Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Ubezpieczenie nieruchomości w Hiszpanii

W jaki sposób ubezpieczyć mieszkanie w Hiszpanii? Jak wygląda sprawa ubezpieczenia nieruchomości w Hiszpanii? To pytanie często zadają nam nasi klienci, odwiedzający nas w Hiszpanii i kupujący u nas mieszkanie lub dom. Warto ubezpieczyć swoje mieszkanie w Hiszpanii na wypadek zalania, pożaru, kradzieży lub innych zdarzeń losowych związanych z utrzymaniem i eksploatacją nieruchomości na terenie Hiszpanii. Podobnie jak w przypadku prywatnego ubezpieczenia na zdrowie w Hiszpanii, wybór firm dostępnych na rynku branży nieruchomościowo-ubezpieczeniowej, które ubezpieczy nasze  nowe mieszkanie, jest bardzo duży.

Wyjątek stanowi ubezpieczenie mieszkania w wypadku kiedy zaciągamy kredyt hipoteczny na danej nieruchomości. Wtedy hiszpański bank, pożyczający nam pieniądze na zakup mieszkania lub domu, automatycznie ubezpiecza nam nieruchomość, a my, oprócz miesięcznych zobowiązań w postaci rat kredytu hipotecznego, jesteśmy zobowiązani płacić ubezpieczenie na mieszkanie. W wypadku zaciągania kredytu hipotecznego, także obowiązuje nas ubezpieczenie na życie.

Zwykle opłata za ubezpieczenie mieszkania w Hiszpanii, jest pobierana raz w roku. Czasami ściągnięcie pieniędzy z konta, pokrywa się z rozpoczęciem roku kalendarzowego, a czasami z momentem zaciągnięcia kredytu hipotecznego w Hiszpanii.
Koszt ubezpieczenia na nieruchomość, zależy od kilku czynników. W momencie zaciągania kredytu hipotecznego wypełnia się ankietę, gdzie podajesz swój wiek, sytuację zawodową, przebyte choroby, ilość dzieci, zawód, nałogi  itp.

Rodzaj, położenie i wielkość nieruchomości, tutaj odgrywa największą rolę i od niej jest liczona wysokość składki takiego ubezpieczenia na dom.
To wszystko brane jest pod uwagę, jeżeli starasz się i dostajesz kredyt hipoteczny w Hiszpanii. Zwykle w momencie podpisania hipoteki na nieruchomości, bank narzuca nam swojego ubezpieczyciela. W większości przypadków są to zewnętrzne firmy ubezpieczeniowe z którymi bank ma podpisane umowy o współpracę i zdobywa dla nich klientów.
W tym wypadku możliwości negocjowania wysokości ubezpieczenia są niewielkie, gdyż bank decyduje i "ma nas w ręku" podczas przyznawania kredytu hipotecznego.

Istnieje możliwość rezygnacji z takiego ubezpieczenia po roku i znalezienia swojego własnego ubezpieczyciela. Zwykle nie jest to warte wysiłku, ponieważ ceny ubezpieczeń na mieszkania są podobne w większości agencji ubezpieczeniowych. W wypadku zaciągania kredytu hipotecznego, bank również da Ci automatyczne ubezpieczenie na życie, które również jesteś zobowiązany płacić co roku. W normalnych wypadkach odbywa się to w ten sposób, iż bank automatycznie ściąga sobie składkę ubezpieczenia z naszego konta w którym mamy hipotekę. Taka składka jest pobierana co roku. Tutaj również z czasem możesz znaleźć sobie własną firmę ubezpieczeniową.

UBEZPIECZENIE-MIESZKANIA

Ubezpieczenie nieruchomości gdy nie posiadasz kredytu hipotecznego

W tym wypadku, warto rozejrzeć się po firmach ubezpieczeniowych. Gdy kupujesz mieszkanie za gotówkę, wystarczy dobrze poszukać w wielu hiszpańskich i międzynarodowych firmach ubezpieczeniowych. W IBERMAXX mamy kilka firm które z całym sercem możemy polecić i ze względu na rozsądne koszty i dobrej jakości serwis, oferowany przez takie firmy ubezpieczeniowe.

Warto wykupić ubezpieczenie na dom lub mieszkanie w Hiszpanii z kilku istotnych względów: przede wszystkim jeżeli nie będziesz w Hiszpanii cały rok, mieszkanie będzie stało długi czas puste. W wypadku zalania przez sąsiada, pożaru lub włamania, jesteśmy w jakiś sposób zabezpieczeni i śpimy spokojnie. Podczas przeprowadzania transakcji w naszym biurze, damy Ci więcej konkretnych informacji i podzielimy się z Tobą naszą wiedzą o firmach ubezpieczeniowych na miejscu w Hiszpanii i wspólnie wybierzemy najkorzystniejszą opcję dla Ciebie.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij