Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

David Bisbal

DAVID BISBAL FERRE gwiazda hiszpańskiej muzyki pop ostatnich lat

Wczesne życie. David Bisbal Ferré urodził się w Almerii, w Hiszpanii 5 czerwca 1979 r. To piosenkarz pop, pisze teksty do piosenek, a także jest aktorem. Uzyskał swoją początkową sławę jako uczestnik w hiszpańskim reality show Operación Triunfo.
Od tego czasu wydał pięć albumów studyjnych, z których wszystkie były na szczycie hiszpańskiej listy albumów. Koncertował w całej Europie i Ameryce Łacińskiej i jest obecnie uważany za jednego z najlepszych międzynarodowych artystów.

Od roku 2012 David Bisbal sprzedał ponad 5 milionów płyt w Hiszpanii i Ameryce, uzyskując 42 albumy platynowe, 17 złote i 2 diamenty. "Corazón Latino" i "Bulería" to skarb każdego IFPI Platinum Award, oficjalna certyfikacja sprzedaży ponad 1 milion egzemplarzy w całej Europie.

Jest synem Jose Bisbala. Był zawodowym bokserem i częścią trio muzyki flamenco i Maria Ferre. Jest najmłodszym z rodzeństwa, jego brat to José María a siostra María del Mar. Kochał publicznie występować. Jako dziecko Bisbal wykazał się talentem do występów, ale zawsze był bardzo nieśmiały jeśli chodziło o wychodzenie na scenę.

DAVID-BISBAL

Początki: Operación Triunfo

Bisbal rzucił naukę na IES Al-Andalus (Almeria) w przedostatniej klasie szkoły średniej (miał około piętnastu lat), a jego ojciec zabrał go do pracy w Ranger w miejskim przedszkolu w Almerii, która była jego pierwszą pracą. Po latach spotkał się z producentem orkiestry, który odkrył, że David śpiewa, a po wysłuchaniu i odkryciu jego jakości wokalnej zaproponował mu zatrudnienie jako główny głos orkiestry.

David rozpoczął pracę w Orchestra Expressions, popularnym zespole w Almerii. Stopniowo zaczął rozwijać się jako piosenkarz i odkrywać swoją pasję do muzyki. Kiedy był w orkiestrze, podjął przesłuchania dla Pop Idol, w Barcelonie, w Hiszpanii.

W 2001 roku był jednym z 16 zawodników z pierwszej hiszpańskiej edycji konkursu "Idol" mającego na celu wybranie przedstawiciela festiwalu "Eurowizja" w tamtym roku. Osiągnął drugie miejsce zaraz za Rosą Lopez. Bisbal występował także w Eurowizji razem w chórze z Rosą Lopez, Davidem Bustamantem, Chenoą, Giselą i Geno.

David Bisbal wcześnie opuścił szkołę i pracował w szkółce platynowej i żłobku. Był zachęcony przez swoich kolegów do uczestnictwa w przesłuchaniach na konkursy muzyczne i początkowo był częścią Orquesta Expresiones, gdzie kontynuował śpiewy i tańce.

W październiku 2001 roku zagrał pierwszy koncert w Operación Triunfo (hiszpańskiej wersji Star Academy), gdzie został przyjęty i jako jeden z 16 uczestników. Doszedł do finału, gdzie został wicemistrzem zaraz za Rosą López. Trzej najlepsi zawodnicy zakwalifikowali się do drugiej fazy konkursu, gdzie nagrodą była szansa reprezentowania Hiszpanii w konkursie piosenki Eurowizji.

Na drugim miejscu w fazie Eurowizji znalazł się utwór "Corazón Latino", przegrywający jednak z Rosa López. W Hiszpanii w konkursie Koncertu Eurowizji 2002 w Tallinie śpiewała "Europe's Living a Celebration" w Hiszpanii, a Bisbal towarzyszył jej jako wokalista.

Kariera

Bisbal podpisał kontrakt z wytwórnią Vale Music Record i wydał swój pierwszy album nagrany w Miami pod tytułem Corazón Latino i Kike Santander. Płyta zyskała 7-krotną platynę latem 2002 roku, po tym jak dołączyła do listy przebojów. Pierwszy singiel z albumu Ave Maria, miał fenomenalny sukces. Po wygraniu Latin Grammys, album osiągnął platynę (ponad 1 milion sprzedanych płyt).

W lutym 2004 r. Wydał drugi album zatytułowany "Bulería", znowu produkowany przez swojego przyjaciela Kike Santander. W Hiszpanii i całej Ameryce Łacińskiej odnotowano podobny sukces, osiągając poziom diamentowy z ponad milionem albumów sprzedanych w Hiszpanii, stając się najlepiej sprzedającym albumem w Hiszpanii w 2004 roku.

W marcu 2005 r. Wydał również DVD Todo Por Ustedes, który zawierał rejestracje na żywo niektórych jego koncertów w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii.

Premonición stał się trzecim albumem studyjnym Davida Bisbala wydanym 3 października 2006 roku. Pod koniec pierwszego tygodnia premiery, osiągnął wystarczającą sprzedaż, aby uzyskać certyfikat 5-krotnej platynowej sprzedaży, sprzedając ponad 400 000 kopii w samej Hiszpanii.

20 października 2009 roku Bisbal wydał Sin Mirara Atrása, otrzymując bardzo pozytywne recenzje. Nad piosenką "Aqui Ahora", która znajduje się na płycie Premonicion, David współpracował z producentem DJ Sammy.

DAVID-BISBAL-HISZPANSKI-PIOSENKARZ

Międzynarodowy album debiutancki

Po zdobyciu sławy jako Finalista Operación Triunfo podpisał umowę z wytwórnią Vale Music, która dała mu możliwość nagrania swojego pierwszego solowego albumu debiutanckiego. Album "Corazón Latino" został wydany latem 2002 roku, nagrany w Miami i wyprodukowany przez Kike Santander.

Album stał się numerem jeden. W pierwszym tygodniu sprzedano ponad 600 000 egzemplarzy, łamiąc rekordy sprzedaży. Album pozostawał przez siedem kolejnych tygodni na pierwszym miejscu na hiszpańskiej liście albumów. Płyta została sprzedana w ponad 900.000 egzemplarzach w Hiszpanii, a pozostałe kraje hiszpańskojęzyczne.

Jego debiutancki album został wydany 15 października. W styczniu 2003 roku Bisbal otrzymał nagrodę Amigo w madryckiej Palacio de Cristal de la Arganzuela. 31 października rozpoczął pierwsza trasę koncertowa w Ameryce Łacińskiej w Argentynie. Odwiedził 12 krajów i zagrał 17 koncertów na żywo.

Bulería, dwa milionowy sprzedanych płyt

Pierwszy singiel z drugiego albumu Bisbala pt: ”Buleria” miał premierę 15 grudnia 2003. Był on numerem jeden na listach przebojów jak i w radiu zarówno w Hiszpanii jak i w Ameryce Łacińskiej. 11 lutego udostępniono album. Album zadebiutował na listach w Hiszpanii, gdzie sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy w ciągu tygodnia. Płyta osiągnęła również złoty certyfikat w Kolumbii i Wenezueli w ciągu dwóch tygodni.

W listopadzie pojechał do Niemiec, aby promować swój duet z piosenkarką Joana Zimmer. Tematem duetu było " Let's make history "(Zróbmy historię). Kilka dni po prezentacji filmu z Joaną Zimmer David pojawił się na Tribute Rocío Jurado Gala, aby móc wystąpić na scenie.

Premonición i promowanie w Europie i Japonii

Pierwszy singiel trzeciego albumu studyjnego Premonición "Quién me iba a decir" został wydany w sierpniu 2006 roku. Album został wydany 3 października 2006. Sprzedano ponad 900 000 egzemplarzy.

24 października wystąpił w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdzie zagrał wspaniały koncert, w którym wystąpił ze swoim albumem, do przedstawicieli 25 krajów członkowskich. Album pozostawał na miesiąc na pierwszym miejscu na hiszpańskich listach najlepszych albumów.

Wokalista zdobył nagrodę Ondas oraz nagrody Micrófono de Oro podczas ceremonii odbywającej się w barcelońskim Teatrze Muzycznym. W styczniu 2007 r. drugi singiel z albumu "Silencio" pozostał przez osiem tygodni na pierwszym miejscu w Los 40 Principales.

W 2008 r. Bisbal wykonał duet z Rihanną "Hate That I Love You", który został uwzględniony w wydaniu Good Girl Gone Bad.

Sin Mirar Atrás

Jego czwarty album studyjny Sin Mirar Atrás został wydany 20 października 2009 w Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych. Pierwszym singlem z albumu był "Esclavo de tus Besos", pod produkcją urodzonego w Meksyku Armando Ávila. Jego światowa premiera miała miejsce 24 sierpnia, a film pojawił się 7 września. Był to jeden z najbardziej udanych singli hiszpańskiego piosenkarza w jego karierze, osiągając numer 1 na sprzedaży i zostając numerem jeden na radiowych listach przebojów w Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych. 9 stycznia 2010 r.

Firma Promusicae ogłosiła, że ​​"Esclavo de Tus Besos" uzyskał podwójną certyfikację platynową za ponad 80 000 egzemplarzy sprzedanych w Hiszpanii, a także zdobył certyfikat platynowy w Argentynie za ponad 20 000 sprzedanych egzemplarzy. Drugi singiel z albumu to "Mi Princesa". Piosenka "24 Horas" wyprodukowana przez Espinoza Paz Mexico, trzeci singiel w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej, została wręczona podczas nagród Billboard 2010, podczas gdy w Hiszpanii singiel "Sin Mirar Atrás" - piosenkę, która nadaje tytuł albumowi .

Bisbal także wygrał swoją pierwszą Latin Grammy w 2009 roku. 14 listopada 2010 roku został przedstawiony Złotym rekordem sprzedaży albumu w USA i Puerto Rico.

MENS-HEALTH

Herederos

David Bisbal zaśpiewał piosenkę do opery mydlanej "Herederos de una venganza". Jest to jedna z najwyżej ocenianych telenoweli w Argentynie, w których wystąpili Romina Gaetani, Luciano Castro i Federico Amador, gdzie wszystkie pieśni śpiewane przez Davida Bisbala zostały ustawione na romantyczne chwile. Autorami tego wydania są Bisbal, Sebastian Bazan i Karen Oliver.

5 listopada 2011 r. Wydał pierwsze akustyczne DVD zatytułowane "Una noche en el Teatro Real" nagrany w muzycznej świątyni cztery dni wcześniej. W pierwszym tygodniu sprzedaży, zdobył rekord i pokonał po raz pierwszy sprzedaż płyt DVD w ciągu siedmiu dni, sprzedając się w sprzedaży ponad 50 000 egzemplarzy otrzymując podwójną platynę.

18 stycznia Bisbal wygrał potrójną platynę przekraczającą liczbę 75 000 sprzedanych egzemplarzy. W 2012 roku zdobył platynę w Hiszpanii za płytę CD Royal Albert Hall. Podczas tournee "Una noche en el Teatro Real", Bisbal zagrał w najbardziej znanych teatrach i audytoriach w Hiszpanii, Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i głównych stolicach Europy.

Zagrał 128 koncertów w takich wyjątkowych miejscach, jak Royal Albert Hall w Londynie, Carnegie Hall w Nowym Jorku, park Luna w Buenos Aires. Pisano o koncercie Albert Hall w Bisbal we wrześniu 2012 r. Boris Izaguirre opisał go jako "głos emigrantów hiszpańskich" i "Julio Iglesias utraconego pokolenia". 15 listopada 2012 w Las Vegas David Bisbal wygrał swój trzeci Latin Grammy, tym razem w kategorii "Najlepszy Tradycyjny Album Pop".

Kariera Bisbala obróciła się ku jego początkom, kiedy dołączył do hiszpańskiego reality show La Voz jako sędzia, pełniąc rolę trenera jednego z faworytów Rafa Blasa w pierwszej serii. Ponadto był sędzią La Voz ... México w trzeciej serii serialu. Jednak w styczniu 2014 r. po pojawieniu się w dwóch seansach hiszpańskiego show i jednej z meksykańskich edycji Bisbal ogłosił, że opuści te role z powodu ciężkiego harmonogramu pracy na żywo i promocyjnej dla swojego nowego albumu Tú y Yo. W połowie 2016 był mentorem w programie La Apuesta, w którym był zwycięzcą obok swojego konkurenta Héctor Osobampo.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij