Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Język hiszpański

Nauka języka hiszpańskiego w Hiszpanii, oraz innych krajach Ameryki Łacińskiej, posługujących się językiem hiszpańskim. Na tej stronie naszego przewodnika po Hiszpanii, dowiesz się wszystkiego o języku hiszpańskim, poznasz podstawy wymowy hiszpańskiego i inne fakty związane z nauką języka hiszpańskiego.

Podstawowe zasady nauki języka hiszpańskiego na naszej stronie. Język hiszpański to jeden z najłatwiejszych języków do nauki i opanowania (opinie specjalistów językowych). Osoba próbująca porozumieć się w języku hiszpańskim, zawsze spotka się z życzliwą reakcją ze strony rozmówców, którzy z zasady, zawsze próbują pomóc. Hiszpanie lub osoby z Ameryki Południowej, zawsze życzliwie są hiszpanski jezykustosunkowane do osób, próbujących mówić po hiszpańsku.

Język hiszpański to trzeci, najbardziej rozpowszechniony język na świecie, zaraz po języku chińskim i języku angielskim. 500 milionów ludzi na świecie rozmawia w języku hiszpańskim. Poza Hiszpanią, urzędowy język hiszpański obowiązuje w Argentynie, Chile, Boliwia, Kolumbia, Kuba, Kostaryka, Ekwador, Wenezuela, Salwador, Gwinea Równikowa, Gwatemala, Meksyk, Nikaragua, Panama, Urugwaj, Peru. Koniecznie sprawdź rozdział naszego przewodnika: kraje hiszpańskojęzyczne na świecie.

Oprócz wymienionych wyżej, krajów latynoamerykańskich, po hiszpańsku łatwo porozumiemy się w Kanadzie, Maroko, na Filipinach (była kolonia hiszpańska w Azji południowo-wschodniej), w Stanach Zjednoczonych, szczególnie na Florydzie, w Teksasie i w Kalifornii. Również na południowym zachodzie USA wiele osób mówi po hiszpańsku.

KURSY-JEZYKA-HISZPANSKIEGO

W Hiszpanii zawsze można liczyć na lepsze przyjęcie, choćby próbując mówić kilka słów po hiszpańsku. Zasady wymowy hiszpańskiego są stosunkowo proste, a gdy je już opanujemy, nie trzeba się specjalnie martwić o wyjątki. Nie potrzeba szkoły języka hiszpańskiego, aby móc zacząć porozumiewać się po hiszpańsku. Nawet w kilku słowach.

Historia języka hiszpańskiego

Język kastylijski i andaluzyjski (odmiany hiszpańskiego) powstały na Półwyspie Iberyjskim w średniowieczu. Powstanie współczesnego języka hiszpańskiego, mniej więcej przypada na czas rekonkwisty, podczas panowania Izabeli Kastylijskiej i Ferdynanda Aragońskiego.

Współczesny język hiszpański wywodzi się z regionu południowo-zachodniej części Europy, określanego geograficznie jako Półwysep Iberyjski. Jakiś czas przed końcem VI wieku p.n.e. pierwsi mieszkańcy tego regionu Europy Południowej, zaczęli mieszać się z Celtami z północy i koczowniczymi ludami z Europy Środkowej. Te dwie grupy stworzyły Celto Iberianów, którzy mówili odmianą języka Celtyckiego.

Pod panowaniem rzymskim, w XIX wieku p.n.e. ten region stał się znany jako Hispania, a jej mieszkańcy uczyli się łaciny od rzymskich handlowców, osadników, administratorów ziemskich i żołnierzy rzymskich. Kiedy klasyczny język łaciński wykształconych Rzymian zaczął mieszać się z językami pre romańskimi Iberyjczyków, Celtów i Kartagińczyków, pojawił sie nowy język zwany "vulgar latin".

Zasady języka zgadzały sie z łaciną, jednakże wiele słów zaczerpniętych zostało z innych języków.

Ciekawe fakty o języku hiszpańskim

Prawie 30% rezydentów mieszkających w Hiszpanii używa innego języka niż hiszpański, jako swój język narodowy. Większość używa hiszpańskiego jako drugi język. Inne języki w Hiszpanii to: kataloński, 12% populacji w Hiszpanii rozmawia w tym języku, galicyjski, 8% ludzi w Hiszpanii mówi w tym języku, baskijski, 1% ludzi w Hiszpanii mówi w tym języku.

W Stanach Zjednoczonych jest największy odsetek osób mówiących w języku hiszpańskim, prawie 30 milionów ludzi mówi w tym języku w USA. Prawie jedna trzecia pochodzi z Meksyku, a 90 procent z nich twierdzi iż hiszpański jest ich pierwszym językiem.

W Paragwaju język hiszpański wraz z językiem Guarani są językami oficjalnymi w tym kraju, a w Peru hiszpański wraz z Quechua. W języku hiszpańskim łatwo porozumiesz się w Nowym Jorku i Chicago, również w Puerto Rico, kraju należącym do Wspólnoty Brytyjskiej. Po hiszpańsku mówi sie na Karaibach, w takich krajach jak Trinidad and Tobago i na Kubie.

W Afryce, Żydowie Sefardyjscy również mówią po hiszpańsku. Hiszpański jest używany w Turcji i na Bałkanach. W Afryce również hiszpański jest oficjalnym językiem Gwinei Równikowej, jest bardzo rozpowszechniony w Maroku, równiez ze względu na masową emigrację Marokańczyków do Hiszpanii i na Półwysep Iberyjski na przestrzeni dziejów. W hiszpańskich enklawach w Afryce, Ceuta i Melilla również używa się języka hiszpańskiego. W Azji na Filipinach niewielka część populacji mówi po hiszpańsku. Dowiedz się więcej o języku hiszpańskim z naszego przewodnika po Hiszpanii i regionach tego pięknego kraju.

SZKOŁA-HISZPAŃSKIEGO
Szkoła języka hiszpańskiego w Alicante

Nauka języka hiszpańskiego w Hiszpanii

Ile razy zadawałeś sobie pytanie jak dobrzy byłoby nauczyć się hiszpańskiego? A odpowiedź brzmiała: trudno mi przychodzą języki i nigdy nie mam czasu na naukę języka...W obecnej dobie internetu, są dostępne darmowe kursy hiszpańskiego on-line, jest dostępnych wiele materiałów edukacyjnych, które można łatwo i szybko kupić przez internet.

Sprawdź poniżej szkoły hiszpańskiego w Hiszpanii.
Polecamy szkołę języka hiszpańskiego w Alicante na Costa Blanca. Zobacz materiały filmowe z tej szkoły i zamów kurs hiszpańskiego on-line.

Słówka hiszpańskie
Podstawowe zwroty języka hiszpańskiego bardzo przydatne podczas wakacji lub wczasów w Hiszpanii. Ucz się podstaw hiszpańskiego z naszej strony. Niezbędne zwroty i słówka języka hiszpańskiego. Podstawy hiszpańskiego. Kilkadziesiąt słówek wystarczy aby choć porozumieć się po hiszpańsku w Hiszpanii.

Nauka języka hiszpańskiego w Hiszpanii
Szkoły językowe w Hiszpanii. Adresy, przydatne informacje dla szukających szkół językowych w Hiszpanii. Informacje dla uczniów i studentów.

Szkoły języka hiszpańskiego w innych krajach
Lista szkół i uczelni oferujących okazję do nauki języka hiszpańskiego poza Hiszpanią.

Tłumacze hiszpańskiego w Polsce
Tutaj lista tłumaczy języka hiszpańskiego według miast. Wyszukaj najbliższe biuro tłumaczeń z hiszpańskiego na polski lub z polskiego na hiszpański w Twoim mieście. Tłumacze przysięgli hiszpańskiego w Polsce. Biura tłumaczeń z języków obcych w Polsce.

Zobacz szkołę hiszpańskiego Don Quijote w Alicante na Costa Blanca
 
Zapisz się na kurs hiszpańskiego w Alicante lub innym mieście Hiszpanii

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij