Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Hiszpańska mucha

Hiszpańska Mucha – trucizna i afrodyzjak w jednym
Erotyka i seks od początku dziejów rządziły światem. Nasi pradziadowie chętnie sięgali po różnego rodzaju specyfiki, które pobudzały pragnienie i zwiększały doznania. Także w Hiszpanii wola niezapomnianych doznań była bardzo silna. To tutaj właśnie, u zarania dziejów odkryto niezwykłe właściwości substancji produkowanej przez pewnego chrząszcza – niepozornego owada, który zatrząsł światem afrodyzjaków i na stałe zapisał się do kart historii. Nie tylko jako wybawienie dla wielu mężczyzn posiadających kłopoty z potencją, czy chcących zwiększyć doznania, ale też jako przyczyna nieprzyjemnych powikłań. Czym jest Hiszpańska Mucha i dlaczego na jej temat krąży tyle sprzecznych informacji?

O afrodyzjakach słów kilka

Wypowiadając słowo afrodyzjak mimowolnie można odnieść wrażenie, że wyrażenie to ma jakiś związek z imieniem greckiej bogini miłości – Afrodyty. Nic bardziej mylnego. To właśnie od jej imienia nazywa się wszystkie substancje, eliksiry i specyfiki, które mają za zadanie pobudzić osobę do miłosnych igraszek, lub wywołać głębokie uczucie.

Już w czasach średniowiecza znanych było wiele substancji zwiększających potencję, uznawanych za magiczne. Niestety magia nie była mile widziana w krajach Europy tamtych czasów. Uznaje się, że tworzeniem napojów miłości parali się głównie szamani i czarownice. Te drugie, mimo ogólnej dezaprobaty i potępienia za rzekome pakty z samym Lucyferem, w ukryciu przygotowywały różnego rodzaju wywary, nawet dla władców.
Istnieją legendy mówiące o eliksirach, które nie powodują zwiększenia popędu, lecz powstanie uczucia, wyższego niż proste pożądanie. Hiszpańska Mucha z pewnością nie należy do specyfików, które w magiczny sposób sprawiają, że mężczyzna i kobieta zakochają się w sobie. Jej działanie ma prozaiczny charakter – mają zwiększać i wydłużać czas doznań seksualnych. Cel wydaje się szczytny, ale czy substancja ta ma na swoim koncie jedynie pozytywne działanie? Tak niestety nie jest i za parę chwil dowiemy się dlaczego.

Hiszpańska Mucha dawniej

Już w podaniach arabskich wspomina się o specyfikach, które zasłynęły na całym świecie pod nazwą Hiszpańska Mucha. Praktycznie rzecz biorąc Hiszpańska Mucha wcale nie pochodzi z Hiszpanii. Wytwarza się ją z substancji produkowanej przez ciało pewnego północno afrykańskiego chrząszcza o niezbyt medialnej jak na afrodyzjak nazwie – Pryszczel Lekarski. Arabscy mężczyźni używali specyfików utworzonych na bazie pancerzy chrząszcza nie tylko aby zwiększyć doznania, ale także jako środek, który pobudzał kobietę podczas stosunku.

Do Hiszpanii wieści o magicznym działaniu afrodyzjaku trafiła stosunkowo późno, jednak to tam Pryszczel Lekarski zdobył uznanie i popularność. Być może przyczyniła się do tego jego dwojaka natura – Hiszpanie znani są z temperamentu i brawury, stąd igranie z niebezpieczeństwem niesionym przez zażywanie Hiszpańskiej Muchy. Podobno nawet wielcy kochankowie hiszpańscy, wraz z samym Casanovą na czele, przyznawali się do przyjmowania specyfiku. Skąd zatem niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą Hiszpańska Mucha?

HISZPANSKA-MUCHA-PREPARAT-NA-POTENCJE
Dziś Hiszpańską Muchę łatwo kupić w sieci

Doznania, za które warto oddać życie

Hiszpańska Mucha to równie silny afrodyzjak, co trucizna. Spowodowane jest to substancją zawartą w ciele Pryszczela Lekarskiego. Jest to Kantarydyna – związek chemiczny pochodzenia organicznego, który stymuluje pracę naczyń krwionośnych i w ciągu paru chwil od wypełnienia organizmu powoduje przekrwienie narządów.

Pisząc narządy należy mieć na myśli głównie narządy płciowe, które należą do najbardziej unerwionych i ukrwionych części ludzkiego ciała.

Co ciekawe, jako pierwszy czystą kantarydyna udało się uzyskać dopiero w 1810 roku. W czystej postaci nie używa się jej jednak jako afrodyzjaku, lecz jako środek do usuwania brodawek i tatuaży. W większości krajów cywilizacji zachodniej stosowanie tego środka jako pobudzającego jest zakazana. Legalnie Hiszpańską Muchę można kupić jedynie w krajach północnej Afryki. Śmiertelna dawka kantarydyny to zaledwie 10-30 mg, dlatego bardzo łatwo jest przesadzić z jej stosowaniem.

Niezwykłe chrząszcze wydzielają kantarydynę w sytuacjach stresowych. Natura wyposażyła je w ten doskonały mechanizm obronny, aby wystraszyć nieproszonych gości i drapieżniki. Człowiek jednak postanowił wykorzystać niebezpieczną substancję do własnych celów. Czasem ryzyko nie opłacało się zażywającemu Hiszpańską muchę, jednak to nie odstraszyło śmiałków, którzy coraz chętniej podejmowali wyzwanie na rzecz doskonałych doznań i miłosnych uniesień. Dlaczego zatem mężczyźni ryzykowali swoje zdrowie i życie, by spróbować zabójczego eliksiru miłości?

OWAD-HISZPANSKA-MUCHA
Pryszczel Lekarski

Zła opinia raz jeszcze

Na temat Hiszpańskiej Muchy powstało wiele legend. Jedne traktują eliksir jako zbawienny i niezbędny dla każdego prawdziwego mężczyzny, inne ostrzegają przed zażywaniem go, także w mniejszych ilościach – dlaczego?

Kiedy preparat przygotowywano ze zmielonych w całości chrząszczy, nikt nie zastanawiał się nad higieną i sterylnością tego typu działań. Pancerzyki chrząszczy, z których powstawała słynna Hiszpańska Mucha, zamieszkiwane były często przez groźne bakterie, powodujące dyzenterię. To zjawisko o dziwnej nazwie nie jest niczym innym, jak czerwonką, wywołującą nieprzyjemną biegunkę. Sama biegunka nie jest niczym groźnym, jednak inwazja bakterii może prowadzić do śmierci, jeśli nie jest w żaden sposób leczona czy zwalczana.

Zawarty w ciele chrząszcza alkaloid powoduje silna reakcję narządów płciowych oraz skutkuje innymi zjawiskami, takimi jak zaburzenia pracy układu moczowego. Wielu lekarzy uważa, że to, co wielu mężczyzn uznaje za niezwykłe działanie Hiszpańskiej Muchy, tak naprawdę wynika z powstałych w wyniku zażycia kantarydyny powikłań, nie zaś z kontrolowanych skutków działania afrodyzjaku.

Viagra dla kobiet

Do niedawna przemysł farmaceutyczny próbował uporać się z problemem, jakim jest brak odpowiednika Viagry dla kobiet. Wiele słyszało się o próbach stworzenia syntetycznej substancji, która będzie tak samo skutecznie wpływać na popęd kobiety, jak i mężczyzny. Tymczasem wiele osób przyznaje, że zastosowanie preparatu Hiszpańskiej Muchy znacznie poprawiła życie intymne kobiet, które wcześniej nie miały ochoty na miłosne igraszki.
Tak naprawdę nigdy nie jest się pewnym działania preparatów takich jak Hiszpańska Mucha.

Także w przypadku kobiet, najlepszym sposobem, by przekonać się o magicznym działaniu specyfiku jest wypróbowanie go. Jedno jest pewne - Hiszpańska Mucha rzeczywiście powoduje przekrwienie narządów. Czy przyniesie ono oczekiwane rezultaty – to zależy od każdej kobiety.

Wielu naukowców uważa, że stosowanie jakiegokolwiek afrodyzjaku, bez względu na to, czy jest to Hiszpańska Mucha, czy potrawa z ryby Fugu lub inny specyfik, nie daje wymiernego efektu farmakologicznego. Oznacza to, że nie sam afrodyzjak powoduje podniecenie i zwiększoną ochotę na seks, lecz psychiczne nastawienie i przekonanie o magicznej skuteczności Hiszpańskiej Muchy.

HISZPANSKA-MUCHA-POTENCJA-DLA-KOBIET
Pigułka na potencje dla kobiet ...?

Dzisiaj zakazana

Dziś sprzedaż preparatów zawierających wyciągi z ciał Pryszczela Lekarskiego jest zakazana w wielu krajach. Podobnie jak trujący jad japońskiej ryby Fugu, zażywanie Hiszpańskiej Muchy może skończyć się tragicznie. Nie odstrasza to jednak osób pragnących ubarwić swoje życie seksualne.

Dawka terapeutyczna kantarydryny jest nieznacznie mniejsza od śmiertelnej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak cienka granica leży miedzy przyjemnością a niebezpieczeństwem śmierci. A może pokusa niewiarygodnie silnych doznań jest silniejsza niż myśl o własnym bezpieczeństwie?

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij