Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Puerta Real w Grenadzie

Puerta Real w Grenadzie. Zachwycająca Grenada ma swoją bogatą historię, z którą ściśle wiąże się panowanie Maurów, a następnie chrześcijan, którzy przyczynili się do powstania najpiękniejszych zabytków tego miasta. Granada to interesująca miejscowość, pełna ważnych miejsc o znaczeniu historycznym. Jednym z nich jest Puerta Real, czyli w wolnym tłumaczeniu Drzwi Królewskie. Nazwa obszaru zwanego dzisiaj Puerta Real nie wzięła się bez przyczyny. U styku trzech ulic: Acero del Darro, Recogidas i Calle Católicos znajdowała się tutaj jedna z głównych bram miejskich – Puerta Real.

Jej historia sięga już czasów arabskich kiedy to za panowania muzułmanów zwana była Bib-al-Ramba. Brama została przebudowana, gdy władzę w Granadzie przejęli chrześcijanie. Od XV wieku Puerta Real pełniła ważną rolę – to właśnie przez nią przechodzili królowie i była ona najbardziej prestiżowym miejscem przekroczenia murów miasta. W 1624 roku otrzymała nazwę Puerta Real, kiedy to Król Filip IV, wraz ze swoim królewskim orszakiem, przybył do Granady.

W roku 1640 zbudowano tu małą kaplicę, przylegają do Puerta Real. To miejsce religijnego kultu, w którym znalazły się prace malarza Francisco Fernandeza de Cordova. W późniejszych latach jego dzieła zostały zastąpione religijnymi rzeźbami, posągami i obrazami, przedstawiającymi Jezusa Chrystusa. Obecnie na jednej z ulic (Calle de San Juad de Dios) do tej pory zachowała się podobizna Jezusa El Cristo de la Puerta Real na jednej z fasad.

Puerta Real Grenada

Puerta Real to jedno z bardziej popularnych miejsc w Grenadzie wśród turystów, jak i samych mieszkańców miasta. Znajduje się tutaj najważniejsze skrzyżowanie w Grenadzie, które obejmują ulice Reyes Católicos, Recogidas, Acera del Darro, Calle Mesones oraz Ángel Ganivet. Do Puerta Real prowadzą linie autobusowe 1, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 11, C, F . Można łatwo się tutaj dostać, gdyż jest to same centrum Grenady. Dostępny jest tutaj parking, poczta, kino, różnego rodzaju zabytki, restauracje oraz hotele.

Choć obecnie jest to miejsce zmodernizowane, nadal można cieszyć się klimatem dawnych lat i hiszpańskiej tradycji. Warto wybrać się na spacer wzdłuż Carrera del Genil i podziwiać piękną roślinność. My jednak chcemy przedstawić kilka wartych zobaczenia zabytków i miejsce, położonych na obszarze Puerta Real, a także w jego pobliżu. Powinny się one znaleźć się na mapie każdego turysty, odwiedzającego Grenadę i poszukującego historycznych zabytków miasta.

FOTO-PUERTA-REAL-GRENADA-HISZPANIA


Basílica Nuestra Señora de Las Angustias

W obszarze Puerta Real znajduje się bazylika pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej – patronki miasta. Budowa świątyni rozpoczęła się 1617 w roku, a budowlę zaprojektował Juan Luis Ortega. Kościół jest jednonawowy, z transeptem i główną kaplicą. Na fasadzie budowli ulokowane są dwie wysokie wieże z iglicami oraz Pieta autorstwa Bernardo i José de Mora. Wnętrze bazyliki zachwyca bogactwem zdobień i dekoracji. Znajdują się tutaj posągi Apostołów oraz dzieła Pedro Duque Cornejo.

Można podziwiać też obrazy autorstwa barokowych artystów Grenady, takich jak Juan Leandro de la Fuente, Ambrosio Martinez czy Miguel Jeronimo de Cieza. Kościół można odwiedzać w godzinach kultu religijnego. Msze święte odbywają się w dni powszednie (8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 20.00) oraz niedziele i święta (8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 18.00). We wrześniu odbywają się tu uroczystości święta patronki miasta – to wspaniałe wydarzenie, a fasada budynku przystrajana jest kwiatami.

Alcaicería

To dawny arabski i żydowski targ, który obejmuje kilka uliczek. Stragany rozciągają się aż do Catedral de Granada. W czasach panowania Maurów było to miejsce, gdzie odbywała się wymiana towarów i handel głównie jedwabiem, a także przyprawami. Obecnie można tu kupić pamiątki, przyprawy, produkty lokalnego rękodzieła m.in. wyroby ceramiczne, dywany, lampy, witraże i wiele innych barwnych produktów prezentowanych na licznych straganach.

Zainteresuje Cię również:
czytaj dalej o Puerta Real w Grenadzie | Grenada przewodnik | Capilla Real w Grenadzie | Alhambra |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij