Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Sławni Hiszpanie

Lista sławnych Hiszpanów. Zapraszamy do lektury tej bardzo ciekawej części naszego przewodnika po Hiszpanii, poświęconej sławnym Hiszpanom. Historia i teraźniejszość. Kraj ten wydał na świat, setki sławnych ludzi, naukowców, sportowców i artystów. W tym rozdziale naszego przewodnika, postaramy się przybliżyć sylwetki każdego ze sławnych Hiszpanów.

Poniżej Hiszpanie znani przez wszystkich na całym świecie. W tym rozdziale naszego przewodnika po Hiszpanii, przedstawiamy najbardziej znane postacie związane z Hiszpanią. Sławni hiszpańscy aktorzy, znani w Hollywood i na całym świecie, sławne postacie historyczne, malarze, artyści, reżyserowie, aktorzy i muzycy.

Postacie ze świata kina i teatru. Hiszpania w przeciągu wieków wydała na świat, wielu geniuszy i wybitnych artystów. W tym rozdziale naszego przewodnika po Hiszpanii, przybliżymy ich życiorysy i kariery. Na naszych stronach, znajdziesz dokładne informacje o każdym z nich. Zapraszamy do korzystania z naszych zasobów.

Hiszpanie których na pewno znasz i trochę mniej znasz ...

Hiszpański futbol w ostatnich latach osiągnął światowe szczyty. Hiszpania została mistrzem świata na ostatnim Mundialu w Afryce Południowej (RPA), oraz na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Ceremoniom i radości w Hiszpanii nie było końca. Hiszpańska drużyna zaprezentowała fantastyczny futbol. Hiszpański kierowca Fernado Alonso, sławny kierowca Formuły 1, w swojej karierze zdobył tytuł mistrza świata.

Hiszpanie to bardzo otwarci i pogodni ludzie. To naród, szukajacy przyjemności i umiejący korzystać z życia, warto się od nich uczyć niektórych rzeczy i sposobu postrzegania życia i rozwiązywania problemów. Zapraszamy do lektury tej części naszego przewodnika po Hiszpanii, poświęconego sławnym Hiszpanom. Poniżej prezentujemy listę najbardziej znanych i sławnych Hiszpanów na świecie. Sławni Hiszpanie według profesji i zawodów którymi się parali. Kompedjum wiedzy o sławnych hiszpańskich postaciach historycznych i z życia codziennego współczesnej Hiszpanii.

KOLUMB-KRZYSZTOF-ODKRYCIE-AMERYKI
Krzysztof Kolumb odkrywca Ameryki
  GENERAŁ-FRANCO
Generał Franco hiszpański dyktator


Hiszpańscy odkrywcy

Krzysztof Kolumb (1451-1506)
Odkrywca Ameryki. Poznaj życiorys i wszystkie wyprawy na zachód Krzysztofa Kolumba. Poznaj ciekawe fakty z życia żeglarza. Ciekawostki i fakty historyczne tej ważnej epoki w rozwoju ludzkości. Po latach starań i upokorzeń u królów Portugalii i Hiszpani o sfinansowanie wyprawy na zachód, w końcu w roku 1492, udało mu się wyruszyć w pierwszą wyprawę na zachód w poszukiwaniu, jak wierzył, nowej drogi do Indii.

Amerigo Vespucci (1451-1512)
Wenecki kupiec i nawigator, ale często utożsamiany z Hiszpanią, gdyż w późniejszym etapie życia po przeprowadzce do Sewilli, przyjął obywatelstwo hiszpańskie. Dotarł do ujścia Amazonki w dzisiejszej Brazylii i do ujścia Orinoko. Nowy Świat nazwano na jego część. Tutaj informacje o Amerigo Vespucci i życiorys tego hiszpańskiego odkrywcy, żeglarza i kartografa.

Estevanico (c.1500-1539)
Pierwszy czarnoskóry niewolnik i odkrywca, który zapisał się w kartach historii Hiszpanii, odkryć i podbojów Nowego Świata przez Hiszpanów. Tutaj informacje, życiorys i ciekawe fakty z życia El Estevanico lub Estebanico, bo najróżniejsze są pisownie jego imienia na kartach Hisztorii. Poznaj tę cząstkę hiszpańskiej historii i podbojów.

Francisco Pizarro (1478-1541)
Poznaj fakty z życia tego sławnego konkwistadora. Spędź kilka minut na studiowaniu życiorysu tego sławnego Hiszpana i poznaj ważną część hiszpańskiej konkwisty Ameryki i Nowego Świata. Ciekawostki z życia Hiszpana i mnóstwo informacji jakich nie znajdziesz we wszystkich mediach.

Hernando Cortes (1485-1547)
Interesujesz się Meksykiem? Planujesz wyjazd do Meksyku? A może interesuje Cię historia tego kraju. Więc ważnym elementem historii Meksyku jest jeden z hiszpańskich konkwistadorów Hernando Cortes. Krwawe podboje, zabijanie z zimną krwią rdzennych Indian, podbój krzyżem i mieczem Meksyku. Dowiedz się więcej z życia Hernando Corteza. Poznaj lepiej historię Hiszpanii.

Vasco Nunez de Balboa (1475-1519)
Hiszpański odkrywca, który pierwszy dotarł do Oceanu Spokojnego przez Panamę. Dokładny życiorys tej hiszpańskiej postaci, oraz ciekawe informacje o podróżach Vasco Nunez de Balboa.

Przeczytaj jak odbywało się wiele z hiszpańskich wypraw do Nowego Świata. Poznaj część hiszpańskiej konkwisty Ameryki. Poznaj odkrycia geograficzne i podbój Nowego Świata.

JULIO-IGLESIAS

Cabeza de Vaca (ur. około 1490)
Konkwistador i podróżnik hiszpański. Odkrył tereny dzisiejszej Florydy, Alabamy, Mississipi i Luizjany, a także Teksas. Dotarł aż do wybrzeży Kalifornii na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej. Poznaj życiorys odkrywcy i sprawdź jaki wkład mial do historii odkryć geograficznych. Podbój i odkrycia Ameryki.

Alonso Alvarez de Pineda (1494 - 1520)
Kolejny na liście hiszpańskich odkrywców Nowego Świata i sławnych podróżników epoki odkrywania Ameryki i kolonizacji Ameryki Północnej. Poczytaj trochę ciekawsze informacje o Alonso Alvarezie de Pineda, niż suche informacje z Wikipedii lub fakty z encyklopedii.

Lucas Vazquez de Ayllon (1475-1526)
Niezbyt dobrze znany historykom hiszpański podróżnik i odkrywca, twórca pierwszej kolonii w kontynentalnej Ameryce Północnej. Próba utworzenia kolonii w dzisiejszej Południowej Karolinie nie powiodła się. Zobacz ciekawe fakty z życia tego podróżnika i poznaj fakty z kolonizacji Ameryki przez Hiszpanów.

Juan Ponce de Leon (1474-1521)
Przyszedł na świat w 1474 roku, w miejscowości Santervas de Campos – bardzo niewielkiej, bo liczącej zaledwie 136 mieszkańców wiosce w Kastylii, w okolicach Valladolid. Wychowywał się w zamożnej i bardzo wpływowej rodzinie hiszpańskiej szlachty

Francisco Vazquez de Coronado (1510-1555)
Swoją karierę Francisco rozpoczął pracując na różnych stanowiskach w lokalnej administracji w urzędzie gubernatora, którego funkcję później objął. W 1535 roku Francisco Vásquez de Coronado wyruszył do ówczesnej Nowej Hiszpanii (dzisiejszy Meksyk). Poznaj życiorys ważnego hiszpańskiego odkrywcy.

Panfilo de Narvaez (1470-1528)
Kolejny hiszpański konkwistador - Pánfilo de Narváez. Jego losy i życiorys z całą pewnością trudno określić jako pasmo ciągnących się sukcesów, choć trzeba przyznać, że odwagi ani zdolności organizacyjnych mu nie brakowało w życiu. Na świat przyszedł w roku 1470 ...

Juan Rodriguez Cabrillo (1499-1543)
Konkwista Ameryki Północnej przez Hiszpanów możliwa była po odkryciu Portoryko, Kuby i olbrzymiego Meksyku. Tam Hiszpanie zakładali swoje bazy wypadowe, skąd możliwe były kolejne ekspedycje w głąb kraju. A te były domeną wielu konkwistadorów. Jednym z nich był Juan Rodríguez Cabrillo. Poznaj życiorys kolejnego sławnego Hiszpana.

Juan de Onate (1550-1626)
Gubernator w Sante Fe Nowego Meksyku. Poznaj wątki z życia jednego z ostatnich hiszpańskich konkwistadorów. Odkryj mnóstwo ciekawych faktów z zycia Hiszpania oraz wątków podbuju Nowego Świata przez Hiszpanię. Lektura dla miłośników nie tylko historii Hiszpanii.

Hernando de Soto (ur. 27 października 1496 - zmarł 21 maja 1542)
Postać Hernando de Soto powinien poznać każdy, kto uwielbia słoneczną Florydę. To właśnie ten hiszpański podróżnik jako pierwszy Europejczyk odkrył ten piękny region współczesnych Stanów Zjednoczonych i południowo wschodniego wybrzeża USA.

Fray Marcos de Niza
Duchowny franciszkanin, przez wielu nazywany szarlatanem, odważny podróżnik i badacz – nic dziwnego, że wiele szkół i instytucji w Meksyku nosi imię tego pochodzącego z Hiszpanii, kontrowersyjnego odkrywcy.

Hiszpańscy przywódcy

El Cid (1043-1099)
Sławny hiszpański rycerz i przywódca pochodzący z Burgos. Poznaj fakty z życia tej ważnej postaci hiszpańskiej historii. Informacje nie tylko dla studentów Iberystyki w Polsce i za granicą. Planujesz osiedlenie się w Hiszpanii? Więc warto poznać choć trochę historię tego ważnego kraju na mapie świata. El Cid - życiorys i ważne fakty w życiu rycerza. Film z Sofią Loren "El Cid".

Buenaventura Durutti (urodzony 14 lipca 1896 w León , zmarł 20 listopada 1936)
Buenaventura Durruti urodził się 14 lipca 1896 roku w niewielkiej miejscowości León w rodzinie robotników kolejowych. Ze względu na trudną sytuację finansową rodziny musiał rozpocząć pracę w wieku zaledwie 14 lat. Tak jak większość jego rodziny znalazł zatrudnienie na kolei, gdzie poznał bolączki i problemy robotników

Francisco Franco (1892-1975)
Generał Franco. Najbardziej kontrowersyjna postać w hiszpańskiej historii nowożytnej. Hiszpański dyktator i najciemniejszy okres Hiszpanii powojennej. Żelazny dyktator, trzymający kraj w mocnym uścisku. Panowanie Franco to czas cenzury hiszpańskiej prasy, literatury i filmu. Niewyjaśnione zniknięcia ludzi, opozycjonistów i zbiorowe morderstwa. Czas o którym wielu Hiszpanów pragnie zapomnieć.
Tutaj poznasz życiorys i karierę militarną Francisco Franco. Kompendium wiedzy o życiu i śmierci hiszpańskiego dyktatora wojskowego.

Hiszpańscy filozofowie

Maimonides (1135-1204) - tutaj życiorys i filozofia Maimonidesa. Hiszpańskiego Żyda i ważnego teologa. Dowiedz się szczegółow z życia filozofa i doktryny filozoficzne które opracował Maimonides. Skomplikowany mariaż kultury żydowskiej i arabskiej w Hiszpanii na przestrzeni wieków. Sprawdź informacje o Maimonidesie z Hiszpanii. Nie tylko dla studentów filozofii i kulturoznawstwa Hiszpanii.

George Santayana (1863-1952) - urodził się 16 grudnia 1863 roku w Madrycie, zmarł 26 sierpnia 1952 roku w Rzymie. Był filozofem, eseistą, poetą oraz powieściopisarzem. Chociaż urodził się w Hiszpanii, swoje życie spędził głównie na obczyźnie.

Jose Ortega y Gasset (1883-1955) - ważny filozof i eseista hiszpański. Znamienne słowa tego filozofa, mówiące o tym, iż „Sam człowiek jest żyjącą niewystarczalnością”, najdokładniej oddają istotę i ogromny dorobek kulturowo-naukowy słynnego hiszpańskiego filozofa -Jose Ortegi y Gasseta. Ten znany, nie tylko w Europie, madrycki naukowiec ...

Hiszpańscy naukowcy

Algafequi

Gregorio Maranón (1887-1960)
Prawie kazde miasto w Hiszpanii nosi jego imię. Jednym z ważnych hiszpańskich naukowców był Gregorio Maranón, urodzony 19 maja 1887 roku w Madrycie. Pomimo tego, że przez całe swoje niemal 73 – letnie życie, jeździł po całym świecie, zmarł również w Madrycie 27 marca 1960 roku. Gregorio Maranón to hiszpański lekarz, eseista i filozof. Studiował na Facultad de Medicina de Madrid. Poznaj życiorys naukowca i fakty z życia.

Severo Ochoa de Albornoz (1905-1993) - hiszpański biochemik, biolog molekularny i genetyk. To on pierwszy naukowo określił co to jest miłość. Sprowadził miłość do definicji związku chemicznego. Poznaj tego ciekawego naukowca hiszpańskiego i jego chemiczną definicje miłości.

Joan Oró (1923-2004)
Hiszpański badacz ziemi i astronom. Sprawdź życiorys tej postaci. Juan Oro urodził się w 1923 roku w mieście Lleida – położonym o 150 kilometrów od Barcelony, liczącym ponad sto tysięcy mieszkańców mieście w północnej Hiszpanii. Rodzinne miasto naukowca – pełne zabytkowych kościołów, z dwoma katedrami górującymi nad panoramą miasta, a

Isaac Peral (1.VI.1851-22.05.1895)
Sławny hiszpański inżynier. Konstruktor łodzi podwodnej Perel. Wybierasz się na wycieczkę do Kartageny? Przy porcie w centrum miasta, stol hiszpańska łódź podwodna i część muzeum marynarki wojennej w Kartagenie jest poświęcona sławnemu hiszpańskiemu inżynierowi. Dowiedz się więcej o tej łodzi podwodniej i wynalazcy.

Santiago Ramón y Cajal (1852-1934) Ten hiszpański laureat nagrody Nobla w dziedzinie medycyny w młodości marzył o karierze artysty. Jego hobby było kreślarstwo i rysownictwo, co odzwierciedla niewątpliwie w ilustracjach swoich odkryć. Zobacz jak potoczyło się życie i kariera tego hiszpańskiego naukowca. Każde miasto w Hiszpanii posiada ulicę Ramon y Cajal - stąd na pewno ta nazwa utkwiła Ci w pamięci ...

Miguel Servet (ur. 29 wrzesień 1511 zm.27 październik 1553)
Hiszpański znany teolog antytrynitariański. Bycie w opozycji do powszechnie narzucanych poglądów i sposobu myślenia, może zaowocować zepchnięciem na margines – zarówno społeczny jak i zawodowy. W dzisiejszych czasach, w epoce nowych technologii, uniwersytetów i wszechobecnej w naszym życiu komunikacji.

Leonardo Torres y Quevedo (1852-1936) znany hiszpański inżyner. Miał ośmioro dzieci. Skonstruował kilka statków powietrznych, oraz był prekkursorem konstrukcji pierwszych maszyn liczących. Za życia był prezesem Królewskiej Akademiii Nauk Ścisłych w Madrycie.

Hiszpańscy malarze

Salvador Dali (1904-1989)
Najsławniejszy hiszpański surrealista, prześmiewca i kontrowersyjny artysta, który w swoich czasach zawojował świat swoją nietuzinkową twórczościa i innością. Poznaj ciekawe i nie dokońca znane fakty z życia i twórczości Salvadora Dali. Sprawdź gdzie znaleźć muzea w Hiszpanii, gdzie wystawiane są prace artysty. Przewodnik po życiu i twórczości Salvadora Dali. Jedna z najjaśniejszych gwiazd w historii hiszpańskiej sztuki i malarstwa.

Joan Miro (1893-1983)
Podczas wycieczki do Barcelony lub na Palma de Mallorca z pewnością dostrzeżesz jak mocny wpływ wywarł ten kataloński artysta malarz na Hiszpanię i na resztę świata również. Poznaj lepiej tego hiszpańskiego twórcę, przeczytaj życiorys i zaplanuj zwiedzanie miejsc związanych z twórczością Miro w Hiszpanii.

Pablo Picasso (1881-1973)
Jeden z najbardziej znanych i uznanych hiszpańskich artystów, sławnych na cały świat. Malarz, rzeźbiarz i performer. Tutaj ciekawe informacje z życia Pablo Picasso i nie wszystkim znane fakty z życia tego ekstrawaganckiego, hiszpańskiego artysty. Zachęcamy do niezwykłej i ciekawej lektury o Pablo Picasso.

Francisco Goya (1746-1828)
Tzw. Czarne Malowidła, autorstwa Goya zobaczysz w madryckim muzeum Prado. Artysta urodzony w hiszpańskiej Aragonii, zaczynał jako torreador, ale nie walka z bykami miała być jego przeznaczeniem. Podróżując po Hiszpanii szybko zorientujesz się jak wiele nazw ulic, budynków i instytucji w Hiszpanii, nosi nazwę Francisco Goya. Poznaj ciekawe fakty z życia artysty i twórczość tego znakomitego, hiszpańskiego malarza i rytownika.

PENELOPE-CRUZ-NAJPIEKNIEJSZA-HISZPANKA

Diego Velazquez (1599-1660)
Najwybitniejszy malarz hiszpański okresu baroku. Wykształcony w andaluzyjskiej Sewilli. W jego wczesnej twórczości dominowała tematyka religijna, oraz rodzajowa. Był nadwornym malarzem króla Hiszpanii Filipa IV. Jego spuścizna to ponad 170 obrazów, które podziwiać można w madryckim muzem Prado, oraz w National Gallery w Londynie. Poznaj lepiej Diego Velazqueza w naszym przewodniku po twórczości tego wybitnego i sławnego hiszpańskiego artysty.

Ignacio Zuloaga (1870-1945)
Znakomity hiszpański malarz. Znany hiszpański impresjonista i kostumbrysta. Na jego dziełach często pojawiają się piękne, hiszpańskie kobiety, zwykle nago lub w przepięknych strojach lub w samej bieliźnie. Ale nie tylko akty były domeną tego wsopaniałego artysty. Poznaj najważniejsze fakty z życia Zuloagi, oraz sprawdź w jakich hiszpańskich muzeach znajdziesz działa tego hiszpańskiego malarza. Mniej znane fakty z życia i twórczości Zuloagi.

Francisco de Zurbaran (1598-1644)
Jeden z najsławniejszych hiszpańskich malarzy epoki baroku. Przedstawiciel tzw. szkoły sewilskiej. Twórczość malarska pod wpływem Caravaggia. Poznaj życiorys artysty, oraz mniej znane fakty z życia tego hiszpańskiego malarza. Zdjęcia obrazów i informacje, gdzie można zobaczyć dzieła Zurbarana w Hiszpanii i w muzeach na całym świecie.

Hiszpańscy aktorzy

Antonio Banderas (urodzony w 1960)
Zobacz życiorys Antonio Banderasa na naszych stronach internetowych. Życie, kariera, rodzina i dorobek aktorski tego wspaniałego hiszpańskiego aktora, który odniósł spektakularny sukces w Hollywood. Filmy i kariera Antonio Banderasa. Poznaj ciekawe fakty z życia tego znakomitego, hiszpańskiego aktora, dzielącego życie pomiędzy Hollywood w Stanach Zjednoczonych, a Malagą w Hiszpanii.

Penelope Cruz (urodzona w 1974)
Najbardziej znana i sławna aktorka, hiszpańskiego pochodzenia. Urodzona w Madrycie w rodzinie robotniczej. Wspaniała kariera aktorska w Hiszpanii i USA, związek z Tomem Cruzem. Zobacz życiorys Penelope Cruz na naszych stronach internetowych. Filmy i dorobek aktorski Penelope Cruz. Diva Pedro Almodovara, który odkrył ja dla świata filmu.

Javier Barden (urodzony w 1969)
Hiszpański aktor charakterystyczny. Karierę zaczynał w Hiszpanii. Odnosi ogromne sukcesy w USA. W trakcie realizacji są cztery filmy z jego udziałem przeznaczone do ekranizacji w 2012 i 2013 roku. Między innymi nowy James Bond w reżyserii Sama Mendesa. Javier Barden i związek z Penelope Cruz. Poczytaj ciekawe informacje z życia aktora i plotki o hiszpańskich celebrytach.

Sara Montiel (1928-2013)
Niedawno zmarła, sławna hiszpańska aktorka. Jedna z pierwszych hiszpańskich gwiazd kina, która przecierała ścieżki w Hollywood w Stanach Zjednoczonych. Sara Montiel grała między innymi u boku Burta Lancastera i Garry Coopera. Urodzona w Ciudad Real w Hiszpanii, a zmarła w kwietniu 2013 roku w Madrycie. Legenda hiszpańskiego kina. Życiorys i ciekawe fakty z życia Sary Montiel.

ANTONIO-BANMDERAS

Hiszpańscy architekci

Santiago Calatrava (urodzony w 1951). Jeden z najsławniejszych hiszpańskich architektów o światowym formacie. Koniecznie "zalicz" wycieczkę do Walencji, a szybko zorientujesz się dlaczego już teraz, okrzyknięto Santiago Calatrava geniuszem i wizjonerem na miarę XXI wieku. Wszystkie informacje, życiorys hiszpańskiego artysty, ważne i mniej ważne fakty o Santiago Calatrava.

Ricardo Bofill (urodzony w 5 grudnia 1939 roku) - hiszpańska "ikona" architektury współczesnej. Autor najbardziej emblematycznych budynków w Barcelonie, Madrycie oraz w najprzeróżniejszych zakatkach świata. Chiny, Stany Zjednoczone. Jego dzieła można również podziwiać w Calpe na Costa Blanca. Poznaj twórczość i mistrza architektury.

Ildefons Cerda (urodzony 23 grudnia 1815 - zmarł 21 sierpnia 1876)
Ojciec urbanistyki epoki modernizmu. Ściśle związany z Barceloną. Dzisiejsza Barcelona zawdzięcza układ ulic oraz generalny rozkład architektoniczny miasta właśnie temu architektowi. Poznaj tego hiszpańskiego architekta, oraz miejsca w Barcelonie ze śladami twórczości tego sławnego Hiszpania.

Antonio Gaudi (25.06.1852 - 10.06.1926) Jedna z najbardziej znanych postaci nie tylko hiszpańskiej architektury, ale także kultury hiszpańskiej jako całej. Dla niego i dla jego twórczości ściągają turyści z Japonii. Korei i Rosji do Barcelony. Poznaj twórczość artysty i wszystkie najważniejsze zabytki Barcelony związane z życiem i twórczością tego genialnego artysty katalońskiego. Wszystko o Gaudim w naszym przewodniku po sławnych Hiszpanach.

Hiszpańscy reżyserowie filmowi

Pedro Almodovar  (urodzony w 1949 roku)
Jeden z najznakomitszych reżyserów hiszpańskiego filmu współczesnego. Prekursor New Spanish Cinema, Nowego Kina Hiszpańskiego. Szokujący i kontrowersyjny. Fantastyczna osobowość i homoseksualność, kilkadziesiąt filmów w dorobku artysty i międzynarodowa sława, stawiają go w pierwszym rzędzie hiszpańskich twórców filmowych

Carlos Saura (urodzony w 1932 roku)
Znana postać w światowej kinematografii. Tutaj życiorys Carlosa Saury i fimy które stworzył. Poznaj sylwetkę artysty z naszego przewodnika, pooglądaj zdjęcia reżysera i zobacz jakich fimów Saury jeszcze nie widziałeś. Kompendium wiedzy i faktów z życia tego hiszpańskiego artysty i twórcy filmowego.

Alejandro Amenabar (urodzony w 1972 roku)
Kolejny, znany hiszpański reżyser filmowy, scenarzysta i w dodatku kompozytor. Alejandro Amenabar posiada podwójne obywatelstwo, chilijskie i hiszpańskie, ponieważ jego ojciec jest Chilijczykiem, matka natomiast Hiszpanką. Poznaj twórczość i mniej znane fakty z życia tego kontrowersyjnego reżysera filmowego.

Hiszpańscy piosenkarze i muzycy

Julio Iglesias (urodzony w 1943 roku)
Zobacz życiorys i dyskografię tego hiszpańskiego artysty i geniusza muzycznego. Najbardziej rozpoznawalna postać muzyki hiszpańskiej w każdym zakątku globu. Na naszych stronach prezentujemy wydane płyty Julio Iglesiasa, koncerty i ciekawostki z życia Julio Iglesiasa. Informacje o piosenkarzu. Kariera i wydane płyty artysty.

Enrique Iglesias (urodzony w 1975 roku)
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych piosenkarzy na świecie. Urodzony w Madrycie w Hiszpanii. Od 7 roku życia mieszka i pracuje w Miami na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Życiorys Enrique Iglesiasa i fakty z życia artysty. Plotki, ciekawostki z życia, oraz dyskografia Enrique Iglesiasa. Wykonawca numer jeden muzyki latynoskiej i muzyki pop. Przeboje Enrique Iglesiasa i muzyka Enrique Iglesiasa w przewodniku po życiu artysty.

Hiszpańscy śpiewacy

Montserrat Caballe (ur. 1933 roku)
Najsławniejsza hiszpańska śpiewaczka operowa. Znana całemy światu nie tylko ze swojego wspaniałego głosu ale i pogodnej, oraz życzliwej osobowości. Chyba wszyscy pamiętają przebój z okazji otwarcia igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, kiedy Monserrat śpiewała z Freddy Mercury wspaniały utwór "Barcelona". Poznaj nieznane i arcyciekawe szczegóły z życia Montserrat Caballe.

Jose Carreras (ur. 1947 roku)
Wszyscy znamy Trzech Tenorów i wspaniałe "kawałki" muzyki klasycznej jakimi uraczyło nas tzw. 3 tenorów pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych - Placido Domingo, Luciano Pavarroti i Jose Carreras. Poznaj ciekawe fakty z życiorysu jednego z nich - Jose Carrerasa - tego sławnego, hiszpańskiego tenora. Fakty znane i nieznane z życia katalońskiego śpiewaka.

Placido Domingo (ur. 1941 roku)
Jeden z trzech wielkich tenorów. Kolejny, sławny hiszpański śpiewak znany całemu światu. Tutaj znajdziesz ciekawe informacje z życia tenora, oraz zdjęcia żony i prywatne informacje z życia artysty. Poznaj największych Hiszpanów i gwiazdę opery. Wszystko o Placido Domindo w naszym przewodniku po najsławniejszych Hiszpanach, znanych na całym świecie!

Zainteresuje Cię również:
historia Hiszpanii | spis treści przewodnika po Hiszpanii | noclegi w Hiszpanii |przewodnik po Hiszpanii strona główna |

 

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij