Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Penelope Cruz

Penelope Cruz - jedna z najsławniejszych hiszpańskich aktorek, znana całemu świata piękność z Hiszpanii ... Któż nie zna pięknej aktorki, gwiazdy Hollywood, hiszpańskiego pochodzenia, jednej z najładniejszych i najlepszych aktorek współczesnego kina. Penelope Cruz już w wieku 25 lat przeprowadziła się do Hollywood. Wkrótce uzyskała role filmowe u boku takich sławnych aktorów filmowych jak Tom Cruise, oraz Matt Demond. Zdobywczyni Oscara, jako pierwsza, hiszpańska aktorka w historii za rolę w filmie Woodego Alena "Vicky Cristina Barcelona"...

Penélope Cruz Sánchez (ur. 28 kwietnia 1974 w miejscowości Alcobendas, niedaleko Madrytu, Hiszpania), bardziej znana jako Penélope Cruz lub Pe − hiszpańska aktorka, początkowo tancerka, po debiucie w hiszpańskiej telewizji porzuciła taniec dla aktorstwa. Wystąpiła, odnosząc liczne sukcesy, w hiszpańsko-, francusko- oraz anglojęzycznych filmach i produkcjach filmowych.

W 2009 za rolę w filmie Woody'ego Allena "Vicky Cristina Barcelona" otrzymała nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej, Oscara. Penelope Cruz to jedna z ikon hiszpańskiej i amerykańskiej kinematografii. Hiszpańska aktorka, która odniosła światowy sukces w Hollywood i na całym świecie, znana każdemu, nie tylko miłośnikom kina...

Na trwałe aktorka wpisała się w historię światowego kina.
Internauci często poszukują informacji o Penelope Cruz w sieci, jedna z najpopularniejszych fraz, wpisywanych w polskie wyszukiwarki, przez polskich internautów, jest: wzrost penelope Cruz. Podajemy odpowiedź: wzrost Penelope Cruz to 168cm.

Życiorys Penelope Cruz i same początki światowej kariery ...

Hiszpańska aktorka, urodzona w miejscowości Alcobendas, niedaleko Madrytu, córka sprzedawcy i mechanika samochodowego, Eduardo Cruz i fryzjerki Encarny Sánchez. Po babce, Penelope, ma w sobie domieszkę krwi cygańskiej. Rodzice nadali jej imię Penélope, zainspirowani piosenką Joana Manuela Serrata.
Penelope to najstarsza z trójki rodzeństwa. Urodzona w Alcobendas, to właściwie, robotnicze przedmieścia Madrytu. Młodsza siostra Penelope, Monica Cruz, jest profesjonalną tancerką flamenco. Najbardziej hiszpańskim z tańców.

PENELOPE CRUZ ZDJECIA
Penelope Cruz

Penelope już w wieku 4 lat, rozpoczęła naukę baletu. Przez 9 lat, uczyła się tańca klasycznego w madryckim Conservatorio Nacional, oraz uczęszczała na kursy tańca jazzowego. Mając 15 lat, wraz z 300 innymi dziewczynami wzięła udział w castingu, organizowanym przez hiszpańską agencję, poszukującą młodych talentów. Kontynuowała naukę tańca w Balecie Hiszpańskim (3 lata), oraz aktorstwa w Cristina Rota School (Nowy Jork; 4 lata).

Ukończyła kurs tańca współczesnego. Zaczęła regularnie występować, jako prezenterka w programie telewizji hiszpańskiej La Quinta Marcha, programie rozrywkowym, przeznaczonym dla hiszpańskich nastolatek i młodzieży.

Po 2 latach przerwała naukę w szkole średniej, oraz zrezygnowała z tańca na rzecz aktorstwa. Zadebiutowała w wideoklipie "La fuerza del destino" hiszpańskiej grupy muzyki pop, Mecano.

W 1991 roku zadebiutowała na wielkim ekranie w filmie El Laberiento Griego Rafaela Alcazara. Rok później, zagrała w filmach m.in. "Szynka, szynka" (Jamon, Jamon) Bigasa Luny i Belle époque. Za rolę w drugim z filmów, dostała nagrodę Goya − to hiszpański, odpowiednik amerykańskiego Oscara.

W 1999 roku, wystąpiła po raz pierwszy w filmie sławnego i kontrowersyjnego, hiszpańskiego reżysera Pedro Almodóvara w filmie zatytułowanym "Wszystko o mojej matce". Film ten, został nagrodzony Oscarem w USA, dla najlepszego filmu obcojęzycznego. Rok później Penelope Cruz, zagrała razem z Mattem Damonem w filmie "Rącze konie" (ang. All the Pretty Horses).

Na początku 2001 r. wystąpiła wraz z Tomem Cruisem w filmie "Vanilla Sky". Znajomość z Tomem Cruisem na planie zapoczątkowała jej trzyletni związek z tym amerykańskim aktorem, który dla Penélope, rozstał się z ówczesną żoną, Nicole Kidman. "Vanilla Sky" jest hollywoodzkim remakiem filmu "Otwórz oczy" (hiszp. Abre los Ojos). Penelope Cruz w obu wersjach zagrała rolę Sofii.

W 2005 roku, aktorka wystąpiła w filmie "Sahara" u boku Matthew McConaughey z którym miała trwający rok romans.

Dobra koleżanka ... Salma Hayek ...

Oczywiście zbliżył je do siebie ten sam język ... Z Salmą Hayek (aktorka przyjaźni się z nią od 2001 roku) w 2006 r. zagrała w filmie "SEXiPISTOLS" oraz w tym samym roku zagrała ponownie u Almodóvara− "Volver". Za tę rolę otrzymała Złotą Palmę w Cannes, dla najlepszej aktorki, a także nominację do Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. W 2009 roku ponownie zostaje nominowana do Oscara, lecz już jako najlepsza aktorka drugoplanowa (za rolę w filmie "Vicky Cristina Barcelona" w reżyserii Woody'ego Allena), nagrodę otrzymała jako pierwsza w historii, Hiszpanka.

CRUZ PENELOPE I WOODY ALLEN
Penelope Cruz i Woody Allen

W 2009 roku występuje w kolejnym filmie Almodóvara "Przerwane objęcia". Za rolę w tym filmie Penelope Cruz otrzymuje nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, oraz do nagrody Satelity dla najlepszej aktorki w filmie dramatycznym. W tym samym roku, Cruz, gra również w musicalu "Dziewięć" u boku Daniela Day-Lewisa. Za rolę otrzymuje nominację dla najlepszej aktorki drugoplanowej, zarówno do nagrody Oscara, Satelity, Złotego Globu jak i Gildii Aktorów Filmowych.

Na początku lipca 2010 roku w prywatnej ceremonii na wyspach Bahama, poślubiła aktora Javiera Bardema. Aktora, pochodzenia hiszpańskiego. 22 stycznia 2011 urodził się im syn Leo.

Któregoś dnia Ralph Lauren zobaczył Penelopę Cruz w telewizji, kazał natychmiast do niej zadzwonić z propozycją wystąpienia w kampanii reklamowej Ralpha. Penelope rozpoczęła pracę dla Ralpha Laurena, także dla Replay i kosmetyków L'Oreal.

Sukces w Hollywood nie przyszedł od razu

W wieku 25 lat podjęła dramatyczną decyzję o przeprowadzce do Hollywood w Kalifornii. Która wkrótce, okazała sie jej najlepszym posunięciem w życiu. Już wkrótce udało jej się zdobyć rolę w filmie "Woman on Top" (2000r), kolejna rolą był udział w westernie "All the Pretty Horses" (2000r). Obydwa filmy zdobyły przychylność amerykańskiej krytyki...

Kolejny film Penelope, to hiszpańskojęzyczny film "Abre los Ojos", który zwrócił uwagę reżysera Camerona Crowe i światowej, filmowej gwiazdy, Toma Cruza.
Zainspirowani świetnym scenariuszem i aktorką, stworzyli amerykański "remake" filmu, zatytułowany "Vanilla Sky" (2001r). To właściwie był punkt przełomowy w karierze aktorki. W tym samym czasie, Penelope Cruz zaczęła spotykać się z Tomem Cruzem i tak rozpoczął się ich kilkuletni związek. Dając jednocześnie Penelopie rozgłos, reklamę i czołówki amerykańskich gazet...

Kolejnym krokiem milowym w karierze hiszpańskiej aktorki, była rola w filmie "Blow" z Johnny Deppem z 2001 roku. Również w tym samym roku, Penelope pojawiła się w filmie "Captain Corelli's Mandolin" uzyskała za niego nominację do nagrody Europejskiej Akademii Filmowej. Kolejny film to "Waking Up in Reno" z 2002 roku, zagrała w nim, u bolu Patricka Swayze i Billy Boba Thorntona. W roku 2005 zagrała w filmie "Sahara" i rozpoczęła związek z Matthew McConaughey. Romans przetrwał około roku, para była zbyt zajęta swoimi karierami filmowymi, aby pogodzić wspólne życie.

Powracając do filmu hiszpańskojęzycznego, Penelope Cruz zagrała w filmie "Banditas" u boku Salmy Hayek (2006r). W tym samym roku, zagrała w znakomitym filmie Almodovara "Volver". Pedro Almodovar specjalnie "zrobił" ten film dla Penelope i za rolę w nim, Penelope Cruz, uzyskała nominację do Oscara, za najlepszą aktorkę. Rok póżniej udało się jej zdobyć wymarzonego Oscara, występując w filmie Woodego Alena "Vicky, Cristina, Barcelona".
Po tym filmie, Penelope Cruz, wyszła za mąż, za hiszpańskiego aktora, który równiez próbował z sukcesem, kariery w Hollywood, Javier Bardem.

Rok później Penelope Cruz znów spotkała się z Almodovarem, aby nakręcić film "Los Abrasos Rotos",który ukazał się na ekranach w roku 2009. W tym samym roku, Penelope, zagrała w drugoplanowej roli w musicalu "Nine" w którym grał Daniel Day Lewis. W filmie zagrały również Nicole Kidman, oraz Judi Dench i Sophia Loren. Za ten film Penelope Cruz uzyskala nominację za rolę aktorki drugoplanowej, grając w filmie, Carlę.
W roku 2010, Penelope wzięła udział w filmie "Sex in the City 2" z udziałem Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Cynthia Nixon i Kristian Davis.
W roku 2011 zagrała w "Piratach z Karaibów" u boku Johnny Deppa.

CRUZ-BARDEM-RAZEM

Filmy w których wystąpiła Penelope Cruz

2011: Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides) jako Angelica
2010: Seks w wielkim mieście 2 (Sex and the City 2) jako Carmen Garcia Carrion
2009: Dziewięć (Nine) jako Carla Albanese
2009: Załoga G (G-Force) jako Juarez (głos)
2009: La concejala antropófaga jako Pina
2009: Przerwane objęcia (Los Abrazos rotos) jako Lena
2008: Vicky Cristina Barcelona jako María Elena
2008: Elegia (Elegy) jako Consuela Castillo
2007: Dobranoc, kochanie (The Good Night) jako Anna / Melodia
2007: Manolete jako Antoñita "Lupe" Sino
2006: Volver jako Raimunda
2006: SEXiPISTOLS (Bandidas) jako María
2005: Chromofobia (Chromophobia) jako Gloria
2005: Sahara jako Eva Rojas
2004: Namiętność (Non ti muovere) jako Italia
2004: Czekając na cud (Noel) jako Nina
2004: Głowa w chmurach (Head in the Clouds) jako Mia
2003: Jeźdźcy Apokalipsy (Masked and Anonymous) jako Pagan Lace
2003: Gothika jako Chloe Sava
2003: Fanfan Tulipan (Fanfan la tulipe) jako Adeline La Franchise
2002: Obudzić się w Reno (Wakin Up In Reno) jako Hiszpanka Brenda
2001: Boskie jak diabli (Sin noticias de Dios) jako Carmen Ramos
2001: Vanilla Sky jako Sofia
2001: Blow jako Mirtha
2001: Kapitan Corelli (Captain Corelli's Mandolin) jako Pelagia
2000: Rącze konie (All the Pretty Horses) jako Alejandra
1999: Volavérunt jako Pepita Tudó
1999: Kobieta na topie (Woman on Top) jako Isabella Oliveira
1999: Wszystko o mojej matce (Todo Sobre Mi Madre) jako Siostra Rosa
1998: Dziewczyna marzeń (La Nińa de tus ojos) jako Macarena Granada
1998: Kraina Hi-Lo (The Hi – lo country) jako Josepha O'Neil
1998: Szepty aniołów (Talk of Angels) jako Pilar
1998: Don Juan jako Mathurine
1998: Człowiek z deszczem w butach (The Man with rain in his shoes) jako Louise
1997: Zapach raju (Et Hjørne af paradis) jako Helena
1997: Otwórz oczy (Abre los ojos) jako Sofía
1997: Drżące ciało (Carne trémula) jako Isabel
1996: Czarownice (Brujas) jako Patricia
1996: Miłość może całkowicie zniszczyć twoje życie (El Amor perjudica seriamente la salud) jako Diana Balaguer w młodości
1996: Más que amor, frenesí
1996: Celestyna (La Celestina) jako Melibea
1995: El efecto mariposa jako Gość na przyjęciu (niewymieniona w czołówce)
1994: Entre rojas jako Lucia
1994: Todo es mentira jako Lucia
1994: Alegre ma non troppo jako Salomé
1993: Per amore, solo per amo jako Mary
1993: La Ribelle jako Enza
1992: Belle époque jako Luz
1992: Szynka, szynka (Jamón, jamón) jako Silvia
Seriale telewizyjne
1992: Umrzeć, to za mało (Framed) jako Lola Del Moreno
1991: Różowa seria (Série rose) jako Daphné / Javotte / Juliette

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij