Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Jerez de la Frontera

Jerez de la Frontera informacje turystyczne, atrakcje i zwiedzanie miasta. W tym rozdziale przewodnika po Hiszpanii i Andaluzji, dowiesz się o atrakcjach turystycznych w mieście Jerez de la Frontera w Hiszpanii. Gdzie znaleźć nocleg i dobry hotel w Jerez de la Frontera, oraz o tym gdzie najlepiej wypożyczyć samochód w Jerez de la Frontiera, a także zdobędziesz informacje niezbędne przy zwiedzaniu Jerez de la Frontera w Andaluzji.

Jerez de la Frontera ma około 210.000 mieszkańców. Miasto leży w głębi lądu w kierunku Sewilli, jeżeli będziesz podróżował z wybrzeża Costa del Sol lub wybrzeża Costa de la Luz na północ Hiszpanii.
Miasto Jerez de la Frontera posiada dwie pasje: konie i produkcja sherry (ta bardzo rozpowszechniona, angielska nazwa stanowi zniekształconą wersję, nazwy miasta w języku Maurów Xerez), jak również hiszpańskiej brandy. Do tego dodać jeszcze pasje do hiszpańskiego flamenco i wiemy dokładnie czego mamy się spodziewać w Jerez de la Frontera.

Kilka lat temu tanie linie lotnicze zaczęły ustanawiać nowe połączenia lotnicze do Jerez de la Frontera. W tej chwili można kupić tani bilet lotniczy do Jerez de la Frontiera z wielu miast Europy. Lotnisko w Jerez, leży w odległości zaledwie 6km od miasta. Tanie linie lotnicze zaczęły przyciągać turystykę zagraniczną do tego pięknego miasta w Andaluzji. Do tego bardzo eleganckiego i dobrze prosperującego miasta w Hiszpanii, ściągają tłumy turystów nie tylko z Hiszpanii, ale również z każdego zakątka świata. Głównym magnesem są andaluzyjskie bodegas, czyli winiarnie/winnice i degustacja hiszpańskich win, choć między degustacjami wina, można z powodzeniem podziwiać miasto, okolice i występy tańczących koni.

Jerez de la Frontera - 100% Andaluzji !

Jerez de la Frontera leży 20km od Sanlucar. Warto zwiedzić zabytkową część miasta tzw. casco antiguo z pięknymi drzewami palmowymi, oraz skwerami i placami, tak typowymi elementami andaluzyjskich miast....
Do zwiedzenia jest XI wieczna forteca Alcazaba, która została niedawno odrestaurowana. Warto też zwiedzić kościół w Jerez,  który stoi na miejscu dawnego meczetu. Zakrystia w kościele Iglesia del Salvador jest domem dla wspaniałego obrazu olejnego Zurbarana "Spiąca dziewczyna".
Miasto sprawia świetne wrażenie nowoczesności, z szerokimi ulicami i zadbanymi alejami, pięknymi placami. To arystokratyczne i zamożne miasto Andaluzji. Przekonaj się sam podczas swojej wycieczki do Jerez de la Frontera.

Jerez de la Frontera słynne jest w Hiszpanii, przede wszystkim z trzech rzeczy: jest stolicą produkcji hiszpańskiego wina sherry, jest stolicą hiszpańskiego flamenco, oraz jest domem dla Andaluzyjskiej Szkoły Jazdy Artystycznej na Koniach. Szkoła jazdy na koniach w Jerez, to jedna z najsławniejszych szkół jazdy konnej na świecie, porównywalna tylko ze szkołą jeździecką w Wiedniu, w Austrii. W mieście znajduje się także Andaluzyjskie Centrum Flamenco, dostępne dla zwiedzających.

JEREZ-DE-LA-FRONTERA-HISZPANIA
Jerez de la Frontera centrum miasta
  BODEGAS-WINO-HISZPANIA
Sławne bodegas w Jerez de la Frontera


Jerez de la Frontera w praktyce

Hotele Jerez de la Frontera
Sprawdż ceny hoteli w Jerez de la Frontera w Andaluzji. Wybierz zakwaterowanie na swoją podróż do Jerez de la Frontera w Hiszpanii. Hotele, pensjonaty i apartamenty na wynajem. Wczasy, wakacje lub tylko wycieczka do Jerez. Duży wybór noclegów w Jerez de la Frontera. Zarezerwuj nocleg on-line

Wypożyczalnie samochodów Jerez de la Frontera
Zarezerwuj samochód w wypożyczalni w Jerez de la Frontera lub na lotnisku w Jerez de la Frontera. Niskie ceny, możliwość porównania wszystkich operatorów. Zarezerwuj auto na wakacje w Andaluzji on-line. Sprawdź ceny za wypożyczenia auta w Jerez de la Frontera w Hiszpanii. Najniższe ceny wypożyczalni samochodów na rynku.

Mapa Jerez de la Frontera
Zobacz gdzie leży miasto Jerez de la Frontera w Hiszpanii. Miasto oddalone jest o 20km od Sanlucar i kilkaset kilometrów od Sewilli, stolicy Andaluzji. Na mapie łatwo odszukasz wszystkie potrzebne lokalizacje, niezbędne w podróży po Andaluzji i zwiedzaniu Jerez de la Frontera w Hiszpanii. Mapa Google Jerez de la Frontera.

Pogoda Jerez de la Frontera
Sprawdź temperaturę w Jerez de la Frontera w Hiszpanii. Aktualne temperatury i pogoda panująca w mieście. Nie zapominajcie iż Andaluzja to najgorętsza część Hiszpanii. Latem temperatury mogą bardzo doskwierać. Sprawdź pogodę w Jerez przed planowaną podróżą do tej części magicznej Andaluzji.

Zwiedzanie Jerez de la Frontera i wydarzenia kulturalne

W mieście są dwa, ważne muzea, które należy zwiedzić podczas pobytu w Jerez. Jest to Muzeum Archeologiczne w Jerez de la Frontera, oraz "Atalaya Watch Museum", znane takze pod nazwą "Pałac czasu". Starą część miasta, pochodzącą ze średniowiecza, nazwano Artystyczny Kompleks Historyczny w Jerez de la Frontera. Wielkanoc i obchody Wielkiego Tygodnia w Jerez de la Frontera, ogłoszono przez Hiszpańską Izbę Turystyczną, jako jedno z najważniejszych wydarzeń turystycznych w Hiszpanii. Także Feria de Caballo, czyli targ koni, odbywający się w maju, należy do spuścizny narodowej Andaluzji i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, nie tylko w Andaluzji, ale także całej Hiszpanii.

Jeżeli odwiedzicie Jerez w tym czasie, na pewno nie pożałujecie podziwiania przepięknych wystaw koni, spektaklów odbywających się w mieście, oraz pokazów tańczących koni, ulicznych namiotów z hiszpańską kuchnią i generalnie miasta świetującego.
Może nie wszyscy czytelnicy tego przewodnika po Jerez de la Frontera będa pamiętać, ale to jest miasto z którego pochodzą wszyscy aktorzy, biorący udział w filmie "En tu ausencia" w reżyserii Ivana Noela. Film był kręcony właśnie w Jerez de la Frontera. Gonzalo Sanches Salaz jest chłopakiem, który znalazł pracę w sklepie mięsnym w mieście, który gra rolę Pabla, wiodącej postaci występującej w tym filmie.

Przez cały rok życie w Jerez de la Frontera biegnie raczej spokojnym rytmem w andaluzyjskim słońcu. Największe festyny odbywające się w mieście to majowy targ koni Feria de Caballo, wspomniana wyżej w przewodniku po Jerez de la Frontera. To najbardziej sympatyczna impreza ze wszystkich andaluzyjskich ferias. Pod koniec września odbywa się fiesta winobrania.
Jerez ma bardzo bogate tradycje we flamenco, jeżeli więc interesujesz się hiszpańskim folklorem, powinieneś koniecznie odwiedzić Centro Andaluz de Flamenco, mieszczące się przy Plaza de San Juan w kolorowej dzielnicy cygańskiej miasta, o nazwie Barrio de Santiago. W tym centrum kulturalnym, można obejrzeć filmy z wielkimi tancerzami flamenco, oraz zapoznać się z terminarzem imprez i koncertów flamenco w mieście.

Sherry i brandy z Jerez

Jedną z największych atrakcji podczas pobytu w Jerez de la Frontera jest wycieczka do wytwórni sherry i brandy. Każda kończy się degustacją trunku... W centrum Jerez ma siedzibę pierwszy z wielkiej dwójki producentów tych alkoholi o nazwie Gonzales Byass. W programie takiej wycieczki jest również darmowa degustacja tapas.
Drugim wielkim producentem tego alkoholu, ze sztandarowym, bardzo znanym trunkiem "La Ina" jest Pedro Domecq.

Obydwie bodegas (winiarnie/winnice) oprócz produkcji sherry, zajmują się także wytwarzaniem hiszpańskiej brandy. Ciekawostka. Wiele z pośród miejscowych firm, założyli katoliccy uciekinierzy z Wielkiej Brytanii, od końca XVI wieku, prześladowani w swojej ojczyźnie za przekonania religijne, teraz tworzą oni swoistego rodzaju angielsko-andaluzyjską arystokrację, noszącą wytworne tweedowe marynarki i grywającą w polo.

Piwnice Gonzales Byass zwane soleras, nastarsze w Jerez de la Frontera, nie są już używane do produkcji tego alkoholu. Zachowała się tam jeszcze okrągła komora, zaprojektowana przez Gustave'a Eiffela (projektant słynnej paryskiej wieży). W mieście jest jeszcze dziesiątki innych bodegas, mniej znanych, a listę ich otrzymasz w informacji turystycznej w Jerez.

KONIE-HISZPANIA-POKAZ
Pokazy tańczących koni w Jerez de la Frontera
  POKAZY_FLAMENCO-HISZPANIA
Flamenco w Jerez de la Frontera


Zabytki w Jerez de la Frontera

Poniżej lista najważniejszych zabytków w Jerez de la Frontera w hiszpańskiej Andaluzji, które koniecznie należy odwiedzić podczas wizyty w tym urokliwym mieście Hiszpanii. Nie wszystkie zabytki, bodegas i muzea, da się zwiedzić w jeden dzień. Dobrze będzie zaplanowanie zwiedzania Jerrez nawet do 2-3 dni w swoich planach wakacyjnych i eskapady przez Andaluzję.

 • Alcazar, mauretańska forteca, datowana na XI wiek
 • Katedra w Jerez de la Frontera
 • Kościół San Miguel, datowany na XV wiek w stylu gotycko barokowym
 • Kościół San Mateo w stylu gotyckim, najstarszy kościół w mieście
 • Klasztor w Jerez, jeden z najważniejszych w Andaluzji
 • Kościół Santiago, datowany na czasy Alfonsa X Kastylijskiego
 • Kościół San Juan de los Caballeros, zbudowany po podbiciu miasta przez Alfonso X w 1264
 • Kościół San Marcos, datowany na XIII wiek
 • Kościół San Dionisio (XIII wieczny), wybudowany około roku 1457
 • Palacio Duque de Abrantes
 • Urząd Miasta Jerez de la Frontera czyli Ayuntamiento z 1575 roku

Przedstawienie "tańczących koni" ma miejsce w każdy wtorek i czwartek. Aby się tam dostać bilety trzeba zarezerwować o wiele wcześniej. Zawsze wszystkie miejsca są wysprzedane. Sprawdż na stronie internetowej www.realescuela.org jeżeli zamierzasz kupić bilet i doświadczyć tego wspaniałego show. Na stronie znajdziesz informacje o cenach biletów i godzinach rozpoczącia show, oraz dokładny adres, gdzie odbywają się pokazy koni.

Inna opcja, to wykupienie wycieczki z Sewilli,  to jeżeli spędzasz wakacje w Sewilli. Wiele hoteli w Sewilla, oferuje całodniowe wycieczko do Bodegas w Jerez de la Frontera.

Koniecznie musisz zwiedzić Alcazar w Jerez, w którym można odwiedzić "Camara Oscura", 360 stopniowy aparat złożony na górze Alcazar, z którego są wspaniałe widoki na całą okolicę. Na Plaza Arenal znajduje się piękna fontanna. Spacerując dalej na północny wschód od placu przy Calle Lancería zobaczysz ogromną wieżą zegarową Domecq  na Plaza Gallo Azul. Od dawna jest to w Jerez, jeden najbardziej znanych punktów orientacyjnych w mieście. Dalej dochodzi się do deptaku Calle Larga, który jest główną ulicą handlową w mieście z ogromną ilością sklepów, restauracji i butików.
Instytucja Centro Andaluz de Flamenco, które zostało powołane w celu ochrony i promocji sztuki flamenco, jest również warte odwiedzenia, a dla najmłodszych zwiedzających Jerez, warto wybrać się na wycieczkę do ZOO w Jerez de la Frontera, Parque Zoológico.

Najbardziej popularną, krótką wycieczką z Jerez de la Frontera jest wycieczka do Sanlucar de Barrameda, miejscowości położonej zaledwie 20 minut jazdy samochodem od Jerez, gdzie można zjeść obiad  z najlepszych owoców morza w Hiszpanii (tak mówia znawcy tematu) w jednej z restauracji w Bajo de Guía z widokiem na Park Narodowy Doñana. Tego rodzaju wycieczkę będziesz mógł wykupić praktycznie w każdym hotelu w Jerez, w którym będziesz miał zarezerwowany nocleg.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij