Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Rincón de la Victoria

Miasto Ricon de la Victoria - Informacje ogólne

Miasta Rincón de la Victoria jest gminą w hiszpańskiej prowincji Malaga położonej w Andaluzji i centrum turystycznym wybrzeża Costa del Sol.
Do roku 1949 roku miasto Rincón de la Victoria nosiło nazwę Benagalbón. Obszar miasta zajmuje obecnie powierzchnię 27,5 km2 i rozciąga się wzdłuż części wybrzeża Morza Śródziemnego i południowych zboczy gór Montes de Malaga. Miasto Rincón de la Victoria graniczy z następującymi gminami: Totalan, Moclinejo, Macharaviaya, Vélez-Málagą oraz Malagą.

Klimat panujący na wybrzeżu Costa del Sol, to klimat śródziemnomorski, który charakteryzuje się łagodnymi temperaturami, gdzie temperatura średnioroczna wynosi około 18⁰ C, a w ciągu roku jest około 125 dni w pełni słonecznych. Zimą temperatura rzadko spada tutaj poniżej 10⁰ C.

Według danych publikowanych przez Narodowego Instytutu Statystyki (INE) miasto Rincón de la Victoria zostało uznane do grona najzamożniejszych gmin w Andaluzji. W 2013 roku miesięczny dochód przypadający na jednego mieszkańca wynosił prawie 2053 USD.

MAPA-RINCON-DE-LA-VICTORIA

W 2014 roku miasto zamieszkiwało 42 688 mieszkańców wg danych Narodowego Instytutu Statystyki (INE). Rincón de la Victoria zajmuje dziewiąte miejsce pod względem liczby mieszkańców w prowincji Malaga. Burmistrzem miasta jest Francisco Salado Seat. Rada Miejska składa się z 21 radnych, którzy wybierani są na czteroletnią kadencję.
Pierwsze ślady osadnictwa na tym terenie sięgają czasów prehistorycznych, o czym świadczą dotychczasowe odkrycia archeologiczne.

Prace archeologiczne prowadzone na obszarze jaskini Cueva del Tesoro udowodniły, że obszar miasta Rincón de la Victoria był zamieszkały już od paleolitu. Na tym obszarze 50. lat p.n.e. zamieszkiwali Fenicjanie, którzy osiedlili się na wzgórzu. Po Fenicjanach tereny te zajęli Rzymianie, którzy ufortyfikowali miasto i w tym okresie miasto nosiło nazwę Bezmiliana.

W XII w. wybudowano w mieście czasie dwa meczety podczas rządów Arabów. Następnie miasto znalazło się w rękach królów katolickich i nosiło nazwę Benagalbón. Za czasów Carlosa III ufortyfikowano ze względu na ciągłe problemy z piratami angielskimi, którzy byli w tamtym okresie prawdziwą plagą.

Gospodarka miasta Rincón de la Victoria w XVIII w. była oparto na uprawie winorośli do produkcji rodzynek i wina. Ważnym aspektem gospodarki miasta było również rybołówstwo, które stawało się popularne, co przyczyniło się do zwiększenia liczby rybaków.

Na początku XX wieku została wybudowana linia kolejowa podmiejska Málaga – Velez- Málaga, co sprawiło, że to Málaga zaczęła się prężniej rozwijać, a straciły na znaczeniu takie miasta, jak Rincón de la Victoria.
Po II wojnie światowej Rincón de la Victoria nadal pozostało ośrodkiem rolnictwa, rybołówstwa oraz zaczęło się rozwijać od lat 60. XX wieku w kierunku infrastruktury turystycznej. W tym okresie wybudowane zostały liczne domki letniskowe, gdyż zainteresowanie turystów tym miastem wzrosło.

Obecnie autostrada A-7 ułatwia szybki dojazd do Rincón de la Victoria oraz innych miast leżący nad wybrzeżem Morza Śródziemnego. Z Rincón de la Victoria do Malagi na lotnisko można dotrzeć w 15 minut jadąc autostradą. Bliska odległość z Malagą sprawia, że wiele osób pracuje w Maladze, a mieszka w spójniejszym mieście, jakim jest Rincón de la Victoria.

Połączenia międzymiastowe w tym regionie obsługuje Konsorcjum Transportu Metropolitalnego w Maladze.
W samym mieście znajdują się cztery linie autobusowe obsługiwane przez Rinconbusy, na następujących liniach:

Linia 1: Benagalbón - Rincón de la Victoria Centro Comercial;
Linia 2 i 3: CC Rincón de la Victoria – Cortijo Blanco;
Linia 4: CC Rincón de la Victoria – Cueva del Tesoro.

W Rincón de la Victoria znajdują się liczne restauracje i kawiarnie. Wzdłuż morza można przejść się nad brzegiem Morza Śródziemnego, co jest dużą atrakcją ze względu na piękny widok.
Jeżeli chodzi o infrastrukturę noclegową, to znajduje się tu kilkanaście hoteli, hosteli i pensjonatów, które są w bardzo dobrym standardzie. Ceny za noc zaczynają się od 150 złotych, ale w większości miejsc ceny są wyższe.

Atrakcje turystyczne Rincón de la Victoria

Poniżej znajduje się lista miejsc, które warto odwiedzić będąc w mieście Rincón de la Victoria:

1) Zamek Bezmiliana – został zbudowany przez Karola III, w okresie walk z piratami angielski.

2) Wieża Torre de Benagalbón – rzymska willa z mozaikami z okresu rzymskiego. Podczas prac archeologicznych odkryto na jego obszarze kilka fenickich i rzymskich rzeźb, m. in. głowę Bachusa pochodzącą z II wieku.

3) Muzeum Etnograficzne Benagalbón – są w nim przedstawiane wyroby regionalne i przedmioty rzemieślnicze charakterystyczne dla tego regionu.

4) Wieża Torre El Cantal – położona na klifie, na cyplu o tej samej nazwie.

RINCON-DE-LA-VICTORIA-MARYJA

5) Akwedukt Arroyo de Benagalbón – zachowany akwedukt z czasów rzymskich.

6) Jaskinie (Cuevas) – w pobliżu Rincón de la Victoria znajdują się dwie większe jaskinie, takie jak: Cueva del Higuerón zwana również La Cueva del Tesoro, Cueva de la Victoria oraz kilka mniejszych jaskiń. Jaskinia Cueva del Higuerón zwana również La Cueva del Tesoro jest jedyną w Europie jaskinią podwodną, która powstała prawdopodobnie po epoce jurajskiej. Odnaleziono w niej prehistoryczne malowidła, z których najwcześniejsze są datowane na okres paleolitu.

7) Fort Casa Fuerte - obecnie w forcie znajduje się galeria sztuki oraz jest miejsce, w którym odbywają się koncerty. Fort został wzniesiona w 1733 roku za czasów panowania Karola III, który powstał w celu obrony wybrzeża przed atakami piratów angielskich.

8) Liczne kościoły, takie jak:
a) Iglesia de Nuestra Señora del Carmen – kościół wybudowany w 1892 roku z trzema nawami i dzwonnicą.
b) Iglesia de Nuestra Señora de la Candelaria – jest świątynią pochodzącą z XVI wieku, w której znajdują się malowidła Francisca Hernándeza Diaza.
c) Iglesia de Nuestra Señora de la Victoria – ten kościół pochodzi z XX w. i jest doskonałym przykładem architektury andaluzyjskiej.
d) Iglesia de Nuestra Señora del Rosario – zbudowany w 1868 roku, a odnowiony w 1940 roku poświęcony Matce Boskiej Różańcowej.

Miasto Rincón de la Victoria – ośrodkiem sportu

Dla wszystkich tych, którzy uprawiają różne dyscypliny sportu pobyt w mieście Rincón de la Victoria będzie przyjemnością. Tutaj można uprawiać bardzo wiele dyscyplin sportu. Miasto znane jest głównie z licznych grup uprawiających parkour, czyli sztukę przemieszczania się po mieście w niekonwencjonalny sposób. Najbardziej znaną w tym mieście grupą uprawiającą parkour jest grupa PK Yors. Wiele osób przyjeżdża tutaj właśnie po to, aby móc uprawiać parkour.

Centrum sportowe Rincón posiada hale do ćwiczeń, boiska piłkarskie, baseny, boisko do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki. Tak, jak w całej Hiszpanii piłka nożna jest sportem szczególnie popularnym w Rincón de la Victoria, o czym świadczą kluby piłkarskie, takie jak m. in.: Club Deportivo Rincón, Club Deportivo La Cala i inne.
W Rincón de la Victoria istnieje również klub tenisowy oraz pole golfowe Añoreta, które zostało zaprojektowane przez golfistę José Maríę Cañizaresa.

Z Rincón de la Victoria pochodzi Rubén Ruzafa Cueto, który jest znanym, hiszpańskim kolarzem górskim, kolarzem przełajowym oraz triathlonistą. Rubén Ruzafa Cueto w 2005 roku odniósł największy sukces w swojej karierze, kiedy wraz z kolegami z reprezentacji Hiszpanii zdobył złoty medal w sztafecie cross-country podczas Mistrzostw Świata w Livigno.

Zdobył również dwa medale podczas Młodzieżowych Mistrzostw Hiszpanii w 2006 roku w kolarstwie przełajowym. Od 2008 roku jest również triathlonistą, i właśnie wtedy zwyciężył w zawodach XTERRA Triathlon.
Ze względu na to, że miasto Rincón de la Victoria jest miastem nadmorskim można tutaj uprawiać liczne sporty wodne. W mieście tym zapewnione są liczne wypożyczalnie sprzętu, co ułatwia uprawianie ulubionego sportu.

Plaże w mieście Rincón de la Victoria

W pobliżu miasta Rincón de la Victoria znajdują się cztery plaże, które posiadają błękitną flagę, co oznacza, że są to plaże wysokiej jakości. Do plaż tych należą:

1) Plaża Cala del Moral – jest plażą żwirowo-piaszczystą o długości około 1,3 kilometra. Przy plaży znajduje się falochron oraz przylądek Cantal, który oddziela tę plażę od plaży Rincón de la Victoria. Widok rozciągający się z tej plaży przyczynia się do jej dużej popularności.

2) Plaża Rincón de la Victoria – jest piaszczystą plażą o długości 3,6 km, położonej w centralnej części miasta. Cieszy się ona dużą popularnością wśród miejscowych, jak i wśród turystów. Można na niej zjeść grillowane sardynki, które są w tej okolicy szczególnie popularne.

3) Plaża Torre de Benagalbón – leży przy wieży Torre de Benagalbón i jest bardzo małą plażą o długości zaledwie 700 metrów. Piasek jest tutaj ciemniejszy niż na pozostałych plażach.

RINCON-DE-LA-VICTORIA-MALAGA

4) Plaża w Los Rubios – ma długość około 1,1 kilometra, a piasek jest ciemniejszy niż na innych plażach wybrzeża Costa del Sol. Jest również mniej oblegana niż pozostałe plaże znajdujące się w tej okolicy, co na pewno docenią turyści, którzy szukają miejsc o mniejszej liczbie odwiedzających.

Fiesty w mieście Rincón de la Victoria

W maju odbywa się w Rincón de la Victoria Tydzień Kultury Benagalbón, podczas którego odbywają się liczne pokazy muzyczne, filmowe, wieczory flamenco, konkursy literackie i konkursy plastyczne.
Jesienią odbywa się Tydzień La Cala del Moral, podczas którego odbywają się warsztaty, konkursy, wykłady, wystawy, pokazy sztuk teatralnych oraz liczne koncerty muzyczne.
W Rincón de la Victoria są bardzo często organizowane imprezy związane z flamenco. Tak, jak w innych częściach Hiszpanii organizowane są liczne fiesty związane z licznymi świętami religijnymi.

Kuchnia w mieście Rincón de la Victoria

W Rincón de la Victoria, podobnie jak na czałym wybrzeżu del Sol w kuchni królują ryby I owoce morza. Jest to związane ze stałym dostępem do świeżych ryb.

Z dań, których na pewno warto spróbować w tym regionie należą:

- para picar – półmisek skorupiaków – jest to przystawka, która jest przeznaczona dla kilku osób;
- dorada al horno – gotowany leszcz z ziemniakami;
- arroz a la banda – risotto podawane z wybraną rybą;
- chocos con habas – mątwa podawana z fasolą.

Na deser można spróbować piononos, które jest ciastem o smaku anyżkowym.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij