Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Marta Sanchez

Marta Sánchez López (ur. 8 maja 1966) jest hiszpańską wokalistką, który często jest cytowany jako królowa hiszpańskiego popu. Ma ponad 10 milionów sprzedanych albumów.

Biografia

Marta urodziła się w La Coruña (Hiszpania). Jej ojciec Antonio Sánchez Camporro był asturyjskim śpiewakiem operowym. Zaczęła swoją karierę muzyczną razem z zespołem Cristal Oskuro, ale wkrótce po tym, jak została odkryta przez Tino Azores, technika dźwięku dla popularnej grupy pop / rock Olé Olé.

W 1985 roku Marta Sanchez została wokalistką zespołu zastępując Vicky Larraz, która doprowadziła ją do sławy i uczyniła z niej jedną z największych symboli seksualnych lat 80. w Hiszpanii, podczas gdy kraj ten złagodził tradycyjne sztywne wartości moralne katolicyzmu.

Jej pierwszy hit z Olé Olé to "Lilli Marlen", hiszpańska adaptacja popularnej niemieckiej piosenki o miłości z czasów II wojny światowej (największy przeboj śpiewał ten sam temat w obchodach Sylwestra Televisión Española, wyemitowany 31 grudnia 1986 roku). Inne przeboje z grupą to "Bailando Sin Salir de Casa" i "Con Sólo Una Mirada". Pozostała z zespołem do 1991 roku, zanim zdecydowała się na karierę solową.

W 1993 roku Sanchez wydała swój debiutancki album Mujer wyprodukowany przez Ralfa Stemmanna. Jej pierwszy singiel, "Desesperada", został wydany zarówno w Hiszpanii jak i obu Amerykach. Drugi singiel, "Tal Vez", został dostarczony przez Thomasa Andersa i Ralfa Stemmanna, ale był to trzeci singiel, "De Mujer a Mujer", który utworzyłby ją jako domową nazwę w całej Ameryce Łacińskiej.

MARTA-SANCHEZ

Udany debiutancki album, Marta released Woman, angielską wersję Mujer. To sprawiło, że była jednym z pierwszych łacińskich artystów, którzy wykonali angielski crossover. Sánchez otrzymała nominację do nagrody Lo Nuestro dla Popu Nowego Artysty Roku podczas VII nagrody Lo Nuestro. Drugi solowy album Marty, Mi Mundo, został wydany w 1995 roku z udziałem takich hitów jak "Dime La Verdad", "Arena y Sol" i "La Belleza".

Dzięki sukcesowi Mi Mundo, Marta po raz kolejny wydała drugi album w języku angielskim zatytułowanym My World. W 1996 r. Marta nagrała "Obsession", piosenkę do filmu Curdled wyprodukowaną przez Quentina Tarantino. Jej trzeci solowy album, Azabache, został wydany w 1997 roku z udziałem Slasha (dawniej Guns N 'Roses) i Nile Rodgers. Pierwszy singiel "Moja Mi Corazón" osiągnął pierwsze miejsce w Hiszpanii w latach pięćdziesiątych w Hiszpanii i w Meksyku.

W 1997 r. Nagrała duet "Vivo Por Ella" ("Vivo per lei") z udziałem Andrei Bocelli. Stało się dużym hitem w Ameryce Łacińskiej. Marta wydała swój czwarty album, Desconocida, w 1998 roku. Jej przeboje to "Desconocida", "Quiero Más de Ti" i "Los Mejores Años de Nuestra Vida". W 2000 roku poprowadziła musical La Magia de Broadway.
W 2004 roku wydała Lo Mejor de Marta Sánchez największą kompozycję z trzema nowymi piosenkami: "Profundo Valor", "Caradura", " .

Kompilacja zawierała również zaktualizowane wersje (z nowymi wokalami) "Desesperada" i "Soldados del Amor" (z Olé Olé dni), wyprodukowane przez Carlos Jean. W 2005 roku wydała swój pierwszy album live, Gira 2005: La Coruña En Directo, który został wydany na płytach CD i DVD. W kwietniu 2007 wydano album "Superstar", główny singiel z jej szóstego albumu studyjnego Miss Sánchez. Wyprodukowany i współautorowany przez DJ Sammy'ego. Piosenka stała się natychmiastowym hitem, osiągając najwyższe pozycje na play-playach i cyfrowych wykresach sprzedaży w Hiszpanii.

Panna Sánchez zadebiutowała na trzecim miejscu sprzedaży fizycznej płyty CD i na pierwszym miejscu w sprzedaży cyfrowej. Jest to najbardziej udany album Marty w Hiszpanii pod względem tworzenia wykresów i posiadający złoty certyfikat. Zamiast uwalniać utwory, które stały się ulubionymi hitami fanów, jak "Si my cambias los recuerdos" czy "Reina de la radio" jako drugi singiel, Marta wybiera dyskograficzny "Levántate", który stał się niewielkim hitem w Hiszpanii, w cieniu "Superstar". Sanchez został wybrana jako specjalny gość z Europride 2007, a album został nazwany Hiszpańskim Albumem Roku w konkursie Shangay Awards w 2007 roku.

Pod koniec 2008 roku współpracowała z wokalistą La Baute przy piosence "Colgando en tus manos". To był ogromny hit, który osiągnął rekordy iTunes w Hiszpanii i utrzymując swój numer na pierwszym miejscu przez 29 tygodni. Singiel został później wypuszczony w obu Amerykach i dotarł do pierwszej piątki w Ekwadorze, Peru, Wenezueli, Urugwaju, Puerto Rico, Chile, Salwadorze, Kolumbii, Argentynie i Meksyku. Singiel był numerem jeden w Meksyku i był numerem jeden na Billboard Latin Pop Songs przez dwa tygodnie z rzędu.

Największy album z gościnnymi zwrotkami został wydany 3 listopada 2010 roku. Po wielkim sukcesie z duetem "Greatest Hits" wydano go tylko w jej rodzimym kraju. Marta wydała piosenkę "Get Together" z D-Mol w powiązaniu z Bacardi. W latach 2012 i 2013 Marta opublikowała piosenkę "Mi Cuerpo Pide Mas" z remakeem "No Controles 2012" zespołu Ole Ole z udziałem zespołu Fashion Beat Team oraz duetu "Hasta el Fin" z innymi artystami Moniką Naranjo i Maria Jose. Pod koniec 2013 r. pojawił się ostatni singiel Marty "Y, Si Fuera Ella?"

Część albumu Alejandro Sanz tribute o tym samym imieniu. Pod koniec 2014 roku Marta powróciła z nowym materiałem. W dniu 23 września 2014 r. "La Que Nunca Se Rinde" został wydany w iTunes, a w jego pracach został ogłoszony nowy album. Film muzyczny zadebiutował 13 października 2014 roku. W grudniu ogłoszono, że album będzie nosił tytuł "21 Dias" i pokazywano okładkę.

MARTA-SANCHEZ

Marta ogłosiła na Facebooku, że zamówienia wstępne zostały udostępnione na "21 Dias", a datą premiery będzie 24 lutego 2015 r. W sprawie pobierania plików cyfrowych i uwolnienia fizycznego (tylko Hiszpania), 5 utworów zostało udostępnionych za pomocą cyfrowych zamówień wstępnych. 16 lutego 2015 r. Ogłoszono, że "Welcome" angielska piosenka służyłaby jako drugi singiel albumu. Piosenka została udostępniona w iTunes tego samego dnia, a teledysk zadebiutował 20 lutego 2015 roku.

2015 - 2016: powrót na scenę muzyczną z „21 días”

Po niepowodzeniu płyty, po którym Marta była niezadowolona z wyników sprzedaży postanowiła nagrać kolejny album pt: „21 días”. Nagrała go przy współpracy z Danelem Teranem i Pablem Ochando. Był to album nagrany w Mallorce, Madrycie i Miami i był pierwszy na listach sprzedaży.

Pierwszy singiel artystki z tego albumu "Welcome" y "21 días" zajęły pierwsze miejsce na listach przebojów iTunes. Ten ostatni singiel został stworzony przy współpracy z meksykańskim piosenkarem Carlosem Riviera. Album wydano 24 lutego 2015 roku i otrzymała świetne recenzje od krytyków, współpraca przy płycie miała na celu połączenie możliwości wokalnych z wszechstronnością połączenia kilku gatunków na jednym LP. W dniu 12 grudnia, Marta wzięła udział w specjalnym programie „60 lat razem” hiszpańskiej telewizji TVE (), kierowanej przez Raffaella Carrà, podczas programu Marta zagrała w wersji symfonicznej, piosenkę „Eres Tu” grupy Mocedades.

2017: wielkie i Fantastic Duo

W lutym 2017 roku, Marta Sánchez dołącza do Mónica Naranjo , meksykańskiego piosenkarza Dulce i wenezuelskiej piosenkarki Karina, ten „wielki” show, pokaz organizowany przez meksykańskiego producenta Hugo Mejuto, wykonując serię prezentacji przez Republikę.

W marcu tego samego roku artystka uczestniczyła w innych hiszpańskich programach dla piosenkarzy Fantastic Duo , przestrzeń muzyczna wyprodukowana przez hiszpański łańcuch RTVE i prowadzony przez Nuria Roca. W dniu 26 marca uczestniczyła w Ultra Music Festival , pod hasłem „Koszykówka” francusko-włoskiego DJ Jean Marie , która współpracuje również amerykański raper Flo Rida.

Życie prywatne

W 1995 roku Marta Sanchez poślubiła argentyńskiego biznesmena Jorga Salati, jednakże w kolejnym roku doszło do rozwodu młodej pary. W 2002 roku Marta Sanchez ponownie wyszła za mąż za publicyste Jesusa Cabanasa, z którą ma córkę urodzoną 1 sierpnia 2003. W 2010 jednak para się rozwiodła.

DYSKOGRAFIA

Mujer (1993)
Mi Mundo (1995)
Azabache (1997)
Desconocida (1998)
Soy Yo (2002)
Miss Sánchez (2007)
21 Días (2015)

TELEDYSKI

"Desesperada"
"Desperate Lovers"
"De Mujer A Mujer"
"Dime La Verdad"
"Such A Mystery"
"Arena Y Sol"
"Vivo Por Ella"
"Moja Mi Corazón"
"La Noche Del Amor"
"Desconocida"
"Perfect Stranger"
"Quiero Más de Ti"
"Sigo Intentando"
"Soy Yo"
"Profundo Valor"
"Nadie Mejor Que Tú (Fangoria)"
"Superstar"
"Levantate"
"Embrujada"
"Get Together"
"Mi Cuerpo Pide Mas"
"Y, ¿Si Fuera Ella?"
"La Que Nunca Se Rinde"
"Welcome"
"21 Dias"

MARTA-SANCHEZ

SINGLE

"Desesperada"
"Desperate Lovers"
"Amen"
"Tal Vez"
"De Mujer a Mujer"
B-sides: Tal Vez "Lejos de Aquella Noche"
"Dime la Verdad"
"Arena y Sol"
"La Belleza"
"¿Qué Harás Tú Cuando Mueras?"
"Vive Cada Día”
"Sueños de Gloria"
"Obsession Confession"
"'Moja Mi Corazón"
"Negro Azabache"
"Amor Perdido"
"Ya Ves"
"Vivo Por ella" (with Andrea Bocelli)
"Algo Tienes"
"Cuida Bien"
"Quiero Más de Ti"
"Desconocida"
"Perfect Stranger"
"Los Mejores Años de Nuestra Vida"
"Loca de Amor"
"Estrellas de Fuego"
"Y Sin Embargo Te Quiero"
"Sigo Intentando"
"Soy Yo"
"No Te Quiero Más"
"Amor Cobarde"
"Profundo Valor"
"Caradura"
"Superstar"
"Levántate"
"Desafinados"
"Colgando en tus manos" (with Carlos Baute)
"Soy Yo" (with Nena Daconte)
"Get Together"
"Mi Cuerpo Pide Más"
„Hasta el Fín" (with Mónica Naranjo & La Josa)
"Y Si Fueran Ellas”
"La Que Nunca Se Rinde"
"Welcome"
"21 Dias" with Carlos Rivera

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij