Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Guadalest

Zwiedzanie miejscowości Guadalest na wybrzeżu Costa Blanca w Hiszpanii. Guadalest to małe miasteczko (populacja około 200 mieszkańców) w górskiej części Marina Baixa, oddalone o około 21 kilometrów od Benidorm i również kilkadziesiąt kilometrów od Alicante, stolicy prowincji. Jeżeli planujesz wakacje w Benidorm lub Alicante z pewnością znajdziesz informacje w przewodnikach turystycznych o Costa Blanca, reklamujące to małe miasteczko i zamek na jednodniową wycieczkę poza obszar plaż w Benidorm lub Alicante.

Guadalest to ukryty skarb regionu Costa Blanca, jak podają przewodniki turystyczne i z pewnością, zwiedzając Costa Blanca i korzystając z naszych nieruchomości na wynajem, warto zwiedzić to urokliwe miasteczko południowej, gorącej Hiszpanii.

Z wybrzeżem Costa Blanca bardzo ostro kontrastują górzyste tereny położone w głębi lądu, szczególnie za miastem Benidorm. Spokojne, odizolowane od wybrzeża wioski hiszpańskie, kultywują regionalne tradycje, a jedynym, masowo odwiedzanym miejscem jest osada Guadalest.

Jednodniowa wycieczka z Benidorm

W tych okolicach mieszkańcy mówią w języku walencjańskim a nie hiszpańskim (castellano). W najbliższym czasie okolica może ulec gruntownej zmianie, władze regionalne Costa Blanca, chcąc ożywić rejon turystycznie, stosują system dopłat, zachęcający do przerabiania wiejskich posiadłości na pensjonaty, oraz biznesy typu Bed and Breakfast. To rodzaj Turismo Rural z języka hiszpańskiego.

Miasteczko Guadalest zasługuje na miano najpopularniejszej atrakcji w regionie Walencji i na Costa Blanca. To XVI wieczne miasto z arabskim zamkiem na górze, wbudowano w skałę, a wiedzie do niego tunel wydrążony w kamiennym podłożu. Warte zobaczenia są również przepiękne okoliczne wioski w pobliżu Guadalest. Dowiedz się więcej o atrakcjach turystycznych Guadalest z naszego przewodnika po Hiszpanii. Do Guadalest jest bardzo łatwo dojechać z Benidorm, oraz z Alicante. Dojazd do Guadalest możesz sprawdzić na mapie Guadalest (link do mapy Google Guadalest poniżej).

GUADALEST WIDOK NA ZAMEK
Wejście na zamek w Guadalest

Na razie jednak hiszpańskie wioski (pueblos) w pobliżu Guadalest, wydają się nietknięte duchem czasu, a język hiszpański jest często drugim językiem mieszkańców. Pierwszym pozostaje język walencjański, bo nie zapominajmy iż znajdujemy się w regionie Wspólnoty Walencjańskiej czyli Comunidad Valenciana. Tereny wokół Guadalest doskonale nadają się do pieszych wędrówek i wędrowania pogórach. To okolice górskie ze świetnymi szlakami turystycznymi wokół wiosek i miasteczek, rozsianych po tym zakątku Hiszpanii.

Oszałamiające widoki i dzika przyroda

Te atrakcyjne okolice, lubią także ptaki drapieżne, nad wapiennymi urwiskami często unoszą się orły przednie, a jesienią można podziwiać sępy płowe. Najlepiej jest wybrać się w te okolice, samochodem z wybrzeża. To bardzo piękna część wybrzeża Costa Blanca i bardzo różna, od zatłoczonych plaż wybrzeża Costa Blanca.

Guadalest zasługuje na miano najpopularniejszej atrakcji Walencji. Jest to XVI wieczne miasto z arabskim zamkiem, wbudowanym w skałę. Wiedzie do niego tunel wydrążony w skale w kamiennym podłożu. Choć atmosferę psują trochę sklepy z pamiątkami i tłumy turystów, to widok na góry i zbiornik wodny (dojazd przez wioskę Beniarda w kierunku zachodnim), rekompensuje wszystkie niedostatki. Komercja i masowa turystyka wdarła się i tutaj.

Przy głównej ulicy Guadalest stoi Casa Tipica, XVIII wieczny dom muzeum, pokazujący dawne narzędzia i metody pracy rolników w tej części Hiszpanii. Nowoczesna informacja turystyczna w Guadalest, służy darmowym planem i mapą miasta Guadalest, oraz udziela wszelkich informacji na temat regionu i samego Guadalest.
Piękna droga CV70 wiedzie na zachód w głąb lądu, w górę doliny, do Confrides (10km za Guadalest). Dalej malownicze serpentyny prowadzą do miasta Alcoy.

Hiszpańska wieś regionu Walencji ...

Najlepszą bazą wypadową jest jednak Quatretondeta (4km na północny-wschód od Gorga). Wielką zaletą wiosek jest, oprócz widoków i przepięknego położenia, iż posiadają, publiczne baseny, latem wypełnione ludźmi. Każda wioska posiada tutaj własny basen miejski.
W Balones (10km na zachód od Quatretondety) baro-kawiarnie oferują miłą obsługę i wspaniałe widoki na dolinę. Jadąc dalej na wschód, dociera się do miejscowości Tarbena (15km od Castell de Castells) i Callosa d'en Sarrin.

GUADALEST NA COSTA BLANCA
Guadalest i okoliczne góry

Guadalest został uznany za monument historyczny i artystyczny, oraz jedną z głównych atrakcji historycznych Hiszpanii i wybrzeża Costa Blanca. Zamek św. Józefa góruje nad miastem. Został zbudowany w XII wieku, w 1644 został zniszczony przez trzęsienie ziemi.

Po podboju chrześcijańskim ponownie w XIII wieku odbudowano miasteczko. Guadalest posiada ciągle większość muzełmańską, a nadal jest pod panowaniem różnych dawnych, hiszpańskich rodzin szlacheckich Aragonii i hiszpańskiej Katalonii. W 1335 zamek powrócił do Korony, który sprzedał go książę Pedro Aragonii, i wtedy odziedziczył jego syn królewski książę Gandii.

Podczas wojny o sukcesję hiszpańską w 1708 r. Zamek San José został zbombardowany i zniszczony od zachodniej ściany, a dom Orduña został spalony. W 1974 roku El Castell de Guadalest otrzymał tytuł historyczno-artystycznego miasta w Hiszpanii. Zobacz również nasz przewodnik po Hiszpanii i okolicznych miejscowościach w tej części Costa Blanca.

Informacje praktyczne Guadalest 

Mapa Guadalest
Gdzie leży Guadalest? Jak dojechać do Guadalest. Jak dojechać do Guadalest z Benidorm? Mapka Google poświęcona miastu i najbliższym okolicom. Jak dojechać do Guadalest. Drogi, autostrady, dojazdy. Zaplanuj swoją wycieczką z Alicante lub Benidorm do Guadalest.

Pogoda Guadalest
Aktualna temperatura w miasteczku Guadalest. Opady, wiatry. Prognoza pogody na dziś i następne dni. Prognoza długoterminowa dla tej części Hiszpanii. Sprawdź pogodę w Guadalest. Przed planowaniem wycieczki do Guadalest warto sprawdzić pogodę w miasteczku.

Urząd miasta Guadalest
Urząd Miasta Guadalest. Strona urzędu miasta w Guadalest. Bieżące informacje z życia miasteczka. Także informacje historyczne, lokalne fiesty, gastronomia, informacja turystyczna. Strona dostępna jest w języku hiszpańskim, angielskim, francuskim i walencjańskim.

PueblosdeEspana
Hiszpański portal internetowy poświęcony turystyce ruralnej (wiejskiej). Informacje o Guadalest w pobliżu Alicante na Costa Blanca. Małe miejscowości i wioski w Hiszpanii. Informacje turystyczne, zakwaterowanie, co zwiedzić, gastronomia i inne ciekawe informacje o takiej formie turystyki w Hiszpanii.

Benidorm
Jeżeli wybierasz sie do Guadalest to z pewnościa będziesz rozpoczynał swoją podróż w "głąb lądu" z Benidorm. Odwiedź rozdział naszego przewodnika po Hiszpanii, poświęconego Benidorm. Jeden z największych kurortów turystycznych na Costa Blanca. Przewodnik po mieście i informacje turystyczne związane z Benidormem na wybrzeżu Costa Blanca.

Alicante
Przewodnik turystyczny po Alicante. Hotele Alicante i zakwaterowanie w Alicante. W okolicach Guadalest nie ma zbyt wielu miejsc na nocleg i nie ma zbyt wielu hoteli. Być może zechcesz zanocować w Alicante. Odwiedź rozdział przewodnika po Hiszpanii, poświęconego Alicante i jego atrakcjom turystycznym i informacjom praktycznym potrzebnym każdemu podróżnikowi.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij