Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Algemesi

Algemesí koło Walencji

Algemesí jest gminą Walencji (Hiszpania), położoną w regionie Ribera Alta, w prowincji Walencja. Znajduje się na wschodzie Półwyspu Iberyjskiego, w dolinie Walencji, obok ujścia rzeki Magro w Júcar i stanowi część miejskiego obszaru w Albufera Natural Park.

Dzięki rozwojowi demograficznemu i urbanistycznemu ostatniego stulecia centra miast Algemesí, Alcira i Carcagente praktycznie się zjednoczyły, tworząc w rzeczywistości konurbację z około 95 000 mieszkańcami, będąc drugim ośrodkiem populacji prowincji Walencja, po stolicy i jej obszarze metropolitalnym.

W sferze gospodarczej wykorzystanie wód Acequia Real del Júcar umożliwiło gminie nawadnianie roślinami takimi jak morwa i ryż, co sprzyjało rozwojowi miasta, choć z upływem lat uprawa cytrusów zyskała przewagę nad ryżem, będąc głównym źródłem dochodu gminy od ponad stu lat (dziewiętnastego i dwudziestego wieku).

Nazwa

Język arabski zapewne dał nazwę gminie. Pochodzi od arabskiego al-jabbāzīn (الخبازين), co oznacza "piekarzy". Mówi się również, że oznacza to słoneczne miejsce, czyli miejsce, gdzie słońce świeci cały dzień, ponieważ Algemesí jest jednym z kilku miast w okolicy, w których nie ma górzystego wzgórza, które w ciągu dnia dawałoby cień.

ALGEMESI-HISZPANIA

Środowisko naturalne

Granice

Miejscowość Algemesí graniczy z następującymi miejscowościami: na północy z Alginet i Sollana, na wschodzie z Albalat de la Ribera i Poliñá del Júcar, na południu z Alcira i na zachodzie z Guadasuar.

Miejscowość Algemesí położona jest we wschodniej części Półwyspu Iberyjskiego, w dolinie Walencji, około 18 km od Zatoki Walencji. Rozciąga się na powierzchni 41,5 km², na wschodzie na wysokości 29 m. n. p. m., która opada do 6 m. n. p.m. w najniższym punkcie na północny wschód od centrum.

Gmina Algemesí jest więc zasadniczo płaska, z tym że posiada niewielkie zbocze na swoim północnym-wschodzie, które zbiega się z obszarem pól ryżowych, w strefie Albufera w Walencji. Hydrograficznie znajduje się w dorzeczu Júcar, centrum miejskie jest ograniczone na południe rzeką Magro, w pobliżu jej zbiegu z rzeką Júcar.

Sieć rzek

Poprzez miejski teren Algemesí przepływają następujące rzeki i cieki wodne:
Rzeka Júcar:
Ma długość 497,5 km, przecina prowincje Cuenca, Albacete i Walencja, następnie wpada do Morza Śródziemnego. W czasach rzymskich była znana jako Sucro. Jej źródła biją na wysokości 1700 metrów nad poziomem morza, na południowych stokach wzgórza San Felipe (Montes Universales) w obszarze znanym jako Ojos de Valdeminguete, w pobliżu źródła Cuervo (dorzecza Tajo), Guadalaviar - Turia, Cabriel (dorzecze Júcar) i Tajo. Niżej położonym terenem, gdzie znajduje się Algemesí, jest obszar o największym ryzyku zalania, tworząc równinę ujścia rzeki.

W dzisiejszych czasach największa powódź w okolicy spowodowana przez rzekę Júcar była Touna Pantanada (20 października 1982 r.). Wystąpiła ona, gdy w większości dorzeczy Júcar spadło ponad 100 mm deszczu , nawet powyżej 600 mm na obszarze 700 km2 przed zbiornikiem Tous. Doprowadziło to do dużego napływu wody, a w związku z niemożnością otwarcia zalewów, tama zaczęła się przelewać, a 20 października o godz. 19:15 przerwała się, wywołując powódź o przepływie16 000 m³ / s, co było najwyższą wielkością odnotowaną w Hiszpanii do tej pory.
Rzeka Magro lub Rambla de Algemesí:

Magro posiada około 125,9 km długości i zlewnię o długości 1543.7 km². Jest dopływem rzeki Júcar, i przetacza się na całej długości przez prowincję Walencji i przecina obszar Algemesi z północnego zachodu na południowy wschód, aby wpaść do rzeki Júcar. Rzeka przepływa przez walenckie miasta Utiel, Requena, Real de Montroy, Montroy, Llombay, Alfarp, Catadau, Carlet i Algemesí, które warunkują jakość wody w tej rzece, ponieważ wlewa się do niej duża ilość odpadów, a wody deszczowe są stosunkowo rzadkie i nieregularne.

Barranc dels Algadins.
Ten wąwóz zajmuje obszar dorzecza 23 km ², a większość jego dorzecza znajduje się w gminie Alginet, choć przebiega on również przez część Algemesí. Pomimo tego, że nie posiada kanału, woda bieżąca krąży przez wyraźnie ukształtowany korytarz w rejonie Algemesí, aby wpłynąć do kanału w Albufera. Słynny poeta i pisarz z Walencji Teodoro Llorente napisał wiersz o tym wąwozie.

Acequia Real del Júcar:
Acequia Real del Júcar jest jedną z głównych rzek w okolicy. Na przestrzeni 54 kilometrów nawadnia ponad 20 000 hektarów i utrzymuje 21 siedlisk ludzkich.

ALGEMESI

Pogoda

Klimat gminy Algemesí jest umiarkowany - śródziemnomorski (według klasyfikacji klimatycznej Köppen jest to typ klimatu Csa), posiadający typowe cechy, które odpowiadają równinie nadbrzeżnej Walencji, do której należy. Cechują go gorące lata z temperaturą wahającą się między 30 ° C i 38 ° C, letnie burze pod koniec sierpnia oraz łagodne zimy z oscylacjami termicznymi między 14 ° C i 4 ° C, Najbardziej charakterystycznym elementem są jednak ulewne deszcze jesienią.

Flora i fauna

Główne formacje roślinności naturalnych, które obecnie znajdują się w okolicy, są w zasadzie florą wodną. Podobnie jak te, które stykają się z wodami Parku Narodowego Albufera, gdzie rozwijają się skupiska trzciny, aen, mansjariów. Rozwijają swoje korzenie w słodkiej wodzie lub na mokrym błocie. To także skupiska roślinności, która rozwija się w łuku wodnym rzeki Magro, czyli typowa roślinność nadbrzeżna, z gatunkami takimi jak topole, żagiewki, trzciny, oleandry, sitowia itp.

Jeśli chodzi o faunę, należy wymienić w tym miejscu niektóre gatunki, takie jak fartet, samarugo, czerwona kaczka, niebieska kaczka, bydło lub czapla szara i oczywiście wiele innnych.

Ewolucja demograficzna

Przez całą dekadę lat 90-tych w gminie Algemesí pozostawało około 25 000 mieszkańców. Wraz z nadejściem nowego stulecia miasto zaczęło rosnąć w siłę swoich obywateli. Z 24 894 mieszkańców w 1998 r. do 27 770 w 2008 r. Wynika to z przybycia zagranicznych imigrantów, głównie z północnej części kraju, Afryki (2,38% mieszkańców miasta) i Ameryki (1,75% mieszkańców) oraz naturalny przyrost ludności gminy.

Dzielnice i okręgi

Dzielnice Algemesí to: dzielnica Santa Bárbara, która jest starym miastem; El Teular, obszar wokół Plaza de la Ribera; Ensanche Bernat Guinovart; poszerzenie El Pla; i Chechena. Należy również zauważyć, że gmina ma dwie podgminy. Carrascalet to osada 553 mieszkańców (w 2008 r.), która znajduje się na północny zachód od obszaru miejskiego, na lewym brzegu linii kolejowej i na północ od wieloboku Xary.

Rabal de San Roque, z 1487 mieszkańcami w 2008 r. znajduje się na zachód od obszaru miejskiego, także na lewym brzegu linii kolejowej, ale na południe od wieloboku Xara. Oprócz tych dzielnic w Algemesí znajdziemy kilka wyludnionych obszarów: Pardynki, Cote, Segreña i Fatima.

Polityka i administracja lokalna

Rząd Rady Miasta Algemesí jest wybierany w powszechnych wyborach odbywających się co cztery lata. System D'Hondta jest metodą wyborczą, stosowaną w Hiszpanii dla elekcji radnych rad miejskich, w stosunku "proporcjonalnie" do głosów uzyskanych przez kandydatury. Ostatnie wybory odbyły się w maju 2015 r. Wtedy to Partia Ludowa Wspólnoty Walenckiej straciła absolutną większość uzyskaną w wyborach 2011 roku, kiedy to przejęła samorząd lokalny.

W obecnej kadencji otrzymała również reprezentację PSPV (przegrywając 1 radnym), Més Algemesí, który udaje się przekroczyć podwójną liczbę wyborców, którzy zagłosowali na nich w poprzednich wyborach i staje się siłą, która najbardziej rośnie w gminie w liczbach względnych i bezwzględnych (pozyskanie 4 radnych), a na koniec EUPV, która bez podwojenia liczby głosów również otrzymuje 4 radnych w tych wyborach.

W wyborach w 2011 r. Popularna Partia Wspólnoty Walencji otrzymała 11 mandatów dla radnych, podczas gdy Partia Socjalistyczna P. Valenciana-PSOE uzyskała 6, a Esquerra Unidad z P. Valencià i Algemesí po dwóch radnych.

Ekonomia

Sektor podstawowy

Zasadniczo gospodarka agrarna, korzystanie z wód Acequia Real del Júcar wprowadziło do uprawy morwy i ryżu, które stały się pozytywnym czynnikiem w rozwoju miasta. Przez wieki rosła powierzchnia ziemi przeznaczonej pod uprawę, zwłaszcza jak chodzi o ryż i morwy, około 14 000 ryżu i 16 000 morwy, chociaż na ten drugi wpływ miał poważny kryzys, który spowodował całkowity zanik produkcji w tej miejscowości.

ALGEMESI

Później uprawa owoców cytrusowych zyskiwała na popularności i była częstsza niż uprawa ryżu.
Obecnie na terenie całej gminy (4177 ha) wykorzystuje się do rolnictwa rolnictwo, w których produkowane są różne uprawy, które w kolejności ważności są następujące:

Owoce cytrusowe (pomarańcze i mandarynki) 3064 hektary.
Drzewa owocowe (brzoskwinie, persimmony itp.) 152 hektary.
Zboża (ryż) 116 hektarów.
Warzywa (arbuz, melon itp.) 52 ha.

W zestawie dochodów w danym regionie produkcja i komercjalizacja pomarańczy pociągają za sobą większe zmobilizowanie pieniędzy, przyrost siły roboczej, której potrzebują ich różne procesy. W tym mieście działa jedna z najważniejszych spółdzielni rolniczych (COPAL) 8 w Walencji, z 3265 stowarzyszeniami, z czego 3600 jest producentami.

Jeśli chodzi o hodowlę zwierząt gospodarskich głównym gatunkiem są kury nioski, ponieważ gmina posiada rzeźnię kurcząt, a także kilka firm zajmujących się komercjalizacją jaj tego gatunki

Sektor wtórny

W ostatnich dziesięcioleciach przemysł rozwinął się znacznie ze szkodą dla rolnictwa. Nowe parki biznesu w mieście przyciągnęły wiele firm z całego regionu, a tym samym promowały rozwój gospodarczy Algemesí, dzięki konkurencyjności gruntów przemysłowych. Algemesí jest, po Alcira, miastem z największą liczbą firm w regionie Ribera Alta.

Wielkość firm w danym regionie określa fakt, że 66,9% firm ma mniej niż 5 pracowników, a zatem jest to gmina, w której przeważają MŚP. Branże w regionie są zwykle również małe, ponieważ w całym regionie Ribera Alta 65,3% firm ma mniej niż 5 pracowników.

Algemesí ma dwa osiedla przemysłowe (Xara i Cotes), a drugi w fazie konstrukcyjnej (Pepe Miquel), które przeznaczą 350 000 m² wyłącznie na firmy rolnicze, takie jak SOS, Agriconsa, itd.

Sektor lub usługi trzeciego sektora
Algemesí jest drugą gminą w sektorze usług o największym znaczeniu w regionie, z ponad 40% populacji zajmowanej w 1996 r. Algemesí i Alcira, odsetek ludności zatrudniony w sektorze wyższym w 1996 r. Wynosił 42,5% 50,3% stanowią dwa najbardziej reprezentacyjne centra usług Ribery Alta.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij