Regulamin

Regulamin pobytu w apartamentach wakacyjnych w Hiszpanii

1. W celu zapewnienia Państwu udanego wypoczynku w Hiszpanii prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem pobytu w apartamentach na wynajem wakacyjny IBERMAXX. Potwierdzenie przyjęcia rezerwacji jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu pobytu w apartamentach zamieszczonego na stronie agencji nieruchomości IBERMAXX (strona IBERMAXX wynajmy) na domenie www.hiszpania-apartamenty.pl

2. Z myślą o Państwa wygodzie i uniknięcia konieczności czekania przy apartamencie na rezydenta agencji nieruchomości IBERMAXX, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem podanym w procesie rezerwacji. Zwykle jest to czas tuż po wylądowaniu samolotu na lotnisku w Alicante lub Malaga, lub w przypadku podróży samochodem, gdy dojeżdzacie Państwo do Alicante lub Malaga. Unikną wtedy Państwo uciążliwego czekania.

3. Zakwaterowanie w apartamentach odbywa się od 15.00. Wykwaterowanie  z apartamentów do 12.00
Chyba że podano inaczej w opisie obiektu noclegowego

4. Pozostałe 70% wartości pobytu, sprzątanie końcowe i depozyt zwrotny rozliczane są po wejściu do apartamentu z rezydentem (osobą przekazującą klucze do apartamentu). Niedokonanie zapłaty za pobyt z góry, uprawnia osobę wyznaczoną do kontaktu z gościem, do odmowy zameldowania gościa i wydania klucza do apartamentu.

5. Po wejściu i przekazaniu kluczy do apartamentu wszelkie zauważone usterki lub uszkodzenia w apartamencie winny być zgłoszone rezydentowi kwaterującemu gości w apartamencie.

6. Liczba osób przebywających w apartamencie nie może przekroczyć liczby osób podanych podczas rezerwacji. W przypadku złamania tego nakazu wynajmujący zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym.

7. Ubezpieczenie podróży i pobytu w Hiszpanii we własnym zakresie. Przy każdorazowym opuszczaniu apartamentu, wynajmujący zobowiązany jest do wyłączenia klimatyzacji, urządzeń elektrycznych, oraz dokładne zamknięcie drzwi i okien w apartamencie.

8. Uwaga! W Hiszpanii klamki w drzwiach są zwykle z jednej strony (wewnątrz). W przypadku zatrzaśnięcia przez wynajmujących drzwi apartamentu i konieczności wezwania ślusarza pobierana jest opłata w wysokości 100 euro. W godzinach od 22.00 do 10.00 opłata wynosi 150 euro.

9. Cisza nocna i zasady dobrego wychowania. Standardowo cisza nocna w Hiszpanii obowiązuje od 23.00 do 6.00. Klient przebywający w apartamencie zobowiązany jest do poszanowania zasad dobrosąsiedztwa i zachowania ciszy nocnej.

10. Mimo iż pobierana jest opłata za sprzątanie końcowe w apartamentach, klient zobowiązany jest do pozostawienia kuchni w apartamencie w takim stanie, jakim została zastana tzn:
- wszelkie naczynia, sztućce i garnki powinny być umyte i odłożone na miejsce,
- lodówka powinna być opróżniona z wszelkich produktów spożywczych,
- kosze na śmieci powinny zostać opróżnione,
(w Hiszpanii publiczne kosze na śmieci zwykle znajdują się na ulicy, na zewnątrz budynku).
W przypadku niezastosowania się najmującego do tego punku wynajmujący ma prawo odmowy zwrotu depozytu.

11. Palenie tytoniu w apartamentach. We wszystkich apartamentach obowiązuje zakaz palenia tytoniu, natomiast można palić na balkonach i tarasach poszczególnych nieruchomości.

12. Korzystanie z basenu.
Przed wejściem do basenu należy wziąść obowiązkowy prysznic.
Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia szklanych przedmiotów na basen: typu butelki, szklanki do drinków, etc.

13. Zwierzęta. W niektórych obiektach jest możliwość przywiezienia zwierzęcia do apartamentu. Sprawdź w opisie obiektu. Opłata dodatkowa w wysokości 10 euro za dobę.

14. Polityka firmy w wypadku późnych przyjazdów
Goście przybywający pomiędzy godziną 22:00 a 1:00 zobowiązani są do uiszczenia dopłaty w wysokości 20 euro, którą pobierze rezydent kwaterujący w obiekcie. W przypadku przyjazdów między godziną 1:00 a 7:00 rano należy uiścić dopłatę w wysokości 50 euro.

15. Wcześniejszy wyjazd gościa, z przyczyn niezależnych od właściciela apartamentu, nie uprawnia go do żądania zwrotu kwoty za niewykorzystane świadczenie.