Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Castelldefels dom Messiego

Castelldefels – morze, biznes i Messi

Kiedy spacerując spokojnie po plaży spotykasz największego gwiazdora współczesnej piłki nożnej na świecie, możesz być pewny, że oto znajdujesz się w Castelldefels. To właśnie w tym położonym nieopodal Barcelony mieście, swój dom ma Leo Messi – człowiek-ikona współczesnego futbolu, Katalonii i jeden z najsłynniejszych sportowców świata. Gwiazda hiszpańskiej LA LIGA. Jeśli akurat nie gra ważnego meczu lub nie ma zaplanowanego treningu na Camp Nou, możesz spotkać go w jednej z lokalnych knajpek gdzie wpada na coś szybkiego, czy na zakupach w którymś z licznych lokalnych sklepów. Własne tak żyje się w Castelldefels – mieście, które słynie z gorącego słońca, pięknych plaż i atrakcji, których pozazdrościć mu może nawet wielka, acz leżąca niedaleko Barcelona.

Letnisko Barcelony

Miasto Castelldefels nazywane jest niezwykle często letniskiem Barcelony. Wpływ na losy miejscowości ma oczywiście potęga stolicy Katalonii, która dzięki doskonałemu połączeniu komunikacyjnemu z całym regionem, zapewnia okolicznym miastom i miasteczkom stały napływ turystów, mieszkańców i inwestorów, którzy nie zawsze pragną rozwijać swoje biznesy w Barcelonie, unikając wielkomiejskiego zgiełku i kilku innych, nie zawsze wygodnych cech, jakimi charakteryzuje się życie w wielkim mieście.

DOM-MESSI-HISZPANIA
Dom Messiego w Castelldefels

Castelldefels to miasto idealne pod wieloma względami – leży zaledwie 24 kilometry od Barcelony i jest z nią doskonale skomunikowane. Liczba mieszkańców miasta stale się zwiększa, a na obecną chwile miasto liczy sobie nieco więcej niż 62 tysiące osób. Realna struktura miejska, jaką widzimy dzisiaj, pochodzi z początków XX wieku, mimo że miasto może pochwalić się ponad tysiącletnią historią, pełną ważnych wydarzeń oraz niezwykłych momentów. Jednak przez wieki zabudowa miejscowości była niezwykle rozproszona, dopiero rozwój przemysłu i osadnictwa po II Wojnie Światowej spowodowały, że Castelldefels swoją struktura przypominać zaczęło miasto z prawdziwego zdarzenia.

Duża w tym zasługa rewolucji technologicznej, a mówić ściślej – zwiększenia liczby samochodów i rozwoju infrastruktury drogowej, co pozwoliło na to, aby miasto otworzyło się na mieszkańców z zewnątrz. Miasto skomunikowane jest nie tylko z Barceloną, ale również z międzynarodowym portem lotniczym El Prat, co powoduje, że bez trudu dostaniemy się tam samolotem wielu popularnych linii lotniczych, w zasadzie z dowolnego miejsca na świecie. Poza komunikacją drogową i lotniczą, miasto posiada również dwie stacje kolejowe, co również w znaczącym stopniu ułatwia dojazd do niego, jak i podróżowanie, nie tylko do Barcelony, chociaż to właśnie ona z naturalnych względów stanowi najbardziej popularny i najchętniej wybierany cel podróży mieszkańców Castelldefels.

Turyści przez cały rok

Miasto, położone w delcie rzeki Llobregat, charakteryzuje się bardzo typowym, śródziemnomorskim klimatem, z wysokimi temperaturami latem, a także obfitymi opadami w okresie wiosennym, a także jesienią, kiedy to z nieba potrafi spaść nawet 50 litrów deszczu na metr kwadratowy i to w mniej niż godzinę. Lato i zima z kolei są tu suchymi porami roku, zaś średnia temperatura roczna wynosi 16 stopni Celsjusza.

To, z czego słynie Castelldefels to przede wszystkim piaszczyste plaże i ciepłe oraz bardzo zadbane i czyste kąpieliska. W ostatnich latach niezwykle dynamicznie rozwija się w mieście przemysł turystyczny i hotelowy. Strony internetowe i poradniki turystyczne pełne są ofert i propozycji noclegów w którymś z licznych pensjonatów w Castelldefels, które dysponuje zapleczem hotelowym zarówno dla tych bardziej jak i mniej zamożnych turystów.

Miasto z bogatą historią

Historia dzisiejszego miasta sięga wczesnego średniowiecza. Jednak osadnictwo na tych terenach występowało już na długo przed Chrystusem, o czym świadczą pozostałości takie jak jaskinie, adaptowane na pomieszczenia mieszkalne, czy mury i ceramika, pochodzące z IV wieku przed naszą erą, co wskazuje na fakt, że już 400 lat przed Chrystusem mieliśmy do czynienia z osadnictwem na tych terenach. O tym, że w czasach rzymskich miasto spełniało ważną rolę, świadczą z kolei liczne ślady w postaci narzędzi, naczyń, takich jak np. słynne amfory czy nawet szczątki łodzi z tamtego okresu.

Z kolei najstarszy dokument, jaki zachował się w miejskich zbiorach, a w którym znajdziemy informację o mieście, pochodzi z IX wieku, a mowa jest w nim o kaplicy znajdującej się przy jednym z miejskich zamków. Kolejne stulecia to burzliwe losy miasta, które przechodziło z rąk do rąk, a jego właścicielami stawały się zamożne rodziny szlacheckie. W XIX wieku przez miasto przebiega już linia kolejowa, a terytorium miejskie w coraz większym stopniu pokrywają zabudowania i kamienice, z których wiele w bardzo dobrym stanie zachowało się aż po dziś dzień.

MESSI_DZIEWCZYNA

Czasy nowożytne, to rozwój przemysłu na terenie miasta, a także prace nad wielkim projektem, który miałby zapewnić Castelldefels rozwój pod względem miejsc pracy, poprawienia warunków komunikacyjnych i zwiększenia liczby zamieszkania. Władze miasta postanawiają wykorzystać naturalny potencjał wynikający z położenia miasta i stawiają na wypoczynek oraz turystykę. Powstaje baza wypoczynkowa, która generuje miejsca pracy i sprawia, że to właśnie turystyka staje się znakiem rozpoznawczym Castelldefels.

Mój sąsiad Messi

Castelldefels jest miastem zwariowanym na punkcie piłki nożnej i klubu FC Barcelona. Nic dziwnego, skoro właśnie w tym mieście mieszka Leo Messi. Argentyński piłkarz uchodzący za jednego z najlepszych zawodników w historii futbolu jest tu traktowany w iście królewski sposób. Często można spotkać go na plaży, gdzie wraz z Antonellą (partnerka piłkarza), Messi relaksuje się przed ważnymi meczami.

Dom piłkarza znajduje się w spokojnej dzielnicy, gdyż Messi słynie z tego, że jest typem domatora, dla którego rodzina jest wartością najważniejszą. Piłkarz wraz z rodziną przybył do Katalonii w 2000 roku i wiedzie w Castelldefels bardzo spokojne życie, a posiadanie takiego sąsiada z całą pewnością musi być powodem do olbrzymiej dumy.

Swoimi bramkami i wspaniałymi występami w barwach FC Barcelony, jak i niezwykle skromnym, pomimo ogromnego sukcesu, charakterem, Messi zasłużył sobie na ogromny szacunek ze strony mieszkańców miasta, co widać na każdym kroku. W pobliżu jego domu niemal przez cały czas spotkać można fanów piłkarza, którzy przyjeżdżają tu specjalnie po to, aby zobaczyć jak żyje legenda ich ukochanego klubu, a jeśli się uda – także by zrobić sobie zdjęcie z piłkarzem.

Biblioteka na plaży

Messi jest osobowością tak wybitną, że w zasadzie sam fakt zamieszkiwania przez niego w danym mieście mógłby wystarczyć do promocji całego regionu. Jednak w przypadku Castelldefels jest inaczej. Potencjalnego turystę czeka tutaj cała masa rozmaitych atrakcji, które sprawiają, że opuszczanie miasta niemal zawsze przychodzi z wielkim trudem. Aby zobaczyć wszystko to, czym Castelldefels może i chce się pochwalić odwiedzającym je turystom, potrzeba co najmniej kilku dni. Miasto może poszczycić się 8-milowym odcinkiem plaż, które przez cały rok są oblegane przez turystów.

Doskonała baza hotelowa i świetne połączenia komunikacyjne, a w okresie letnim gwarancja pięknej, słonecznej pogody są tym, co przyciąga na plaże Castelldefels turystów z całej Hiszpanii, a coraz częściej także z całej Europy. Mieszkańcy Barcelony uwielbiają wpadać tu na weekend, a biorąc pod uwagę, że do Castelldefels mają zaledwie pół godziny jazdy samochodem, na weekendowe wyjazdy decydują się oni niezwykle często. Władze miasta mogą pochwalić się wieloma certyfikatami i świadectwami czystości wód, przyznawanymi przez państwowe instytucje zajmujące się ochrona bezpieczeństwa mieszkańców.

Wysoki standard również jest tym co przyciąga plażowiczów. Sezon letni w kąpieliskach trwa tutaj od 15 czerwca do 15 września. W tym okresie możemy skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, placów zabaw, siłowni i wielu innych obiektów służących jak najlepszemu wypoczynkowi turystów. Władze miasta dbają także o to, aby turyści na plaży wypoczywali jak najbardziej kreatywnie i rozwijali się przy tym intelektualnie.

Bez dwóch zdań świetnym pomysłem jest zorganizowanie biblioteki na plaży – przedsięwzięcia, które powstało kilka lat temu i cieszy się wielka popularnością. Planując wypoczynek w słońcu, możemy wypożyczyć książkę i spędzić czas na czytaniu. Oferta okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, a widok ludzi masowo czytających, nikogo nie dziwi.

Kultura i biznes

Z kulturą w Castelldefels spotkamy się dosłownie wszędzie. Każdego roku miasto organizuje słynne i cieszące się wielką popularnością festiwale tradycji. Przedsięwzięcia te mają na celu promowanie i kultywowanie lokalnego dorobku artystycznego, rzemiosła i kultury oraz sztuki ludowej, której z całą pewnością w tych rejonach nie brakuje. Miejsca takie jak Teatr Plaza czy liczne muzea miejskie, przez cały rok tętnią życiem i stanowią doskonałą okazję by wypocząć, jednocześnie poznając lokalne i tradycje i obyczaje, a także poczuć na własnej skórze wielowiekową historię miasta, od zawsze związanego z katalońską tradycją i obyczajami.

PLAZA-CASTELLDEFELS-HISZPANIA

Kolejnym obszarem, który stanowi mocną stronę Castelldefels jest biznes. Kiedyś przemysł – dziś usługi. Tak w skrócie można scharakteryzować przedsiębiorczość w granicach miasta. Na terenie gminy znajduje się wiele firm, które działają w najróżniejszych branżach.

Poza najprężniej rozwijającą się branżą turystyczną, w której dominują hotele i restauracje, a która zasługiwałaby z całą pewnością na odrębne opracowanie, w Castelldefels swoje siedziby mają również firmy zajmujące się m.in.: produkcją i sprzedażą mebli, drzwi i okien z PCV, firmy pośredniczące w sprzedaży nieruchomości, producenci sprzętu elektronicznego, wypożyczalnie samochodów, agencje reklamowe i wiele innych podmiotów, które z sukcesami działają na lokalnym, krajowym i międzynarodowym rynku.

Uwagi na swoje nadmorskie położenie, władze miasta postanowiły wykorzystać połączenie turystyki i biznesu, tworząc centra konferencyjne dla firm. Pozwalają one przedsiębiorstwom organizować narady, konferencje i szkolenia, przy jednoczesnym zapewnieniu swoim pracownikom integracji i rozrywki. Klimat dla biznesu w Castelldefels jest znakomity.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij