Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Zakup nieruchomości za granicą

Dodatkową zaletą inwestycji w Irlandii jest fakt, że kraj ten nie stwarza większych problemów obcokrajowcom podczas zakupu nieruchomości. Nie jest wymagane na przykład uzyskanie pozwolenia na zakup od organów administracyjnych. Warto jednak podkreślić, że podczas zakupu irlandzkiej nieruchomości obowiązują dwa akta prawne.
Jest to umowa sprzedaży określająca cenę, datę przeniesienia prawa własności i pozostałe warunki uzgodnione przez obie strony, a także dokument przekazania nieruchomości, który jest sporządzany przez radcę prawnego i przedstawiany w rejestrach.

Inwestycje w bułgarskie nieruchomości

Zdaniem analityków, bułgarski rynek nieruchomości cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony obcokrajowców, w tym również Polaków. Własny dom, czy apartament na przepięknym wybrzeżu Morza Czarnego okazuje się marzeniem niejednego zagranicznego inwestora.

Inwestowanie w bułgarskie nieruchomości cieszy się dużym zainteresowaniem, przede wszystkim z uwagi na ceny, które wydają się niskie, jak na Unię Europejską. Dodatkowym atutem okazują się sprzyjające przepisy prawne, które pozwalają na bezproblemowe nabycie nieruchomości w Bułgarii. Prawo własności przenoszone jest poprzez umowę sprzedaży w formie aktu notarialnego, zaraz po uiszczeniu pełnej ceny zakupionej nieruchomości.

MIESZKANIA-BULGARIA-ZAKUP

Koszt opłat urzędowych wynosi około 3,5-4,0% wartości nieruchomości. Mały apartament w Bułgarii można kupić już za około 20-30 tysięcy euro, z uwagi na znaczny spadek cen w niektórych częściach kraju.

Najdroższym bułgarskim miastem okazuje się Warna, gdzie średnia cena za metr kwadratowy wynosi 1686 leva. Bułgaria cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony Polaków od momentu, kiedy została członkiem Unii Europejskiej.

Szacuje się, że w przeciągu kilku najbliższych lat do Bułgarii ma napłynąć około 7 mld euro z funduszy unijnych, co powinno skutkować znacznym rozwojem sektora budowlanego oraz nieruchomościowego. Jest to zatem dobry czas na poszukiwanie okazyjnych nieruchomości w tym kraju.

Inwestycje w egipskie nieruchomości

Co ciekawe, inwestycyjne możliwości Polaków nie kończą się jedynie w Europie. Do chętnie kupowanych nieruchomości należą także te, położone w Egipcie. Jak się bowiem okazuje, Egipt oferuje dużą ilość nowych, a przede wszystkim jakościowych, mieszkań i apartamentów.

Popyt na egipskie inwestycje nieruchomościowe ciągle rośnie. Apartament położony nad samym morzem w Egipcie można kupić już, w przeliczeniu, za około 100 tysięcy złotych.

INWESTYCJA-W-NIERUCHOMOSCI-W-EGIPCIE

Prawdziwy przełom nastąpił około dwa lata temu, kiedy okazało się, że w kraju tym można kupić nieruchomość na własność kilkakrotnie, a niekiedy nawet i kilkunastokrotnie taniej, niż w przypadku krajów Unii Europejskiej.

Również i w tym kraju przepisy administracyjne nie robią większych problemów obcokrajowcom podczas zakupu nieruchomości. Po zarejestrowaniu nieruchomości u notariusza można już uzyskać wizę pobytową.

Dla porównania warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu w Hurghadzie nie funkcjonowała żadna agencja zajmująca się obrotem nieruchomościami.

Kiedy rząd egipski wprowadził kilka ułatwień w związku z zakupem nieruchomości przez cudzoziemców, z roku na rok powstaje coraz większa liczba tego rodzaju biur.

Z przeprowadzonych badań wynika, że w 2008 roku ponad 800 Polaków zakupiło na własność nieruchomości w Egipcie. Rok później liczba ta się podwoiła, a do połowy 2010 roku odnotowano około 10 000 takich transakcji. Zobaczymy co pokaże przyszłość i aktualna sytuacja polityczna tego regionu Afryki.

Zainteresuje Cię również:
gdzie Polacy inwestują w nieruchomości | nieruchomości w Portugalii | nieruchomości w Bułgarii | praca w Anglii | przeprowadzka do Hiszpanii | tanie loty do Hiszpanii |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij