Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Alcira

Alcira lub Alzira koło Walencji

Walencja i jej najbliższe okolice stanowią jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na Costa Blanca. Nic dziwnego, ponieważ w tych rejonach znajdziemy wszystko, co w hiszpańskim wybrzeżu najlepsze: piękne, piaszczyste plaże, laguny i kąpieliska z czystą wodą, wiele atrakcji, ulokowanych zarówno nad morzem jak i w okolicznych miastach oraz doskonałe hotele i nieruchomości w niezwykle wysokim standardzie.

Miejsce, w którym ludzie chcą się osiedlać

Nie tylko sama Walencja stanowi o sile regionu i choć jest największym miastem na Costa Blanca, to wiele innych, położonych niedaleko niej ośrodków również posiada niezwykle widoki potencjał, zarówno turystyczny jak i gospodarczy, co te mniejsze miasta skrzętnie wykorzystują. Naturalne walory, w połączeniu z bliskością Walencji sprawiają, że mniejsze ośrodki potrafią przyciągać zarówno turystów, jak i inwestorów, a rynek nieruchomości, który na wybrzeżu rozwija się doskonale, dysponuje wieloma niezwykle atrakcyjnymi ofertami mieszkań, willi, domów czy apartamentów, które cieszą się ogromną popularnością i szybko znajdują chętnych nabywców. Co sprawia, że ludzie chcą osiedlać się w tym szczególnym miejscu? Głównie niesamowity klimat, jaki tu panuje. Za przykład jednego z takich miast posłużyć może miasto Alcira, położone niedaleko Walencji.

Doskonała komunikacja ze stolicą regionu

Miasto liczy 45 tysięcy mieszkańców i jest stolicą gminy, która może pochwalić się prawie trzykrotnie większą liczbą ludności. Od Walencji dzieli je odległość 43 kilometrów, którą to bez większych problemów pokonać można samochodem w mniej niż godzinę.

Nic wiec dziwnego, że zarówno mieszkańcy Alciry chętnie podróżują do stolicy regionu, czy to w poszukiwaniu pracy, na większe zakupy, czy szukając sposobów na spędzenie czasu wolnego, jak i ludzie z Walencji wybierają Alcirę, kiedy poszukują interesującego miejsca na weekendowy wypad za miasto. Komunikację między dwoma miastami ułatwia wiele rozwiązań, z których mieszkańcy regionu chętnie korzystają. Do stolicy regionu dojedziemy samochodem, dzięki bliskości autostrad A-7 i AP-7. Podróż samochodem do centrum Walencji zajmuje nieco ponad godzinę, zależnie od pory dnia i natężenia ruchu.

ALZIRA-KOLO-WALENCJI

Transport publiczny również nie stanowi problemu – dobrze działa tu komunikacja autobusowa, za kilka Euro kupimy bilet na jedną z kliku linii autobusowych, którymi dotrzemy do Walencji. Z kolei osoby, które preferują jazdę pociągiem, mogą skorzystać z połączenia kolejowego. Przez miasto przebiega linia kolejowa łącząca Walencję z alamansa, a w Alcira znajduje się stacja kolejowa, z której kilka razy dziennie odjeżdżają pociągi do stolicy regionu. Miasto posiada także połączenie z głównym portem lotniczym Walencji, który obsługuje wiele międzynarodowych połączeń.

Po mieście możemy z kolei poruszać się doskonale działającą komunikacją autobusową, która zapewnia bezpośrednie połączenia ze wszystkimi dzielnicami oraz najważniejszymi i najbardziej popularnymi instytucjami publicznymi, placówkami opieki medycznej, placówkami handlowymi i supermarketami czy obiektami, w których możemy skorzystać z niezwykle bogatej oferty kulturalnej, jaką serwują nam każdego dnia liczne teatry, kluby, sale koncertowe i biblioteki. Właśnie dlatego Alcira jest przykładem klasycznego miasta na hiszpańskim wybrzeżu, z bogatą tradycją i historią.

Zabytki i historia

Spoglądając na centrum miasta z lotu ptaka, naszym oczom ukazuje się imponujący wręcz widok. Nic więc dziwnego, że liczne oferty nieruchomości w mieście kuszą potencjalnych klientów właśnie wspaniałymi widokami. Alcira zachwyca wspaniałym, uporządkowanym układem budynków, które w wielu przypadkach stanowią prawdziwą perłę średniowiecznej i oświeceniowej architektury i budownictwa. To, jak wiele starych budynków zachowało się do dzisiaj i w jak dobrym są stanie, pozwala być pewnym, że jeśli chodzi o dbałość władz miasta o stan swoich zabytków, Alcira może być wzorem do naśladowania dla wszystkich, często większych i bardziej zamożnych od niej miast. Centrum jest miejscem, gdzie historia i tradycja łączą się z nowoczesnością biurowców i lokali usługowych, jednak połączenie to czynione jest ze smakiem i z uwzględnieniem wielowiekowej tradycji.

Na próżno szukać tu nowoczesnej, pretensjonalnej kumulacji stali, szkła i betonu, tak popularnej i spotykanej w dużych i średnich miastach. Centrum niemal w stu procentach jest zabytkowe, a znajdziemy tu między innymi: wspaniały ratusz, czy pochodzący z XIII wieku zabytkowy kościół Santa Catalina. Urzekających budowli wież, posągów i obiektów jest tu jednak o wiele więcej, a miasto, pragnąc wykorzystać swój turystyczny potencjał, urządziło specjalną trasę turystyczną, która wiedzie szlakiem najważniejszych zabytków, a której niesłabnące powodzenie zapewnia stały napływ turystów, pragnących zobaczyć m.in.: zabytkowy Teatr Wielki czy pochodzący również z XIII wieku Most Świętego Augustyna.

Liczba i stan zabytków wzbudza podziw, gdyż jest ich więcej niż w niejednym większym mieście, a biorąc pod uwagę burzliwą przeszłość miasta i fakt, że w historii wielokrotnie było ono areną konfliktów o mniejszej i większej skali, budzi jeszcze większy podziw i uznanie dla miejskich władz, które doceniają wagę i znaczenie kultury, nie szczędząc środków na modernizację zabytków.

FALLAS-ALSIRA-HISZPANIA

Kultura ma się świetnie

Kultura w mieście ma się doskonale. Przykładem tego jest nie tylko dbałość o stan zabytkowych obiektów, ale również niezwykle bogata oferta imprez, uroczystości i warsztatów, jakie odbywają się przez cały rok w mieście i okolicach. Alcira słynie w całej Hiszpanii z organizacji wyjątkowego święta turystów.

Te trzydniowe obchody poświęcone są atrakcjom turystycznym. Tradycyjnie, inauguracja obchodów ma miejsce w miejskim ratuszu. Imprezie towarzyszy wiele atrakcji, takich jak: parady artystów, czy wystawa prac lokalnych malarzy. Impreza odbywa się w drugiej dekadzie marca.

Nie tylko kultura w mieście ma się dobrze. Alcira słynie bowiem z doskonale rozwiniętej sieci mediów lokalnych, w mieście działa kilka gazet, lokalna rozgłośnia radiowa oraz wiele portali internetowych, które ciszą się wielką popularnością z uwagi na fakt, że stanowią najszybsze i często najdokładniejsze źródło wiedzy o wydarzeniach w mieście, atrakcjach turystycznych, korkach na drodze czy restauracjach, które serwują pyszne lokalne dania.

Dla turystów, którzy w dużej liczbie odwiedzają miasto każdego roku, internet stanowi podstawowe źródło wiedzy o interesujących i wartych zobaczenia miejscach. Miasto może pochwalić się również dobrze rozwiniętą siecią szkół. Na terenie miasta znajdziemy dwa wydziały zamiejscowe szkół wyższych: Katolickiego Uniwersytetu w Walencji oraz Narodowego Uniwersytetu Kształcenia na Odległość.

Odetchnij na świeżym powietrzu

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, również nie będą narzekali na nudę w mieście. Wszystko dlatego, że Alcira posiada w swoich granicach wiele hektarów terenów zielonych, głównie parków, skwerów i miejsc do rekreacji. Parki mogą pochwalić się naturalnym bogactwem roślinnym oraz wieloma gatunkami zwierząt, które je zamieszkują.

Naturalne lasy i gaje stanowią wspaniałe miejsce do spacerów, wycieczek rowerowych i biegania, a piękno tutejszej przyrody sprawia, że wszyscy miłośnicy fotografii wykonają tu przepiękne zdjęcia. Dla wszystkich, którzy pragną znaleźć swoje miejsce na Ziemi, a przy tym cenią sobie komfort i atrakcyjne lokalizacje, nieruchomości w Alcira stanowić będą doskonałą ofertę.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij