Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Miguel Rios

Miguel Rios - gwiazdy muzyki hiszpańskiej

Miguel Rios urodzony w Granadzie, 7 czerwca, 1944, znany po prostu jako Miguel Ríos, jest piosenkarzem i hiszpańskim kompozytorem retirado rock, jeden z pionierów tego gatunku w swoim kraju. Działa od 1960 roku, kiedy był znany jako Mike Ríos, król Twist. Osiągnął swój największy sukces w roku 1970, kiedy to „Himno a la alegría” ("Oda do radości") sprzedała się w liczbie miliona egzemplarzy na całym świecie.

Jego album był najlepiej sprzedającym się Rock and Rivers, w roku 1982. Pięć lat później przedstawił w hiszpańskiej telewizji program "Qué noche la de aquel año!" (Co noc tego roku!). Od tamtej pory współpracował z wieloma artystami z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, oraz także uczestniczył w kilku trasach z niektórymi z takich artystów, jak Sabina, Victor Manuel, Ana Belén o Serrat. Z biegiem lat jego styl się zmienił od najbardziej prymitywnych do symfonicznego rock and rolla lub, w ostatnich latach, z dużym nastawieniem na jazz czy blues.

BIOGRAFIA

WCZESNE LATA:
Miguel Ríos to najmłodszy z siedmiorga dzieci w rodzinie klasy niższej. Jego rodzina pochodziła z Granada gminy Chauchina. Tuż po studiach, salezjanie musieli dostać się do pracy. Jego pierwsza praca rozpoczęła się, w wieku piętnastu lat, jako urzędnik w barze, a później pracował jako urzędnik w dziale towarowym, gdzie zetknął się z rock and rollem, który urodził w nim pragnienie, aby stać się piosenkarzem.

MIGUEL-RIOS

W towarzystwie grupy przyjaciół, wszedł do Radia Cinderella 60 Granada, wykonując „You Are My Destiny” Paul Anka, i wygrał. Za zgodą matki, ponieważ jego ojciec zmarł kilka miesięcy wcześniej, przeniósł się do Madrytu w 1960 roku gdy miał zaledwie 16 lat. Po pierwszej fazie kryzysu gospodarczego, w dniu 2 stycznia 1962 roku nagrał z firmą Polygram jego cztery pierwsze utwory na EP, praca, dzięki czemu zdobył pieniądze w wysokości 3.000 peset (dawna waluta Hiszpanii). Wtedy mówiono, że rock and roll umarł.

Chciał nagrać za wszelką cenę, więc zgodził się przyjąć chrzest w branży przyjął nazwę Mike Ríos, król Twist, nazwa nadana wg tytułu pierwszego nagrania, które stały się popularne w pierwszej połowie lat 60. W tym roku nagrał trzy PE: "Mike Ríos" (który obejmuje "Twist Clock"), "Mike Ríos Locomotion" (z "Locomotion" wersji "The Loco-Motion" Carole King i Gerry Golfin) i „Mike Ríos z błyskawicami. WYBUCHOWY! "(Z" Popotitos "wersji" Bonny Moronie „Larry Williams).

W 1963 roku zaczyna uczestniczyć w Cena, gali muzycznej młodzieży w sobotę rano na Circo Price i opublikował nową EP-kę. Zawierał on "rytm deszczu" wersji "Rhythm of the Rain" The Cascades w grupie pierwszej. W tym czasie brał udział w konkursie Joaquína Solera Serrano. W 1964 roku nagrał swoje ostatnie dwa utwory jako Mike Ríos. W pierwszym, w towarzystwie grupy Los Sonor, „Och, mój panie” ( „O mio signore” z Mogol, Vianella i Mapel).

Podczas nagrywania trzeciego albumu wreszcie wrócił do prawdziwego imienia. Na tej płycie utwór „Serenata pod słońcem”, został napisany przez Waldo de los Rios. W roku 1965 nagrał dwie EP, z których przykładowe numery to „Chained Melody” wersja „Unchained Melody” przez Alex North i „Yesterday” wersja „Yesterday” The Beatles.

W 1966 roku opuścił wytwórnię Philips i podpisał kontrakt z hiszpańskim Sonoplay, z którym w tamtym czasie nagrał kilka oryginalnych utworów. Ostatnia EP, która zawiera cztery utwory z filmu Hameln, w których uczestniczy. W następnym roku Philips opublikował singiel, „O mój Boże!” I „Theme for Rocío”, z Herrero i Armenteros, ponownie z Los Sonor.

WIELKI SUKCES: "Oda do radości"

W 1968 jego pierwszy singiel z nowej płyty stał się wielkim sukcesem. Dwa utwory z albumu, stały się klasykami w jego karierze: "Rzeki", Fernando Arbex i "Wrócę do Granady", oddając hołd swojemu rodzinnemu miastu przez samego Michaela.

1969 rok był najlepszym rokiem w jego karierze. Oda do Radości, była adaptacją ostatniej części IX Symfonii Beethovena, zorganizowane i kierowane przez Waldo argentino de Los Rios, znany ze swojej wersji popowej wielkich dzieł muzyki klasycznej. A Song of Joy, osiągnięła światową sławę w 1970 roku, sprzedając siedem milionów egzemplarzy i osiągając pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji , Włoch i Wielkiej Brytanii, poza tym, że wielki sukces w innych krajach takich jak Japonia, Szwecji, Austrii, Holandii, Kanady.

Dzięki swojej karierze już w 1970 roku oraz w 1971 roku opublikował Despierta America, które poruszają się w dziedzinie symfonicznego rocka. W 1972 wyruszył w trasę koncertową w imię miłości. Efektem trasy jest płyta Miguel Ríos na żywo: "Koncerty rockowe i miłość", jeden z pierwszych albumów nagranych na żywo w Hiszpanii i powrotu do korzeni rock and roll z klasycznych rozsławionych piosenek artystów takich jak Elvis Presley jako Hound pies lub Jailhouse rock (Jailhouse rock), ale który interpretuje także na przykład Song of Joan Manuel Serrat.

W tym samym roku 1972 został aresztowany za palenie marihuany, a po dwudziestu siedmiu dniach pobytu w więzieniu Carabanchel, został zwolniony bez postawienia zarzutów. W 1974 roku wydał w LP utwory takie jak "Memorias de un ser humano" (Wspomnienia człowieka), który następnie w 1976 "La huerta atómica", a w 1977 roku Al-Andalus. Stwierdził też że przyszłość przewiduje w muzyce takiej jak rock i flamenco.

MUZYKA-MIGUEL-RIOS

ROCK AND RIOS

W 1982 Rock and Rios wydał podwójny album nagrany na żywo podczas marszu w Madrycie. Ten album jest uważany przez wielu krytyków muzycznych i fanów za jedną z najważniejszych dzieł nowoczesnej hiszpańskiej muzyki. Rios sprzedał ponad 450.000 egzemplarzy w mniej niż jeden rok. Ironicznie esta koncert był świętem 20 lat jego w branży muzycznej, jednak większość widzów nawet nie urodziło się, gdy zaczął swoją karierę. Jedną z unikalnych aspektów tego albumu było jego wydanie.

Podczas gdy większość żywych albumów w tym czasie były uwalniane kiedy trasa dobiegła końca. Sukces uczynił go jednym z najbogatszych artystów epoki. Rock and Rios jest również uważane za marker kulturowego dla transformacji hiszpańskiego społeczeństwa. Uważa się go również za prekursora Hiszpanii „La Gran Movida” który to termin, można luźno zdefiniować jako kulturę ulicy i młodzieży 1980 w Hiszpanii ,

DYSKOGRAFIA

EP
Mike Ríos. El Rey del Twist: "El twist", "Pera madura", "Twist de Saint-Tropez", "Cayendo lágrimas" (1962)
Mike Ríos: "Twist del reloj", "No te alejes de mí", "El anillito", "Bristol" (1962)
Mike Ríos: Locomotion: "No, no lo quiero", "Locomotion", "Twist del mundo", "Vayamos juntos" (1962)
Mike Ríos con Los Relámpagos. ¡Explosivo!: "Detén la noche", "Popotitos", "Hey baby madison", "Spanish twist"

(1962)
Mike Ríos: "Una voz extraña", "El rebelde", "Un océano nos separa", "Ruby baby" (1963)
Mike Ríos: "¿Quieres bailar?", "El ritmo de la lluvia", "Una chica igual", "Mi tonta mano" (1963)
Mike Rïos: "Pecosita", "Da-doo-ron-ron", "Los brazos en cruz", "Un diablo disfrazado" (1963)
Mike Ríos con Los Sonor: "¡Oh, mi Señor!", "Hay tantas chicas", "Drip drop", "Bailando surfing" (1964)
Canta Mike: "No pido excusa", "Eso sí que es cariño", "El vagabundo en la playa", "Tu nombre" (1964)
Miguel Ríos: Serenata bajo el sol: "Serenata bajo el sol", "La puedo ver", "Vuelve conmigo", "Dam dam" (1964)
Miguel Ríos: "Consejos de amor", "Cielito lindo", "Huyendo de mí", "He preguntado a mí corazón" (1965)
Miguel Ríos: "Ayer", "Yo no puedo", "Melodía encadenada", "La historia de tres rosas rojas" (1965)
Canciones de la película Hamelín: "Donde", "Linda chica", "Ya lo pagarán", "Mi ilusión de vivir" (1967)

Single

"Tú sí tienes ángel" / "Lejos de ti" (1965)
"Ahora que he vuelto" / "Hermanos" (1966)
"La guitarra" / "Antimusical" (1966)
"La guitarra" / "Germans" (1966)
"Caperucita ye-yé" partes 1 & 2 (con Marta Baizan, Mari Carmen Goñi y Los Impala, 1966)
"El río" / "Vuelvo a Granada" (1968)
"Contra el cristal" / "No sabes como sufrí" (1969)
"Himno a la alegría" / "Mira hacia tí" (1969)
"Yo sólo soy un hombre" / "El cartel" (1969)
"Como el viento" / "Ella se fue" (1970)
"Da-dou-ron-ron" / "La pecosita" (1970)
"Despierta" / "El rock de la cárcel" (1970)

Albumy

Mira hacia ti (1969)
Despierta (1970)
Unidos (1971)
Memorias de un ser humano (1974)
La huerta atómica (1976)
Al-Andalus (1977)
Los viejos rockeros nunca mueren (1979)
Rocanrol bumerang (1980)
Extraños en el escaparate (1981)
El Rock de una noche de verano (1983)
La encrucijada (1984)
El año del cometa (1986)
Miguel Ríos (1989)
Directo al corazón (1991)
Como si fuera la primera vez (1996)
60 mp3 (2004)
Solo o en compañía de otros (2008)

MIGUEl-RIOS

LIVE

Conciertos de rock y amor (1972)
Rock & Ríos (1982)
¡Qué noche la de aquel año! (1987)
¡Qué noche la de aquel año! Vol. 2 (1987)
Big Band Ríos (1998)
Bye Bye Ríos (2010)

Współpraca

El gusto es nuestro (1996) con Ana Belén, Víctor Manuel y Joan Manuel Serrat
Ana Belén, Miguel Ríos: cantan a Kurt Weill (1999)
A mis niños de 30 años (1999)
Neruda en el corazón (2004)
Subsuelo (2009)
"En Granada es posible"(2014)

Nagrody i wyróżnienia

Srebrne ramki dla najlepszej aktywności muzycznej (1980).
Nagroda fale dla programu Tej nocy w tym roku! ( 1987 ).
Złoty Medal Miasta Granada ( 1987 ).
Złoty Medal Zasługi Sztuk Pięknych ( 1993 ).
Złoty Medal za Zasługi w Pracy Ministerstwa Pracy i Spraw Socjalnych ( 1999 ).
Andaluzja Music Awards : Nagroda Specjalna dla uznania kariery muzycznej ( 2000 ).
Oscara Sztuki i Nauk Muzyki Najlepszy wykonawca rockowy album Miguel Ríos i gwiazdy Łacińskiej Skały ( 2001 ).
Złoty Medal Andaluzji ( 2002 ).
Wyróżnienie Akademii Sztuki i Nauki muzyki do kariery ( 2003 ).
Medal of Honor z Fundacji Rodríguez-Acosta ( 2003 ).
Academy Awards Muzyka: Nagroda za najlepszy album rockowy przez Miguel Ríos 60 mp3 ( 2004 ).
Music Award 2005 Canal Sur Radio przez Miguel Ríos 60 mp3 ( 2004 ).
Fale wyróżnienie w uznaniu całej kariery ( 2007 ).
Latin Grammy Awards for Excellence oraz w uznaniu jego karierze ( 2013 ).
Ulubiony Syn Andaluzji ( 2014 ).
Doktor Honoris Causa przez Uniwersytet w Granadzie ( 2016 )

Hotel Miramar Badalona
Hotel Miramar Badalona
Katalonia / Badalona
Hotel Tropic Finestrat
Hotel Tropic Finestrat
Costa Blanca płn. / Finestrat
Noclegi Hotel Pradillo Conil de la Frontera
Noclegi Hotel Pradillo Conil de la Frontera
Costa de la Luz / Conil de la Frontera
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij