Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Arenales del Sol

Los Arenales del Sol – malownicza plaża w prowincji Alicante

Los Arenales del Sol to plaża położona na wybrzeżu Morza Śródziemnego, na południe od prowincji Alicante, 12 km od stolicy prowincji. Miejska, bezpłatna i chroniona plaża Los Arenales del Sol każdego roku przyciąga ogromne rzesze turystów, zwłaszcza tych przybywających do turystycznego miasta Elche oraz zwiedzających całą prowincję Alicante. Doskonały klimat śródziemnomorski, piękne krajobrazy oraz dobrze rozwinięta baza turystyczna to czynniki, które sprawiają, że obszar ten jest miejscem idealnym do wypoczynku i rekreacji przez cały rok.

Plaża Los Arenales – wypoczynek doskonały

Plaża Los Arenales del Sol położona jest na wybrzeżu, we wschodniej części miasta Elche, w pobliżu miejscowości El Altet oraz Balsares. Znajduje się w odległości około 5 kilometrów od międzynarodowego lotniska Altet. Dojazd do plaży jest łatwy. Istnieje możliwość przyjazdu samochodem i skorzystania z parkingu. Można też wybrać podróż autobusem miejskim. Plaża posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu każdy może korzystać z jej uroków. O wysokiej jakości Los Arenales świadczy przyznana jej niebieska flaga. Los Arenales del Sol to miejsce, gdzie można wypożyczyć profesjonalny sprzęt do uprawiania sportów wodnych. Na plaży znajduje się wiele punktów usługowych, dostępne są telefony, prysznice, toalety, leżaki na wynajem.

Powierzchnia plaży to 2800 metrów, a jej szerokość osiąga 40 metrów. W 2012 roku obszar Los Arenales del Sol zamieszkiwało 1767 mieszkańców, jednakże na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż populacja ta znacznie wzrasta w sezonowym okresie letnim. Sezonowo przebywają tu głównie obcokrajowcy, szukający spokojnego odpoczynków i malowniczych krajobrazów. Na obszarze tym panuje klimat śródziemnomorski, ze średnią, roczną temperaturą osiągającą 13 stopni Celsjusza, co sprawia, że jest to miejsce idealne do wypoczynku przez cały rok.

Los Arenales – odpowiedź na potrzeby turystów

Do roku 1950/1960 plaża Los Arenales del Sol była praktycznie nie zagospodarowana. Rekreacyjny rozwój tych terenów nastąpił wraz z budową pierwszych budynków oraz hotelu, którego pozostałości można nadal oglądać. Istnieją dalsze plany przebudowy i odnowienia tego miejsca, celem stworzenia z Los Arenales del Sol jeszcze bardziej atrakcyjnego miejsca dla turystów. Osoby silnie związane z początkami funkcjonowania plaży Los Arenales del Sol, to Tomas Dura Banuls, który wpadł na pomysł budowy hotelu oraz Juan Garcia Garcia, który przyczynił się do powstania pierwszych nieruchomości na terenie plaży. W latach dziewięćdziesiątych i na początku 2000 roku rozpoczęła się w tym rejonie budowa domów oraz mieszkań na szeroką skalę. Są to obiekty zajmowane przez turystów głównie w okresie letnim.

PLAŻA-W-ARENALES-DEL-SOL
Piękna plaża w Arenales del Sol blisko Alicante

Każdego roku Los Arenales del Sol cieszy się coraz większym zainteresowaniem, głównie z racji nieustannego rozwoju bazy turystycznej oraz wzrostu tutejszej populacji.
Los Arenales del Sol posiada trzy charakterystyczne miejsca naturalne: el Clot de Galvany, las Dunas del Carabasi oraz Sierra del Cabo de Santa Pola. W latach siedemdziesiątych mokradło el Clot de Galvany zmieniło nieco swój charakter głównie przez przeprowadzane na tym obszarze roboty ziemne, które miały na celu rozbudowę nieruchomości. Prace zostały po pewnym czasie zatrzymane, głównie pod naciskiem funkcjonujących tu grup środowiskowych. Właścicielem gruntów jest miasto Elche, które prowadzi obecnie szereg działań na rzecz regeneracji terenów oraz ochrony środowiska. Sierra del Cabo de Santa Pola to przepiękne klify, składające się z serii tarasów morskich. Naturalnym, niezniszczonym obszarem o wysokiej wartości ekologicznej jest Carabasi Dunes - plaża stanowiąca przedłużenie Los Arenales del Sol. To miejsce idealne dla tych, którzy szukają nieco spokoju nad morzem. Plaża posiada przepiękny widok na wyspę Tabarca. Istnieje tu możliwość uprawiania windsurfingu i innych sportów wodnych. Plaża ta również posiada niebieską flagę.

Z wizytą w Elche

Elche to nowoczesne miasto przemysłowe i turystyczne, położone pomiędzy Murcją a Alicante. Znajduje się we wspólnocie autonomicznej Walencji, którą zamieszkuje ponad 200 tysięcy mieszkańców. Miasto to było od dawna pożądanym terenem lokalizacyjnym dla ludów przybywających z innych terenów, osiedlających się tu i pozostawiających po sobie ważną spuściznę kolejnych pokoleń. Elche położone jest w samym środku łuku Morza Śródziemnego. Miasto posiada niesamowity krajobraz, na który składa się w głównej mierze prawdziwe bogactwo drzew palmowych, wkomponowanych w każdy zaułek miasta. Odwiedzając Elche nie sposób nie zwrócić uwagi na tak wyjątkowy widok. Miasto to może poszczycić się obecnie ogromnym dziedzictwem naturalnym oraz kulturowym o bardzo dużym znaczeniu.

Elche posiada niezwykle bogatą historię, sięgającą blisko kilku tysiącleci. Historia ta wiele wniosła do dorobku krajobrazowego oraz kulturowego miasta. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi Dama z Elche, czyli najbardziej znane i reprezentacyjne dzieło sztuki iberyjskiej. Ponadto duże znaczenie dla lokalnego dziedzictwa ma Gaj Palmowy (ważna spuścizna hiszpańsko-muzułmańska) czy Misteri d’Elx, imponująca i przetrwała do dziś pozostałość po średniowiecznym teatrze religijnym. Gaj Palmowy oraz Misteri d’Elx wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

ULICE-FOTO-ARENALES-DEL-SOL-ALICANTE
Główna aleja w Arenales del Sol niedaleko Alicante na Costa Blanca

Miasto posiada bardzo dobre połączenia komunikacyjne, głównie dzięki międzynarodowemu lotnisku w l’Altet, a także doskonale rozwiniętej sieci dróg nieopodal portu. Znajduje się tu również imponująca baza hoteli, obiektów gastronomicznych oraz punktów handlowych, zapewniających doskonałe warunki pobytu.
Panujący tu klimat śródziemnomorski charakteryzuje się łagodnymi zimami oraz umiarkowanie gorącymi latami. Nie występują duże rozbieżności temperatur na przestrzeni całego roku, w związku z czym jest to miejsce idealne do wypoczynku o każdej porze roku. Temperatury wahają się pomiędzy 26 stopni Celsjusza latem, do około 17 stopni w okresie zimowym. Występują małe opady deszczu, głównie wiosną oraz jesienią.

Pobliskie plaże

W miejscowości Elche wybrzeże można podziwiać na obszarze 9 kilometrów. Stanowi ono tym samym jeden z bardzo niewielu odcinków, znajdujących się w prowincji Alicante, które są praktycznie bez zabudowań. Ten nadbrzeżny obszar przyciąga niesamowitym widokiem, łączącym lasy sosnowe oraz wydmy przy szerokich plażach o drobnym piasku. Aż pięć z sześciu plaż, które zostały podzielone okręgiem miejskim Santa Pola, posiada niebieskie flagi świadczące o ich wysokiej jakości. Wszystkie te plaże posiadają bardzo dobry dostęp, zapewniony przez tutejszą sieć dróg oraz linie autobusowe, łączące je z miejscowością Elche.

W północnej części znajdują się następujące plaże: El Altet, El Carabassi oraz właśnie Los Arenales del Sol. Położone są one nad Zatoką Alicante i stanowią tym samym bardzo atrakcyjne miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych, głównie dzięki stałym wiatrom wiejącym znad Morza Śródziemnego, a także dużej ilości głębin morskich.

Na południu z kolei znajdują się plaże: El Pinet, La Marina oraz Les Pesqueres-El-Rebollo, które posiadają bardzo duże znaczenie środowiskowe. Wraz z terenami położonymi obok zalewisk solnych takich jak: El Fondet de la Senieta, Los Balsares oraz mokradłem o nazwie El Clot de Galvany, stanowią one ekosystem wydm oraz lasów sosnowych, rozciągający się pomiędzy naturalnym parkiem, znajdującym się na tym obszarze. Jest to również bardzo dobre miejsce dla amatorów sportów wodnych. Na plaży La Marina znajduje się ośrodek żeglarski.

FOTOGRAFIA-ARENALES-ALICANTE
Plaża w Arenales del Sol

Zainteresuje Cię również:
plaże Alicante | Alicante zwiedzanie | Costa Blanca | Gran Alacant | przewodnik Elche | plaże Hiszpanii |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij