Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Sotogrande na Costa del Sol

Sotogrande na wybrzeżu Costa del Sol

Słoneczne wybrzeże Andaluzji to doskonałe miejsce do rozwoju kurortów i miejsc, gdzie ze szczególną uwagę zwraca się na osoby zamożne, oczekujące czegoś więcej od oferty turystycznej czy deweloperskiej. Na tutejszym Costa del Sol znaleźć można wiele miejscowości, w których kurorty próbują swoją ofertą przyciągnąć bardziej zamożnych klientów.

Są to zwykle miejsca, które wkomponowane są w architekturę i tradycję innych miejscowości, siłą rzeczy więc sąsiadują z miejscami ogólnodostępnymi i przestrzenią publiczną. Jakieś 50 lat temu w wyobraźnie jednego z inwestorów narodził się pomysł na zbudowanie miejsca, które od podstaw poświęcone byłoby najbardziej wymagającym klientom. Miejscem tym stało się Sotogrande – niezwykła miejscowość, której historia w żaden sposób nie jest podobna do innych miast i wsi na tym przepięknym i ciepłym wybrzeżu. Czym jest i jak wygląda Sotogrande?

MAPA-SOTOGRANDE

Piękny sen

Wszystko zaczęło się od marzenia. Na początku lat 60 ubiegłego wieku, amerykański inwestor, Joseph McMicking postanowił na jednym z niezamieszkałych terenów, położonych zaledwie 25 kilometrów na północ od Gibraltaru, stworzyć zalążek prawdziwie luksusowego miejsca dla ludzi bogatych, i świadomych swoich potrzeb. Budowa obiektu, który później miał przerodzić się w luksusową dzielnicę i miejscowość rozpoczęła się dokładnie w 1964 roku.

Sam promotor projektu uważa, że od pierwszej chwili wiedział, co ma powstać w tym niepozornym miejscu. Po dokładnym zapoznaniu się ze specyfiką pobliskich terenów inwestor zdecydował się wraz ze swoimi bratankami (Jaime i Enrique Zobelowie) wykupić pierwszy obiekt - Finca Paniagua. Niedługo potem do życia powołano pierwsze pole golfowe w tym miejscu. Było to Real Club de Golf Sotogrande, którego twórcą był światowej sławy projektant pól golfowych, Robert Trent Jones. Przez kolejne lata na teren stworzony przez wizjonerów biznesu zaczęli wprowadzać się osadnicy z USA i Filipin, którzy byli pierwszymi twórcami społeczności Sotogrande – dziś jednego z najciekawszych i najbardziej kosmopolitycznych osiedli na Costa del Sol.

Przez lata urbanizacja rozrastała się i poszerzała o nowe zabudowania. Już w 1987 roku otwarty został port Sotogrande, który obsługuje głównie luksusowe jachty mieszkańców urbanizacji, ale także przyjezdnych osób, które odwiedzają to miejsce. Budowa portu nie przeszła bez echa wśród środowisk obrońców przyrody, którzy zauważyli, że ingerencja w naturalną rzeźbę terenu ujścia rzeki Gaudiaro zniszczyła tamtejsze wydmy i towarzyszącą im roślinność. Dziś można podziwiać Sotogrande w całości, jako zieloną wyspę pośród spalonych słońcem obszarów typowo śródziemnomorskiej roślinności. Wszystko za sprawą systemów nawadniania, które zamieniły to miejsce w pełne zieleni i pól golfowych.

SOTOGRANDE-FOTO
Sotogrande

O założycielu

Założycielem Sotogrande jest nieżyjący już Joseph McMicking. Urodził się on na początku XX wieku na Filipinach, gdzie przebywał od urodzenia wraz ze swoją amerykańską rodziną. W czasie studiów przeniósł się do Kalifornii, gdzie studiował na Uniwersytecie Stanforda, by w 1931 roku wrócić na Filipiny i poślubić swoją żonę, Mercedes Zobel, wraz z którą rozpoczynał działalność w południowo wschodniej Hiszpanii.

Nikt nie przypuszczałby, że los zagna przedsiębiorcę, który jeszcze przed wojną stał się dyrektorem zarządzającym grupy kapitałowej Ayala, na drugi koniec świata.

Zanim McMicking stał się założycielem wielkiego osiedla dla bogaczy, stworzył wraz z bratem Henrykiem firmę, która zajmowała się rozwojem i inwestowaniem w nowe technologie (tzw. venture capital). Po 20 latach pracy dla własnej firmy, Joseph McMicking postanowił wprowadzić w życie swoją własną innowację. Dziś, ponad 50 lat od rozpoczęcia wielkiego projektu, stworzone przez niego miasteczko ma już ponad 2500 mieszkańców. Zmarł w 1990 roku, pozostawiając po sobie wielkie dzieło.

Lokalizacja

Pierwotne zabudowania i pierwsze pole golfowe Sotogrande powstało u ujścia rzeki Gaudiaro, między gospodarstwami Paniagua oraz Cano. Administracyjnie Sotogrande należy do miejscowości San Roque – miasteczka o bogatej tradycji, której korzenie sięgają czasów starożytnych i stacjonujących na tych ziemiach Fenicjan. Dzięki swojemu położeniu (25 kilometrów na północ od Gibraltaru, 55 kilometrów od portowego miasta Marbella) jest łatwo dostępne i posiada doskonałe połączenie drogowe. Do miejsca tego można dojechać poruszając się autostradą A-7. Wystarczy wykorzystać zjazd nr 133, by dostać się do portu w Sotogrande, który znajduje się niedaleko urbanizacji Torreguadiaro.

Zainteresuje Cię również:
więcej informacji o Sotogrande | przewodnik po Costa del Sol | pola golfowe Costa del Sol | Gibraltar | Manilva | Estepona | Andaluzja informacje |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij