Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Jaskinia Canelobre

To propozycja wycieczki poza Alicante do jaskini Canelobre, oddalonej o kilkanaście kilometrów od Alicante. Jeżeli spędzasz wakacje w Alicante lub po prostu już tu mieszkasz, można wybrać się w niedzielę do pobliskiej jaskini. Alicante jaskinia Cenelobre, do zwiedzania podczas pobytu na wczasach lub wakacjach w Alicante.

Jaskinia Canelobre leży w pobliżu Alicante. Jaskinia leży w miejscowości Busot, oddalonej kilkanaście kilometrów od Alicante na Costa Blanca w Hiszpanii. Ukryty, mały skarb, który nie wszyscy znają, wśród atrakcji turystycznych Costa Blanca. Aby się tam dostać, kierujemy się drogą N332 z Alicante w kierunku Benidorm, Walencja, na wysokości El Campello (dzielnica za Alicante), na głównym rondzie skręcamy w lewo, kierując się drogowskazem na miejscowość Busot.

Tylko 6 km dzieli nas od tego małego, typowo hiszpańskiego miasteczka (właściwie wioski). Tuż za Busot dostrzeżemy drogowskazy na "Cuevas de Canelobre" czyli jaskinie Canelobre. W języku walencjańskim znaczy to "kandelabr" i to świetnie oddaje to, czego możemy spodziewać się w jaskini. Stalaktyty, stalagmity i inne twory jaskiniowe do zwiedzania. Wiecej informacji o jaskini Canelobre uzyskasz na oficjalnej stronie internetowej jaskini. Link poniżej w przewodniku po okolicach Alicante i Costa Blanca.

Zwiedzanie Jaskini Canelobre

Odwiedzenie tej jaskini to doskonały pomysł na jednodniową wycieczkę np. z Alicante lub z Benidorm. Wejście do jaskini znajduje się na wysokości 700 m n.p.m. , wizyta z przewodnikiem kosztuje 5€ (ceny biletów do jaskini zgodne z rzeczywistością w czasie pisania tegoż przewodnika po Alicante, tj. zima 2010), który bardzo ciekawie opowie nam o jaskini i historii z nią związanych. Język hiszpański i angielski.

Jaskinia Canelobre ma 150 mln. lat. Z tarasu przed wejściem do jaskini roztacza się fantastyczny widok (patrz foto poniżej) na okoliczne góry i morze w oddali. Wejście do jaskini zostało wykute przez wojska republikanów w latach 1936-1939. Podczas wojny używali jej do produkowania w tajemnicy amunicji i naprawy samolotów. W środku wybudowali trzy wielkie platformy wysokie na 45m.

JASKINIA CANELOBRE
Droga do jaskini Canelobre. Busot. Alicante

W jaskini Canelobre zobaczymy przepiękne stalaktyty i stalagmity. Usłyszymy w środku ciche kapanie wody spadającej z górnych partii jaskini, tworząc przepiękne refleksy i wodne oczka.

Niektóre skały poformowyły się w pobudzające wyobraźnię formy: głowa smoka, meduza. Główną częścią jest stalagmit w kształcie kandelabru, od którego jaskinia wzięła swoją nazwę. Przewodnik opowie wam jak jaskinia jest ciągle żywa i się rozrasta, ale 1cm przyrostu stalagmitu zajmuje 100 lat!

Rząd hiszpański bardzo dba o tego rodzaju piękna natury i ilość wizytujących turystów jest skrupulatnie zliczana. Każda zmiana temperatury w jaskini jest również mierzona i zapisywana, aby zachować ją nienaruszoną dla potomności.

Jak dojechać do Jaskini Canelobre

Jaskinia Canelobre jest oddalona 24 km od Alicante i 40 km od Benidorm. Najlepiej dojechać autostradą AP 7 wyjazd 64, kierować się znakami na El Campello i Busot.

Godziny otwarcia jaskini: od 1 października do 20 czerwca od 11.00 do 17.50. Pozostała część roku od 10.30 do 19.50. Wejście kosztuje 5 € dorosły. Zakaz fotografowania wewnątrz jaskini.

CANELOBRA ALICANTE
Widok z poziomu wejścia do jaskini Canelobre

Godziny otwarcia Jaskini Canelobre

Zimowe godziny otwarcia:
od 16 września do 30 czerwca, od poniedziałku do piątku w godzinach: od 10.30 do 16.50
soboty, niedziele i święta: od10.30 do 17.50

Letnie godziny otwarcia:
od 1 lipca do 15 września: od 10.30 do 19.30

Jaskinia zamknięta: święto San Vicente, poniedziałek wielkanocny, 1 stycznia i 25 grudnia
Telefony kontaktowe: +34 96 569 92 50 / +34 679 669 852
Strona internetowa Jaskini Canelobre: www.cuevasdecanelobre.com

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij