Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Elche

Zwiedzanie miejscowości Elche i przewodnik po Elche, na stronach naszego przewodnika po Hiszpanii. Elche po walencjańsku to Elx (takie są często opisy miasta na mapach i drogowskazach tej części Hiszpanii, język walencjański). Miasto Elche leży 20km w głębi lądu, na południowy wschód od Alicante i z miejscowości Torrevieja jest to podróż samochodem około 30 minut.
Elche posiada około 200.000 ludności.

Podczas wypoczynku na plażach Torrevieja lub Orihuela Costa, warto wybrać się na zwiedzanie i odkrywanie walorów turystycznych tego ładnego miasta troche w głębi wybrzeża Costa Blanca. Elche posiada atmosferę typowego hiszpańskiego miasta, nie skażonego przez masową turystykę plażową, jaką spotkamy na wybrzeżach Costa Blanca, bliżej plaż, np. w Santa Pola, Guardamar del Segura czy plażach Orihuela Costa.

Oby Ci palma nie odbiła ...

Miasto Elche słynie z egzotycznych lasów palmowych, oraz starożytnego, kamiennego popiersia La Dame del Elche (fotografia Dama del Elche poniżej), odkrytego w 1897 roku, a obecnie przechowywanego w muzeum archeologicznym w Madrycie. W mieście znajduje się tysiące palm, krzewów i drzew palmowych i nie musisz być botanikiem lub uprawiać kaktusy w doniczkach u siebie w domu na parapecie, aby otworzyć usta ze zdziwienia- .. ile tu palm!! Palmy w Elche robią wrażenie.. koniecznie odwiedź to miejsce ...

HUERTO-DEL-CURA-ELCHE
Huerto del Cura w Elche

Jeżeli planujesz wycieczkę do Elche, zobacz aktualną prognozę pogody Elche, na naszych stronach poświęconych pogodzie w mieście Elche, poniżej.

Elche to także miejsce lokalizacji szkół językowych w Hiszpanii, gdzie studiuje spora grupa studentów z różnych krajów Europy i Świata. W tym studentów z Polski i polskich uniwersytetów. Szkoły i Uniwersytet w Elche, biorą udział w wymianie uczniów w europejskim programie dla studentów, Erasmus.
Elche turystyka. Drzewa palmowe, zasadzone jeszcze przez Maurów, wciąż są podstawą tutejszego przemysłu przetwórczego i gospodarki, a przy okazji, przyciągają turystów z różnych zakątków globu, głównie osoby i turystów, spędzających urlop na wybrzeżu Costa Blanca, oraz osoby mieszkające na stałe, na Costa Blanca.

Trochę więcej o ... palmach ...

Sławne gaje palmowe w Elche. Osobniki żeńskie drzew palmowych, dają daktyle, a liście odmian męskich palm, wykorzystuje się jako amulety przeciw błyskawicom, oraz podczas uroczystości i fiest Niedzieli Palmowej w Elche i okolicach. Fiesta obchodów Niedzieli Palmowej w Elche, jest bardzo znana w Hiszpanii. Lasy palmowe, niespotykane nigdzie indziej w Europie, otaczają miasto Elche, pierścieniem. Najładniejsze drzewa, rosną w specjalnie uprawianym sadzie/ogrodzie/parku o nazwie Huerto del Cura w Elche.

W pierwszych dwóch tygodniach sierpnia w mieście odbywa się interesująca fiesta. Wieńczy ją odwieczne misterium odgrywane w XVIII wiecznej bazylice Menor de Santa Maria (14 - 15 sierpnia). Podczas obchodów fiesty Moros y Cristianos, przez kilka dni, rozgrywana jest jedna z najlepszych inscenizowanych walk ulicznych, między Chrześcijanami, a Maurami w Hiszpanii. Zwycięstwo tych pierwszych, ogłasza triumfalnie król. Fiesta Moros y Cristianos to jedna z najuroczyściej obchodzona fiesta w Hiszpanii. Więcej o świętach i lokalnych fiestach w Hiszpanii, dowiedz się z rozdziału naszego przewodnika po Hiszpanii, zatytułowanego Fiesty i świeta w Hiszpanii. Zapraszamy do lektury przewodnika i poznania lepiej Hiszpanii i jej kultury.

Do miasta Elche kursują mniej więcej co godzinę, regularne autobusy z dworca autobusowego w Alicante, oraz z dworca autobusowego w Torrevieja, również dojedziesz do Elche. Sprawdź też rozkład jazdy autobusów w Torrevieja w rozdziale przewodnika autobusy Torrevieja w przewodniku po regionie Costa Blanca i Wspólnoty Walencjańskiej.

PALMY-ELCHE
Lasy i parki palmowe w Elche
  DAMA-DE-ELCHE
Popiersie Dame de Elche

Miasto Elche położone jest 20km od wybrzeża Costa Blanca i plaż Costa Blanca, leży 40km na południowy wschód od Alicante i około 30km od Torrevieja. Elche słynie z egzotycznych lasów palmowych, oraz starożytnego, kamiennego popiersia La Dama de Elche odkrytego w 1897 r. a obecnie pieczołowicie przechowywanego w muzeum archeologicznym w Madrycie.

Elche to trzecie co do wielkości miasto we Wspólnocie Walencjańskiej, pod względem liczby ludności, zajmowanego obszaru, oraz produkcji przemysłowej. Las palmowy w Elche, został ogłoszony miejscem Światowej Spuścizny Ludzkości przez UNESCO. Elche to bardzo prężne miasto w Hiszpanii, typowy ośrodek przemysłowy, a jednocześnie bardzo ładne i przyjemne miasto, na jednodniową wycieczkę, szczególnie jeżeli spędzasz wakacje na Costa Blanca lub mieszkasz tutaj na stałe.

Elche to hiszpańskie centrum produkcji obuwia, aczkolwiek ostatnie lata, przyniosły do Elche, napływ taniego obuwia z Chin i lokalni właściciele fabryk obuwia w Elche, walczą zaciekle z Chińczykami, o prymat w branży, oferującymi tańsze produkty z Chin.

Geografia Elche

Elche leży na południu Wspólnoty Walencjańskiej (patrz mapa Elche, link poniżej). Elche to stolica regionu Baix Vinalopo. Gmina Elche posiada 326km2 powierzchni, podzielona jest na 30 dzielnic. Administracyjnie do Elche, należą plaże rozciągające się tuż za Alicante, aż po Guardamar del Segura. To Camp d'Elx. To blisko 9km plaż, pięknie utrzymanych i zagospodarowanych, część plaż posiada piękne wydmy, oraz lasy sosnowe, objęte ochroną państwową.

Elche leży na równienie, przeciętej górami Sierra del Molar, masywem Tabaia, oraz Castellar, które są przedsionkiem do większego masywu górskiego w regionie, gór Betyckich w Hiszpanii.
Wodę pitną czerpie Elche z rezerwuaru wodnego, wybudowanego, bagatela w 1632 roku, zbiornik wodny, gromadzi wody rzeki Vinalopo.

Jak dojechać do Elche

Elche leży "strategicznie" położone, kilkanaście kilometrów od Alicante. Lotnisko "El Altet" leży administracyjnie w granicach Elche. Taksówki czekające na podróżnych na lotnisku w Alicante, są zarejestrowane w Elche, jako oficjalny przewoźnik z lotniska Alicante. Elche leży oddalone o 50km od Murcji, kolejnego ważnego miasta w regionie. Do Elche bardzo łatwo się dostać poprzez sieć dróg i świetnych autostrad, droga lądową i drogą morską. Także hiszpańską koleją RENFE, jest łatwo dostać się do Elche.
Budowna jest także linia szybkiej kolei AVE, łącząca największe miasta w regionie.

Klimat w Elche

Miasto Elche posiada typowy klimat śródziemnomorski, jak inne obszary w tym regionie Hiszpanii. Zimy są bardzo łagodne, a lata ciepłe i długie. Jednakże w okresie zimowym, temperatura w Elche jest o kilka stopni niższa niż w miastach nad brzegiem morza. Średnie roczne temperatury w Elche, to 26 stopni Celsjusza w lecie, a 17 stopni w zimie. Opady głównie zdarzają się w okresie wiosny i jesieni. Czasami zdarzają się "oberwania chmury" i olbrzymie opady w przeciągu kilku godzin, ale to w miesiącach letnich i jesiennych.

BAZYLIKA-SANTA-MARIA-ELCHE
Bazylika Santa Maria w Elche

Odwiedzenie tego miasta lub wycieczka do Elche, będzie idealna o każdej porze roku. Latem może dokuczać trochę upał i wysokie temperatury, gdyż miasto nie ma świeżej bryzy znad morza, jak miasta położone przy plażach. W ciągu roku odbywają się w mieście ważne wydarzenia kulturalne i imprezy, oraz wszelkiego rodzaju fiesty lokalne.
Elche jest dobre również na zakupy, jeżeli mieszkasz akurat na Costa Blanca. W Elche znajduje się sklep El Corte Ingles, oraz centrum handlowe Jaaub.

Główna gałąż przemysłu w Elche to ciągle uprawa palm. Drzewa palmowe były zasadzone jeszcze przez Maurów (Arabów okupujących Półwysep Iberyjski), palmy w Elche wciąż są podstawą tutejszego przemysłu, a przy okazji przyciągają turystów na zwiedzanie i podziwianie miasta.

Palmowe osobniki żeńskie dają owoce daktyle, a liście odmian męskich wykorzystuje się jako amulety przeciw burzom, oraz podczas świętowania Niedzieli Palmowej w Elche. Lasy palmowe, niespotykane nigdzie indziej w Europie, otaczają miasto Elche, ścisłym pierścieniem. Najładniejsze drzewa palmowe rosną w specjalnie uprawianym ogrodzie, Huerto del Cura, jest to park w Elche, dostępny dla zwiedzających i turystów, dostępny po zakupieniu biletu.

W mieście jest kilka przepięknych parków z ogromną ilością drzew palmowych. Elche to idealny pomysł na jednodniową wycieczkę w "głąb lądu". Dowiedz się więcej o Elche leżącego w Hiszpanii na Costa Blanca w pobliżu Alicante. Odwiedź strony internetowe i linki o tej części Hiszpanii poniżej.

Święto Moros y Cristianos w Elche

Święta w Elche i okolicach. Fiesta de Moros y Cristianos - jest jedną z najważniejszych imprez w regionie. To także trzydniowa Fiesta de Moros y Cristianos w miejscowości Alcoy (ok. 60km od Alicante). Odbywa się mniej więcej 23 kwietnia w dniu św. Jerzego (San Jorge). Dokładna data zależy kiedy wypada Wielkanoc (Semana Santa) danego roku.

Obchody związane są z bitwą pod Alcoy (w 1276 r.) i legendą o cudownej interwencji św. Jerzego. Pierwszy dzień imprezy, tradycyjnie przeznaczony jest na prezentację chrześcijan (rano) i Maurów (po południu). Kostiumy są oceniane i nagradzane przez sędziów, a najlepsze wystawia się później w Museu de la Festa Casal de San Jordi w Alcoy.

Dzień drugi należy do św. Jerzego. Organizowane są procesje religijne i podniosłe nabożeństwa kościelne. W ostatni, trzeci dzień, odgrywana jest tradycyjna inscenizacja, bitwy o zamek, której punkt kulminacyjny, stanowi cudowna interwencja świętego.

Do miasta Alcoy najłatwiej dojechać jest z Alicante (5 autobusów dziennie z dworca autobusowego w Alicante), lub własny samochód. Oprócz fiesty w Alcoy najlepsze imprezy Moros y Cristianos, odbywają się w mieście Villenie (początek września) i w Elche (sierpień). Zobacz również przewodnik Hiszpania i rozdział święta w Hiszpanii, gdzie znajdziesz kalendarz hiszpańskich świąt i uroczystości państwowych.

ZWIEDZANIE-ELCHE-HISZPANIA-PALMY
Imponujące gaje palmowe w Elche

Elche informacje praktyczne

Pogoda w Elche
Informacja o aktualnej pogodzie w tym pięknym mieście w głębi Costa Blanca. Temperatura, opady, pogoda długoterminowa w Elche. Prognoza na dziś i następne dni tygodnia w Elche. Pogoda długoterminowa dla Elche w Hiszpanii. Planujesz wycieczkę do Elche? Sprawdź najpierw pogodę w mieście.

Mapa Elche
Interaktywna mapka Googla Elche, przydatna przy zwiedzaniu Elche w Hiszpanii. Skorzystaj z naszej mapki poglądowej podczas planowania podróży do Elche w Hiszpanii. Sprawdź gdzie dokładnie leży Elche w Hiszpanii. Jak dojechać do Elche z Alicante i Torrevieja. Zobacz dojazd na mapie Elche.

Hotele i noclegi w Elche
Zarezerwuj pokój hotelowy w Elche. Lista hoteli w Elche. Tanie hotele w Elche i te bardziej luksusowe i o lepszym standarcie. Zakwaterowanie i noclegi w Elche. Zarezerwuj przez naszą stronę internetową, wcześniej sprawdzając i porównując ceny noclegów w Elche. Największy wybór hoteli w Elche, najniższe ceny. Porównaj i zarezerwuj hotel w Elche.

TurismodeElx
Hiszpańskojęzyczna strona internetowa, poświęcona turystyce w Elche. Zwiedzaniu miasta i najbliższych okolic Elche. Serwis TurismodeElx dostępny w językach: angielskim, hiszpańskim i walencjańskim. Wiele ciekawych informacji związanych z turystyką w tej części Hiszpanii. Więcej informacji o Elche.

RioSafari w Elche
Strona internetowa poświęcona parkowi tematycznemu w pobliżu Elche. Jest to właściwie wielkie ZOO w formie safari dla zwiedzających. Polecamy na wycieczkę z dziećmi podczas pobytu na Costa Blanca. Zwierzęta egzotyczne. Sprawdż ceny biletów do RioSafari Elche i godziny otwarcia parku.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij