Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Wodospady Fuente de Algar

Wodospady Fuente de Algar

Wczasy w Hiszpanii wielu osobom kojarzą się wyłącznie z gorącymi piaskami na plażach w Galicji czy z nocnym szaleństwem na Ibizie. Kolorowe prospekty i oferty biur podróży kuszą swoich potencjalnych klientów wspaniałym wypoczynkiem w pełnym słońcu i luksusowym hotelu. Ale miłośnicy nieco bardziej spokojnego i aktywnego wypoczynku również nie będą rozczarowani wybierając Hiszpanię na miejsce swoich wakacyjnych wojaży. I w tym właśnie tkwi cały urok tego pięknego kraju na Półwyspie Iberyjskim.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Alternatywą dla zatłoczonych plaż i gorących temperatur w środku lata, z całą pewnością mogą być miejsca takie jak wodospady Fuente de Algar – niezwykłe i warte zobaczenia środowisko, w którym przyroda odgrywa główną rolę. Bogactwo naturalnego krajobrazu, przepiękne widoki, które tworzy wodospad i otaczająca go przyroda, to największe walory tego niezwykłego miejsca, położonego niedaleko Alicante.

Z roku na rok, rejon ten cieszy się coraz większym powodzeniem wśród turystów spoza Hiszpanii. Dlaczego właśnie o nich mowa? Dlatego, że Hiszpanie potencjał i piękno tego miejsca odkryli już dawno i chętnie korzystają z bogactwa jakie oferuje im natura. Często, kiedy tylko mogą, udają się na wodospady, by zażywać kąpieli, lub zwyczajnie odpoczywać na łonie natury.

FUENTE-DE-ALGAR-ALICANTE-WODOSPAD

Niedaleko Alicante

Wodospady znajdują się o kilka kilometrów od miasta Callosa de Ensarriá w prowincji Alicante. Rejon ten jest miejscem idealnym dla wszystkich tych, którzy cenią sobie spokojny wypoczynek, niekoniecznie w upalnym słońcu, ponieważ średnia temperatura wody nie przekracza tu 18 stopni. Cały obszar ma powierzchnię kilku kilometrów, a wodospady położone są u źródeł rzeki Algar, co w języku arabskim oznacza "jaskinia".

W miejscu tym utworzony został specjalny park, który obok wodospadów obejmuje również niesamowitą, rzadko spotykaną w innych rejonach Hiszpanii roślinność. Spotkać tu można kilkaset okazów tropikalnych roślin, wśród których królują przede wszystkim kaktusy. Miejsce jest celem częstych wycieczek, które organizowane są tutaj z wielu miejsc w Hiszpanii, a także stałym punktem w kalendarzu tych, którzy spędzają wczasy w okolicach Alicante.

Nie ma miejsca na nudę

Spędzając czas w tym miejscu nie sposób jest narzekać na nudę. Liczba atrakcji i wielu różnych interesujących rzeczy, które można tu znaleźć sprawia, że nie sposób ogarnąć wszystko w ciągu jednego dnia. Miłośnicy kąpieli i nurkowania poczują się tutaj jak w raju. Od rana do wieczora laguny, które utworzone zostały przez wodospady, pełne są miłośników kąpieli i tych, którzy pragną zregenerować swoje siły, gdyż powszechnie wiadomo, że tutejsza woda zawiera wyjątkowo duże ilości różnego rodzaju wartości leczniczych.

Dla tych, którzy cenią sobie wypoczynek aktywny, z całą pewnością trudno o lepsze miejsce w okolicach Alicante. Podróż z miasta zajmuje tu niecałą godzinę, a wrażenia, jakie zapewni pobyt w parku z całą pewnością stanowią doskonałą rekompensatę tej niedługiej podróży. Zwiedzanie parku możliwe jest codziennie, od rana do późnych godzin popołudniowych. Każdego dnia, od 10 do 19, mamy szansę nie tylko zażyć kąpieli w wodospadzie, ale także skosztować czegoś pysznego w pobliskiej restauracji, która znajduje się na brzegu, a także zwiedzania wielkiego i niezwykle interesującego ogrodu botanicznego.

Dzięki temu, że naturalne walory tego miejsca pozwoliły na stworzenie parku krajobrazowego, tereny te są otoczone szczególną troską, nie tylko przez lokalne władze i służby, ale również przez samych turystów, którzy – trzeba to przyznać – potrafią dbać o porządek i czystość. Być może to zasługa naprawdę olśniewającej przyrody, być może surowych kar, które grożą za zaśmiecanie tych terenów. Jednak ich stosowanie zdarza się niezwykle rzadko i jest w zasadzie niepotrzebne, bo świadomość ekologiczna mieszkańców i turystów jest tu na tyle wysoka, że doskonale troszczą się o to miejsce, będące wspólną wartością dla wszystkich.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wstęp do parku jest płatny. Całodniowy bilet kosztuje około 4 Euro, co nie stanowi przesadnie wysokiej ceny, wziąwszy pod uwagę ilość atrakcji, którą za te pieniądze można zwiedzić. Poza wspomnianymi już wczesnej doznaniami kulinarnymi i zwiedzaniem ogrodu botanicznego, wodospady na rzece Algar gwarantują rozmaite inne doznania.

W parku dinozaurów

Jednym z nich jest z całą pewnością możliwość skosztowania przepysznych nisperos. Są to słodkie owoce, które mają smak zbliżony do śliwek i moreli, co sprawia, że są niezwykle smaczne. Czerwiec jest miesiącem, w którym te owoce smakują najlepiej. Zajadając się nimi, warto skierować swoje kroki do parku rozrywki, który również znajduje się w bezpośredniej okolicy wodospadów. Algar Dino Park, bo tak nazywa się miejsce, w którym zarówno młodsi jak i starsi mogą liczyć na fantastyczną zabawę, to obszar prawie 6 hektarów, który jest pełen wielkich i miniaturowych modeli i figur dinozaurów i prehistorycznych zwierząt.

WODOSPAD-ALICANTE-HISZPANIA

Miejsce to tętni życiem przez cały okrągły rok. Rodziny z dziećmi chętnie zwiedzają park dinozaurów i organizują sobie w nim pikniki, wycieczki czy imprezy urodzinowe. Dzięki licznym atrakcjom, takim jak kino w technologii 3D czy roboty dinozaurów, wizyta w parku jest niezwykłym przeżyciem nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Dzięki profesjonalnej realizacji, doskonałemu nagłośnieniu i wielu innym udogodnieniom, podróż wśród naturalnej wielkości dinozaurów, które poruszają się i wydają niesamowite odgłosy, to atrakcja, która na długo zostanie w pamięci wszystkich tych, którzy skorzystali z oferty parku krajobrazowego. Dino Park przy rzece Algar jest jednym z ośmiu tego typu wielkich parków funkcjonujących w Europie, zalicza się do największych i posiada największą ilość figur dinozaurów.

Poza właściwościami typowo rozrywkowymi, wielką wagę przywiązuje się tu również do walorów edukacyjnych i to właśnie na nie kładzie się ogromny nacisk. Cały kompleks parkowy, to oprócz miejsca, w którym mozna spędzić miło czas i rozerwać się po ciężkiej pracy, także prawdziwy ośrodek edukacyjny, w którym dowiedzieć się można wielu ciekawostek i poznać prawa jakimi rządzi się natura. W centrum zainteresowania jest oczywiście woda. To właśnie ona odgrywa tu najważniejszą rolę, zarówno z punktu widzenia ekologicznego, a także wpływa na gospodarkę i energetykę w regionie.

Właśnie dlatego szereg wykładów i prelekcji na temat utrzymania stanu wód w należytej czystości, organizowanych na terenie parku krajobrazowego, jak i wiele działań edukacyjnych dotyczących dbałości o wodę i oszczędzania jej, adresowanych do młodszych odbiorów, przyciąga tak wielką rzeszę zainteresowanych. Kolejnym zamysłem organizatorów jest utworzenie na terenie parku specjalnego centrum, w którym główny nacisk zostanie położony na edukację ekologiczną. Zarządcy tych terenów zdają sobie sprawę z tego jak ważne w dzisiejszych czasach są czyste powietrze i nieskażona woda.

FUENTES-DE-ALGAR-HISZPANIA

Właśnie dlatego promowanie inicjatyw z zakresu ekologii i ochrony środowiska jest tak ważnym elementem misji i zadań parku, który już dawno przestał być wyłącznie centrum rozrywki. To prężnie rozwijający się ośrodek naukowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wodospady Fuente de Algar każdego roku odwiedzają setki tysięcy ludzi, każdy przyjeżdża tu z innymi zamiarami: część pragnie zażyć kąpieli w leczniczej wodzie, inni są miłośnikami nurkowania i skoków do wody, jeszcze inni pragną spędzić czas w parku dinozaurów. Jednak bez względu na motywacje i zamiary, nie zmienia się jedno – każdy, kto zdecyduje się przyjechać w to miejsce, z całą pewnością zadeklaruje, że spełniło ono jego oczekiwania. Warto o tym pamiętać, kiedy będziemy szukali ciekawych miejsc w okolicach Walencji.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij