Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Sant Cugat de Valles

Sant Cugat de Valles

Trudno mówić o Sant Cugat de Valles jak o kolejnym zwykłym mieście w Katalonii. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w jego granicach znajduje się jeden z największych parków miejskich na Ziemi, a liczba mieszkańców miasta potrafiła wzrosnąć o 30 000 osób w dekadę, to już nasuwa nam się na myśl kilka wniosków.

Po pierwsze – atmosfera do życia w tym mieście musi być wspaniała. Po drugie – tempo rozwoju tej starej osady o charakterze rolniczym jest naprawdę imponujące. I wreszcie po trzecie – biorąc pod uwagę fakt, że 1/8 mieszkańców miasta to cudzoziemcy, otrzymujemy niezwykle atrakcyjną mieszankę kulturową, która zapewnia niezwykły koloryt miastu.

Położenie miasta

Sant Cugat de Valles to liczące ponad 80 000 mieszkańców miasto, leżące zaledwie 5 km od Barcelony. Pod względem zaludnienia, zajmuje ono 8 spośród miast prowincji Barcelona. Słynie w całej Hiszpanii z niezwykle bogatej oferty turystycznej, która nie zamyka się wyłącznie na zabytki i ofertę kulturalną.
To także jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc pod względem przyrodniczym w całej Katalonii. Bogactwo pięknych krajobrazów i naturalna przyroda, stanowi niezwykłe uzupełnienie tego nowoczesnego miasta. Wszechobecna zieleń zwraca uwagę każdego, kto zdecyduje się odwiedzić miasto.

SANT-CUGAT-DEL-VALLES

Tradycja i nowoczesność

Cechą charakterystyczną miasta Sant Cugat de Valles, wokół której tworzy się całą narracja o tym fascynującym mieście, jest połączenie bogatej, zauważalnej na każdym kroku tradycji, z nowoczesnością. Specyficzna atmosfera panująca w tym miejscu, przyciąga turystów i fascynuje tym, jak bardzo dziedzictwo historyczne i kulturowe łączy się tutaj z tym co nowe i świeże.
Mamy więc z jednej strony odniesienie do wartości starożytnego rzymskiego grodu, kontrastujące z nowoczesną miejską zabudową, rozwojem technologii i przemysłu. Największym zwycięstwem miasta jest z pewnością fakt, że kontrast ten prezentuje się harmonijnie, tworząc spójny i zachęcający do odwiedzin krajobraz miejski.

Historia

Historia miasta sięga czasów rzymskich, a dokładnie 3-4 wieku naszej ery. Wtedy to, na terenie dzisiejszego centrum, znajdowała się rzymska twierdza Castrum Octavianum. Obecnie znajduje się tam słynny klasztor Benedyktynów, który rozsławia miasto w całej Katalonii. Pochodzący z 12 wieku, wzniesiony w stylu romańskim stanowi nie tylko perłę w koronie architektury sakralnej miasta i regionu, ale również pełni rolę jednej z najważniejszych atrakcji turystycznych, jakimi może poszczycić się miasto Sant Cugat de Valles.

Średniowiecze to czas stawiania kolejnych budowli i rozwoju grodu miejskiego. W centrum kwitnie handel i rzemiosło, zaś na obrzeżach głównym zajęciem mieszkańców jest rolnictwo. Będzie tak aż do początków XX wieku, kiedy transformacja ekonomiczna spowoduje niemal całkowity zanik gospodarstw rolnych na terenie miasta, zaś w ich miejsce powstawać zaczną fabryki i zakłady przemysłowe. Na początku obecnego stulecia, ludność miasta liczyła 50 000 mieszkańców.

Wystarczyła jednak dekada, aby w strukturze demograficznej miasta zaszła prawdziwa rewolucja. W 10 lat liczba mieszkańców miasta zwiększyła się o niemal 30 000 osób. Rozwój przemysłu i sektora usługowego, a także bliskość Barcelony to zjawiska, które miały największy wpływ na tak radykalne zwiększenie populacji miasta. Biorąc pod uwagę fakt, że do stolicy Katalonii jest stąd zaledwie 5 km i może wydawać się, że oba miasta praktycznie są ze sobą połączone, wiele osób wybiera mniejsze i zdecydowanie luźniejsze Sant Cugat, decydując się na dojazdy do pracy w Barcelonie. Sprawdź także rozdział oferty pracy w Hiszpanii

Zabytki

Oferta turystyczna miasta jest tak skonstruowana, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Miłośnicy zabytków mają do wyboru jedną z wielu tras turystycznych, biegnących wokół najwspanialszych zabytków miasta. Rolę najważniejszego z nich odgrywa oczywiście wspomniany wcześniej zastaw budynków klasztornych, który zachwyca nie tylko swoją architekturą, ale również bogactwem dzieł sztuki. Kameralne krużganki i masywne kolumny budują niezwykły klimat tego miejsca. Jednak na uwagę wskazuje także modernistyczny rynek San Pedro. To właśnie tutaj znajduje się piękny budynek ratusza miejskiego.

MONASTERIO-DEL-SANT-CUGAT-HISZPANIA

Mercantic

Wielką popularnością, zarówno wśród turystów jak i mieszkańców miasta cieszy się Mercantic – przestrzeń poświęcona działalności handlowej. Stanowi ona odzwierciedlenie niezwykle bogatych tradycji kupieckich, które na przestrzeni wieków zawsze były tu silne. Mercantic wzbudza tak wielkie zainteresowanie, gdyż nie jest to typowe targowisko czy bazar, jaki spotkać możemy w każdym mieście, ale raczej lokalne centrum rzemieślnicze, w którym znajdziemy głównie wytwory tworzone przez lokalnych producentów: książki, antyki, biżuterię, wyroby ceramiczne oraz wiele rozmaitych przedmiotów, zarówno nowych, jak i używanych. Niezwykły charakter Mercantic sprawia, że wizyta w Sant Cugat bez odwiedzenia tego miejsca i kupna choćby małej drobnostki (z obowiązkowym targowaniem się!), staje się niepełnowartościowa.

Restauracje i bary

Jak przystało na wielokulturowe miasto z bogatymi tradycjami, oferta gastronomiczna, jaką może pochwalić się Sant Cugat de Valles w niczym nie ustępuje pozostałym atrakcjom turystycznym. Wszystkich, którzy ceną sobie różnorodność w kuchni, z pewnością ucieszy fakt, że na terenie miasta znajdziemy zarówno tradycyjne katalońskie knajpy z lokalnym piwem i przekąskami, jak i włoskie restauracje, klasyczne tureckie bary z kebabem, restauracje serwujące przysmaki kuchni meksykańskiej, bary sushi czy lokale z daniami wietnamskimi. Wszystko to w okolicy najbardziej popularnych obiektów turystycznych – w sam raz gdy poczujemy głód podczas zwiedzania. Sprawdź także rozdział co jeść w Hiszpanii na wakacjach

Oferta kulturalna

Kultura i rozrywka to kolejna mocna strona miasta. Sant Cugat de Valles oferuje odwiedzającym je turystom liczne muzea, galerie sztuki, biblioteki, teatr, kino oraz – co wzbudza szczególne zainteresowanie – bogatą ofertę wydarzeń i festiwali o charakterze muzycznym, rekreacyjnym, artystycznym, sportowym, czytelniczym i teatralnym. Imprezy organizowane przez miasto, mimo różnego charakteru i profilu, mają jeden wspólny cel – umożliwiają poznanie charakteru i tradycji miasta zarówno mieszkańcom, jak i turystom.

Wspólne, aktywne uczestnictwo w ofercie kulturalnej miasta, zapewnia integrację i pozwala na jeszcze głębsze zrozumienie specyfiki regionu. Jeśli zaś chodzi o codzienną aktywność mieszkańców miasta, mogą się oni realizować działając w rozmaitych stowarzyszeniach, centrach kultury, organizacjach seniorów i młodzieży, a także w prężnie działających klubach i świetlicach.

Hotele i noclegi

Szukając zakwaterowania na terenie miasta, mamy do dyspozycji kilkadziesiąt hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych, domków letniskowych i wielu innych opcji noclegowych, które możemy dostosować do naszych preferencji, budżetu i celu pobytu. W sezonie turystycznym cieszą się one sporą popularnością, dlatego planując spędzenie wakacji w Sant Cugat w lipcu lub sierpniu, warto z wyprzedzeniem zarezerwować sobie miejsce w hotelu. Sprawdź noclegi w Katalonii i ceny zakwaterowania

SANT-CUGAT-DE-VALLES-NA-MAPIE-HISZPANII

Największy park na świecie

Sant Cugat de Valles to także wspomniane wcześniej bogactwo naturalne. Znajdujący się na terenie miasta Park Centralny stanowi symbol naturalnego i przyrodniczego potencjału, jakim może pochwalić się miasto. To jeden z największych miejskich zespołów parkowych na świecie.

Miejsce idealne do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni drzew i licznych zwierząt, które spotkać można często wyłącznie w ogrodach zoologicznych. Ze względu na liczne atrakcje turystyczne i wspaniałą przyrodę, Sant Cugat de Valles cieszy się coraz większą polarnością, nie tylko wśród mieszkańców Katalonii.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij