Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

La Rinconada

La Rinconada w prowincji Sevilla

Hiszpania stereotypowo i nieco krzywdząco dla tego pięknego, ciekawego i różnorodnego państwa przedstawiana jest jako kraina pięknych plaż, ciepłego morza i niekończącej się zabawy. Tymczasem kraj ten posiada zdecydowanie więcej walorów i ciekawych miejsc i wcale nie są to kurorty lub duże miasta. W głębi Hiszpanii na podróżników, którzy kochają poszukiwania i przecieranie szlaków, czeka mnóstwo turystycznych perełek, ukrytych w głębi królestwa, nierzadko w pobliżu dużych hiszpańskich miast.

Jednym z takich „białych kruków” jest urocza miejscowość La Rinconada, znajdująca się w Andaluzji, w prowincji Sewilla.
Warto podkreślić, że dokładnie taką samą nazwę ma gmina w Hiszpanii i miasto w Peru, dlatego należy dodawać to doprecyzowanie położenia koło Sewilli.
La Rinconada zajmuje obszar 139 km kwadratowych i znajduje się w odległości 10 km od Sewilli.

Ludność La Rinconada

La Rinconada liczy 30 7508 mieszkańców.

LA-RINCONADA-HISZPANIA-SEVILLA

Klimat

W La Rinconada panuje klimat śródziemnomorski, zimy są łagodne, a lato upalne.
La Rinconada leży na płaskowyżu na lewym brzegu rzeki Gwadalkiwir.

Położenie

La Rinconada położona jest w najbarwniejszym i uważanym za najciekawszy regionie Hiszpanii – Andaluzji. Ten region kraju słynie z ogromnej wręcz ilości turystycznych atrakcji, różnorodnych i unikalnych zabytków. Przez turystów ceniony jest ze względu na wspaniały klimat, niepowtarzalne krajobrazy i wyśmienitą kuchnię, opartą w dużej mierze o lokalne produkty i płody rolne z okolicznych upraw i sadów.

Z racji tego, że kto raz odwiedził Andaluzję, pragnie tu wrócić ponownie, istnieje duża szansa na to, że wytrwali turyści poznają w pełni urok tego zakątku świata, w tym także urok La Rinconada. Atutem wspomnianej miejscowości jest bliskie sąsiedztwo Sewilli – największej prowincji, a zarazem stolicy Andaluzji.

W La Rinconada znajdziemy esencję tego, co tak charakterystyczne dla tej części Hiszpanii – słońce, które nigdzie indziej tak nie pieści skóry, taniec flamenco, królujący często podczas tutejszych fiest i przyjaznych, radosnych ludzi, którzy sprawią, że zawsze będziemy chcieli tutaj wrócić.

Kultura

Jedną z atrakcji La Rinconada są właśnie występy taneczne flamenco. Odwiedzając andaluzyjskie miejscowości, do których zalicza się La Rinconada, możemy zobaczyć ten taniec w oryginalnym i niepowtarzalnym wykonaniu. Trudno o taki widok w każdym innym miejscu, gdyż na jego wykonanie składa się wiele różnych elementów, począwszy od stroju tancerzy, choreografii, poprzez instrumenty.

Sam strój to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów tego tańca – mężczyźni ubrani są w ciemny ubiór, białą koszulę, obcisłą kamizelkę, na szyi zaś mają niewielką apaszkę, a na stopach buty przypominające te do jazdy konnej. Kobiety ubrane są w szerokie, falbaniaste i kolorowe spódnice i falbaniasty gorset. Elementem choreografii jest u tancerzy m.in. płaskodenny kapelusz (mężczyźni) oraz wachlarz lub kwiat (kobiety). We flamenco wykonywanym w La Rinconada dostrzec można elementy tańca hinduskiego.

Ponadto tylko tutaj w oglądanym tańcu dostrzeżemy jak w pełni poprzez ruchy ciała opisuje się historię oddawaną przez melodię tworzącą tło. Emocje jakie dostrzegamy u lokalnych tancerzy na długo pozostaną w naszej pamięci i z pewnością niczego podobnego nie zobaczymy w żadnym innym miejscu, gdyż tutaj tradycja flamenco przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Dla La Rinconada charakterystyczne są dźwięki muzyki, to wynik mieszania się wielu kultur, miedzy innymi arabskich i cygańskich. Wynikiem tej mieszanki są charakterystyczne tańce i gatunki utworów. Do najbardziej typowych należy zaliczyć wspomniane Flamenco i Pasodoble. Z Hiszpanii wywodzi się również Bolero i Tango. Bolero sięga XVIII wieku, a takt utworu wykonywany jest na ¾ przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych m.in. kastanietów, tamburyn i gitar.

PLAZA-AYUNTAMIENTO-LA-RINCONADA-HISZPANIA

Historia La Rinconada

Sama osada została utworzona przez króla San Fernando w 1248 roku. Ziemie La Rinconada przechodziły przez panowania: Cezara, Wizygotów, Wandali, Serbów oraz Maurów. Dotknięte zostają w 1649 roku epidemią dżumy. Natomiast w XX wieku następuje kolejny rozkwit miasta. Jak na stosunkowo niewielką miejscowość, La Rinconada posiada rozbudowaną bazę noclegową, ciesząca się bardzo dobrą opinią wśród turystów. Bez trudu więc znajdziemy tutaj nocleg spełniający nasze oczekiwania.


Zabytki w mieście

Charakterystyczną dla La Rinconada budowlą jest kamienica, w której widoczne są wszystkie architektoniczne wpływy, a także kościół Matki Bożej Śnieżnej z ciekawym kasetonowym sufitem i wieżą, która pochodzi z XVIII wieku. Na lewo od głównej fasady znajduje się ołtarz, a w nim rzeźba Matki Bożej. Innymi ważnymi miejscami w La Rinconda jest kaplica Matki Bożej Bolesnej, patronki La Rinconada, kościół Santa Maria, a także Plaza de Hispania.

Ciekawostki

Będąc w La Rinconada warto odwiedzić Dehesa Boyal Park, w którym znajdujemy bogactwo flory, a w Paraque El Majuelo poznamy czterdzieści cztery gatunki drzew, wśród których znajdują się takie jak oliwne, truskawkowe czy oleandry. Warto pokusić się i spróbować lokalnego przysmaku – ślimaków z ciecierzycą i szpinakiem.
Miasto słynie z rękodzielnictwa. Wykonywane są kunsztowne prace z wosku oraz ze złota.
W maju obchodzone są uroczystości poświęcone czci Matki Zdrowia.

Jak już wspomniano, dla mieszkańców La Rinconada ważną rolę odgrywa flamenco. Naturalną więc rzeczą jest to, że z terenów tych wywodzą się wybitni twórcy związani z tym tańcem. Wśród nich warto wymienić Antonio Carrion – gitarzystę flamenco, Dawida Salezmara – muzyka i kompozytora.

W La Rinconada bardzo dobrze rozwinięta jest też infrastruktura jeździecka. Wszyscy, nawet najbardziej wybredni pasjonaci tego sportu, znajdą w tej miejscowości obiekty spełniające ich oczekiwania. Odnajdą tutaj m.in. tory wyścigowe dla koni i różnorodne obiekty do uprawiania jeździectwa.

W dużych miastach zlokalizowanych w niedalekim sąsiedztwie La Rinconda znajdują się doskonałe baseny. Niestety tylko niektóre z nich są publiczne i ogólnodostępne. Oferta parków wodnych skierowana jest w głównej mierze do osób starszych, które najczęściej i najliczniej z nich korzystają.

Komunikacja La Rinconada

Łatwe połączenie z Sewillą uatrakcyjnia pobyt w La Rinconada. Rozbudowana sieć dróg umożliwia szybkie i łatwe dotarcie do miejscowości. Dodatkowo z łatwością wyruszymy stąd w podróż po Andaluzji. Ponadto Hiszpania jest krajem, który ma najdłuższą sieć szybkich kolei w Europie, co umożliwia podróż przez ten kraj za pośrednictwem pociągu. Dzięki temu każda część państwa posiada dobre połączenie komunikacyjne, z takiego też można korzystać chcąc dostać się do La Rinconada.

Dodatkowo w Sewilli znajduje się port lotniczy. Osoby, które pragną poznać uroki Andaluzji powinny jednak wyruszyć w podróż własnym środkiem transportu, bowiem komunikacja publiczna bywa zawodna. Podróż samochodem przez Hiszpanię ułatwia dobrze rozbudowana sieć wypożyczalni samochodów, które często funkcjonują m.in. przy portach lotniczych.

Turystyka i zwiedzanie

Będąc w La Rinconada warto odwiedzić Sewillę i zobaczyć specjalnie wybudowany na światową wystawę w 1929 roku (prezentującą dorobek kultury i naukowy Narodów Świata) park Marii Luisy i ogrody Murillo, które ciągną się wzdłuż murów Alkazar. Alkazar to nazwa królewskiego pałacu z XI w., rozbudowywanego w XIV w. w stylu mudejar, łączącym elementy chrześcijańskie z islamskimi. Elementy gotyckie np. sklepienia, przenikają się z ornamentami islamskimi. Pałac ten jest miejscem ślubów monarchów.

KROL-HISZPANII-WIZYTA-ANDALUZJA-RINCONADA

W nim został przyjęty Krzysztof Kolumb, gdy powrócił z podróży do Ameryki i czekał na audiencję u Izabeli Kastylijskiej i Fernanda Aragońskiego. W Sewilli znajduje się arena walk byków, która była budowana od 1749 do 1881 roku. Charakterystyczny dla Sewilli, nazywany jednym z siedmiu cudów Sewilli jest pałac namiestnika królewskiego, budowany na wzór domu Piłata w Jerozolimie, zachowano też odległość domu od kościoła równą odległości domu Piłata od Golgoty.
Sewilla ma największy ołtarz na świecie o wymiarach 28m.na 18m., znajduje się on w Katedrze Najświętszej Marii Panny, która wybudowana została w miejscu meczetu.

Dokumenty dotyczące kolonii Hiszpańskich decyzją króla hiszpańskiego Karola III zostały zgromadzone w siedzibie Giełdy Handlowej, również mieszczącej się w Sewilli. Sewilla jest też Królestwem hiszpańskich muzeów, co stanowi nie lada gratkę dla osób, które dokładnie pragną poznać historię, kulturę i zwyczaje Hiszpanii. Warto udać się także do Torre del Oro. Znajduje się tutaj wieża z XIII wieku, która była jedną ze 166 wież w systemie obronnym Maurów, w późniejszych latach została przebudowana.

Nazwa miejscowości pochodzi od okładzin ze złocistymi płytkami „azulejos”, ale i od tego, że przechowywano w niej złoto zrabowane w koloniach. W mieście pełnym kontrastów, znajduje się stara dzielnica żydowska, o nazwie Barrio de Santa Cruz, to właśnie tutaj urodził się słynny Don Juan. To piękne klimatyczne miejsce z charakterem, które najlepiej zwiedzać wieczorem, kiedy zmniejsza się ruch i nie ma już zbyt wielu turystów. Sewilla to nie tylko idylliczne miasto, ale dawna stolica Świętej Inkwizycji, z zachowanym pełnym wyposażeniem: administracją, lochami w zamku San Jorge.

Na terenie Triany dokonywano również publicznych egzekucji heretyków. Stosy z ofiarami zapalano w miejscu zwanym Quemadero (palarnia) de San Diego na obecnym Campo de Tablada, mieszczącym się w okolicach Ogrodów Marii Luisy. Będąc w La Rinconda warto odwiedzić również „Magiczną Wyspę”. Jest to wyspa, na której znajdują się najsłynniejsze andaluzyjskie zabytki: meczet w Kordobie, Giralda w Sewilli, wioski Alpuharras, latarnia na Gibraltarze, Sierra Nevada, ogrody Generalife.

Całość wyspy zajmuje 10 tys. km2. Miejscowości hiszpańskie znajdujące się obok La Rinconda to nie tylko urok starej architektury, ale i powiew nowości, który przy pierwszym spojrzeniu wydaje się być chaotyczny, by za chwilę przemienić się stylowy i pociągający. W niektórych miejscach eleganckie pałace, pełne przepychu i klasy, z rozmachem zaprojektowane arterie i place sąsiadują z wąskimi uliczkami i zaułkami, z dużą ilością sklepów i gwarnych knajpek, które dodają uroku.

Niepowtarzalny urok La Rinconada przypadnie do gustu osobom dobrze znającym Hiszpanię i zafascynowanym tym krajem. Pobyt w tej miejscowości pozwoli na poznanie zarówno ciekawej historii Hiszpanii, gdyż w tej miejscowości znajdziemy wiele śladów przeszłości oraz folkloru i kultury, gdyż to właśnie tu spotkamy prawdziwe i czyste flamenco. Miejscowość ta jest zarówno wspaniałym miejscem sprzyjającym odpoczynkowi, jak i dobrą bazą wypadową z niepowtarzalnym klimatem dla osób, które chcą poznać Andaluzję jako Sewillę i Andaluzję jako pueblos blancos.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij