Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

ZOO Barcelona

Barcelońskie ZOO mieści się przy Parc de la Ciutadella, łatwo je znaleźć, kiedy odwiedzimy Park Citadella w Barcelonie. Wszędzie widoczne są znaki z kierunkami do Barcelona ZOO. Ogród zoologiczny w Barcelonie otwarto w 1892 roku. W ogrodzie jest ponad 7000 gatunków zwierząt. Na terenie ZOO znajduje się szereg restauracji, barów, kiosków z napojami i fast foodów.

Wycieczka do ZOO w Barcelonie to świetny sposób na spędzenie dnia z dziećmi w Barcelonie. Przy okazji, warto też pospacerować po Parc de la Citadella. Jest to największy obszar zielony w Barcelonie. Park został zaprojektowany przez Josepa Maria Fontsere dla obywateli Barcelony i został otwarty dla mieszkańców Barcelony w 1892 roku. Park ma też swój wyraz symboliczny, najbardziej znienawidzonych symboli hiszpańskiej represji na Katalończykach. Cytadela w późniejszym czasie została zburzona.

Odwiedzenie ZOO w Barcelonie, może być miłą odmianą podczas zwiedzania Barcelony na wycieczce, szczególnie w okresie letnich upałów, kiedy duże drzewa i ogromna ilość roślin w ZOO, przywitają zwiedzającego miłym chłodem. Jeżeli nie masz ochoty spaceru i oglądania zwierząt w ZOO, możesz wziąć elektryczny pociąg (kolejka) kursujący po ZOO.

W ZOO w Barcelonie jest wiele miejsc do spożycia posiłków, takich jak bary, kafejki i restauracje. Jeżeli jednak wolisz własny posiłek, jest możliwość przygotowania pikniku. W ZOO jest wiele miejsc do tego celu przygotowanych. Stoliczki, ławeczki, itp. Jednym z charakterystycznych elementów w ZOO, w Barcelonie, jest "La Dama del Paraiguas" czyli Pani z parasolką, tuż przy delfinarium. Pomnik -  fontanna, niedaleko od wejścia do ZOO.

WYNAJEM-SAMOCHODOW

Barceloński Ogród Zoologiczny

Barcelońskie ZOO, to nie tylko ogród zoologiczny, ale także instytucja państwowa, specjalizująca się w poszukiwaniu gatunków zagrożonych wyginięciem i pracująca nad zapewnieniem ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. Ogród zoologiczny w Barcelonie, posiada centrum edukacji i badań naukowych, dostępne dla zwiedzających, pozwalające odwiedzającym ZOO, zrozumieć zwierzęta żyjące w naturalnym środowisku, oraz zagrożenia dla gatunków, zagrożonych wymarciem. Np. jednym z takich gatunków, które można zobaczyć w ogrodzie zoologicznym, w Barcelonie, jest biały nosorożec i wilk iberyjski. Barcelońskie ZOO jest odpowiedzialne za koordynacje rozmnażania się wilka iberyjskiego w Europie. O faunie i florze Hiszpanii możesz dowiedzieć się więcej z naszego przewodnika po Hiszpanii w rozdziale zatytułowanym Zwierzęta i rośliny w Hiszpanii (Fauna i flora w Hiszpanii).

W ogrodzie zoologicznym w Barcelonie, znajduje się także największa hodowlana kolonia czapli siwej w Katalonii. Ptaki swobodnie przechadzają się po ZOO. Ogród zoologiczny jest także centrum hodowlanym wielu zagrożonych gatunków ptaków lokalnych, charakterystycznych dla tej części Hiszpanii. Później ptaki są wypuszczane do Parków Narodowych i rezerwatów przyrody w Katalonii i całej Hiszpanii.

Barcelońskie ZOO to ogromna ilość zwierząt. Wśród nich możemy zobaczyć niedźwiedzie, lwy, słonie, nosorożce, wielbłądy, pantery, tygrysy sumatrzańskie, wśród małp, między innymi orangutany z Borneo, goryle, szympansy, makaki. Szczególnie warto zobaczyć część ZOO, poświęconą gadom. Terrarium barcelońskiego ogrodu zoologicznego, należy do jednego z największych w Europie.

Można zobaczyć krokodyle, aligatory i warany z Indonezji. Anakondy, pytony i żmije, żyją w fantastycznych terrariach podobnych do ich środowiska naturalnego. W terrarium są także żółwie i legwany. W terrarium można nawet zobaczyć, przez ogromną szybę, jak przygotowywane są posiłki dla zwierząt.
Dla dzieci, szczególnie atrakcyjny może być pokaz w delfinarium. Delfinowe show można zobaczyć trzykrotnie w ciągu dnia. Godziny pokazów są podane poniżej.

DELFINARIUM BARCELONA
Delfinarium w ogrodzie zoologicznym w Barcelonie
  NOSOROŻEC
Biały nosorożec w barcelońskim ZOO

Pokazy Delfinarium "Delfin Show" godz. 11.30, 13.30 i 16.30
Wejście do delfinarium jest bezpłatne (w cenie biletu wejścia do ZOO). O cenach biletów i godzinach otwarcia ZOO w Barcelonie, patrz poniżej.

Jednym z najbardziej spektakularnych gatunków, jaki możesz odwiedzić w ogrodzie zoologicznym w Barcelonie, jest Dragon z Komodo, olbrzymie terrarium czeka na odwiedzających, gdzie przez dużą szybę można obserwować te ogromne jaszczury z Indonezji. Woliera dla ptaków i część zoo przeznaczona dla ptaków jest również bardzo bogata w różne gatunki ptaków z każdego zakątka świata. Papugi, orły, tukany, itp. Także wiele gatunków ptaków zagrożonych wyginięciem, ma tu swoje klatki. Tuż przy wejściu do zoo, znajduje się część ogrodu, poświęcona tylko ptakom, piękne i nowoczesne klatki dla zwierząt, gdzie zobaczymy kakadu z Australii, ary z Brazylii i wiele, wiele innych gatunków ptaków.

Jedna sekcja w ogrodzie zoologicznym jest poświęcona małpom z Ameryki Południowej, która to jest ulubiona wśród dzieci, a nierzadko wśród dorosłych również. Wybiegi i klatki dla zwierząt są bardzo nowoczesne i klimatyzowane, gdzie zwierzęta mogą przebywać na wolnym powietrzu, podczas ładnej pogody. Nie zapomnij odwiedzić wybiegu dla goryli w barcelońskim zoo. Te majestatyczne zwierzęta, zawsze robią wrażenie na odwiedzających ogrody zoologiczne w każdym zakątku świata.

Godziny otwarcia ZOO w Barcelonie

ZOO otwarte jest codziennie od 10.00
Godziny zamknięcia od 1 stycznia do 26 marca: 17.30 (kasa biletowa zamknięta o 17.00)
Godziny zamknięcia od 27 marca do 15 maja: 19.00 (kasa biletowa zamknięta o 18.00)
Godziny zamknięcia od 16 maja do 15 września: 20.00 (kasa biletowa zamknięta o 19.00)
Godziny zamknięcia od 16 września do 29 października: 19.00 (kasa biletowa zamknięta o 18.00)
Godziny zamknięcia od 30 października do 31 grudnia: 17.30 (kasa biletowa zamknięta o 17.00)
25 grudzień (pierwszy dzień świąt) zoo otwarte do 12.00

Ceny biletów do ZOO w Barcelonie

Dorośli 16.50€
Dzieci od 3 do 12 lat 9.90€
Dorośli powyżej 65 roku życia 8.60€
Osoby niepełnosprawne 5.00€
Bilet grupowy (od 20 osób) 12.80€
Podane ceny zawierają podatek VAT

Więcej informacji o biletach do ogrodu zoologicznego w Barcelonie, uzyskasz na oficjalnej stronie internetowej barcelońskiego zoo: www.zoobarcelona.cat
Bilety ważne są przez 3 miesiące od zakupu. Aby uniknąć kolejek przy kasach biletowych w zoo, można kupić bilet przez internet, na powyższej stronie internetowej zoo w Barcelonie.
Jeżeli posiadasz Barcelona Card uzyskasz 20% zniżkę na wejście do zoo, oraz darmową komunikację miejską w Barcelonie. Dowiedz się więcej z naszego przewodnika po Barcelonie.

PINGWIN
Pingwin w ZOO w Barcelonie
  PAWIAN
Małpa na wybiegu w barcelońskim ZOO

 

Jak dojechać do ZOO w Barcelonie?

Ogród zoologiczny w Barcelonie, leży na końcu Parc de la Citadela w Barcelonie. Istnieją dwa wejścia do ZOO, jedno przy Estacio de Franca i drugie od ulicy Carrer Wellington w pobliżu Avinguda d'Icaria.

Dojazd metrem do ZOO w Barcelonie
Opcja1. Linia metra L4 (żółta linia). Wysiąść na stacji Jaume I, iść w dół ulicy Carrer Princesa, przejśc obok Santa Maria del Mar i modny Passeig del Borne, aż do Passeig de Picasso. Wejść do Parc de la Citadella, skręcić w prawo, przejść przez park, aż zobaczysz wejście do zoo.

Opcja 2. Metrem dojechać do stacji metra Barceloneta, przejść przez Placa del Palau, aż do Passeig de Isabel II. Skręcić w prawo i przejść przez stację Estacio de Franca, aż do głównego wejścia do parku Parc de la Citadella. Warto również zwiedzić Estacio de Franca.
Wyjśc z Ciutadella, przejść przez skwer, aż do Carrer Wellington. Dojść do linii tramwajowej i wejścia do zoo w pobliżu.

Opcja 3. Metro L1 (linia czerwona). Wysiąść na Arc del Triomf, iść wzdłuż ulicy Avinguda Vilanova, aż do Passeig Lluis Companys. Kilka ważnych zabytków po drodze jak Arc de Triomf, Palau de Justicia, pomnik Rius i Taulet, oraz admirała Almogavera.
Po prawo jest wejście do Parc de la Ciutadella, kontynuuj w dól drogi Passeig del Tillers, aż do wejścia do zoo.

Zobacz także w przewodniku, w rozdziale metro Barcelona jak dojechać do ZOO w Barcelonie.

Dojazd autobusem do ZOO w Barcelonie
Autobus nr. 34 zatrzymuje się tuż przy Wellington
Autobus nr. 14, 39, 51 zatrzymują się przy głównym wejściu przy Passeig Picasso (spacer przez Parc de la Ciutadella)
Autobus 36, 39, 57, 64 i 157 zatrzymują się przy wejściu do metra, stacja Barceloneta
Autobus 17, 40, 45 zatrzymują się naprzeciwko Estacio de Franca
Autobusy 40, 41, 42, 141, 39 i 51 zatrzymują się przy passeig de Pujades
Autobus 14 zatrzymuje się przy Avinguda Meridiana

Zobacz również mapę dojazdu do ZOO w Barcelonie w naszym przewodniku po pięknej stolicy Katalonii.

Noclegi Next To Barcelona
Noclegi Next To Barcelona
Barcelona / Barcelona Sagrada Familia
Lloyds Beach Club La Mata
Lloyds Beach Club La Mata
Costa Blanca płd. / La Mata
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij