Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Costa Tropical

Wybrzeże Costa Tropical w Hiszpanii

Jednym z najpiękniejszych wybrzeży na terenie Hiszpanii jest wybrzeże Costa Tropical ciągnące się na długości 103 km i od wschodu sąsiadujące z wybrzeżem Costa del Sol. Znajduje się ono w prowincji Grenada w Andaluzji. Za początek wybrzeża Costa Tropical można uznać miasto Nerja znajdujące się w prowincji Malaga, a za jego koniec uznaje się Costa de la Almeria. Wybrzeże Costa Tropical zajmuje prawie 800 000 km2.

Panuje tutaj klimat subkontynentalny (międzyzwrotnikowy) ze średnią temperaturą roczną wynoszącą 20⁰ C oraz z liczbą słonecznych dni w granicach 320.
Nazwa wybrzeża nawiązuje do ogromnej ilości tropikalnym owoców (banany, ananasy, mango, papaja, awokado, daktyle), których jest tu mnóstwo.

Wybrzeże Costa Tropical to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy są spragnieni żeglowania, nurkowania, odpoczywania na licznych plażach oraz zwiedzania ze względu na pokaźną liczbę ciekawych zabytków.
Na wybrzeżu Costa Tropical znajduje się ponad 100 pięknych i różnorodnych plaż, z których najpopularniejszą jest plaża Playa Aquadulce.

Costa Tropical posiada doskonałą bazę noclegową – od miejsc kampingowych do noclegów w luksusowych apartamentach albo hotelach typu spa. Osoby bardziej zamożne mogą również korzystać z kilku, ekskluzywnych pól golfowych.

COSTA-TROPICAL-MAPA

Najciekawsze miasta i miejsca wybrzeża Costa Tropical

Nerja

Miasto Nerja ma blisko 22 tysiące mieszkańców i jest modnym kurortem znajdującym u stóp pasma gór Sierra de Almijara, posiadającym doskonałą bazę noclegową i wypoczynkową.
Tak, jak w większości miast i miasteczek położonych na Costa Tropical, także Nerja posiada kilka pięknych plaż. Myśląc o tych plażach należy sobie uzmysłowić, że nie są to tylko plaże ze złocistym piaskiem, ale również plaże bardziej kamieniste.

W pobliżu miasta znajduje się zespół jaskiń Cueva de Nerja, który został odkryty w 1959 roku i jedynie 1/3 ich powierzchni jest udostępniona do zwiedzania dla turystów. W wielu jaskiniach znajdują się prehistoryczne malowidła naskalne, jednakże na chwilę obecną ma nie ma możliwości zwiedzania tych jaskiń.

Całkowita długość zespołu jaskiń Cueva de Nerja wynosi ponad 7 km, natomiast powierzchnia to ponad 35 tysięcy m2. Jak łatwo zauważyć jest to rozległy kompleks jaskiń.
Tutaj również znajduje się najdłuższy na świecie stalaktyt o długości 63 m, które został wpisany do księgi rekordów Guiness’a.

Kolejną atrakcją oferowaną przez Cueva de Nerja jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca odbywający się w lipcu i sierpniu, w jednej z największych jaskiń oraz szereg innych poza festiwalowych koncertów.
Dla pasjonatów nurkowania albo dla tych, którzy chcieliby nurkowania spróbować przy plaży Burriana w Nerji znajduje się Buceo Costa Nerja, które jest studiem nurkowania i organizuje nurkowania w rejonie rezerwatu w La Herradura, o czym można przeczytać poniżej.

La Herradura

W odległości 23 km od Nerja znajduje się kolejne miasto warte odwiedzenia, a mianowicie La Herradura (nazwa oznacza podkowę, od ukształtowania terenu). Miasto to znajduje się pomiędzy dwoma cyplami Punta de la Mona i Cerro Gordo. We wschodniej części Punta de la Mona znajduje się port jachtowy Marina del Ester, w którym każdym miłośnik żeglarstwa i nurkowania znajdzie coś dla siebie.

W La Herradura znajduje się rezerwat na terenie, którego można nurkować, ale jednocześnie obowiązuje tam całkowity zakaz połowu ryb. Podczas nurkowania można spotkać się oko w oko z ośmiornicami, jeżowcami, rozgwiazdami i innymi, morskimi stworzeniami.

W roku 1562 roku część Wielkiej Armady króla Filipa II Habsburga uległa zniszczeniu w pobliżu Le Herradura ze względu na panujący wówczas sztorm. Pasjonaci nurkowania i poszukiwacze starych okrętów i ich skarbów mogą pokusić się o odnalezienie wraków statków i zgromadzonych na nich bogactw. Koniecznie wejdź do przewodnika po Herradura na Costa Tropical

Almunecar

Najpopularniejszym kurortem na Costa Tropical jest miasto Almuñécar, które gwarantuje odwiedzającym je turystom wiele atrakcji. Znajduje się tutaj arabski zamek Castillo de San Miguel, który został przebudowany w XVI wieku. W pobliżu zamku znajduje się ogród botaniczny Parque Ornitológico, oraz ruiny pochodzącej z czasów rzymskich wytwórni ryb.
Warto również odwiedzić Museo Arqueológico, w którym można podziwiać fenickie wyroby artystyczne wystawiane w Jaskini Siedmiu Pałaców – Cueva de Siete Palacios. Sprawdź informacje o Almunecar na Costa Tropical

ALMUNECAR-COSTA-TROPICAL

Będąc w Almuñécar warto odwiedzić park ornitologiczny Loro Sexi, w którym można podziwiać egzotyczne gatunki ptaków, takich jak różne gatunki: papug, kaczek, gęsi, żurawi, trębaczy Calao, białych ibisów i wielu, wielu innych.
Park ornitologiczny Loro Sexi, to nie jedyna atrakcja innego typu niż zwiedzanie zamków i innych zabytkowych budowli. W Almuñécar można również spędzić ciekawie czas w dwupoziomowym akwarium – Acuario. Można w nim podziwiać takie gatunki zwierząt jak: meduzy, ośmiornice, mątwy, koniki morskie, kolenie oraz małe rekiny.

Grenada

Grenada jest stolicą regionu, w którym znajduje się Costa Tropical i na pewno warto ją zwiedzić ze względu na dużą ilość ciekawych zabytków. Grenada usytuowana jest u podnóża gór Sierra Nevada, w dolinie rzeki Genil i wraz z 235 000 mieszkańców jest średniej wielkości miastem na obszarze Hiszpanii.

Najważniejszym zabytkiem Grenady jest Alhambra, czyli czerwony zamek – nazwa wiąże się z kolorem murów obronnych. Jest to piękny zamek warowny zbudowany w XIII w. przez ród arabskich władców Nasrydów. W XIV zamek ten został jeszcze rozbudowany. Alhambra jest pięknie położona na wzgórzu Sabika, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Grenadę.

W skład kompleksu Alhambry wchodzą:

a) Alcazaba – zamek będący najstarszą częścią Alhambry;
b) Kompleks pałacowy: Mexuar, Dziedziniec Mitowy, Dziedziniec Lwów;
c) Pałac Karola V – największy budynek całej Alhambry wybudowany w XVI w., jako symbol zwycięstwa chrześcijaństwa, gdyż pieniądze na jego stworzenie pochodziły z podatku nałożonego na Arabów;
d) Park Generalife (Ogród Rajskich Rozkoszy) – jest jednym z najstarszych, zamkniętych ogrodów mauretańskich. Roślinność została skomponowana dookoła podłużnego basenu, a alejki wyłożone są kamieniami tworzącymi mozaikę.

W Pałacu Karola V obecnie znajdują się dwa muzea:

1) Muzeum Archeologiczne – znajdują się w nim obiekty archeologiczne, które zostały odkryte podczas prowadzonych prac archeologicznych na terenie Alhambry;
2) Muzeum Sztuk Pięknych – znajdują się w nim dzieła pochodzące z grenadzkich pracowni i będące pozostałościami po rozwiązanych klasztorach.

Na terenie Alhambry znajduje się również łaźnia El Bañuelo, którą warto obejrzeć ze względu na otwory w dachu w kształcie gwiazd przez które dociera do wnętrza łaźni światło, co daje ciekawe załamania światła wewnątrz łaźni.
Na pewno warto również znaleźć czas na zwiedzanie Uniwersytetu Grenady założonego przez Karola V.
W Grenadzie warto również „zapuścić” się do dzielnicy arabskiej Albacín, która w roku 1984 została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Warto pamiętać, o tym, że Grenada była jednym z pierwszych miast założonych przez Arabów w 711 roku i jednocześnie ostatnim, które opuścili w roku 1492.
Te wpływy arabskie są bardzo wyczuwalne w całym mieście, przez co jego zwiedzanie jest tym ciekawsze. W Grenadzie można podziwiać styl mudejar występujący w architekturze i sztuce Grenady, a w szczególności można go obserwować w Alhambrze.

W Grenadzie warto również zwiedzić liczne katedry, kościoły i klasztory, których jest naprawdę dużo.
W okolicach Grenady można miło spędzić czas na pieszych oraz rowerowych wycieczkach, czemu sprzyja ukształtowanie terenu oraz bliskość gór Sierra Nevada, w których można się wspiąć na najwyższy szczyt europejskiej części Hiszpanii Mulhacén (3478 m.n.p.m.).

ALHAMBRA-GRENADA

Salobreña

Miasteczko nazywane miniaturą Grenady usytuowane jest na wzgórzu w odległości 2 km od wybrzeża. Warto je odwiedzić ze względu na zamek mauretański – Castillo de Salobreña, piękne plaże oraz urokliwe zatoczki. W Salobreña prowadzone były wykopaliska archeologiczne z epoki brązu, które można oglądać.
Jest to również doskonałe miejsce do uprawiania wszelakich sportów wodnych. Przejdź do przewodnika po Solobrena na Costa Tropical w Andaluzji

Motril

Motril jest największym miastem znajdującym się na wybrzeżu Costa Tropical. W mieście tym znajduje się duży port rybacki, port promowy, przystań jachtowa, kilka pięknych plaż, m. in. takich jak: Torreneuva i Calahonda, które usytuowane są w pobliżu klifu. Sprawdż atrakcje turystyczne w Motril

Kuchnia na Costa Tropical

Wybrzeże Costa Tropical posiada bardzo zróżnicowaną kuchnię, w której na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Oto kilka propozycji do spróbowania z tamtejszej kuchni:
- jako przystawkę można zamówić para picar – półmisek skorupiaków;
- jako dania główne:
a) chota a la brasa – pieczone koźle;
b) fritura mala gueña – zestaw smażonych ryby;
c) trigo a la cortijera – gulasz z pszenicznych ziaren, mięsa i kiełbasy (danie to uznawane jest za jeden z wielu andaluzyjskich przysmaków).

Można również spotkać tutaj ciasto z krewetkami i porami oraz zapiekane ryby ze szpinakiem.
Jednym z charakterystycznych trunków dla Costa Tropical jest rum palido, który uzyskuje się z trzciny cukrowej pochodzącej z plantacji z tego regionu. Trunku tego można spróbować w licznych lokalnych barach na całym wybrzeżu Costa Tropical. Rum palido jest w nich serwowany z przypieczoną skórką pomarańczy oraz kostkami cukru trzcinowego.

SOLOBRENA-COSTA-TROPICAL
Solobrena na Costa Tropical

Fiesty na Costa Tropical

Na Costa Tropical, podobnie jak w całej Andaluzji nie można narzekać na brak lokalnych imprez, o różnym charakterze. Każde miasto i miasteczko posiada swojego patrona, ku czci, którego organizuje się liczne festyny i parady, czyli fiesty.
Letnie fiesty odbywają się na Costa Tropical w następujących terminach:
- pomiędzy 24 a 29 czerwca w Salobrena Fiesta ku czci Św. Piotra i Pawła, 14 sierpnia Motril - Fiesta de la Virgen de la Cabeza i 15 sierpnia Almuñécar – Fiesta de la Virgen de Antiqua.

Flamenco

Będąc na Costa Tropical, w Andaluzji nie można zapomnieć o obejrzeniu pokazu flamenco, gdyż flamenco pochodzi z Andaluzji. Zaczęło się rozwijać w XVIII w. i łączy w sobie wpływy kultury cygańskiej, ale również hinduskiej i arabskiej.
Etymologia słowa flamenco nie jest jednoznaczna, ale najbardziej popularny jest pogląd, że słowo to pochodzi od flaminga ze względu na podobieństwo ruchów wykonywanych przez tancerzy. Wieczorami w lokalnych restauracjach przy lokalnych winach można spędzić czas podziwiając tancerzy wykonujących taniec flamenco przy akompaniamencie gitar i kastanietów.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij