Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Parc Guell

Parc Güell w Barcelonie w naszym przewodniku po zabytkach Barcelony związanych z twórczością Antonio Gaudiego. Informacje o parku zaprojektowanym przez Antonio Gaudiego. Na tej stronie przewodnika po Barcelonie, dowiesz się wszystkiego o Parku Güell w Barcelonie. Budowa parku została zlecona przez Eusebi Güell, który chciał stworzyć ekskluzywny i stylowy park dla barcelońskiej arystokracji.

Antonio Gaudi otrzymał wyjątkowe zadanie, zaprojektowania rozległego parku na obrzeżach dzielnicy Barcelony, o nazwie Gracia w stylu secesyjnym, z prywatnymi rezydencjami dla najbogatszych, terenami rekreacyjnymi, oraz pomnikami. Ambitny projekt, który jednak nie do końca się udał. Zlecenie dał Eusebio Güell, dla którego Antonio Gaudi, wcześniej wykonał Palau Güell, tuż przy La Rambla w Barcelonie. Prace nad budową parku trwały kilkanaście lat.

Co zobaczysz w Parku Guell?

W tym niesamowitym i obleganym przez turystów parku, zobaczymy niesamowite struktury i budowle charakterystyczne dla architektury Gaudiego i jego geniuszu. Zaraz przy wejściu do parku na schodach prowadzących na górną część parku znajduje się fontanna smok, może raczej duża jaszczurka, pełna kolorów i z hipnotyzującym i magicznym spojrzeniem, którego doszukują się interpretatorzy twórczości Gaudiego. Piękne kolorowe płytki z potłuczonej ceramiki otaczają fontannę, elementy, tak charakterystyczne dla prac Gaudiego. Aby zrobić tutaj swoje pamiątkowe zdjęcie trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ tłumy turystów kłębią się w tym miejscu ... Kiedy temperatura przekracza 35 stopni Celsjusza może nie być łatwo ...

W górnej części parku znajdują się pokręcone kolumny, wyglądające jak wyrastające z ziemi jak pnie drzew. Kolumny o nieregularnym kształcie wyglądają jak prawdziwe drzewa wyrosłe w parku.
Cała twórczość Gaudiego była naśladownictwem natury. Wpływów natury na twórczość Gaudiego można się doszukać we wszystkich dziełach Gaudiego w Barcelonie. Zaraz po kościele Sagrada Familia Parc Güell to najambitniejsze dzieło Gaudiego. Prace nad parkiem trwały 14 lat od roku 1900 do 1914. Ostatecznie w parku pozostawiono tylko dwa domy mieszkalne w tym jeden dom Antonio Gaudiego w którym spędził kilkanaście lat, jest teraz udostępniony dla zwiedzających. Park otworzono dla publiczności dopiero w 1992 roku.

GAUDI PARK W BARCELONIE
Parc Güell w Barcelonie arcydzieło Gaudiego
  GUELL PARK BARCELONA GAUDI DZIEŁA
Ściana z mozaiki tuż przy wejściu do Parku Güell

Dom Antonio Gaudiego w Parku Güell
Zobacz zdjęcia z domu Gaudiego w Parcu Güell w barcelońskiej dzielnicy Gracia. W tej chwili muzeum w którym wystawione są przedmioty z życia codziennego artysty. Godziny otwarcia muzeum domu Gaudiego i ceny biletów "Casa Museu Gaudi".

Zdjęcia Parc Güell w Barcelonie
Zobacz zdjęcia Parku Güell w Barcelonie. Jedno z największych arcydzieł Gaudiego w Barcelonie. Fotografie z parku i najbliższych okolic na naszej stronie w przewodniku po Barcelonie i dziełach Gaudiego.

Jak dojechać do Parku Güell

Najlepiej autobusem linii Barcelona Bus Turistic (linia czerwona) przystającym o kilka przecznic w dół, od parku. Wtedy od przystanku do parku, dzieli nas 10 minut drogi piechotą, pod górę w kierunku parku. Po zwiedzeniu parku, można wrócić na przystanek i kontynuować zwiedzanie Barcelony.

Metrem, stacja metra Lesseps, linia zielona (L3). Przy wyjściu z metra, są znaki i strzałki informujące jak dostać się do parku. Ważna uwaga. Jeżeli planujesz dojazd metrem do Parku Güell, bądź przygotowany na przynajmniej 20 minutowy spacer.

Godziny otwarcia Parc Güell w Barcelonie

Park czynny jest od 10.00 do 19.00. W miesiącach letnich park otwarty jest dłużej. Nie są podane konkretne godziny zamknięcia.
Wejście do Parku Güell jest bezpłatne.

PARK-GUELL-BARCELONA

Ceramiczne, bajkowe mozaiki i dekoracje w większości z potłuczonej porcelany, to dzieło przede wszystkim pomocnika Gaudiego J.M. Jujola. Drugi asystent Gaudiego, Francesco Berenguer, park zawdzięcza dom, wybudowany w 1904, w którym mieszkał Gaudi, przed tym, jak przeniósł się na plac budowy kościoła Sagrada Familia. W tej chwili mieści się w domu muzeum Casa Museu Gaudi. W domu jest kolekcja ciekawych mebli zaprojektowanych przez Gaudiego, oraz przedmioty codziennego użytku artysty. Do zobaczenia także plany i przedmioty związane z ogrodem, parkiem i życiem architekta.

Z górnej części parku roztaczają się widoki na Barcelonę, pawilony z wichrowatego kamienia, olbrzymie jaszczurki, sufity pełne kolorowej mozaiki, obszerna Sala Kolumnowa, najpierw miał być to rynek, zagięte linie wielkiej ławy z ceramiki, w dalszej części parku tajemnicze groty... Wszystko prezentuje się jak sen wielkiego artysty.

Na zwiedzanie Parc Güell warto zaplanować sobie przynajmniej pół dnia w zwiedzaniu Barcelony. Teren jest rozległy, w miesiącach letnich park może być wypełniony tłumem turystów. W parku można skorzystać z usług profesjonalnego przewodnika, ale z naszych informacji wynika iż przewodnik jest dostępny w języku hiszpańskim, angielskim i katalońskim, aczkolwiek wiele wycieczek zwiedzających park, posiada swojego własnego przewodnika.

Apartament Playa Arenales del Sol
Apartament Playa Arenales del Sol
Costa Blanca płd. / Arenales del Sol
Holiday home Casa Eole La Nucia
Holiday home Casa Eole La Nucia
Costa Blanca płn. / La Nucia
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij