Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Dworzec autobusowy w Alicante

Dworzec autobusowy w Alicante na Costa Blanca. Miasto Alicante jest najchętniej odwiedzanym kurortem turystycznym na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca. Jest drugą co do wielkości miejscowością położoną w regionie Wspólnoty Walenckiej. Każdego roku przyciąga miliony turystów, poszukujących atrakcyjnego miasta turystycznego umożliwiającego realizację wymarzonego urlopu i wypoczynku. To, co wyróżnia Alicante na tle innych kurortów turystycznych, to przede wszystkim prawdziwe bogactwo atrakcji, takich jak: długie, piaszczyste plaże, łagodny klimat, bujne życie nocne i towarzyskie, imprezy i uroczystości kulturalne, muzea, zabytki i wiele, wiele innych walorów.

Odwiedzając Alicante koniecznie trzeba zobaczyć ruiny dawnego zamku Castillo de Santa Barbara, znajdujące się na wznoszącej się, nagiej skale. W mieście znajdują się też dwie główne plaże. W centrum, tuż przy samym porcie położona jest Playa del Postiguet. Drugą, równie chętnie odwiedzaną plażą jest Playa San Juan. Na szczególną uwagę zasługują również tutejsze muzea. Najbardziej znanym jest Museo de Arte Sigmo 2000, które przedstawia dzieła takich artystów jak Picasso, Salvador Dali, czy Miro. Innym, wartym odwiedzenia obiektem kulturalnym jest Muzeum Archeologiczne w Alicante. Miejscowość ta cieszy się dużym powodzeniem również wśród naszych rodaków. Tanie linie lotnicze oferują połączenia do Alicante z wielu miast Polski.

ALICANTE-DWORZEC-AUTOBUSOWY

Samo miasto ma z kolei bardzo dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. Główny dworzec kolejowy Estación de Madrid, znajdujący się na ulicy Avenida de Salamanca, oferuje wiele bezpośrednich połączeń z Madrytem, Murcją, Walencją oraz Albacete. Około 12 kilometrów od centrum Alicante, w miejscowości El Altet, znajduje się lotnisko, z którego można się dostać niemalże do każdego zakątka Hiszpanii, a także do wszystkich, większych miast europejskich.
W Alicante, tuż przy samym porcie, znajduje się również duży dworzec autobusowy, który został niedawno odnowiony. Udostępnia on podróżującym wiele połączeń autobusowych do innych miast oraz regionów Hiszpanii.

Autobusy jako podstawowy środek transportu Alicante

Alicante to jedno z najczęściej odwiedzanych miast Hiszpanii, przede wszystkim ze względu na jego doskonałe położenie oraz bardzo dobre warunki pogodowe. W związku z tym, że jest to popularny i chętnie wybierany kurort turystyczny władze miasta w głównej mierze postawiły na rozwój sieci transportowej, umożliwiającej łatwe i szybkie dotarcie do każdego punktu miasta. Usługi transportowe w Alicante od dłuższego czasu utrzymywane są na bardzo dobrym poziomie.

Autobusy stanowią tutaj podstawowy środek transportu. Dzięki nim można bowiem dotrzeć do każdego miejsca w mieście oraz do wielu punktów, znajdujących się poza jego obszarem. Przystanki autobusowe znajdują się zarówno w najważniejszych lokalizacjach miasta, jak i w tych mniej uczęszczanych. Do głównych przystanków autobusowych zalicza się te, położone przy stacji kolejowej, przy placach, centrach handlowych oraz przy głównym dworcu autobusowym. Kursy odbywają się od wczesnych godzin porannych, aż do późnego wieczora. W mieście funkcjonuje także sieć tramwajowa. Obecnie kursuje tutaj kilkanaście linii, ale wciąż trwają prace nad stworzeniem dodatkowych, jeszcze bardziej dogodnych połączeń. Połączenia autobusowe są najlepszym sposobem podróżowania w Alicante, zarówno na krótkie, jak i długie odległości. Oprócz bogatej oferty kursów autobusowych, sam dworzec autobusowy zachęca do podróży właśnie tym środkiem transportu – to nowoczesny i komfortowy budynek.

Estación de Autobuses Alicante

Od 1947 roku w Alicante funkcjonował stary dworzec autobusowy, usytuowany na Calle Portugalia. Projekt budowy tego dworca wykonał architekt Feliks de Azua. Dworzec znany był między innymi z charakterystycznych murali, a więc dekoracyjnego malarstwa ściennego, autorstwa Gastóna Castelló Bravo. Bravo był znanym hiszpańskim malarzem, grafikiem i rzeźbiarzem, który nadał budowli dworca iście królewskiego wyglądu. W miarę upływu czasu władze miasta postanowiły jednak odnowić przestarzały budynek dworca autobusowego.

Nowy dworzec otwarto 1 września 2011 roku. Mieści się on w dwupiętrowym budynku, zajmując łączną powierzchnię 1900 m2. W jego pobliżu znajdują się obiekty pełniące głównie usługowe funkcje, które mają ułatwić podróżującym czas oczekiwania. W budynku dworca odbywa się sprzedaż biletów autobusowych, mieści się poczekalnia, punkt informacyjny, przechowalnia bagażu, liczne sklepy, toalety, a także kawiarnia. Dodatkową zaletą obiektu jest fakt, iż zapewnia on 24-godzinny monitoring.

Powstały w 2011 roku dworzec autobusowy w Alicante to obiekt nowoczesny i w pełni funkcjonalny, przystosowany do wszelkich potrzeb miasta, a także komunikacyjnych wymagań mieszkańców oraz turystów. Dworzec znajduje się w centrum Alicante i zapewnia bardzo dobry dostęp do wszystkich głównych dróg oraz najważniejszych punktów i obszarów, także podmiejskich. Na nowym dworcu w Alicante działa kilka, głównych firm przewozowych. Oferują one szeroki zakres komunikacji autobusowej do wielu miejsc docelowych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Obiekty usługowe dworca w Alicante

Zaraz przy głównym wejściu do dworca znajduje się punkt informacyjny, który pozwala uzyskać wszystkie, niezbędne informacje, dotyczące zarówno poszukiwanych połączeń komunikacyjnych, sprzedaży biletów, jak i lokalizacji różnych punktów usługowych, znajdujących się na terenie dworca. W budynku znajduje się wiele sklepów, jest także apteka oraz budka telefoniczna.
Na najwyższym piętrze stworzono strefę dla oczekujących, a więc komfortową poczekalnię. Jest to jasny i przestronny hol, umożliwiający komfortowe spędzenia czasu oczekiwania na odjeżdżający niebawem autobus. Na tym piętrze znajduje się również kawiarnia. Serwuje ona różnego rodzaju przekąski oraz kanapki, zarówno na zimno, jak i na ciepło. Kawiarnia posiada także w menu typowe, hiszpańskie tapas. Podawane są tu również świeże wypieki, soki, koktajle, a także napoje alkoholowe, na przykład piwo.

AUTOBUSY-ALICANTE

Na dworcu znajduje się szereg tablic informacyjnych, które sygnalizują o nachodzących odjazdach oraz przyjazdach autobusów. Na parterze udostępniono swego rodzaju centrum rozrywki, z którego jest wyjście do platform od numeru 12 do 19. Istnieje tutaj szereg atrakcji dla dzieci, umożliwiających bardziej wytrwałe i cierpliwe oczekiwanie na podróż. Na zewnątrz budynku, oprócz strefy odjazdu i przyjazdu autobusów, podzielonej na kilkanaście platform, znajduje się także postój taksówek, oferujących usługi 24 godziny na dobę. Dworzec autobusowy doskonale nadaje się także do organizowania różnego rodzaju akcji promocyjnych, przede wszystkim ze względu na dużą liczbę osób, które każdego dnia przebywają na terenie obiektu. W związku z tym można tam znaleźć wiele ciekawych stoisk promujących znane kosmetyki, zdrową żywność i szereg innych produktów, czy usług. Wiele firm z powodzeniem prowadzi tu kampanie, które spełniają ich potrzeby biznesowe, a mieszkańcy i turyści często mają okazję kupić lub skorzystać z usług w atrakcyjnych cenach.

Przechowalnia bagażu czynna jest również przez 24 godziny na dobę. Istnieje możliwość przechowania różnej wielkości walizek, plecaków, czy toreb. Personel przechowalni dba o odpowiednie zabezpieczenie i ochronę bagażu. Przechowanie standardowej wielkości bagażu to koszt około 3 €, z kolei w przypadku większego bagażu cena wynosi około 5 €.

Na terenie dworca autobusowego znajduje się również budka fotograficzna, umożliwiająca wykonanie różnego rodzaju zdjęć, także tych upamiętniających podróż. Dworzec autobusowy zapewnia również bardzo dogodne połączenia z lotniskiem, znajdującym się poza centrum miasta.

Przewoźnicy autobusowi w Alicante

Różne firmy autobusowe oferują lokalne, krajowe oraz międzynarodowe połączenia komunikacyjne z miejscowości Alicante. Dzięki temu, zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści przybywający do niego, mają zapewniony łatwy i szybki dostęp do wszystkich, najważniejszych punktów na mapie Alicante, a także do obszarów podmiejskich.

Firmy oferujące usługi autobusowe na nowym dworcu w Alicante to: Alsa Grupa SLLC SLU (zapewniająca wiele połączeń między innymi do Barcelony i Walencji), Autocares Baile, Autocares Costa Azul SA, Bilman Bus, Grupo Autobuses Jimenez, Eurolines, La Agostense, Subus, Autocares La Serranica czy Linebus – Lineas Europeas de Autobuses Sa. Dworzec autobusowy w Alicante posiada również własną stronę internetową, na której znajduje się szczegółowy rozkład połączeń: https://www.estacionalicante.es/index.php/es/lineasyhorarios

Zainteresuje Cię także:
dworzec kolejowy w Alicante | transport z lotniska w AlicanteAlicante hotele | plaże Alicante | przyloty samolotów na lotnisko w Alicante | mapa Alicante |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij