Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Inwestycje Polaków w nieruchomości w Europie

W jakie nieruchomości inwestują Polacy?

Inwestycje w nieruchomości od wieków cieszą się ogromną popularnością. Już od zarania dziejów posiadanie ziemi, a z czasem i różnych budowli oraz obiektów, świadczyło o bogactwie i władzy. W pewnym momencie nieruchomości stały się po prostu biznesem i tak już zostało do dnia dzisiejszego. Widoczna aktywność Polaków w kwestii inwestowania w nieruchomości nastąpiła mniej więcej dwadzieścia lat temu.

Coraz częściej i chętniej kupują oni ziemię, dom lub mieszkanie w kraju i za granicą. Kupują także mieszkania dla swoich dzieci. Niektórzy decydują się również na zakup nieruchomości pod wynajem – są to najczęściej spotykane w naszym kraju formy inwestowania w nieruchomości.

Coraz większą popularnością cieszą się jednak apartamenty wakacyjne. Nasi rodacy chętnie kupują apartamenty nad Morzem Bałtyckim, w polskich górach, a także w Hiszpanii i innych, bardziej nawet egzotycznych miejscach. Główną motywacją do zakupu apartamentów wakacyjnych okazuje się połączenie kilku czynników. Jest to przede wszystkim chęć lokaty kapitału, a także posiadania miejsca do wypoczynku w atrakcyjnym regionie.

Dodatkową zaletą tego rodzaju inwestycji jest fakt, że istnieje możliwość wynajęcia wakacyjnego apartamentu innym turystom, co przynosi dodatkowy zarobek. W ostatnim czasie zaobserwować można w naszym kraju wzrost popytu na inwestowanie w zagraniczne nieruchomości, ulokowane w prestiżowych miejscach.

Inwestycje w europejskie nieruchomości

Wraz z poprawą kondycji finansowej naszych rodaków, zakup nieruchomości za granicą stał się zjawiskiem coraz to bardziej powszechnym. Z przeprowadzonych niedawno badań wynika, że aż 95% wszystkich transakcji dokonywanych za granicą, stanowią apartamenty i domy.

Pozostały odsetek to nieruchomości komercyjne takie jak działki, czy hotele. Do najczęściej kupowanych przez Polaków nieruchomości za granicą należą te położone w Hiszpanii, Chorwacji, Portugalii oraz Bułgarii.

Ogromną popularnością cieszy się również Lazurowe Wybrzeże. Polacy coraz częściej postrzegani są jako potencjalni klienci oraz wiarygodni inwestorzy w krajach Unii Europejskiej, głównie za sprawą dobrej pozycji polskiej gospodarki oraz dynamicznej sytuacji na rynkach różnych krajów.

Polacy, poszukujący nieruchomości za granicą, zwracają szczególną uwagę przede wszystkim na lokalizację.

Do najczęściej wybieranych obszarów należą te położone nad morzem, bądź oceanem, najlepiej z dostępem do plaży. Dużą popularnością cieszą się okolice bezpieczne, tereny zapewniające szereg turystycznych atrakcji, a ponadto budynki o wysokim standardzie wykończenia.

NIERUCHOMOSCI-W-HISZPANII

Inwestycje w hiszpańskie nieruchomości

Kryzys na rynku nieruchomości w Hiszpanii doprowadził do znacznego spadku cen. Na chwilę obecną za apartament w atrakcyjnej, nadmorskiej miejscowości w Hiszpanii można zapłacić mniej niż za mieszkanie w dużym polskim mieście. Taka sytuacja doprowadziła do znacznego wzrostu zainteresowania tego rodzaju inwestycjami.

Hiszpania jest na chwilę obecną jednym z najbardziej modnych kierunków inwestycyjnych naszych rodaków. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż hiszpański standard deweloperski jest znacznie wyższy od tego, jaki oferowany jest w naszym kraju.

 

Obejmuje on bowiem: wykończenie kuchni oraz łazienki wraz z wyposażeniem, położenie podłóg czy przygotowanie ścian pod malowanie. Koszty, które wiążą się z zakupem nieruchomości w Hiszpanii są umiarkowane. Nie istnieją ponadto żadne ograniczenia w stosunku do nabywców – obcokrajowców. Wydatki na utrzymanie hiszpańskich nieruchomości są porównywalne do tych, ponoszonych w naszym kraju.

Dodatkowym plusem jest fakt, że nasycenie hiszpańskiego rynku nieruchomości jest tak duże, że praktycznie w każdym budżecie można znaleźć coś odpowiedniego. Można znaleźć oferty zaczynające się już od 60 000 euro za studio, czy apartament do remontu. Górna granica to nawet 10 milionów euro za dom, czy willę. Na hiszpańskim rynku nieruchomości wciąż pojawiają się coraz to nowsze i bardziej ciekawe oferty, zarówno pod względem lokalizacji, jak i ceny.

IRLANDZKIE-NIERUCHOMOSCI

Inwestycje w irlandzkie nieruchomości

Swego czasu znaczna część Polaków postawiła również na inwestycje w irlandzkie nieruchomości, zwłaszcza z uwagi na fakt, iż ceny domów ulokowanych w stolicy Irlandii okazały się dużo niższe, niż w przypadku polskich nieruchomości. Pojawił się cały szereg ofert na irlandzkim rynku nieruchomości i związane z tym okazyjne ceny. W dublińskich dzielnicach Finglas, Clondalkin, czy Tallaght można było kupić domy oraz mieszkania za połowę ich faktycznej wartości rynkowej.

Dodatkowy wzrost zainteresowania irlandzkim rynkiem nieruchomości ze strony obcokrajowców nastąpił wówczas, kiedy Irlandzkie Ministerstwo Środowiska podało do publicznej wiadomości, że ponad 23 tysiące nieruchomości w kraju jest niezamieszkałych, bądź nieukończonych, w związku z czym lepiej jest sprzedać je zagranicznym inwestorom.

Zainteresuje Cię także:
czytaj dalej o nieruchomościach w Europie | praca w Anglii a nieruchomości w Hiszpanii | Portugalia czy Hiszpania | nieruchomości w Bułgarii czy nieruchomości w Hiszpanii |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij