Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Amerigo Vespucci

Właściwie Amerigo Vespucci to nie Hiszpan, a Włoch. Ale wszystkim to postać, kojarzy się jako hiszpański odkrywca nowego świata. Jego życie było ściśle związane z Hiszpanią w związku z tym prezentujemy jego sylwetkę w naszym przewodniku po życiorysach sławnych Hiszpanach i hiszpańskich odkrywcach. Informacje o odkryciach geograficznych.

Amerigo Vespucci urodził się 9 marca 1451 roku we Florencji, we Włoszech. Swoją pierwszą wyprawę, poprowadził 10 maja 1497 roku. W czasie trzeciej swojej wyprawy, odkrył dzisiejsze brazylijskie Rio de Janeiro, oraz Rio de La Plata. Wierzył iż odkrył nowy kontynent, nazwał go Nowym Światem. W roku 1507 Amerykę nazwano na jego cześć. Zmarł w hiszpańskiej Sewilli, na malarie w roku 1512, dnia 22 lutego.

Zanim Amerigo Vespucci opuścił rodzinną Florencję, udało mu się zdobyć bardzo dobre wykształcenie jak na tamte czasy. W nauce pomagał mu wuj, który był znanym florenckim matematykiem. Jednym z najbardziej ukochanych zajęć młodego Amerigo, było kopiowanie map morskich i map lądowych. Po skończeniu dziennej nauki we Florencji, Amerigo został kupcem. Został agentem domu bankowego, znanego rodu z Florencji rodu Medyceuszów. Amerigo nie pochodził z biednego domu w związku z tym, wiele drzwi dla niego było zawsze otwartych na oścież.

Hiszpańskie obywatelstwo

Amerigo Vespucci został naturalizowanym Hiszpanem i przyjął hiszpańskie obywatelstwo w roku 1505. Amerigo nie pochodził z biednego domu. Jego ojciec i matka: Nastagio, oraz Lisabetta Mini, byli przyjaciółmi Medyceuszów, którzy rządzili Włochami w tamtych czasach w latach 1400 do 1737. Ojciec Amerigo, oprócz tego iż był wykładowcą matematyki, był także notariuszem we Florencji.

Starszy brat Amerigo, studiował na uniwersytecie w Pizie. Ale główną edukację Amerigo, otrzymał od wuja, mnicha z zakonu Dominikanów, który nazywał się Giorgio Antonio Vespucci.

AMARIGO-PORTRET
Portret Amerigo Vespucci

Kiedy młody Amerigo miał dwadzieścia lat, kolejny wujek Guido Antonio Vespucci, który był ambasadorem Florencji we Francji, wysłal młodego Amerigo na misję do Paryża. Ta pierwsza podróż za granicę, obudziła w młodym jeszcze wtedy Włochu, pasję do podróży i odkrywania nowych miejsc.

Później młody Amerigo przeprowadził się de Sewilli, niezwykle ważnego miasta w tamtych czasach. Było to centrum nie tylko kulturalne, ale i handlowe Hiszpanii w tamtym okresie rozkwitu gospodarczego kraju. Podjął pracę bankiera w Sewilli, wespół z innym znanym obywatelem Sewilli - Gianetto Berardi.

Według większości źródeł historycznych, Amerigo Vespucci pracował od 1483 do 1492 roku dla rodziny Medyceuszy. W tym podobno to czasie, nasłuchał się  jak odkrywcy szukali północno zachodniej drogi do Indii.

AMERIGO-VESPUCCI-MAPA-WYPRAW
Mapka wojaży Amerigo Vespucci

W późnych latach 1490-tych Amerigo Vespucci handlował ze wspólnikami Krzysztofa Kolumba, którzy zaopatrywali Kolumba, na jego wojaże za ocean, a właściwie  w ostatnich wyprawach Kolumba.

Spotkanie z Kolumbem w Sevilli

W roku 1496 Kolumb wrócił z jednej ze swoich wypraw do Sewilli i w tym czasie Amerigo Vespucci, spotkał się z nim osobiście. Rozmowa z Kolumbem rozpaliła zmysły Vespucciego i pożądanie do zobaczenia nowego świata i nowych miejsc. W tym czasie Vespucci popadł już w kłopoty finansowe, ponieważ biznes w Sewilli nie szedł jak należy.

Vespucci doskonale wiedział, iż król Hiszpanii Ferdynand, oraz Izabela, będą szukali następcy Kolumba do dalszego eksplorowania świata. Już w zaawansowanych latach (miał już wtedy ponad 40 lat) Amerigo Vespucci, wypuścił się w pierwszą wyprawę za ocean.

STATEK-VESPUCCI-WYPRAWY
Replika statku Amerigo Vespucci

Amerigo Vespucci - fakty z życia i dokonania

Wyprawy Amerigo Vespucci
Dowiedz się więcej o tym włoskim, a później hiszpańskim żeglarzu i odkrywcy, oraz zdobądź informacje czego dokonał i co odkrył Amerigo Vespucci. Odkrycia geograficzne i odkrycie Ameryki. Fakty z wypraw Amerigo Vespucci w porządku chronologicznym.

Spuścizna Amerigo Vespucci
Dokonana i lista krajów, oraz kontynentów które odkrył Amerigo Vespucci dla historii rozwoju ludzkości. Znajdź wszystkie informacje o spuściźnie Amerigo Vespucci dla potomności. fakty z życia i ciekawostki o tym hiszpańsko/włoskim odkrywcy świata i nowych kontynentów.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij