maści kosmetycznej, alkoholowej i tytoniowej. Pamiątki z Hiszpanii, bagaże, bibeloty i akcesoria podróżne i wszystko to, co spotyka się na lotniskach na świecie. Jeżeli podróżujecie, to na pewno doskonale wiecie czego spodziewać się po lotniskowych sklepach.
Czy ceny wolnocłowych kosmetyków i innych produktów są aż takie atrakcyjne? Mi się osobiście nie wydaje. W sumie ceny są te same co na High Streets w innych miastach w Europie i nie ma się czym podniecać. Chyba te czasy dużych różnic cen artykułów wolnocłowych na lotniskach już dawno minęły.

Po posileniu się ostatnią hiszpańską kawką w jednym z lotniskowych barów i kafejek, trzeba przygotować się do lotu i na czas odlotu stanąć grzecznie w kolejce i cierpliwie czekać na wejście do samolotu. Wcześniej jeszcze można skorzystać z kantoru wymiany walut na lotnisku w Alicante. Jeżeli kurs uznasz za warty zachodu, można tutaj wymienić swoje euro na inną walutę lub na złotówki. Tuż obok kantoru wymiany walut stoją bankomaty hiszpańskich banków. O ile mnie pamięć nie myli, to bankomaty banku Sabadell i Bankia. Dawny CAM i Bancaja. Jeżeli masz konta w tym banku, to nie zapłacisz żadnej prowizji przy wybieraniu gotówki.
Dla osób które panicznie boją się latania może jeden lub dwa drinki mogą okazać się zbawienne. W hali odlotów na lotnisku w Alicante jest kilka pubów i restauracji, gdzie serwują napoje alkoholowe, piwo i inne trunki procentowe. Jeżeli to pomoże na strach przed lataniem, może warto strzelić sobie strzemiennego na odwagę i pewnym krokiem wsiąść do samolotu do Polski. A jeżeli to nie pomoże, to w aptece na lotnisku w Alicante możesz kupić melatoninę, którą używa sporo osób, które boja się latać samolotami. Inne remedia i środki na strach przed lataniem nie są mi niestety znane.

SKLEPY-WOLNOCLOWE-LOTNISKO
Sklepy wolnocłowe na lotnisku w Alicante

Dla osób które zapomniały zjeść śniadanie lub obiad przed wylotem do Polski z Alicante proponujemy odwiedzenie restauracji i jadłodalni w hali odlotów w Alicante. Jest nawet Burger King i zestawy z frytkami i napojem gazowanym w cenie około 6 lub 7 euro, który na pewno zaspokoi pierwszy głód i może śmielej pozwoli wejść do samolotu na trasie Alicante Kraków lub Alicante Wrocław.
Jeżeli chcesz coś na strawę duchową to jest również na lotnisku w Alicante kilka sklepów z prasą i książkami. Tutaj kupisz nie tylko hiszpańską prasę i najnowsze kolorowe czasopisma, ale także angielskie książki i prasę z Wielkiej Brytanii. To informacja dla Polaków mieszkających w United Kingdom i wracających z Hiszpanii do Londynu lub do pracy w Irlandii.
O toaletach może nie wypada pisać ale warto zaznaczyć iż toalety są na lotnisku w Alicante w hali odlotów, pokoje do przewijania bobasów i toalety dla osób niepełnosprawnych, oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich.

ETAP 5

Jeżeli wszystko idzie sprawnie i nie ma awanturujących się pasażerów, którzy znów mają za duży i za ciężki bagaż podręczny, o które tak zaciekle walczą linie lotnicze Ryanair, to powinieneś już siedzieć w samolocie do Polski.
Zwykle tak to nie wygląda różowo…
Notorycznie jesteśmy świadkami dantejskich scen na lotnisku w Alicate, kiedy pasażerowie kłócą się z obsługą Ryanaira o wielkość bagażu. Na siłę wciskają podręczny bagaż do stelaży sprawdzających gabaryty bagażu podręcznego i nie mogą ich stamtąd wyciągnąć. Mężowie i co silniejsi pasażerowie z kolejki muszą pomagać w jego wyciągnięciu. Sceny te powtarzają się tak często iż postanowiłem o tym napisać w niniejszym artykule. Niestety osoby które się nie zastosują i próbują przemycić większą niż dopuszczalną walizkę podręczną na pokład Ryanaira muszą pocierpieć w rękach personelu odprawy. Aż żal nieraz ściska obserwując osoby spocone, zdenerwowane i kłócące się zaciekle w najprzeróżniejszych językach z Hiszpanami podczas odprawy. Te wysypujące się ubrania z walizek , te toczące się po posadzce kosmetyki, kremy i wszelkiej maści przybory toaletowe, na siłę wciskane do podręcznej walizki. Te nerwowe przepakowywania i zakładanie na siebie dodatkowej odzieży z walizki podręcznej. Do tego dodaj płacz małego dziecka w wózku i soczyste klnięcia w najróżniejszych językach i macie obrazek odprawy Ryanair z Alicante do Polski…..
W ostatnich czasach Ryanair zupełnie ukrócił wielkie walizy jako bagaż podręczny i teraz trzeba się dostosować albo nie lecisz lub płacisz za dodatkowe kilogramy. Fakt faktem czy ten stres i dantejskie sceny na lotnisku są warte tego to już sami ocenicie…

ETAP 6

Już po wejściu do samolotu warto błyskawicznie zająć najlepsze miejsca aby nie ubiegli nas pozostali pasażerowie zaciekle walczący o miejsca najlepsze w jednostce latającej. Tu musisz być szybki i mieć dobrą pozycję wyjściowa (pole position) w kolejce do samolotu już przy wejściu. Pasażerowie Priority Pass zapewne już siedzą zadowoleni na swoich miejscach i z bagażem wsuniętym do luku bagażowego nad głową. Ci szczęśliwcy I Ci którzy uznali iż dodatkowe 30 euro ich nie boli, już siedzą i czekają na odlot z dezaprobatą obserwując kłębiący się tłum tych którzy nie chcą lub którzy nie mogą zapłacić więcej za bilet.
Teraz tłum walczy o najlepsze miejsca w samolocie. Obsługa samolotu pomaga wsadzać podręczny bagaż do luków bagażowych nad siedzeniami. Jeżeli wchodzisz jako jeden z ostatnich na pokład samolotu z Alicante do Polski, a samolot leci full, bądź pewny iż nie będzie już miejsca na Twój bagaż w luku nad głową. W tym wypadku pozostaje wsunąć walizkę pod siedzenie samolotu lub poprosić stewarda lub stewardessę Ryanaira o przechowanie bagażu w części dla personale samolotu. Ostatnio to często obserwowaliśmy na trasie lotów Alicante Kraków lub Alicante Wrocław.
Po tym nie pozostaje już nic innego jak usiąść wygodnie w ciasnym fotelu Ryanaira i 3h wytrzymać do lądowania w Krakowie lub Wrocławiu.

BANKOMATY-NA-LOTNISKO
Świeża gotówka na lotnisku w Alicante jest dostępna 24h

Ostatnio Ryanair zwykle ma opóźnienia na trasie Poska Hiszpania, nie tylko ze względów na pogodę ale i chyba na błędy logistyczne w lotach. Fakt faktem w ciągu ostatniego roku kiedykolwiek podróżowaliśmy z Polski do Hiszpanii Ryanair notorycznie miał opóźnienia. Mimo wszystko i tak jest to do zaakceptowania, zważywszy na tanie ceny biletów i na brak innej korzystniejszej opcji podróży samolotem z Alicante do Polski.

Zainteresuje Cię również:
lotnisko Alicante | Alicante przyloty | Alicante odloty | parkingi na lotnisku w Alicante | autobus z Alicante do Torrevieja |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij