Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Prywatne leczenie w Hiszpanii

Dla wielu osób przeprowadzających się do Hiszpanii, szczególnie tych w podeszłym wieku i na emeryturze, jest to niezwykle ważna kwestia w podejmowaniu decyzji o przeprowadzce do Hiszpanii i zakupu domu tutaj.  Cóż może być bardziej ważnego niż własne zdrowie. W tym rozdziale przybliżymy temat prywatnych ubezpieczeń medycznych w Hiszpanii, pomożemy wybrać odpowiednią firmę ubezpieczeniową w Hiszpanii. To, pod warunkiem iż jeszcze nie posiadasz prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego wykupionego w Polsce.

Jak wspominaliśmy w innych rozdziałach naszego przewodnika poświęconych mieszkaniu w Hiszpanii, dobrze jest mieć wykupione prywatne ubezpieczenie, niż polegać na państwowej, hiszpańskiej służbie zdrowia, której mimo wszystko nie można nic zarzucić. Szczególnie w pierwszej fazie przeprowadzki do Hiszpanii, w pierwszych miesiącach, gdzie nie zawsze będziesz miał czas i energię na poznanie hiszpańskiego systemu opieki zdrowotnej. Istotnym aspektem jest również język. Często bariera językowa utrudni nam porozumiewanie się z lekarzem w Hiszpanii, który nie zawsze zna język angielski.
Poza tym, prywatne kliniki i szpitale oferują lepszej jakości serwis i opiekę dla chorego.

Ważna informacja. Słowo Seguros oznacza "ubezpieczenie" w Hiszpanii.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Hiszpanii

Jeżeli nie masz wykupionego ubezpieczenia na zdrowie w Polsce, możesz rozważyć wykupienie tego typu ubezpieczenia w Hiszpanii. Poniżej dowiesz się ile kosztuje prywatne ubezpieczenie w Hiszpanii i czy będzie Cię stać na takie ubezpieczenie i czy w ogóle będzie Ci się opłacała tego typu inwestycja na miejscu w Hiszpanii. Warto porównać ceny polskich ubezpieczalni oferujących polisy zdrowotne i tych działających na miejscu w Hiszpanii.

Wielu naszych klientów pyta nas, jak wygląda opieka zdrowotna w Hiszpanii, na jakim poziomie są hiszpańskie szpitale i ile kosztuje ubezpieczenie na zdrowie w Hiszpanii. Szczególnie ważny aspekt, ponieważ większość osób przeprowadzających się do Hiszpanii jest w zaawansowanym wieku, na emeryturze i z całą pewnością w najbliższym czasie, wcześniej czy później, będą musiały skorzystać z lekarza lub odwiedzić szpital w Hiszpanii. Coraz więcej Polaków przeprowadza się do Hiszpanii, nie tylko w poszukiwaniu pracy, ale przede wszystkim, kupując tutaj dom i postanawiając spędzić tutaj jesień swojego życia. Są to osoby na emeryturze, rencie i często po prostu martwią się jak to będzie w Hiszpanii, jak zachoruję i będę musiał pójść do lekarza, czy skorzystać ze szpitala w nagłych wypadkach.

CHORY-HISZPANIA

Jak pisaliśmy w rozdziale o państwowej służbie zdrowia w Hiszpanii, darmowa opieka w Hiszpanii jest na świetnym poziomie, ale oczywiście nie na tak dobrym poziomie, jak prywatne szpitale i prywatne kliniki medyczne, gdzie do dyspozycji będziesz miał najlepiej wykształconych lekarzy i profesjonalną pomoc medyczną. Dlatego warto ubezpieczyć się prywatnie w Hiszpanii i korzystać z prywatnych szpitali.

Pierwszym krokiem będzie dokładne przemyślenie swojej aktualnej sytuacji finansowej i logistycznej, jak podzielić życie, pomiędzy Polską a Hiszpanią. Czy w ogóle opłaca mi się wykupywać prywatne ubezpieczenie w Hiszpanii, jeżeli zamierzam przybywać w Hiszpanii np. tylko 3 miesiące w roku?
Jeżeli nie. Będziesz musiał także sprawdzić czy kwalifikujesz się do dostępu do darmowej/państwowej hiszpańskiej opieki medycznej. O darmowej opiece zdrowotnej w Hiszpanii poczytaj w rozdziale państwowa służba zdrowia w Hiszpanii na stronach naszego hiszpańskiego przewodnika, po praktycznym życiu w Hiszpanii.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie w Hiszpanii ?

Poniżej podajemy tylko przybliżone cyfry. Nie sposób jest przeanalizować wszystkich ubezpieczalni (lista ubezpieczalni poniżej) i wszystkich firm sprzedających polisy ubezpieczeniowe na zdrowie w Hiszpanii. Niektóre posiadają specjalne oferty, zniżki, rabaty, karty lojalnościowe i wiele innych produktów dla swoich klientów.

Dobre ubezpieczenie zdrowotne w Hiszpanii powinno Was kosztować około 800€ na rok, za parę (dwie osoby/ mąż + żona) w wieku około 50 lat.

Główny hiszpański ubezpieczyciel zdrowotny to Sanitas, który jest częścią wielkiej, międzynarodowej firmy ubezpieczeniowej BUPA. Nawet niektóre oferty z Sanitas, zaczynają się od tak niewielkich kwot jak 15€ miesięcznie za podstawowe ubezpieczenie na zdrowie. Sanitas ma swoje szpitale, gdzie personel mówi zwykle w dwóch językach tj. hiszpański i angielski.

Także dobrze jest przemyśleć czy opłacalne będzie dla Was wykupowanie prywatnego ubezpieczenia w Hiszpanii, czy może wykupić takie ubezpieczenie w Polsce, jeżeli np. zamierzacie spędzać 6 miesięcy w Polsce i 6 miesięcy w Hiszpanii. Z naszych informacji wynika iż niektóre firmy w Polsce, oferują tego typu polisy ubezpieczeniowe. Są też dostępne opcje world wide z możliwością korzystania z opieki medycznej na całym świecie.

Zwykle tego typu ubezpieczenie jest droższe i będziesz musiał powiedzieć ubezpieczycielowi o Twoim kraju w którym rezydujesz, ale wiadomo, taka opcja daje większą swobodę i bezpieczeństwo podróżowania po różnych krajach.

SZPITALE-I-SLUZBA-ZDROWIA-HISZPANIA-FOTO

Dlaczego warto mieć prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Hiszpanii ?

To że Polska należy do Unii Europejskiej nie daje Ci natychmiastowego prawa i dostępu do darmowej opieki medycznej w Hiszpanii. Więc być może nie będziesz miał innego wyjścia, jak tylko ubezpieczyć się prywatnie w Hiszpanii lub w Polsce.

W Hiszpanii masz prawo do darmowej opieki zdrowotnej, tylko jeżeli jesteś legalnie zatrudniony (legalny kontrakt), Twój pracodawca płaci składki ubezpieczenia społecznego lub jeżeli Ty prowadzisz działalność gospodarczą, jesteś samozatrudniony i opłacasz regularnie składki ubezpieczenia społecznego.

Jeżeli jesteś poniżej wieku emerytalnego, jeżeli przeszedłeś na wcześniejszą emeryturę, może się okazać w Hiszpanii, iż nie kwalifikujesz się aby mieć dostęp do państwowej służby zdrowia. Przez kilka ostatnich lat w Hiszpanii w naszym regionie (Wspólnota Walencjańska) rząd hiszpański "poluje" na osoby nielegalnie wykorzystujące system i bezpłatnie, oraz bezprawnie korzystających z opieki zdrowotnej.

W naszym regionie osoby niepracujące i w wieku przedemerytalnym muszą zapłacić 90€ miesięcznie, aby móc korzystać z państwowej służby zdrowia. Więc pytanie. Czy nie lepiej jest zapłacić trochę więcej i ubezpieczyć się prywatnie i korzystać z lepszych szpitali i bez "bólu głowy"?

Prywatne ubezpieczenie medyczne daje Ci dostęp do prywatnych szpitali i prywatnych lekarzy, którzy generalnie należą do wyższej klasy lekarzy, są lepszymi specjalistami i ukończyli lepsze uczelnie, niż Ci pracujący w państwowych placówkach służby zdrowia.

Bariera językowa. Lekarze i personel w prywatnych szpitalach mówią po angielsku. Także bardziej prawdopodobne, iż łatwiej będzie Ci się porozumieć w języku angielskim, niż hiszpańskim. Więc łatwiej będzie się porozumiewać w tak ważnych, kwestiach jak własne zdrowie.

Państwowe szpitale w Hiszpanii, są odwiedzane przez najbliższych chorego. Nie wszystkim może się to podobać. Hiszpanie to niezwykle rodzinny naród i jeżeli członek rodziny nagle zachoruje lub jest na łożu śmierci, odwiedza go nie tylko najbliższa rodzina, ale również dalsi krewni, ciotki i wujkowie. W prywatnym szpitalu będziesz obsługiwany przez przydzieloną Tobie pielęgniarkę i należycie obsłużony.

Czas oczekiwania na lekarza. Prywatne ubezpieczenie zwykle oznacza przeskoczenie kolejki i natychmiastową wizytę u danego specjalisty w Hiszpanii.

Łóżka w szpitalu, jakość szpitala, obsługa w prywatnym szpitalu w Hiszpanii to oczywiście wyższy standard w przypadku posiadania prywatnego ubezpieczenia na zdrowie.

Prywatne ubezpieczenie w Hiszpanii oznacza iż możesz wybrać doktora lub specjalistę do którego chcesz pójść na wizytę.

Hiszpańskie firmy sprzedające ubezpieczenia zdrowotne
 

 • Direct Seguro
 • Prebal
 • Aresa
 • Lagun Aro
 • HNA
 • Aegon
 • Asefa Seguros
 • Nationale Suisse
 • Seguros Bilbao
 • Aviva
 • Clinicum Salut
 • Adeslas
 • Asisa
 • Sanitas
 • Generali Seguros
 • Sovag
 • Groupama
 • Zurich Insurance
 • Allianz Insurance
 • Genesis
 • Catalana Occidente
 • Caser Seguros
 • Liberty Seguros
 • Verti
 • Axa
 • Linea Directa
 • MMT Seguros
 • Reale Seguros
 • Fexix Directo
 • Click Seguros
 • Pelayo
 • DKV

Zainteresuje Cię również:
państwowe leczenie w Hiszpanii | zdrowie na wakacjach | służba zdrowia w Hiszpanii

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij