Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Metro Barcelona

Metro w Barcelonie - praktyczne informacje podczas zwiedzania Barcelony środkami komunikacji miejskiej. System metra w Barcelonie składa się ze 165 stacji, 11 linii i 125km łącznej długości trakcji. Barcelońskie metro jest najprostszym sposobem poruszania się po mieście. Metro w Barcelonie jest czyste, zadbane, bezpieczne i punktualne. Oznaczenia metra, na poszczególnych stacjach nie powinny przysporzyć problemu zwiedzającym Barcelonę. Warto zaopatrzyć się w mapkę metra Barcelony, dostępną w każdej informacji turystycznej. Mapa metra w Barcelonie również jest dostępna na naszej stronie (link poniżej). Najlepiej wziąć ją na Placa Catalunya w informacji turystycznej, pod placem lub na największej alei spacerowej La Rambla.

Kierunki na stacjach meta w Barcelonie oznaczone są stacjami końcowymi. Linie metra są w różnych kolorach. Podstawowy bilet jednorazowy kosztuje 1.45€ (informacja zgodna na czas pisania tego przewodnika po Barcelonie, tj. jesień 2011). Jeżeli zamierzasz więcej podróżować i zwiedzać miasto, warto kupić bilet T10 w cenie 8.25€, który będzie do wykorzystania na 10 przejazdów. Bilet jest również ważny na autobusy. Bilet obowiązuje w strefie 1. Powyższy bilet ważny jest również na RENFE pociąg na lotnisko w Barcelonie, ale nie na autobus na lotnisko.

Bilety sprzedawane są na stacjach metra, również na lotnisku w pobliżu stacji RENFE.
Całkowita sieć metra w Barcelonie obejmuje 9 linii, oznaczonych różnymi kolorami i oznaczonymi symbolami od L1 do L9. Większość linii metra w Barcelonie obsługiwana jest przez Transport Metropolitans de Barcelona w skrócie TMB. Przystanki metra w Barcelonie dowiozą nas do właściwie każdej atrakcji turystycznej w Barcelonie. Przy każdym większym zabytku szybko znajdziemy zejście do metra.
Bilet na metro można łatwo nabyć w automatach na stacjach metra. Informacja w maszynach jest dostępna w kilku językach w tym język angielski. Jeżeli planujesz kilkudniowe zwiedzanie Barcelony polecamy tę formę transportu po mieście.

Ceny biletów na metro w Barcelonie

1.45€ bilet jednorazowy

Najtańszym biletem jest tzw. billet senzillo, czyli jednorazowy przejazd w cenie 1.45€ (jesień 2011). Poniżej podajemy aktualne ceny biletów i różne opcje zakupu biletu na metro w Barcelonie. Ceny biletów na metro w Barcelonie podane w naszym przewodniku po Barcelonie obowiązują do końca 2011. Od 1 stycznia 2012 ceny biletów prawdopodobnie podrożeją.

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, jeżeli zamierzasz zwiedzać Barcelone przez kilka dni, najlepszą opcją będzie kupienie biletu T10.
Kupowanie pojedyńczych biletów, szczególnie jeśli zwiedzamy w kilka osób, nie jest ekonomiczne, jeżeli wykonasz więcej niż 3 przejazdy. Można też zakupić tzw. Barcelona Card.

BARCEONA METRO BILET
Bilet jednorazowy
  METRO BARCELONA BILET T10
Bilet T10


Bilet T10

8.25€ bilet na 10 przejazdów

Najlepsza opcja dla zwiedzających Barcelonę np. 3 lub 4 dni w Barcelonie. Bilet T10 upoważnia nas tylko do korzystania z transportu w Barcelonie. Bilet umożliwi Ci wykonanie 10 przejazdów metrem, koleją FGC (FGC to sieć kolejowa w Barcelonie i wokół miasta, podobna do metra), oraz autobusem, tramwajem i pociągami RENFE (tylko w 1 strefie).

Można kupić bilet T10 na wszystkie 6 stref w Barcelonie, ale jeżeli nastawiasz się tylko na zwiedzanie, wystarczy T10 na pierwszą strefę. Cena biletu T10 8.25€.
Kupując indywidualne bilety w cenie 1.45€ każdy bilet, więc przy dziesięciu podróżach oszczędzasz 6.25€ !
Bilet T10 ważny jest na cały rok kalendarzowy, do końca każdego roku. Bilet T10 można w przypadku niewykorzystania wszystkich przejazdów, oddać towarzyszowi podróży, co jest całkowicie legalne i zgodne z prawem.

Bilet T10 można kupić na każdej stacji metra w Barcelonie, oraz przy wejściu do stacji RENFE na lotnisku w Barcelonie. Proszę zwrócić uwagę iż bilet T10 ważny jest tylko na strefę 1 w Barcelonie (centrum miasta), jeżeli zamierzasz podróżować dalej, trzeba wykupić inny bilet, pokrywający inne zony w Barcelonie (jest ich 6). Wszystkie strefy transportu w Barcelonie, możesz zobaczyć na oficjalnej stronie transportu w Barcelonie FGC.

Jak używać bilet T10?
Po zakupie biletu w maszynie na stacji metra, należy przed wejściem do metra włożyć bilet do maszyny wpuszczającej pasażerów do metra. Maszyna sprawdza bilet, drukuje na drugiej stronie datę i godzinę. Kiedy wyciągniesz bilet z maszyny, drzwi się otworzą i można wejść do metra. Za każdym użyciem biletu T10, będziesz doskonale widział ile przejazdów pozostało na bilecie.
W autobusie w środku pojazdu jest specjalna maszyna (kasownik).

Uważaj na swój T10 bilet
Karta T10 może ulec uszkodzeniu w wyniku zagięcia, zamoczenie lub uszkodzenia mechanicznego np. w kieszeni. Jeśli karta stanie się nieczytelna, nie będziemy mogli jej użyć. W tym wypadku należy pójść do okienka w metrze i swoim łamanym hiszpańskim powiedzieć " Esta Tarjeta no funciona", co oczywiście oznacza, iż ta karta nie działa. Powinni nam wydać nową kartę bezpłatnie z aktualną ilością pozostałych przejazdów.

Korzystanie z metra w Barcelonie

Bardzo łatwe i przyjemne. Wszystkie wejścia do metra w Barcelonie są wyraźnie oznaczone. Stacje metra znajdują się w najważniejszych punktach Barcelony i przy najważniejszych zabytkach, muzeach w Barcelonie i galeriach w Barcelonie. Nie sposób jest przeoczyć stacje metra. Do większości stacji jest akces dla niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich. Duże przeźroczyste windy osobowe.

Bilety kupuje się w maszynach. Łatwa i prosta w obsłudze. Kilka języków do dyspozycji. Kierunki określone są nazwami końcowych stacji metra. Czas podróży metrem w Barcelonie stosunkowo łatwo policzyć, przystanki metra są co około 2 minut. Następna stacja jest wyraźnie oznaczona w wagonie metra nad drzwiami, pulsującym czerwonym światełkiem.

Uwaga. Nazwy stacji metra w Barcelonie są w języku katalońskim, nie w hiszpańskim. Dla uczących się hiszpańskiego może to być lekki szok, ponieważ słowa w niektórych wypadkach są różne lub zupełnie inne.
Jeżeli planujesz przesiadkę w metrze, dodaj około 10 minut do swojego czasu podróży, w tym wypadku trzeba szukać kierunków końcowych stacji linii, z której zamierasz skorzystać.
W niedziele metro kursuje z mniejszą częstotliwością, ale czekanie na pociąg nie powinno przekroczyć 10 minut.

WEJSCIE DO METRA BARCELONA
W tle wejście do metra na Placa Catalunya
  BILETY NA METRO
Maszyny do sprzedaży biletów


Mapa metra w Barcelonie

Mapkę metra w Barcelonie otrzymamy w każdej informacji turystycznej w mieście. Posiadają je też niektóre hotele, oraz stoiska z informacją dla turystów na La Rambla. Mapę metra możesz zobaczyć na naszej stronie internetowej w rozdziale mapa metra w Barcelonie. Mapka metra w Barcelonie do złudzenia przypomina mapę londyńskiego metra, aczkolwiek barcelońskie metro posiada mniej stacji.

Godziny otwarcia metra w Barcelonie

Poniedziałek-Czwartek: metro czynne od 5.00 do 24.00
Piątek: metro czynne od 5.00 do 2.00
Niedziele i święta: metro czynne od 5.00 do 24.00
Sobota: metro czynne non stop
24 grudzień: metro czynne od 5.00 do 23.00

Uwaga. W przypadku świąt lub hiszpańskich fiest, także hiszpańskich świąt narodowych, rozkład jazdy metra w Barcelonie może ulec zmianie. Bardzo prawdopodobne iż metro będzie kursowało 24h.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij