Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Słone laguny Torrevieja

Laguny przy Torrevieja – znajdź swoje miejsce na Ziemi

Piękna pogoda, słońce, czysta woda oraz zdrowe, lecznicze powietrze – to tylko niektóre cechy wyróżniające tereny w okolicy miasta Torrevieja spośród wielu innych miejsc w Hiszpanii. Przez cały rok zjeżdżają się tutaj miłośnicy sportów wodnych, amatorzy morskich kąpieli, a także rodziny z dziećmi, które pragną aktywnie spędzić czas w miejscu, które dzięki swoim licznym atrakcjom sprawia, że nie można się tu nudzić.

Położone o 45 kilometrów od Alicante miasto, wraz z otaczającymi je plażami i parkiem naturalnym to doskonałe miejsce na spędzenie wakacji, równie dobrze sprawdzi się też jako cel spontanicznego weekendowego wypadu, choć trzy dni to zdecydowanie zbyt mało czasu aby zobaczyć i nacieszyć się wszystkim, co Torrevieja ma najlepszego. Kto raz odwiedzi to miejsce, z całą pewnością będzie chciał wrócić. Właśnie dlatego wielu Hiszpanów i nie tylko, podejmuje decyzję o przeprowadzce i osiedleniu się tam na stałe.

Nieruchomości w Torrevieja

Szczególnym powodzeniem ze względów turystycznych cieszą się otaczające miasto dwie laguny: Laguna Salada de la Mata oraz Laguna Salada de Torrevieja. Skąd bierze się fenomen tych śródziemnomorskich terenów, a także popularność miasta, które pod względem średniej rocznej liczby turystów bije na głowę większe i bardziej znane ośrodki turystyczne i rekreacyjne w Hiszpanii? Kilometry czystych plaż to tylko jeden z powodów, dla których turyści tak często odwiedzają miasto i jego najbliższe okolice.

MAPA-JEZIORA-TORREVIEJA

Niewiele miast ma tak doskonałe połączenie, mało jest ośrodków, które charakteryzują się tak wysokim stopniem udogodnień. W Torrevieja znajdziemy dostosowany do naszych potrzeb hotel, wypożyczymy samochód, a za wstęp na plażę nie zapłacimy ani jednego Euro. Co więcej, miasto słynie ze sprzedaży nieruchomości, a inwestowanie w lokale nad Morzem Śródziemnym to niezwykle popularna forma inwestycji, w dodatku dostępna dla wielu, z uwagi na atrakcyjne ceny, jakimi charakteryzują się komfortowe i dobrze ulokowane nieruchomości w Torrevieja. Jak widzimy rejony te nie tylko z powodów turystycznych, ale także biznesowych zaliczają się do absolutnej hiszpańskiej czołówki.

Laguny gwarancja wypoczynku i zdrowia

Laguna Salada de la Mata oraz Laguna Salada de Torrevieja, które otaczają miasto, to tereny, które przyciągają zarówno turystów, jak i osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Znajdziemy tu bowiem jedne z najczystszych plaż w Hiszpanii, a miejscowe powietrze słynie z licznych właściwości leczniczych. Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie poleca to miejsce wszystkim tym, którzy potrzebują rehabilitacji lub zwykłego wypoczynku.

Co prawda w miesiącach największej popularności, plaże położone najbliżej miasta mogą być zatłoczone, jednak osoby, które pragną spokoju i ciszy, znajdą go o kilka kilometrów dalej. Na przestrzeni prawie czterech tysięcy hektarów znajduje się tu park krajobrazowy, który zalicza się do najpopularniejszych tego typu miejsc w południowo wschodniej części Hiszpanii. Jego największymi atutami są z całą pewnością rzadko spotykane gatunki zwierząt, głównie ptaki, a także roślinność, której próżno szukać w innych rejonach Półwyspu Iberyjskiego, jak choćby dzika orchidea lub Sosna Aleppo.

Laguna Salada de la Mata i Laguna Salada de Torrevieja, to miejsca szczególnie chętnie odwiedzane przez miłośników leczniczych zabiegów. Zasolenie miejscowych wód, a także specyficzne czynniki naturalne, które sprawiły, że woda w okolicach Laguny de La Mata ma kolor fioletowy, z kolei Laguna de Torrevieja wita turystów wodami o zielonej barwie, to bez wątpienia ogromny atut regionu, zarówno leczniczy jak i turystyczny.

SŁONE-LAGUNY-WOKÓŁ-TORREVIEJA

Naturalna medycyna oparta na kąpielach błotnych oraz innych tego typu metodach terapii, to wielki atut tych terenów. Osoby, które mają problemy ze zdrowiem korzystają z możliwości, jakie dają im specjalne strefy, w których mogą poddawać się leczniczym zabiegom, a także wypoczywać i korzystać ze wszystkich dostępnych udogodnień i atrakcji. A tych w obszarze Torrevija z całą pewnością nie brakuje.

Dojazd

Torrevija, którą otaczają wymienione wyżej Laguny, to miasto liczące około 130 tysięcy mieszkańców. Położone jest o 45 kilometrów od Alicante, w regionie Walencji. To południowo-wschodnia część Półwyspu Iberyjskiego. Dzięki bliskości lotniska Alicante i bardzo dogodnym połączeniom komunikacyjnym, dotarcie do miasta nie stanowi żadnego problemu. Podróż z lotniska do centrum miasta trwa zwykle mniej niż godzinę, a do dyspozycji mamy wypożyczalnie samochodów oraz bardzo dobrze rozwinięty transport publiczny. Do Torrevija z lotniska dotrzeć możemy autobusem, który kursuje tu od wczesnych godzin rannych, aż do późnego wieczora. Połączenia autobusowe to najwygodniejsza forma komunikacji między lotniskiem a miastem, a koszt przejazdu to 10 Euro.

Idealne miejsce na wypoczynek

Największym plusem terenów nadmorskich jest z całą pewnością różnorodność oferty adresowanej do potencjalnych turystów. Nie powinno nas dziwić, ze to stutysięczne miasto, w sezonie turystycznym potrafi podwoić swoją liczebność, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę i poziom atrakcji turystycznych. Park krajobrazowy to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy kochają wypoczynek na łonie natury, w otoczeniu przyrody niedotkniętej interwencją człowieka. Dla miłośników roślin i zwierząt, wakacje w okolicach miasta Torrevieja to doskonała alternatywa na wypoczynek połączony z obserwacją przyrody, z kolei amatorzy plażowania i sportów wodnych nie znajdą lepszego miejsca niż nadmorskie plaże, które w okolicach miasta, szczególnie na północ, ciągną się przez wiele kilometrów.

To doskonałe miejsce na wypoczynek i relaks, a jeśli dodamy do tego fakt, że śródziemnomorski klimat gwarantuje nam doskonałą pogodę niemal przez cały rok, z całą pewnością okaże się, że Torrevieja spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Rozmaite i dobrze wyposażone wypożyczalnie sprzętu plażowego dbają o to, aby amatorzy wypoczynku nad wodą nie cierpieli na nudę. Wynajem łodzi, roweru wodnego czy innych sprzętów to koszt od kilku do kilkudziesięciu Euro, a możliwość wypoczynku w takich warunkach, warta jest z całą pewnością swojej ceny.

Nie tylko plaża

Na osobną wzmiankę zasługuje samo miasto, które również przyciąga turystów, o inwestorach nie wspominając. Na tych, którzy pragną czegoś więcej niż tylko błogi relaks na plaży, czeka całe mnóstwo atrakcji turystycznych, o których wszystko można powiedzieć, ale nie to, że pozwalają się nudzić. Torrevieja to coś więcej niż zwyczajny nadmorski kurort, jakich pełno w Europie.

To prawdziwe centrum biznesowo-wypoczynkowe, a oferta miasta kierowana jest do szerokiego grona odbiorców, ceniących sobie wysoki standard za rozsądną cenę. To nie tylko zabytki, chociaż i one – jak wszystko w tym mieście – sprawiają ogromne wrażenie. To także oferta wielu wydarzeń artystycznych, warsztatów i pokazów. Praktycznie każdy miesiąc posiada swoją unikatową ofertę artystyczną, dzięki czemu jest ona tak atrakcyjna i bardzo różnorodna.

Wydarzenia artystyczne

Przełom grudnia i stycznia tradycyjnie stanowi okazję do podziwiania ogromnej szopki bożonarodzeniowej, która zajmuje powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych. W okresie świąteczno-noworocznym przyciąga ona tysiące zainteresowanych, którzy mają okazję podziwiać doskonałe wykonanie i ponad 900 figur o różnej wielkości. Tradycja szopek bożonarodzeniowych w Hiszpanii ma kilkaset lat, a szopka znajdująca się w Torrevija jest jedną z największych w kraju. Podczas zwiedzania miasta, warto udać się do La Mata, miejscowości położonej na obrzeżach miasta.

SZLAKI-TURYSTYCZNE-WOKOL-JEZIOR-TORREVIEJA

Znajduje się tam wieża widokowa, z której widzialna jest panorama całego miasta. Wieża dała również nazwę miastu. Torrevija w wolnym tłumaczeniu znaczy stara wieża. I faktycznie, w początkowym okresie swego istnienia, wieża spełniała funkcje obronne. Jeśli w mieście będziemy w piątek, warto udać się na cotygodniowy targ, który jest nie tylko okazją do zakupienia doskonałych lokalnych produktów, wśród których najpopularniejsze są wyroby spożywcze oraz rękodzieło i ozdoby – targ sam w sobie jest wielką atrakcją dla turystów. Możliwość obcowania z ulicznym handlem stanowi ciekawe doświadczenie i pozwala lepiej poznać naturę ludzi mieszkających w Torrevija i jego okolicach.

Muzea

W nadmorskiej miejscowości, szczególnie o tak bogatych portowych tradycjach jak Torrevija, nie może zabraknąć muzeum żeglarstwa. A jeśli na dodatek jest to pływające muzeum, znajdujące się na statkach, trudno oprzeć się pokusie, aby nie zajrzeć do środka. Cena za wstęp nie odstrasza, za 2 Euro możemy zwiedzać pomieszczenia pokładowe, poznając ciekawostki i wysłuchując wielu anegdot dotyczących morskiego życia. Wiele muzeów oferuje wstęp wolny, tak jak chyba najpopularniejsze, muzeum morza i soli. Znajdziemy w nim rękodzieło, modele statków i łodzi, a wszystko wykonane jest oczywiście z soli morskiej.

Nocne życie

Miłośnicy nocnego życia w Torrevieja z całą pewnością poczują się naprawdę „u siebie”. Liczba barów, dyskotek i klubów nocnych, w których można zrelaksować się po całym dniu zwiedzania, a także wypić któregoś ze słynnych drinków, robi spore wrażenie. Podobnie jak oferta lokalnej gastronomii, która przyciąga tym co w kurorcie nadmorskim obowiązkowe – chodzi oczywiście o ryby i owoce morza. Torrevieja słynie ze specjałów kuchni śródziemnomorskiej, a znajdujące się tu restauracje, najczęściej usytuowane w popularnych i najbardziej uczęszczanych lokalizacjach, przyciągają klientów, oferując obiady już od 10 Euro.

SÓL-TORREVIEJA

Hiszpański klimat

Wielką zaletą miasta jak i otaczających je plaż jest fakt, że cały kurort nie jest tak bardzo skomercjalizowany jak popularne miejscowości, chociażby na Costa Blanca. Mimo, że w sezonie turystycznym na plaży robi się tłoczno, a w centrum miasta kawiarnie i restauracje przeżywają szczyt popularności, miłośnicy spokoju i tradycyjnego hiszpańskiego klimatu, dalekiego od wielkomiejskiego gwaru, z całą pewnością będą czuli się tu dobrze i znajdą dla siebie takie miejsca, w których atmosfera hiszpańskiej prowincji pozwala odetchnąć i zrelaksować się.

Miłośnicy letniego wypoczynku pojawiają się tu już od kwietnia, kiedy temperatury zaczynają rosnąć, a woda robi się cieplejsza. Dobra pogoda trwa tu do listopada, zaś najgorętsze są oczywiście lipiec i sierpień, kiedy temperatura regularnie przekracza 30 stopni. Laguny w okolicach Torrevieja stają się coraz popularniejszym celem wycieczek i wypraw turystycznych, zarówno na weekendowy wypad, jak i na wakacje. Z kolei zakup nieruchomości w Torrevieja, to nie tylko korzystna inwestycja i doskonałe lokalizacje, ale także szansa na znalezienie swojego miejsca na Ziemi. Miejsca, które nieustannie tętni życiem, a jednocześnie zapewnia wytchnienie i pozwala odpocząć.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij