Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Narty w Hiszpanii

Narty w Hiszpanii w naszym przewodniku. Na narty do Hiszpanii. Czy kiedykolwiek uświadamiałeś sobie, iż zaraz po Szwajcarii, właśnie Hiszpania jest najbardziej górzystym krajem w Europie? Hiszpania kojarzy nam się ze słońcem i głównie słynie z plaż, oraz wypoczynku na słonecznych wybrzeżach. Tylko niewielka garstka osób uświadamia sobie, co oferuje Hiszpania dla narciarzy i snowbordzistów.
Hiszpania oferuje wspaniałe narty i snowboard, oraz wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa, mimo swojego południowego położenia geograficznego.

Najlepsze ośrodki narciarskie w Hiszpanii leżą w Pirenejach, które można porównać do średniej wielkości alpejskich ośrodków narciarskich. Posuwając się dalej na południe w pobliżu Granady, w Andaluzji, leży sławna Sierra Nevada z ponad 70km pierwszorzędnej jakości stokami narciarskimi. Jeżeli planujesz wyjazd na narty do Hiszpanii, poniżej znajduje się lista wszystkich, najważniejszych ośrodków narciarskich w Hiszpanii.

Na narty do Hiszpanii

Na naszych stronach internetowych znajdziesz informacje o nartach w Hiszpanii, prognozie pogody dla narciarzy na hiszpańskich stokach, możliwości zakwaterowania i zarezerwowania hotelu na narty w Hiszpanii. Także informacje o pokrywie śnieżnej w hiszpańskich ośrodkach narciarskich w Pirenejach i Sierra Nevada.

Ośrodki dla narciarzy w Hiszpanii są także zlokalizowane w pobliżu Madrytu i Barcelony. Np. w Madrycie o każdej porze roku można pojeździć na nartach, olbrzymie centrum handlowe "Xanadu" na południowy zachód od Madrytu, oferuje kryty stok narciarski. Na miejscu można wypożyczyć narty, sprzęt i ubranie narciarskie. To wszystko zaledwie parę kilometrów od Madrytu, stolicy Hiszpanii.

NARTY-W-HISZPANII

Jeżeli planujesz wyjazd na narty do Hiszpanii, główne ośrodki narciarskie są wymienione poniżej:

  • Pireneje Katalońskie tuż przy granicy z Francją: Boí-Taüll and La Molina, Baqueira-Beret
  • Pireneje Aragońskie: Astún, Formigal and Panticosa, Candanchu, Cerler
  • Andaluzja: Sierra Nevada i Pradollano
  • Andora: Pas de la Casa, Grau Roig, Soldeu, El Tarter and Pal
  • Na północ od Madrytu: La Pinilla, Navacerrada, Valcotos and Valdesquí
  • W regionie La Rioja: miejscowość Valdezcaray
  • W Cantabrii: miasteczko Alto Campoo
  • W pobliżu Leon: San Isidro

Co charakterystyczne dla pięknej Sierra Nevada w hiszpańskiej Andaluzji, tego samego dnia możemy być na pierwszorzędnym stoku narciarskim, oraz na andaluzyjskiej plaży.
Rozdział o narciarstwie w Hiszpanii, podzieliliśmy na kilkanaście podrozdziałów w naszym przewodniku po Hiszpanii w zależności od regionu w jakim znajduje się dany ośrodek narciarski. Mamy nadzieję iż poniższe informacje okażą sie przydatne podczas rezerwacji hotelu  w ośrodku narciarskim w Hiszpaniii, oraz podczas planowania wypoczynku narciarskiego na terenie Hiszpanii. Z naszego przewodnika po nartach w Hiszpanii, dowiesz się jak najlepiej zaplanować i wykorzystać wyjazd na narty do Hiszpanii.

SIERRA-NEVADA-NOCLEGI

Sprawdź oferty noclegowe w Sierra Nevada. Ceny od 20€ za noc

Narty w Hiszpanii według miejscowości

Alto Campoo (Kantabria)
Ośrodek narciarski w hiszpańskiej Kantabrii w pobliżu Kraju Basków na północy kraju. W pobliżu miast Santander i Bilbao, ośrodek przyciąga głównie weekendowych narciarzy z Hiszpanii. Informacje o mieście, hotele i zakwaterowanie w Alto Campoo. Dowiedz się więcej o tej narciarskiej miejscowości w Kantabrii.

Astun (Pireneje)
Miejscowość Astun leży w Pirenejach w hiszpańskiej prowincji Huesca. Sezon na narty i snowboard w Astun trwa od grudnia do kwietnia. Hotele, zakwaterowanie i opis stoków narciarskich w Astun w Pirenejach. Wszystkie informacje niezbędne do zaplanowania wypoczynku z nartami w Astun.

Bagueira Beret (Pireneje)
Ośrodek leży w Pirenejach i należy do prowincji Lleida. Leży na wysokości 1500 metrów nad poziomem morza. Wyciągi w Baqueira Beret docierają na wysokość 2500m. Dowiedz się więcej z naszego przewodnika o nartach w Hiszpanii. Jeden z największych ośrodków narciarskich w Hiszpanii. Hotele, zakwaterowanie, przewodnik po mieście.

Boi Taüll (Pireneje)
Leży w dolinie Boi Valley w hiszpańskiej prowincji Lleida. Wysoko położony kurort, ponad 2200m, który posiada 15 wyciągów narciarskich.

Cerler (Pireneje)
Leży w dolinie Benesque w Pirenejach w prowincji Huesca. Ośrodek na wysokości powyżej 1500m. 8 wyciągów oferuje narciarzom bardzo dobre warunki do jazdy. Sprawdź pogodę i stoki narciarskie w Cerler.

Candanchu (Pireneje)
Przepiękne, malownicze miasteczko w Pirenejach. Planujesz narty w Hiszpanii? Wybierz ten ośrodek narciarski w Hiszpani, ze względu na swój urok, oraz dobre trasy narciarskie. Wszystko o Candanchu w hiszpańskich Pirenejach.

Espot Esqui (Pireneje)
Leży w hiszpańskiej Katalonii w Pirenejach. Dobrze przygotowane trasy narciarskie przyciągaja amatorów tego sportu co roku.

Fuentes de Invierno (Asturia)
Ośrodek narciarski leżący w Asturii. Północnej prowincji Hiszpanii. Najwyższa stacja narciarska we Fuentes de Invierno leży na wysokości ponad 1950m.

Formigal (Pireneje)
Miasto leży w Pirenejach, należy administracyjnie do prowincji Huesca. Leży na wysokości 1500m nasd poziomem morza. Miasto podzielone jest na cztery doliny narciarskie. Doskonałe trasy i wyciągi dla narciarzy. Sprawdź trasy i ceny karnetów w Formigal - Pireneje.

NARTY-W-HISZPANII-BIKINI

Javalambre (Teruel)
Kilka dobrze przygotowanych tras dla narciarzy w tej narciarskiej miejscowości w pobliżu Teruel. Sezon trwa tutaj od grudnia do połowy kwietnia.

La Molina (Pireneje)
Leży w hiszpańskiej części Pirenejów w pobliży granicy z Francją w prowincji Girona. Ośrodek leży na wysokości ponad 1700m, co gwarantuje udane warunki do uprawiania narciarstwa w Hiszpanii.

La Pinilla (Segovia)
Ośrodek narciarski w pobliżu Madrytu. Najwyższa stacja na wysokości 2200m. Łatwy dojazd ze stolicy Hiszpanii oraz Segovii. Dowiedz się więcej o tym ośrodku narciarskim w centralnej części Półwyspu Iberyjskiego.

Leitariegos (Asturia)
Zdobądż więcej informacji o miejscowości narciarskiej Leitariegos w Hiszpanii w pobliżu Villablino. Północna Hiszpania, region Asturii.

Masella (Pireneje)
Leżąca w hiszpańskiej Katalonii. Wejdź i zdobądź więcej informacji o miejscowości Masella w Pirenejach. Zobacz pokrywę śnieżną w Pirenejach i warunki narciarskie.

Manzaneda (Asturia)
Lokalizacja Pobra de Trives, północna Hiszpania w pobliżu Ourense a portugalską Braganca. Sprawdż warunki narciarskie panujące w tej miejscowości.

Panticosa (Pireneje)
Miejscowość w Pirenejach, sławna także ze swoich żródeł termalnych i wody mineralnej. Miasto należy do prowincji Huesca. Odwiedź Panticosa.

Puerto de Navacerrada (Madryt)
Miejsce dla narciarzy z Madrytu. Najbliżej położony ośrodek narciarski od stolicy Hiszpanii. Sprawdż informacje.

Port del Comte (Pireneje)
Trasy narciarskie i informacje o Port del Comte w Pirenejach. Dowiedz się więcej o tym ośrodku dla narciarzy i snowbordzistów.

Port Aine (Pireneje)
Więcej informacji o tym katalońskim, narciarskim kurorcie w Hiszpanii. Kliknij na tytuł i zdobądź więcej informacji o warunkach atmosferycznych i trasach narciarskich w Port Aine.

Sierra Nevada (Granada)
Największy hiszpański ośrodek narciarski. Najwyższa stacja na wysokości 3300m. Sierra Nevada leży w południowej Hiszpanii w pobliżu Granady.

San Isidro (Kantabria)
Mniej znaczący kurort naciarski w Hiszpanii w pobliżu Puebla de Lillo. Hiszpańska Kantabria.

GRANADA-NEVADA-NARTY

Sierra de Bejar La Covatilla (Salamanca)
W pobliżu miejscowości La Hoya w pobliżu Salamanki.

Tavascan (Lerida)
Ośrodek narciarski w pobliżu Lerida. Estación de Alta Montaña Tavascan, Casal del Poble s/n, 25577 Pallars Sobirà - Lérida

Valdezcaray (La Rioja)
Możliwość skorzystania ze stoków narciarskich w La Rioja w miejscowości Valdezcaray. Wejdż i zdobądź więcej informacji o tym narciarskim ośrodku.

Valgrande Pajares
Miejscowość w pobliżu parku narodowego i gór północnej Hiszpanii Picos de Europa. Zobacz gdzie pojeździć na nartach w tych stronach północnej Hiszpanii.

Vallter 2000 (Pireneje)
Miasto w Pirenejach w prowinxji Girona. Leży na wysokości 1959m, wyciągi aż do wysokości ponad 2500m. Zobacz warunki atmosferyczne w Vallter 2000.

Valdelinares (Teruel)
Ośrodek narciarski w pobliżu Teruel. Nieve de Teruel, S.A. - Valdelinares, San Francisco, 31, 44001 Teruel.

Valdesqui
29 tras narciarskich w tym kurorcie hiszpańskim. Dowiedz się więcej z naszego przewodnika po nartach w Hiszpanii.

Vall de Nuria (Pireneje)
Więcej na naszej stronie o stacji narciarskiej Vall de Nuria. Estacion de Montaña Vall de Núria, Mountain station, Vall de Núria, 17534 Queralbs.

NARCIARSTWO-HISZPANIA-SIERRA-NEVADA

Gdzie na narty w Hiszpanii?

Więcej o nartach w Hiszpanii. Szczególnie polecamy z własnego doświadczenia, ośrodek narciarski w Pirenejach Aragońskich, o nazwie Candanchu, który leży na północ od miejscowości Jaca, przy granicy z Francją. Może iż nie jest tak znany jak Astun, Candanchu jest to perła w koronie hiszpańskich ośrodków narciarstwa, ze świetną bazą noclegową, sporą ilością hoteli i apartamentów, oferujących dobre zakwaterowanie dla narciarzy. W Candanchu znajdziemy szkółkę do nauki jazdy na nartach, stoki narciarskie, zawsze świetnie przygotowane, o różnym stopniu SERRA NEVADA NARTY W HISZPANIItrudności, od niebieskiego do czarnego.

Miasteczko Candanchu pełne jest restauracji, przytulnych kafejek, są sauny i miejsca do masażu dla narciarzy. Historyczna miejscowość Jaca, jest tylko oddalona o 15km od Candanchu. Zakwaterowanie i hotele znajdziesz na naszej stronie internetowej w rozdziale poświęconym Candanchu.

Zaledwie 3km na wschód od Candanchu leży kolejny, hiszpański resort narciarski o nazwie Astun. Znany ośrodek z dużych zawodów narciarskich, odbywających się co roku w tym mieście. Astun posiada 27 tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Miasto posiada 5 wyciągów, wiele miejsc zakwaterowania w hotelach i apartamentach na wynajem, szkółkę narciarską, a także kryty basen, restauracje i sieć kafejek. Autobusy regularnie kursują pomiędzy Candanchu, Astun a Jaca.

Podróżując w kierunku centralnego masywu Aragońskich Pirenejów (zobacz też rozdział Aragonia w naszym przewodniku po Hiszpanii) dotrzemy do kolejnego ośrodka narciarskiego o nazwie Panticosa, położonego w dolinie Tena. Bardzo nowoczesny ośrodek narciarski z 38 stokami dla średnioozawansowanych i zaawansowanych narciarzy, wiele wyciągów krzesełkowych. Bardzo ładne miasteczko, kolejka linowa. Wybór hoteli i apartamentów na wynajem na zimowy wypoczynek w Pirenejach. Kolejne pobliskie miasteczka dla narciarzy to Formigal i Cerler. Penticosa jest przeznaczona dla bardziej doświadczonych narciarzy.

Natomiast jeden z najlepszych NARTY HISZPANIAośrodków dla narciarzy w Pirenejach to miasteczko Formigal w masywie Pirenejów Aragońskich. Świetnie przygotowane stoki narciarskie w Formigal, są zarówno dobre dla początkujących jak i zaawansowanych amatorów białego szaleństwa. Formigal jest także nastawiony na rodziny z dziećmi i oferuje serwisy zarówno dla narciarzy jak również dla wypoczywających rodzin z dziećmi. Do Formigal najszybciej dotrzemy poprzez lotnisko w Saragossia. W Formigal znajdziemy aż 57 km tras narciarskich a także wybór hoteli, willi i apartamentów na wynajem. Bardzo dobra baza gastronomiczna, restauracje, bary, puby i kafejki. Również życie nocne w Formigal może Cię zainteresować. Miasteczko pełne jest lokali i dyskotek.

Miejscowość Cerler, na wschód od Pirenejów Aragońskich, niedaleko od granicy z Katalonią, jest położonym najwyżej ośrodkiem narciarskim w Pirenejach Aragońskich. Z miasta roztaczają się przepiękne widoki na Dolinę Benasque. W mieście znajdziemy szkółkę narciarską, raj dla snowbordzistów, bary kafejki, dobre restauracje. jednym słowem wszystko czego potrzebujesz do udanych ferii lub zimowych wakacji na nartach w Hiszpanii.

 

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij