Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Kradzieże w Hiszpanii

Ten rozdział naszego przewodnika po Hiszpanii i życiu w Hiszpanii powstał na podstawie wielu pytań, które regularnie docierają od naszych klientów w IBERMAXX, kupujących nieruchomości w naszych biurach w Hiszpanii. Często pada pytanie, po obejrzeniu zdjęć prezentowanych nieruchomości na sprzedaż. Dlaczego wiele nieruchomości posiada kraty w oknach, czasami kraty w drzwiach? Czy to oznacza iż w Hiszpanii jest wiele włamań do nieruchomości? Czy kupno nieruchomości w Hiszpanii jest bezpieczne? W związku z tym wielu osobom wydaje się iż w Hiszpanii często zdarzają się kradzieże i włamania do nieruchomości. Postaramy się wytłumaczyć na czym to polega i dlaczego.

Otóż wcale tak nie jest, iż w Hiszpanii jest duża przestępczość i zdarzają się włamania do nieruchomości.
Kraty w oknach są w Hiszpanii  i zdarzają się często. Dlaczego?
Wielu właścicieli nieruchomości, korzysta ze swojej posesji tylko przez parę miesięcy, albo parę tygodni w roku. Przez większą część roku takie mieszkanie lub dom jest po prostu zamknięte. Wielu właścicieli mieszkań decyduje się na założenie krat, aby mieć poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli widzi to sąsiad mieszkający obok, robi dokładnie to samo. I tak od lat przybywało krat w domach, w Hiszpanii.

W dawnych czasach hiszpańskiej prosperity, firmy zajmujące się zakładaniem krat musiały zarabiać setki tysięcy euro. Taka jest nasza teoria. Kradzieże, włamania i przestępstwa w Hiszpanii oczywiście są, tak jak w innych krajach i zdarzają się włamania do mieszkań, ale hiszpańskie statystyki nie odbiegają wcale, od innych krajów Unii Europejskiej. A tym bardziej od statystyk przestępczości w Polsce.

WLAMANIA-DO-NIERUCHOMOSCI
Włamania do hiszpańskich nieruchomości prawda czy mit?

W związku z tym wysyłamy do Was sygnał, nasi drodzu klienci, nie sugerujcie się kratami w oknach w hiszpańskich nieruchomościach. Takie po prostu tu panują zwyczaje i nie ma się czego bać, podczas dycydowania się na dom albo mieszkanie w Hiszpanii.
Zainteresuje Cię także rozdział w naszym hiszpańskim przewodniku po życiu w Hiszpanii.

Właściciele nieruchomości w Hiszpanii
Wszystko co powinien wiedzieć właściciel nieruchomości w Hiszpanii. Informacje dla kupujących i wynajmujących nieruchomości w Hiszpanii. Prąd, woda i inne rachunki związane z utrzymaniem nieruchomości na terenie Hiszpanii. Praktyczne informacje dla właścicieili domów i mieszkań. Przydatna lektura dla osób zainteresowanych zakupem domu lub mieszkania w Hiszpanii.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij