Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Carmona

Carmona koło Sewilla

Carmona to miasto i hiszpańska gmina prowincji Sewilla, Andaluzja, Hiszpania. Należy do regionu Campiña de Carmona, choć geograficznie znajduje się w regionie Los Alcores. Mieszka tam 28.595 mieszkańców.
Odległość między Carmona i Sewilla wynosi 28 km, a pomiędzy Carmoną a Kordową 95 km.

Geografia

Najwyższy punkt odpowiada położeniu Alcazar de Rey Don Pedro. Jest to we wschodniej części miasta i osiąga maks. wysokość 257 metrów nad poziomem morza. Gwadalkiwir znajduje się około 15 km na północny wschód od Carmony. La Vega de Carmona jest ograniczona rzeką Corbonés, na północnym wschodzie i Guadaíra, na południowym zachodzie. Orografia Carmonese to wzgórza i doliny. Na południu znajduje się wypłaszczenie, która kończy się w rogu na klifie. To miejsce jest znane jako El Picacho i stoi tam wieża obronna.

W głównym centrum, zwanym Carmona, mieszka większość ludności (23.143 mieszkańców w 2015 r.). Resztę można znaleźć w kilku ośrodkach ludnościowych gminy.

Pogoda

Carmona leży w klimacie śródziemnomorskim, który charakteryzuje się między innymi nieregularnymi i obfitymi opadami deszczu. Temperatury w zimowym i przejściowym sezonie są przyjemne, chociaż na początku (kwiecień) mogą wystąpić lekkie mrozy. W maju temperatura minialna wynosi około 8 ° C, a maksymalna 24 ° C-25 ° C. Sezon letni jest dość długi i można cieszyć się wieloma godzinami słońca, które są nieco gorące, chociaż ze świeżymi minimaliami wynosi około 13 ° C-14 ° C.

Jesienią średnie temperatury wahają się od minimum 11 ° C w dół w październiku. Przymrozki zdarzają się pod koniec listopada i grudnia, z obfitymi opadami deszczu. Maksymalna temperatura wynosi od 24 ° C w październiku do zaledwie 10 ° C w listopadzie i grudniu, po zimie z zimną temperaturą i częstymi mrozami ze względu na wysokość, z wartościami, które czasem osiągają -5 ° C lub -6 ° C minimum. Minimalna temperatura minimalna zarejestrowana przez Stację Agrklimatyczna Junta de Andalucía w okresie 2000-2009 wynosi -9,4 ° C, 28 stycznia 2005 r.

Historia Carmony

Miasto zostało założone, ponieważ z jego pozycji można było oglądać Los Alcores, La Vega i Las Terrazas. W obecnym Plaza de Arriba istniało rzymskie forum z kolumnami korynckimi. To forum mogło sięgnąć Via Augusta. Jedną z najbardziej niezwykłych pozostałości rzymskich jest Nekropolia w Carmonie. Po muzułmańskiej inwazji VIII stulecia stała się stolicą jednego z królestw Taifas. Zostało ono zdobyte w 1245 r. przez Fernando III Saint, który przyznał je własnej jurysdykcji. Kardynalski monarcha Pedro I zwrócił miasto do jednej z jego ulubionych rezydencji i dokonał ulepszeń w twierdzy. W 1630 Felipe IV przyznał Carmonie tytuł miasta.

CARMONA

Alcázar del Rey Don Pedro (znany także jako Alcázar de Arriba) został przekształcony w Parador Narodowy w 1976 roku. Pod koniec XX wieku utworzono Miejską Służbę Archeologiczną, która prowadziła wykopaliska, działania związane z ochroną i badaniami zabytków. W 1997 roku zorganizowano wraz z Uniwersytetem w Sewilli, pierwszy kongres historii Carmony. Kolejne edycje tego kongresu odbywały się co kilka lat.

Usługa ta jest również powiązana z Muzeum i Centrum Interpretacji Miasta, które mieści się w Pałacu Markizy Wież. Najstarsze biuro loterii w Hiszpanii znajduje się w Carmonie. Jego licencja pochodzi z 1763 roku. W 1928 roku otrzymał w National Lottery miliony peset Bernardo Enrique Cerezo, którzy wykorzystali te pieniądze na budowę teatru. Teatr Cerezo został ukończony w 1934 roku.

Gospodarka

Carmona i cała okolica Los Alcores są ważnym źródłem niebieskich i szarych marli, które są stosowane tradycyjnie do produkcji ceramiki. Miejscowość jest przecinana przez żyłę skały osadowej, z której wytwarzany jest albero, minerał używany do utwardzania dróg. Wydobycie albero tradycyjnie nastąpiło w Carmonie, Alcalá de Guadaíra i Dos Hermanas. Żółtą skałę wydobywano z kamieniołomów odkrytych i kruszono w młynach. Carmona ma 63.905 ha użytków rolnych, z czego 2,167 ha to bawełna i 30,600 ha to słonecznik. Ma 14.413 ha drzew, z czego 4.795 ha to oliwki z oliwek stołowych.

Heraldyka

W środku tarczy znajduje się "tarcza azure" ze srebrną gwiazdą, a wokół tarczy "srebrna granica", która niesie "lazurowe litery" i wyrażenie łacińskie: Sicut Lucifer lucet w Aurorze ita w Vandalia Carmon. Frazę tę przypisuje się Fernando III.

Administracja miejska

Ostatnim burmistrzem Drugiej Republiki był Curro Elías, który w 2010 r. został wybrany ulubionym synem miasta. W czasach reżimu gen. Franco burmistrzami byli: Blas Olivero Caballos, Francisco Ojeda Montero i Luis Zabala.
Burmistrzowie po 1979 r
1979-1987: José Luis Balboa Gómez (PSOE).
1987-1991: Miguel Ángel Caro Yusta (PSOE).
1991-1994: José Aurelio García Naveiro (PSOE).
1994-1995: Enrique Rivas Gómez (PSOE).
1995-2007: Sebastián Martín Recio (IU).
2007-2011: Antonio Cano Luis (PSOE).
2011-do teraz: Juan Ávila Gutiérrez (PP).

Wybrane miejsca

Rząd ogłosił w 1963 r. miejsce historyczne w "obszarze objętym murem miasta Carmona" i zadeklarowało zabytki historyczne i artystyczne "pustelników San Mateo i San Antón, kościół i wieżę San Pedro, klasztor La Concepción, pozostałości Via Augusta i jej mostu ". Ma muzeum i strefę archeologiczną, w której znajdowała się rzymska nekropolia. W nekropolii główne grobowce to Sirvilia i Elephant. Zachowane są pozostałości Via Augusta i małego rzymskiego mostu. Zachowany jest też rzymski amfiteatr.

W pewien sposób, mury były używane przez wszystkie cywilizacje, które osiedliły się w mieście, zachowane ściany są dziedzictwem rzymskim, później zmodyfikowane.
W architekturze obronnej znajduje się Alcazar de Don Pedro (przekształcony w parador), Puerta de Sevilla (fortecę obronną jako mała twierdza), Puerta de Córdoba i Torre del Picacho.
Istnieje kilka pałaców, takich jak marki Marquis of the Towers (obecne Muzeum Miasta), Don Alonso Bernal Escamilla, Aguilar, Domínguez, Rueda i Lasso.

Kolejnym monumentalnym budynkiem jest teatr Cerezo, który powstał w 1934 roku.
Jest wiele pozostałości i świadectw dziedzictwa kulturowego. Klasztor Poczęcia, Trynidadu, Santa Ana, o Discalced, Matki Bożej i Santa Clara.

Jeśli chodzi o świątynie, jest pustelnia San Mateo, pustelnia San Antón, pustelnia Nuestra Señora de Gracia, kościół San Pedro, kościół Santa María de la Asunción, kościół Divino Salvador, kościół San Bartolomé, kościół San Blas, kościół San Felipe i kościół Santiago.
Na terenie gminy jest dobrze znany Cave of the Batida, czyli średniowieczny kamieniołom.

CARMONA

Trasy turystyczne

Carmona należy do następujących "szlaków", tworzonych jako konsorcja przez Junta de Andalucía i przez różne miasta w celu promowania turystyki wokół konkretnych tematów:

Artealia-Campiña Monumental: Został stworzony przez Carmona, Marchena, Osuna i Écija od roku 2000. W 2015 roku konsorcjum zostało zamknięte.

Trasa Washington Irving: jest to trasa, która łączy Sewillę z Granadą. Nazwa pochodzi od tego amerykańskiego pisarza, który odwiedził region w 1829 roku. Został utworzony w 2000 roku.

Szlak Szczytu i Dobra Stół: Jest to droga do lokalnego poziomu niektórych restauracji w mieście.

Trasa Bética Romana: jest to trasa przez szereg gmin związanych ściśle z historią prowincji Bética. Został utworzony w 2009 r. Obejmuje gminy Santiponce, Carmona, La Luisiana, Ecija, Almodóvar del Río, Kordoba, Montoro, Almedinilla, Puente Genil, Osuna, Marchena, Jerez de la Frontera, Kadyks, Tarifa i Baena.

Ruta Caminos de Pasión: jest to trasa poświęcona sztuce sakralnej Andaluzji i ich etnografii. Powstał w 2002 roku. Składa się on z gmin Alcalá la Real, Baeny, Cabra, Lucena, Priego de Cordoba, Puente Genil, Carmona i Osuna.

Trasa Jaskini Batidy: jest to trasa przez gminę. Zaczyna się od Cuesta de San Mateo i kończy się na Puerta de Córdoba. Obok rzymskiej drogi i małego mostu można zobaczyć średniowieczny kamieniołom zwany Cueva de la Batida.

Pielgrzymi wyjeżdżający do Santiago de Compostela z południowej Hiszpanii posuwali się po rzymskiej drodze prowadzącej z Mérida do północnej Hiszpanii, znanej jako Vía de la Plata.
Pielgrzymki, które wyjechały z Sewilli, zostały włączone do tej trasy. W 1997 roku utworzono zrzeszenie gmin z Gijón, León, Zamora, Salamanca, Cáceres i Sewilla, aby promować tę trasę. Obecnie jest 26 gmin. Carmona dołączyła do tego stowarzyszenia.

Gastronomia

Typowe potrawy Carmony są takie same w całej Andaluzji. Jednak miasto produkuje prawdziwe słodkie, znane jako angielskie ciasto. W Hiszpanii często klasztory produkują słodycze, a w Carmonie klasztor Santa Clara wykonuje tę pracę. Jeśli chodzi o trunki, Carmona produkuje anyż i nalewkę truskawkową zwaną Puerto de Indias. Wytwórczość jej została uruchomiona w 2013 roku i trunek jest eksportowany do krajów na całym świecie.

Święta

Podobnie jak w innych hiszpańskich miejscowościach, Boże Ciało, Cabalgata de Reyes Magos, niektóre karnawale i niektóre uroczystości patronalne. Patronem miasta jest San Teodomiro, którego święto jest 25 lipca. Patronatem jest Virgen de Gracia, którego święto odbywa się 8 września. Karnawał Carmony wyróżnia się wśród uroczystości. Obchodzony jest od 1986 roku. W teatrze Cerezo występują około 40 grup z Carmony lub prowincji.

CARMONA

Dziedzictwo muzyczne

Zespół znany jako Banda de Carmona, oficjalnie Banda de Cornetas i Tambores de Nuestra Senora de Gracia, został założony w 1995 roku i gra w Cavalcade of Kings of Carmona i na procesjach wielkanocnych bractw Carmona i innych miast prowincji , Od 2000 roku utrzymuje bliskie relacje z Banda de Cornetas y Tambores Matką Bożą z Setefilli, z Lora del Río oraz z Banda de las Cigarreras w Sewilli.
W 1995 roku powstała kolejna grupa, która w 1998 roku została przemianowana na El Arrabal. Gra kilka gatunków muzycznych, takich jak muzyka koncerty, i ścieżki dźwiękowe

Kino

Biorąc pod uwagę zabytek historyczno-artystyczny Carmona, w tej gminie kręcono kilka filmów. W 2006 roku amerykański stowarzyszenie z siedzibą w USA odwiedziło Malaga, Sewilla i Carmona, a także wystawa plakatów z filmów kręconych w Carmonie w teatrze Cerezo, podarowanych przez Julio Pastora Navasa.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij