Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Altea

Altea Hiszpania - znana i nieznana ... Altea to miejscowość położona na wybrzeżu Costa Blanca, pomiędzy dwoma innymi, bardzo znanymi miejscowościami na tym przepięknym wybrzeżu, miastami Benidorm, oraz Calpe. Altea leży w odległości 1/2 h jazdy samochodem od Alicante. W promieniu kilku kilometrów od Altea znajdują się kolejne, bardzo znane miejscowości wypoczynkowe na Costa Blanca: Alfaz del Pi, oraz Albir (L'Albir).

To miejsca na Costa Blanca, jest szczególnie znane przez osoby zamieszkałe na stałe na Costa Blanca, oraz osoby zainteresowane zakupem nieruchomości na Costa Blanca. Także miejscowości takie jak, pobliski Benidorm, Alfaz del Pi, oraz La Nucia, to miejsca, gdzie mieszka duża ilość obywateli Europy Zachodniej i północnej posiadających swoje nieruchomości w Hiszpanii.

Z tej części przewodnika po Costa Blanca, dowiesz się o atrakcjach turystycznych w Altea, gdzie znaleźć dobry hotel w Altea, co robić i gdzie się bawić po zakupie domu lub mieszkania w Altea. To niezwykle piękne miejsce na hiszpańskim wybrzeżu, które do tej pory posiada swój urok, małego, hiszpańskiego miasteczka, które nie zostało zdominowane przez masową turystykę, ogromną ilość hoteli i ośrodków wczasowych. Altea to w dalszym ciągu bardzo "spokojne" i bardzo "hiszpańskie" miejsce.

Nasz przewodnik po Altea pomoże Ci w zorganizowaniu wakacji w Altea, jak również pomoże w organizacji wyprawy w poszukiwaniu nieruchomości w Hiszpanii. Również biuro nieruchomości IBERMAXX znajduje się w pobliżu Altea w L'Albir, zaledwie 2km od Altea. L'Albir i Altea to w zasadzie jedna plaża.

Gdzie leży Altea na mapie Hiszpanii

Altea leży 9km na południe od Calpe, oraz 15km na północ od Benidorm. To czyni tę miejscowość świetnym miejscem na zamieszkanie w Hiszpanii i zakup tutaj nieruchomości. Także warto przyjechać tutaj na wakacje lub indywidualne wczasy na Costa Blanca. W pobliżu Altea znajdują sie niezwykle atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe o których wspomnieliśmy powyżej, ale także okoliczne miasteczka jak La Nucia, Polop, Callosa d'En Sarria, Albir, oraz Alfaz del Pi, stanowią magnes dla odwiedzających i pragnących słońca i plaży tej części Hiszpanii.

Tutaj znajdziesz informacje praktyczne o pobycie w Altea, o hotelach w Altea, dowiesz się jak dojechać z lotniska w Alicante do Altea i dojeździe z lotniska w Walencji do Altea. Dowiesz się gdzie najlepiej wypożyczyć samochód w Altea, gdzie znaleźć apartamenty na wynajem w Altea, znajdziesz tutaj mapę Altea, oraz informacje o pogodzie w Altea. Dowiesz się na jaką wycieczkę wybrać się z Altea podczas pobytu na wakacjach w Altea.
Jeżeli mieszkasz już w Altea, dowiesz się o restauracjach i sklepach w Altea i co robić w Altea w zimie i podczas sezonu wakacyjnego. Znajdziesz tutaj zdjęcia Altea, opinie o Altea i zakwaterowanie na wakacje w Altea.

Jeżeli planujesz przyjazd do Altea latem z pewnością spotkasz wielu wczasowiczów i osoby spędzające tutaj wakacje. W tym czasie, stali mieszkańcy Altea i okolic, wyjeżdżają do swoich krajów, "uciekając" przy upałami i tłumami na plażach. Tak głównie zachowują się Skandynawowie, Niemcy i Anglicy. Wracają dopiero do swoich domów z początkiem października, kiedy kończy się sezon turystyczny, a spokój i cisza wraca do Altea. Z pewnością będziesz myślał podobnie, jeżeli planujesz kupić tutaj nieruchomość i osiąść w Hiszpanii na stałe.

ALTEA-COSTA-BLANCA-HISZPANIA-FOTO
Altea nadmorska promenada i plaża w Altea na Costa Blanca

Altea w praktyce

Hotele i noclegi w Altea
Sprawdź listę hoteli w Altea. Jakikolwiek Twój cel pobytu w Altea, przejrzyj oferty noclegów w hotelach w Altea i okolicach. W tej miejscowości znajdziesz kilkanaście dobrych hoteli, które mogą być zakwaterowaniem na wakacje na Costa Blanca, jak również miejscem na wypady do poszukiwania nieruchomości w tym zakątku Hiszpanii.

Pogoda Altea
Zanim zaplanujesz wakacje w tym zakątku Costa Blanca sprawdź pogodę i pogodę długoterminową w Altea i okolicach. Plaże i piękne widoki na góry czekają. Sprawdź ile teraz jest stopni w Altea, oraz dowiedz się więcej o klimacie jaki panuje w tej części wybrzeża Costa Blanca.

Mapa Altea
Gdzie leży Altea w Hiszpanii? Planujesz przyjazd południowym wybrzeżem Hiszpanii, chciałbyś zwiedzać południowe wybrzeża Hiszpanii w tym Altea? Więc zobacz gdzie dokładnie leży Altea na Costa Blanca. Mapa Google Altea, pomocna w dojeździe do Altea z lotniska w Alicante lub lotniska w Walencji.

Wypożyczalnia samochodów Altea
Wynajmij auto na wakacje w Altea. Odbiór z lotniska w Alicante lub Walencja. Zarezerwuj samochód on/line. Znajdź najlepsze ceny wypożyczalni samochodów w Altea, w Hiszpanii i na świecie. Zarezerwuj samochód z wyprzedzeniem. Rabaty do 10% cały rok. Zobacz oferty wypożyczalni samochodów w Hiszpanii.

Altea turystyka

Alteę zamieszkuje około 20.000 mieszkańców, ale w miesiącach wakacyjnych liczba to wzrasta do około 50.000 mieszkańców. Hotele i apartamenty w tym czasie są wypełnione turystami i wczasowiczami, a restauracje i bary wypełnione są ludźmi do wczesnych godzin porannych.

Altea była zamieszkana od niepamiętnych czasów, pierwsze żródła pisane pochodzą z czasów starożytnego Rzymu. Słowo Altea pochodzi z greki i oznacza Altahia czyli "leczyć", a także od nazwy rzeki Algar, nazwa oznacza "leczniczą rzekę". Przez wieki osadę zamieszkiwały populacje wszystkich ras i trybów zamieszkujących Półwysep Iberyjski, wśród nich byli starożytni Grecy, Rzymianie i Muzełmanie.
Mimo gwałtownego rozwoju i rozbudowy urbanistycznej Altea, szczególnie po roku 2000, podczas "boomu" nieruchomościowego, zachowała swój urok hiszpańskiego, nadmorskiego miasteczka w zasadzie wioski śródziemnomorskiej. Oparła się betonowej dżungli.

W latach 60-tych Altea uważana była za miejsce pielgrzymek hipisów z całej Europy Zachodniej. Wytworzyły się międzynarodowe komuny artystów i muzyków odwiedzających Alteę. Z biegiem czasu turystyka zdominowała miejscowość, a hipisi odeszli. Jednakże ciągle w mieście mieszka spora grupa artystów i muzyków, głównie w starej części miasta, za drogą N332.

To co pierwsze zauważysz po przybyciu do Altei, to białe domki na wzgórzach, do których dojść można tylko na piechotę. Jednak największy impakt na odwiedzających wywierają wille i rezydencje na wzgórzach Altea Hills. To miejsce zamieszkane przez zamożnych posiadaczy nieruchomości, głównie Rosjan, Anglików i Skandynawów. Altea Hills to uprzywilejowane miejsce i idealne miejsce na zakup nieruchomości w tej części Costa Blanca. Wzgórza Altea Hills zamieszkują zamożni Anglicy, Rosjanie i Skandynawowie. Tutaj znajdują się najlepsze domy i wille na Costa Blanca. Zobacz też koniecznie naszą ofertę sprzedaży nieruchomości z Altea Hills.

Altea Hills nie tylko dla rosyjskich oligarchów ...

Kilka lat temu w Altea Hills wybudowano przepiękną rosyjską cerkiew, której kopułę widać doskonale z drogi N332. To wkład rosyjskiej kultury w hiszpańskie wybrzeża i hiszpańską gospodarkę.
Ale wiadomo nie od dziś, iż Rosjanie uwielbiają wysoką jakość nieruchomości w Hiszpanii. Najładniejsze widoki w Altei i na Alteę rozpościerają się z promenady w Albir (L'Albir) należącej do Alfaz del Pi.

W najwyższej części Altea znajduje się biały kościółek do którego można dojść wąskimi uliczkami i schodami, wspinając się na górę. Na samej górze oprócz kościoła znajduje się niewielki plac (skwer) z kilkoma restauracyjkami i barami, gdzie można napić się zimnego drinka. To bardzo popularnie miejsce w Altea wśród mieszkańców i turystów odwiedzających Alteę. Tutaj też znajduje się punkt widokowy z którego rozpościerają się piękne widoki na Morze Śródziemne i na zatokę Altea.

WASKIE-ULICZKI-ALTEA-HISZPANIA-PRZEWODNIK
Urokliwe uliczki Altea w starej części miasta

Poniżej znajduje się mały port w Altea i ładna promenada spacerowa wzdłuż morza, oraz dziesiątki restauracji, barów i sklepów wzdłuż wybrzeża. Ale najładniejsza plaża w okolicy to plaża w Albir, zaledwie 2km od Altea, przepiękna plaża kamienista, ale z miejscami do opalania, wypożyczalnią leżaków i parasoli, a przede wszystkim krystalicznie czystym morzem z charakterystycznym dla tego miejsca, kolorem wody w morzu, zmieniającym się w zależności od pory dnia lub pory roku.

Jak wspomnieliśmy powyżej Altea i okolice upodobali sobie obcokrajowcy na drugi dom w słońcu. Miejscowości Alta, Alfaz del Pi czy Benissa są zdominowane przez Skandynawów, Niemców i Anglików. Np. W Alfaz del Pi 40% populacji to Norwegowie! Mimo tego, te miejscowości zachowały swój, urokliwy, hiszpański charakter, a panuje tu porządek i czystość.

Znajdziesz tutaj wiele norweskich i szwedzkich restauracji, angielskie supermarkety i niemieckie sklepy. W okolicy działa rosyjska rozgłośnia radiowa emitująca świetną, rosyjską muzykę rozrywkową i ostatnie hity...

Atrakcje turystyczne w Altea

Miejscowość nie posiada wielu zabytków, galerii ani muzeów jednakże jest kilka interesujących miejsc, wartych odwiedzenia podczas wakacji w Altea.

  • kościół Iglesia Virgen del Consuelo. Największy kościół w mieście z charakterystyczną kopułą, typowy dla wioski śródziemnomorskiej w tej części Hiszpanii
  • Barrio de pescadores, czyli dzielnica rybacka w Altea, tuż przy porcie
  • stare miasto w Altea, można wybrać się na spacer po wąskich, kamienistych uliczkach Altea w przerwie podczas opalania się na plaży
  • lokalne fiesty, największe, odbywające się 15 sierpnia, ognie sztuczne z Castell de L'Olla, oraz fiesta "Moros y Cristianos" pod koniec września. Fiesta "Marineras de la Virgen del Carmen" odbywająca się 16 lipca każdego roku


Restauracje w Altea

No dobry, hiszpański posiłek warto wybrać się do restauracji na starym mieście, jak również spróbować któreś z restauracji znajdujących się wzdłuż promenady w Altea lub w Albir. Tutaj znajduje się dziesiątki dobrych restauracji i barów. Warto spróbować hiszpańskich dań. Także znajdziesz tutaj kilka restauracji chińskich, indyjskich i angielskich pubów. Na rondzie przy wjeździe do Albir z drogi N332 znajduje się Mc. Donald's.

Plaże i okolice Altea

Wzdłuż portu jachtowego w Altea znajdują się plaże Pueblo Macarat. Jest to plaża kamienista, nietypowa dla wybrzeża Costa Blanca. Mimo tego Altea, Albir i okolice to jedna z najpiękniejszych części i plaż Costa Blanca. Przyjedź na miejsce, a przekonasz się o tym sam.

Altea jest otoczona górami, z promenady i plaży rozpościerają się przepiękne widoki na góry. Są to góry Sierra de Bernia, szczyty wznoszą sie na wysokość 1130 metrów nad poziom morza. Nie zapominajcie o Altea Hills, jest to jedno z najdroższych miejsc na Costa Blanca na zakup nieruchomości w Hiszpanii, ale zarazem najpiękniejsza cześć Costa Blanca.

Na zakup nieruchomości można też wybrać okoliczne urbanizacje, gdzie ceny nieruchomości są trochę niższe. Warto sprawdzić oferty w Horizonte, Foia Blanca, Urbanisation Santa Clara, Urbanisation Santa Clara, Urbanizacja Santa Clara, El Paraiso, Altea La Vella, Sierra Altea, Tossal del Molar, Villa Gadea, L'Olla, Jardines Alhama i Pueblo Mascarat.

Hotel Ampolla Sol L'Ampolla
Hotel Ampolla Sol L'Ampolla
Costa Dorada / L'Ampolla
Catalonia Berna Barcelona ****
Catalonia Berna Barcelona ****
Barcelona / Barcelona Sagrada Familia
Apartamentos San Antonio de Calonge
Apartamentos San Antonio de Calonge
Costa Brava / San Antonio de Calonge
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij