Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Opłacalność inwestycji w Hiszpanii

Czy kupno domu lub mieszkania w Hiszpanii w chwili obecnej to opłacalna inwestycja? W ogóle, czy kupno nieruchomości za granicą to w tej chwili dobry krok w Twojej karierze inwestycyjnej na zagranicznym rynku nieruchomości? Nie naszym zadaniem jest przekonywanie Państwa do kupna nieruchomości w Hiszpanii, sami Państwo zdecydujecie co jest dla Was najlepsze w chwili obecnej, kiedy doskonale znacie swoje domowe finanse.
Jednakże, jak wszystkim świadomym osobom doskonale wiadomo, najlepsze interesy i najlepsze inwestycje robi się w kryzysie i w czasie zapaści ekonomicznej. Wiedzą o tym bossowie tego świata i najbogatsi tego świata. Warto o tym pamiętać.

Nieskie ceny mieszkań i domów w Hiszpanii, spowodowały napływ do kraju, szczególnie na południowe wybrzeża "łowców" okazji nieruchomości. Również w biurze IBERMAXX, obsługujemy takich klientów i mamy takie okazje. Osoby z gotówką i z misją, aby kupować okazje, naprawdę prawdziwe okazje i to w ilościach po parę sztuk!

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku, Pan Donald Trump powiedział: teraz albo nigdy, chcesz zostać bogaty, chcesz inwestować w przyszłość i zarobić? Zbudować i powiększyć swoje portfolio nieruchomości? Kupuj w Hiszpanii i w USA. Jest cała masa okazji inwestycyjnych w tych krajach.
Jak Wiecie, ceny mieszkań w Hiszpanii w ostatnich 5 latach dramatyczne spadły. Wręcz niewiarygodnie. Kraj jest w kryzysie. W naszej ofercie mamy okazje czasami obniżone o 30%, nawet czasami oferty tańsze o 60%, nowych apartamentów od dewelopera. Aż "grzech" tego nie kupić. W Polsce, komunistyczna, wielka płyta, kosztuje więcej w Pcimiu Dolnym!

Do tego, dochodzi aspekt emocjonalny, o którym nie należy zapominać, a wręcz może należy go na pierwszym miejscu wymieniać: kupno nieruchomości za granicą, to całkowita odmiana Twojej rzeczywistości, dom w takim kraju jak Hiszpania i południe tego kraju, to czysta radość z posiadania apartamentu, domu czy bungalowu. Budząc się rano w promieniach słońca i przebywając z ludźmi, którzy się często uśmiechają, to zupełnie inna rzeczywistość od polskiego zachmurzonego nieba, błota na ulicach i smutnych ludzi, gnających rano do pracy...
Pomyśl i o tym, zanim zdecydujesz się zadzwonić do biura IBERMAXX i umówić się na przegląd nieruchomości. Te wartości również staramy się przekazać naszemu klientowi od samego początka wizyty w IBERMAXX i przeglądania z nami ofert zagranicznych nieruchomości.

INWESTOWANIE-W-HISZPANII

Sposoby inwestycji nieruchomości zagranicznych w Hiszpanii

Generalnie, kupujących i inwestujących w nieruchomości zagraniczne, możemy podzielić na kilka rodzajów. Sposoby inwestowania i możliwości zarobku na nieruchomościach w Hiszpanii:

Kupno nieruchomości pod inwestycję
Największa grupa inwestorów i osób poszukujących domów i mieszkań w Hiszpanii i Europie, jako zakupu stricte pod inwestycję i lokatę kapitału. Dużo gotówki, lokaty bankowe nie wystarczają, giełda nie satysfakcjonuje. Taka osoba kupuje dom za granicą pod inwestycję i lokatę kapitału.

Kupno nieruchomości pod wynajem
Zakup nieruchomości w Hiszpanii pod wynajem wakacyjny albo wynajem długoterminowy. Taka opcja daje możliwość dla właściciela posesji okazję do generowania stałego przychodu z wynajmu nieruchomości zagranicznej. Czy to w formie miesięcznego czynszu lub wynajmu podczas okresu urlopowego.

Kupno nieruchomości w celu późniejszej odsprzedaży
Ta grupa osób kupuje nieruchomości w celu późniejszej odsprzedaży z odpowiednim zyskiem. Od inwestora wymaga ostrożności, oraz wyboru dobrej lokalizacji nieruchomości i odpowiedniej okazji, gdzie po kilku latach będzie sensowny "margines" na możliwość zarobku na sprzedaży nieruchomości.

Kupno nieruchomości jako domu na emeryturę
Najbardziej wymagająca grupa klientów, kupujących domy za granicą. Coraz liczniejsza w naszym kraju, ze względu na powiększające się grono osób w Polsce, mogących pozwolić sobie na zakup mieszkania za granicą. Z resztą skalkuluj swoje fundusze w Polsce i przelicz czy nie bardziej opłaca Ci się przeprowadzić na emeryturę do Hiszpanii, niż mieszkać w Posce.

Kupno nieruchomości aby nie stracić okazji
Grupa osób, które po odwiedzenieu Hiszpanii i przejrzeniu ofert i zobaczeniu co się dzieje na południu Hiszpanii, kupuje ze świadomością, aby nie stracić obecnej okazji niskich cen. Tego typu osoby zwykle wspomagają się kredytem hipotecznym, który również dla klientów IBERMAXX pomagamy uzyskać w banku hiszpańskim na miejscu.

Kupno nieruchomości jako domu wakacyjnego
Ta grupa inwestorów kupuje nieruchomości za granicą na wakacje i ze względu na atrakcyjność turystyczną Hiszpanii. Zwykle są to osoby zawodowo czynne, dobrze zarabiające w polskich przedsiębiorstwach albo osoby prowadzące własną działalność gospodarczą w Polsce. Także Polacy pracujący za granicą: w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Holandii. Głównym celem takiej osoby, jest inwestycja w dom na wakacje w którym zamierzają spędzać letnie bądź zimowe wakacje w Hiszpanii.

Hiszpania na tle innych krajów do inwestycji w nieruchomości za granicą

Dlaczego akurat Hiszpanię wybrać na inwestycję kapitału i swoich środków pieniężnych. Odpowiedź jest krótka i konkretna. To dobry i zamożny kraj w granicach Unii Europejskiej. Kraj bezpieczny, z niską przestępczością, z najlepszym klimatem w Europie, z największym sektorem turystycznym w Europie. Co prawda, borykający się w tej chwili z problemami ekonomicznymi, ale to właśnie jest dla Ciebie okazja do inwestycji!

PASZPORT-HISZPAŃSKI

Po trwającym blisko 15 lat niezwykle intensywnym wzroście gospodarczym Hiszpanii począwszy od lat 90-tych XX wieku, w pamiętnym roku 2008, ekonomi ahiszpańska wkroczyła w fazę znacznego spowolnienia i wyraźnej recesji.
Wzrost PKB w 2008 wyniósł zaledwie 1,2%. Zaistniała w tym czasie sytuacja społeczno-gospodarcza Hiszpanii, miała i ma do dziś, znaczny wpływ na zmianę wartości nieruchomości w tym kraju. A dokładnie znaczny spadek cen nieruchomości w Hiszpanii i korektę wartości nieruchomości w Hiszpanii.

Jednak dokładnie analizując opłacalność inwestycji w zakresie kupna nieruchomości w Hiszpanii w porównaniu do innych krajów Europy i Świata, należy zawsze pamiętać, iż Hiszpania jest największą potęgą turystyczną Europy. Średnio, co roku Hiszpanię odwiedza niebywałe 60 mln turystów. Roczne wpływy z turystki międzynarodowej w Hiszpanii wyniosły w roku 2008 aż 61,6 mln Euro (UNWTO dane).

Jest to najwyższy wynik ze wszystkich krajów w Unii Europejskiej. Według obecnych prognoz Światowej Organizacji Turystyki, Hiszpania co najmniej do roku 2020 w dalszym ciągu będzie znajdować się na pierwszych pozycjach w sektorze turystycznym.

Nie ma wątpliwości, każdy inwestor o tym doskonale wie. To właśnie w tym kraju, w Europie, najlepiej zakupić nieruchomość, z powodu bardzo dużego potencjału inwestycyjnego Hiszpanii. Obecna korekta cen i wartości nieruchomości, szacowana na około 30% w niektórych wypadkach 50%, oraz pojawianie się na rynku mieszkaniowym Hiszpanii, nieruchomości przejętych przez banki w kraju, dają niebywałą okazję do wyjątkowo korzystnego zakupu wymarzonego apartamentu nad morzem lub domu z basenem w tym niesamowicie pięknym i słonecznym kraju Europy.

Na koniec należy podkreślić, iż to właśnie hiszpańskie nieruchomości, spośród wszystkich krajów Uni Europejskiej, cieszy się od lat, największym uznaniem wśród naszych klientów. Głównie z uwagi na największy potencjał inwestycyjny i zyski z tytułu stale rozwijającego się sektora turystycznego tego kraju. Hiszpania zawsze będzie Hiszpanią. Kryzys lub nie ....

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij