Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Praca w Hiszpanii

Tutaj znajdziesz informacje związane z podjęciem pracy w Hiszpanii i informacje przydatne dla osób poszukujących pracy w Hiszpanii. Zarówno stałej pracy jak również pracy sezonowej w Hiszpanii. Informacje przydatne dla osób wyjeżdżających do Hiszpanii w poszukiwaniu pracy. Informacje na tej stronie mają pomóc osobom poszukującym pracy w Hiszpanii i szykujących się do wyjazdu z Polski w poszukiwaniu zatrudnienia w Hiszpanii.

Dwa najważniejsze kierunki w których Polacy szukają pracy w Hiszpanii to praca w Madrycie i praca w Barcelonie, ale również inne hiszpańskie miasta są okazją do podjęcia i znalezienia pracy w Hiszpanii. Również Wyspy Kanaryjskie na czele z Teneryfą i Gran Canaria są bardzo popularną destynacją dla osób szukających pracy w Hiszpanii. Również Baleary z Majorką i Ibizą to popularne miejsca na poszukiwanie wakacyjnej pracy w Hiszpanii. To miejsca gdzie najczęściej Polacy wyjeżdżają do pracy w Hiszpanii i szukają zatrudnienia i miejsc pracy w Hiszpanii.

Czy w obecnej dobie szalejącego kryzysu w Hiszpanii i ponad 20% bezrobocia w Hiszpanii na początku roku 2013 w ogóle jest sens poszukiwania pracy w Hiszpanii i wyjadą do Hiszpanii do pracy? W dalszym ciągu jest możliwość znalezienia pracy w Hiszpanii bez wychodzenia z domu. Warto poszukiwania rozpocząć od dobrego przeczesania internetu i ogłoszeń o pracy w Hiszpanii. Dobrze sprawdzić oferty pracy z Hiszpanii. Zarówno tych ofert stałej pracy jak również ofert sezonowej pracy w Hiszpanii, przy zbiorach truskawek czy na plantacjach oliwek. Nawet w kryzysie jest szansa znalezienia pracy w Hiszpanii i dorobienia do domowego budżetu.

Ponad 20% bezrobocie w Hiszpanii. Czy znajdę pracę w Hiszpanii?

Jeżli nosisz się z zamiarem wyjazdu do Hiszpanii i szukaniem pracy w Hiszpanii w tej chwili musisz zredukować swoje ambicje i przygotować się przede wszystkim na to iż jest ciężko w tej chwili z jakąkolwiek pracą w Hiszpanii. Szalejące bezrobocie powoduje iż Hiszpanie wyjeżdżają z Hiszpanii za granicę szukać pracy. W telewizji hiszpańskiej są programy pokazujące Hiszpanów emigrujących z Hiszpanii w poszukiwaniu pracy, bo jest tak trudno o pracę w tej chwili na Półwyspie Iberyjskim. Mimo wszystko można znaleźć pracę jeżeli naprawdę się chce tego dokonać.

Zdajemy sobie sprawę iż szukasz najlepszej dostępnej pracy w Hiszpanii, oraz polepszenia swojej własnej sytuacji finansowej, ale trzeba być przygotowanym na to, iż pensje i wynagrodzenia w Hiszpanii są teraz niższe niż kilka lat temu przed kryzysem. Tutaj warto sobie zdać sprawę iż praca w Hiszpanii zawsze wiąże się z mniejszymi dochodami niż np. praca w Wielkiej Brytanii, praca w Norwegii, praca  w Kanadzie lub Stanach Zjednoczonych. Nawet praca w Niemczech czy Austrii jest lepiej nagradzana i lepiej płatna niż praca w Hiszpanii. Tego trzeba być świadomym szukając pracy w Hiszpanii. Są lepsze kraje do emigracji i poszukiwania pracy niż Hiszpania.

Czy wyjazd do pracy do Hiszpanii się opłaca...?

Także jeżeli chcesz wyjechać z Polski, aby zarobić lub dorobić, to może lepiej szukać pracy w bogatszych krajach Europy lub za Oceanem. Nasze informacje na tej stronie, są bardziej adresowane dla osób które kupiły nieruchomość w Hiszpanii, są niezależne finansowo lub chcą się przeprowadzić do Hiszpanii i dopiero podjąć jakąś pracę. Jak również informacje dla osób które pragną założyć biznes w Hiszpanii, otworzyć firmę lub posiadają już jakieś koneksje biznesowe z Hiszpanią.

Jednak jeżeli Hiszpania Cię kusi i tylko tu chciałbyś podjąć pracę, kolejne rozdziały naszego przewodnika po hiszpańskim rynku pracy, powinny Cię bardzo zainteresować i przydać się w procesie zatrudnienia i poszukiwania miejsc pracy w Hiszpanii. Warto wziąć pod uwagę również sezonową pracę w hotelu w Hiszpanii, jak również sezonową pracę podczas wakacji w Hiszpanii, czy pracę podczas studiów w Hiszpanii.

HISZPANIA-OFERTY-PRACY
Praca w Hiszpanii nie tylko na wakacje

Znajomość hiszpańskiego a praca w Hiszpanii

Jeżeli nie znasz języka hiszpańskiego automatyczne stajesz przed wielką przeszkodą, którą musisz pokonać marząc o pracy w Hiszpanii i znalezienia zatrudnienia w tym kraju. Naszą dobrą radą jest zapisanie się do szkoły języka hiszpańskiego w Hiszpanii, jak również skorzystanie z kursu hiszpańskiego jeszcze przed wyjazdem do Hiszpanii. To dobry pomysł, aby choć poznać i opanować podstawy języka hiszpańskiego. Bez znajomości języka może Ci być niezwykle trudno znaleźć cokolwiek w Hiszpanii.

Nawet jeżeli mówisz w języku hiszpańskim czyli Castellano, miej świadomość iż w różnych regionach Hiszpanii, mówi się w różnych lokalnych dialektach. Co najbardziej jest widoczne w Katalonii, w Barcelonie. Tam bardzo często rozmawia się w języku katalońskim czyli Catalan, i osobom z tą znajomością języka daje się pierwszeństwo podczas rekrutacji do pracy.

Nawet jeżeli mówisz w tych językach pierwszeństwo mają lokalni mieszkańcy, czyli Hiszpanie z lokalnego rynku pracy. Hiszpan zawsze szybciej dostanie pracę niż obcokrajowiec. W Hiszpanii niezwykle ważne też są znajomości i układy w pracy. Także zawsze wiedz, iż z reguły będziesz na straconej pozycji, czy jeden krok do tyłu, podczas procesu przyjmowania i rekrutacji do pracy w Hiszpanii.

Jaka praca w Hiszpanii

Przygotuj się przed przyjazdem do Hiszpanii. Przede wszystkim dobrze poszukaj w internecie i w lokalnych urzędach pracy jeszcze w Polsce. Może będą dostępne jakieś stanowiska pracy w Madrycie lub w Barcelonie. Lepiej być przygotowanym przed wyjazdem niż wpaść na np. fałszywą ofertę pracy w Hiszpanii, przed którymi tak ostrzega MSZ w Polsce i Ambasada RP w Madrycie. O fałszywych ofertach pracy w Hiszpanii napiszemy w następnym rozdziale naszego przewodnika po pracy w Hiszpanii.

W Hiszpanii jest mnóstwo nielegalnych emigrantów z Afryki Północnej, Ameryki Południowej, oraz mnóstwo robotników i osób z Europy Wschodniej. Te osoby zaciekle rywalizują o najlepsze miejsca pracy, takie jak praca kelnerki lub praca barmana w restauracjach. Także w sprzątaniu hoteli i hosteli w Hiszpanii. Są to bardzo źle opłacane prace i w większości prace fizyczne nie wymagające żadnych kwalifikacji, a można byłoby rzec zerowej kwalifikacji.

PRACA-W-RESTAURACJI
Praca w restauracji w Hiszpanii

Może dobrym wyjściem, jeżeli znasz angielski, szukać pracy w lepiej płatnych pracach i w zakładach przemysłowych. Jeszcze raz warto poszukać pracy w Hiszpanii w internecie. Szukaj pracy ze znajomością języka angielskiego. Chyba iż Twój poziom angielskiego jest tak wysoki, iż możesz pracować jako tłumacz angielskiego na hiszpański lub nauczyciel języka angielskiego w Hiszpanii. Ale również i tu jesteś na przegranej pozycji wśród Anglików, Szkotów lub Irlandczyków poszukujących pracy w Hiszpanii, ze znajomością angielskiego.

Najwięcej dostępnych prac w Hiszpanii, to praca w barze lub praca w restauracji w Hiszpanii. Jako kelnerka lub praca za barem w Hiszpanii. Także są dostępne oferty pracy na budowie w Hiszpanii. Także praca w biurach podróży i praca jako sprzątaczka w hotelu. Także praca jako opiekunka do dzieci w Hiszpanii. Tutaj można liczyć na napiwki od rozdajnych pracodawców. Także warto sprawdzić oferty pracy w Hiszpanii jako kierowca. Kierowcy ciężarówek i praca jako kierowca samochodu w Hiszpanii.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij