Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

La Bisbal

La Bisbal d’Emporda

Jeśli nazwę miasta La Bisbal wpiszemy w dowolną wyszukiwarkę grafik w Internecie, naszym oczom ukażą się dziesiątki zdjęć przedstawiających… talerze, miski, kubki i pozostała gamę ceramicznych naczyń, które są znakiem rozpoznawczym tego niewielkiego miasta w północnej Katalonii. Tradycje ceramiczne są tu żywe przez cały czas i sięgają wielu dziesięcioleci wstecz.

Panorama miasta, pełna strzelistych kominów, należących do zakładów ceramicznych, zdaje się potwierdzać ten punkt widzenia. Mówi się, że miasto, które chce uchodzić za atrakcyjne i ciekawe pod względem turystycznym, powinno mieć swoją wizytówkę, znak rozpoznawczy, który od razu przywołuje na myśl skojarzenia z nim związane. La Bisbal swój znak uczyniło właśnie z wyrobów ceramicznych. Pięknych, luksusowych i niezwykle wytrzymałych. Władze miasta dbają o to, aby lokalna ceramika stała na wysokim poziomie, a znak towarowy „Ceramika Bisbal”, chroniony jest prawnie i nadawany wyłącznie najwyższej jakości zakładom ceramicznych.

Miasto o wielu twarzach

Wróćmy na moment do naszej internetowej wyszukiwarki. Obok wyrobów ceramicznych, znajdziemy w niej również piękne zdjęcia przedstawiające centrum tego niewielkiego miasteczka i popularne turystycznie rejony, których w okolicy jest naprawdę sporo. Nie bez przyczyny, La Bisbal d’Emporda, bo tak brzmi pełna nazwa tego niewielkiego miasta, uważane jest za jeden z ważniejszych turystycznie zakątków Katalonii. Zakątków, które przyciągają zarówno spragnionych zwiedzania i poznawania zabytków turystów, jak i miłośników lokalnych tradycji, świąt i festiwali. Miasto proponuje bowiem jedno i drugie, a także o wiele więcej…

MAPA-LA-BISBAL

Katalońskie zwyczaje ciągle żywe

Nie ma katalońskiego miasta bez katalońskich tradycji i zwyczajów. La Bisbal to prawdziwy tygiel kultur, tradycji, różnych prądów w sztuce i bogata oferta kulturalna. Trudno o drugie miasto o podobnym charakterze w najbliższej okolicy. Co więcej, mimo tak zróżnicowanej oferty i wielu różnych atrakcji, miasto prezentuje się jako spójne i przedstawia niezwykle przemyślaną koncepcję. Zabytki, antyki, muzea, piękne krajobrazy, malarstwo, rzeźba, muzyka i oczywiście – na każdym kroku spotykana ceramika – wszystko to składa się na zaskakująco spójną całość, mimo wielu różnych stylistyk.

Zamek z tysiącletnią historią

Jedną z największych atrakcji turystycznych miasta i zarazem najstarszych zabytków, jest zamek biskupów z Girony, pochodzący z XI-XII wieku. Budowla, spełniająca wielorakie funkcje, to obowiązkowy punkt każdej wycieczki i wczasów w tym mieście. Poza niezwykłą lekcją historii, podczas której możemy wiele dowiedzieć się o początkach Katalonii, czasach ustroju feudalnego i licznych konfliktach wojennych na przestrzeni wieków, górne piętra zamku gwarantują przepiękne widoki, które są równie atrakcyjne jak wspaniała historia zamku. Stan, w jakim zachował się zamek, wzbudza szacunek i podziw, lokalne władze dbają o jedną ze swoich największych atrakcji turystycznych i umiejętnie wykorzystują zamek w celach promocyjnych.

Waterloo jak prawdziwe

Niesamowite wrażenie robi na wszystkich makieta bitwy pod Waterloo. Składa się ona z ponad 2 tysięcy żołnierzyków o 500 koni, cała ekspozycja zajmuje w sumie obszar o powierzchni 18 metrów kwadratowych. Makieta, upamiętniająca porażkę Napoleona powstawała przez 20 lat. Zwiedzić możemy ją za 9 Euro w jednym z hoteli na terenie miasta. Szczególną popularnością ekspozycja cieszyła się w 2015 roku, kiedy obchodzona była 200 rocznica słynnej bitwy.

W przerwie między zwiedzaniem kolejnych zabytkowych budowli, muzeów i miejsc, które zaskakują swoją niezwykłą historią, władze La Bisbal proponują spacer po równinie Emporda, która obfituje w piękne krajobrazy, dużo zieleni i niezwykłą przyrodę. Na turystów czeka wiele tras o różnych stopniach trudności. Tereny te są dość rozległe i charakteryzują się duża ilością uskoków i zmian wysokości.

Warto więc zaopatrzyć się w mapę, która możemy kupić w jednym z biur informacji turystycznej na terenie miasta, albo pobrać specjalną aplikację, która wykorzystuje GPS. Wielkie zalety tego obszaru, jakimi są liczna lasy, świeże powietrz i piękny krajobraz, zostały optymalnie wykorzystane przez miejskie władze, pozwalając dopełnić ofertę turystyczną w sposób kompleksowy. Troska o środowisko naturalne, w bądź co bądź, przemysłowym mieście, wystawia władzom bardzo pozytywne świadectwo.

GARNCARSTWO-LA-BISBAL-HISZPANIA

Rowerem i spacerem

Dla tych, którym mało wyłącznie pieszych wędrówek, La Bisbal ma również bardzo ciekawą ofertę dróg i ścieżek rowerowych. Kilkanaście kilometrów dróg łączących miasto z okolicznymi miejscowościami, to raj dla miłośników jazdy na rowerze, rolkach czy dla biegaczy. Aktywny wypoczynek staje się coraz ważniejszym punktem oferty miasta, które sukcesywnie rozwija swoją bazę i infrastrukturę w tym zakresie. I choć wiele jest jeszcze do zrobienia (brakuje głównie ścieżek rowerowych w centrum miasta), z całą pewnością nie można narzekać ani na warunki do uprawiania turystyki, ani na sprzyjający temu klimat.

W kolejce po antyki

Wielu niezwykłych wrażeń dostarczy też wizyta w jednym z kilku antykwariatów, w których znaleźć można prawdziwe skarby, często z długą, niezwykle bogatą i szczegółowo opisaną historią. Jeśli chcesz sprawić sobie lub swoim bliskim niezwykła pamiątkę, związaną z miejsce, w którym byłeś, a sztampowe i dostępne wszędzie pocztówki i figurki cię nudzą, trudno o lepszą propozycję. Stare sklepy i antykwariaty przeżywają szczyt popularności sezonie turystycznym, jednak w pozostałych miesiącach również znajdziemy w nich wiele interesujących materiałów, takich jak choćby płaskorzeźby, obrazy, naczynia czy narzędzia używane w dawnych gospodarstwach.

Sztuka cyrkowa z najwyższej półki

Kapitalnym wydarzeniem, które każdego roku przyciąga miłośników sztuki ulicznej z całej Katalonii, jest z pewnością festiwal sztuki cyrkowej. Co ciekawe, skupia on w dużej mierze artystów-amatorów, jednak poziom oraz sposób prezentacji wzbudza podziw i w niczym nie odstaje od sztuk prezentowanych przez zawodowe zespoły cyrkowe. W trzeci weekend lipca, do miasta zjeżdżają amatorzy cyrku z odległych miast, którzy prezentują swoje umiejętności, a ich popisy oglądane są przez tysiące osób.

LA-BISBAL-HISZPANIA

Dojazd do miasta

Jak dojechać do miasta? La Bisbal położone jest o 20 kilometrów od Girony. Najszybciej dotrzemy do miasta drogą nr C-66. Podróż do Barcelony zajmie nam półtorej godziny, odległość łącząca oba miasta wynosi 100 km. Miasto zamieszkuje 10 000 osób, a jego powierzchnia to około 20 000 kilometrów kwadratowych.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij