Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Algeciras

Informacje turystyczne i praktyczne o Algeciras na Costa del Sol w Hiszpanii. Miasto Algeciras ma 105.000 mieszkańców. Leży w hiszpańskiej Andaluzji. Miasto Algeciras leży dokładne naprzeciwko Gibraltaru, nad tą samą zatoką. Zdecydowana większość podróżnych przyjeżdża do Algeciras, aby złapać prom do Maroko, do Tangeru lub do Ceuty. Większość podróżnych nie spędza w Algeciras więcej niż parę godzin, a szkoda bo w mieście jest co robić i co zwiedzać. Latem promy do Maroka z Algeciras kursują co godzinę i nie powinno być problemu z przeprawą promową do Tangeru w Maroko, podczas wakacyjnej eskapady do Afryki.

W tej części przewodnika po Hiszpanii, dowiesz się o przeprawach promowych do Maroka z Algeciras, a także o noclegach i hotelach w Algeciras. Dowiesz się gdzie najlepiej wypożyczyć samochód w Algeciras i gdzie zarezerwować hotel w Algeciras. Informacje praktyczne dla przeprawiających się promem z Hiszpanii do Tangeru w Maroko.

Algeciras leży w hiszpańskiej Andaluzji, na samym południu w pobliżu angielskiego Gibraltaru. Algeciras to największy port morski na południu Hiszpanii, położony nad Cieśniną Gibraltarską. Nazwa Algeciras pochodzi od arabskiego słowa "Al-Jazeera" czyli Wyspa. Również nazwa państwa Afryki Północnej, Algieria, ma to samo pochodzenie. Oryginalna nazwa miasta Algeciras po Arabsku brzmi: Al-Jazeera Al-Khudra, co oznacza zielona wyspa.

Przeprawa promowa w Algeciras - brama do Afryki

Dzisiejszy port w Algeciras to 49, najbardziej ruchliwy port na świecie! Największy ruch pomiędzy Europą a Afryką odbywa się właśnie pomiędzy Algeciras, Tangerem i Ceutą.
Algeciras to najważniejsza przeprawa promowa w Europie, pomiędzy kontynentem europejskim a Afryką. Jest to niebywale ruchliwy port w związku z tym w Algeciras nie brakuje hoteli, hosteli i wszelkiego rodzaju noclegów, tańszych, oraz droższych. Zarówno dla osób oczekujących na przeprawę do Tangeru, jak również tych zwiedzających Andaluzję.

Wielu podróżnych spędza tutaj noc, więc o nocleg jest łatwo w Algeciras.
Jeżeli planujecie podróż z Hiszpanii do Maroko z przeprawą promową w Algeciras, unikajcie miesiąca sierpnia, a szczególnie początków sierpnia. Dlaczego? Tysiące emigrantów z Maroka mieszkających w Europie, we Francji, w Holandii, w Niemczech i Hiszpanii, wszyscy oni, tradycyjnie jadą na wakacje do domu, do Maroka w tym okresie. Całe rodziny podróżują wypchanymi do granic możliwości samochodami w kierunku Algeciras, aby "złapać" prom do Maroka.

Można zaobserwować charakterystyczne samochody osobowe z olbrzymimi pakami na dachu, sprytnie i fachowo powiązanymi w jakiś niepojęty sposób. W tym okresie radzimy uważać na tego typu podróżników w Hiszpanii i w drodze do Algeciras. Podróżują całe rodziny i grupy Marokańczyków, aby dotrzeć do domu na wakacje. W tym czasie również hotele i hostele w Algeciras mogą być zarezerwowane, dlatego nocleg w Algeciras warto zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, najlepiej przez internet.

PROM-DO-MAROKO
Przeprawa promowa z Algeciras do Tangeru
  MAROKO
Bilet do Maroko?

Jednym z najbardziej znanych hoteli w Algeciras to hotel Reina Cristina w którym kiedyś nocowała hiszpańska rodzina królewska z królem Juanem Carlosem na czele. Również sir Winston Churchill, prezydent USA, Roosvelt, oraz gwiazdy filmowe Deborah Kerr i Rock Hudson, spędzali noc w tym hotelu w Algeciras.

Algeciras to ostatnie miasto po hiszpańskiej stronie wybrzeża Morza Śródziemnego. W przeszłości było bardzo elegancką miejscowością wypoczynkową, ale dzisiaj stanowi jedynie ośrodek przemysłowy i transportowy. Kiedy Franco zamknął granicę z Gibraltarem, zdecydowano że właśnie Algeciras przejmie jego rolę, dając pracę robotnikom, którzy do tego czasu pracowali w brytyjskich dokach na Gibraltarze. Miało to na celu zneutralizować zależność całego regionu od Gibraltaru i przyśpieszyć rozwój ośrodka.

Algeciras informacje praktyczne

Promy do Maroko z Hiszpanii
Dowiedz się więcej o przeprawie promowej do Maroko z Algeciras. Informacje o możliwościach przeprawy. Gdzie kupić bilety na prom do Maroko. Przydatne strony internetowe, gdzie możesz zarezerwować bilet do Maroko. Dowiedz się więcej o promach do Maroko z Hiszpanii.

Podróż do Maroko
Informacje praktyczne dla podróżnych planujących wyprawę z Hiszpanii do Maroko. Zobacz co powinieneś wiedzieć i co ze sobą zabrać, jeżeli planujesz przeprawę promową do Tangeru w Maroko lub Ceuty. Pieniądze, bezpieczeństwo, paszport i informacje emigracyjne przed przekroczeniem granicy z Maroko.

Hotele Algeciras
Czekasz na prom do Maroko? Zobacz gdzie najlepiej przenocować w Algeciras. Noclegi w oczekiwaniu na przeprawę promową do Maroko. Zarezerwuj nocleg w Algeciras w hotelu, tanim hostelu lub w pensjonacie. Zarezerwuj nocleg w Algeciras przez internet.

Wypożyczalnia samochodów Algeciras
Zarezerwuj samochód w wypożyczalni samochodów w Algeciras. Odbierz lub zdaj samochód, jeżeli przybywasz do Hiszpanii z Maroka. Najniższe ceny wynajmu samochodów. Porównaj ceny wszystkich wypożyczalni samochodów w Algeciras po hiszpańskiej stronie.

Mapa Algeciras
Zobacz na mapie świata, gdzie leży Algeciras w Hiszpanii. Dowiedz się z mapy gdzie "złapać" prom do Tangeru w Maroko. Podróżujesz poza Europę? Chcesz się dostać z Hiszpanii do Afryki? Zobacz na mapie Google, gdzie leży Algeciras i ile zajmie Ci przeprawa promem do Maroka.

Pogoda Algeciras
W zimie promy do Tangeru po marokańskiej stronie mogą nie kursować regularnie w związku ze sztormową pogodą. Warto sprawdzić prognozę pogody dla Algeciras w Hiszpanii, miejsca przeprawy promowej do Maroko. Sprawdź temperaturę w Algeciras i porywy wiatru. Zaplanuj podróż i sprawdź aktualna pogodę w Algeciras przed podróżą do Maroko.

Zwiedzanie Algeciras

Większość podróżnych nie jest zachwycona miastem. Większość przyjeżdzających do Algeciras czeka na prom do Maroka lub Ceuty po afrykańskiej stronie. W mieście czuje się portową atmosferę. Wokół pełno jest agencji turystycznych sprzedających bilety na prom do Maroka. Duża populacja miasta stanowią właśnie Marokańczycy.
Warto jednak zwiedzić starą część miasta, a szczególnie w okolicach Plaza Alta, niezwykle atrakcyjne zakątki, które nie zmieniły miasta przez co najmniej 60 lat. Tutaj znajduje się wiele restauracji, tapas barów i wszelkiego rodzaju lokali gastronomicznych, gdzie można zjeść typowo hiszpański posiłek lub "Menu del Dia".

ALGECIRAS-PORT

Do najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych w Algeciras, zaliczamy następujące rzeczy: Murallas Merinies, Baños Merinies, Parque María Cristina, Museo Municipal, Ortega y Gasset, Plaza Alta, Barrio de San Isidro.
Na Merinies Murallas, czyli na stare mury obronne miasta, można się dostać za pośrednictwem Avenida Blas Infante.

Nadal można zobaczyć i zwiedzić pozostałości średniowiecznych murów z czterema wieżami towarzyszącymi, ciągle istnieje fosa, barbakan, most i brama wjazdowa do Algeciras z XIII wieku.
Baños Merinies, Parque María Cristina to odrestaurowane XIII wieczne łaźnie królewskie "al-binya".
Natomiast Museo Municipal (muzeum miejskie), Ortega y Gasset, położone jest w pięknym XIX wiecznym budynku "Casa de los Guardeses" który został odrestaurowany w 1995 roku i posiada dwa piętra, podzielone na siedem galerii.

W Galeriach od pierwszej do czwartej, są wystawione eksponaty od czasów prehistorycznych do początków średniowiecza, natomiast w ciągu galerii od piątej do siódmej, są bardziej nowoczesne i współczesne eksponaty.
Kolejnym zabytkiem, wartym zwiedzenia podczas wyprawy do Algeciras, jest Plaza Alta.

Obszar ten był po raz pierwszy nazwany Plaza Alta w 1724 roku przez Marquesa de Verboon, kiedy ponownie odbudował miasto. Później plac został przekształcony w 1807 roku przez Generała Castaños. Dzisiaj jest to nadal centrum i serce miasta. Plac w obecnej postaci został ponownie przebudowany w 1930 roku. Plac Plaza Alta jest doskonałym przykładem wpływu wystawy Ibero-Amerykańskiej jaka odbyła się w  Sewilli w 1929 roku.

Barrio de San Isidro, czyli dzielnica San Isidro jest starówką w Algeciras pochodzącą z XVIII wieku. Warto również zwiedzić na placu kościoł o tej samej nazwie. W kolejnym kościele Ruiz Tagle, można podziwiać wizerunek San Isidro - patrona robotników rolnych.

Z Hiszpanii do Maroka

Jeżeli planujesz wyprawę do Maroka z Hiszpanii, warto kupić walutę marokańską dopiero w Tangerze, a dla tych podróżujących przez Ceutę w miejscowości Tetuana, gdyż w portowych kantorach obowiązuje bardzo niekorzystny kurs.

Warto się także upewnić, czy zakupiony bilet jest ważny na następny prom. Wystrzegajcie się wystających przy wejściu do portu sprzedawców biletów, którzy mają na swoich ubraniach symbole Ceuty i Tangeru. Cena jakiej żądają za bilet jest bardzo wygórowana i wkalkulowana w nią jest ich bardzo wysoka prowizja. Bilet jest najlepiej kupić wcześniej.

Bilety na prom najlepiej kupić przez inernet, lub w biurach podróży w Algeciras, których nie brakuje w mieście, w zasadzie na każdej ulicy są biura sprzedające bilety na prom do Maroko. Krzykliwie oznaczone, na pewno z łatwością je znajdziesz. Takie biura również znajdują się przy autostradzie do Algeciras i praktycznie przy wszystkich drogach dojazdowych do portu.
Niezależnie od miejsca zakupu ceny biletów, powinny tylko nieznacznie się różnić, a różnica wynika z kursu waluty.
Aby kupić bilety do Maroka odwiedź stronę:

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij