Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Lotniska Hiszpania

W tej części przewodnika po Hiszpanii, przedstawiamy listę wszystkich lotnisk znajdujących się na terenie Hiszpanii, zarówno na kontynencie Iberyjskim, na Balearach, jak i na Wyspach Kanaryjskich, na Teneryfie, Gran Canaria i wyspie Fuerteventura. Z tego rozdziału dowiesz się wszystkiego o lotniskach w Hiszpanii. Tanich połączeniach lotniczych do Hiszpanii i jak dostać się drogą powietrzną do interesującej Cię lokalizacji w Hiszpanii.
Hiszpania to duży kraj w standardach europejskich, w sumie Hiszpania posiada 61 lotnisk.

Wiekszość lotnisk w Hiszpanii jest świetnie skomunikowana z najbliższymi miastami, jak również z innymi częściami Hiszpanii kontynentalnej, jak również z Portugalią i Francją. Więcej informacji o komunikacji i transporcie w Hiszpanii znajdziesz w przewodniku po Hiszpanii w rozdziale Transport i komunikacja w Hiszpanii. Zapraszamy do lektury naszego przewodnika po Hiszpanii, jeżeli poszukujesz tego typu informacji przy planowaniu swoich wczasów lub wakacji w Hiszpanii.

Wszystkie porty lotnicze w Hiszpanii według regionów

Odwiedź też rozdziały poświęcone tanim lotom do Hiszpanii i samolotom do Hiszpanii.
Wszystkie lotniska na świecie posiadają swój unikalny 3 literowy kod, identyfikujący dane lotnisko. Z angielskiego kod ten zwany jest Location Identifier. Dla kontrolerów ruchu lotniczego, pilotów, agencji podróży, przewoźników bagażu na lotnisku, komputerów i ludzi z branży lotniczej, itp. łatwiej jest posługiwać się kodem 3 literowym danego lotniska, niz wypowiadać całe nazwy lotnisk. I tak, łatwiej jest np. powiedzieć lub napisać JFK, zamiast John Kennedy International Airport in New York.

Poniżej znajduje się lista wszystkich lotnisk w Hiszpanii. Kliknij w bordowy link, aby dowiedzieć sie więcej o danym lotnisku, transporcie i transferach z lotniska do najbliższego miasta, komunikacji, pomiędzy lotniskiem a miastem w Hiszpanii, hotelach przy lotnisku, itp.

LOTNISKO-NA-FUERTEVENTURA
Lotnisko Fuerteventura
  GRAN-CANARIA-LOTNISKO-HISZPANIA
Lotnisko Gran Canaria


Lotniska Wyspy Kanaryjskie

Lotnisko Tenerife North
Kod lotniska Tenerife North (TFN). Lotnisko Północne na Teneryfie. Dowiedz się więcej o lotnisku północnym na Teneryfie, na Wyspach Kanaryjskich. Kiedyś nazywało się lotnisko Los Rodeos na Teneryfie. To lotnisko było świadkiem największej katastrofy lotniczej w dziejach lotnictwa cywilnego. Zginęło wtedy ponad 500 osób. Lotnisko zlokalizowane jest w San Cristobal de la Laguna, 11km od miejscowości Santa Cruz.
Lotnisko północne na Teneryfie łączy pozostałe 7 wysp w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Lotnisko ma bezpośrednie połączenia z Hiszpanią kontynentalna, resztą Europy, oraz z Ameryka Północną. Najbardziej uczęszczane połączenie z Teneryfy North to loty do Madrytu, około 40 dziennie. Tani wynajem samochodów w Hiszpanii

WYNAJEM-SAMOCHODOW

Lotnisko Tenerife Sur
Kod lotniska Tenerife Sur to (TFS). Lotnisko Południowe na Teneryfie na Wyspach Kanaryjskich. To największe lotnisko na Teneryfie. Jest to także lotnisko międzynarodowe. Lotnisko leży w obrębie administracyjnym miejscowości Granadilla de Abona na Teneryfie. To lotnisko obsługuję większość lotów czarterowych na Teneryfę i tutaj lądują samoloty największych operatorów turystycznych oferujących zorganizowany wypoczynek na Teneryfie.

Lotnisko Lanzarote
Kod lotniska Lanzarote to (ACE). Znane także pod nazwą Lotnisko Arrecife. Lotnisko znajduje się w miejscowości San Bartolome, Las Palmas, oddalone o 5km od miasta Arrecife. Bardzo ruchliwe lotnisko, obsługujące głównie loty rejsowe i loty czarterowe do Wielkiej Brytanii i Irlandii z Lanzarote.

Lotnisko La Palma
Kod lotniska La Palma to (SPC). Lotnisko zlokalizowane w miejscowości Brena Baja, oraz Villa de Mazo, oddalone o 8km od miasta Santa Cruz de La Palma na Wyspach Kanaryjskich. Nowe lotnisko La Palma jest w rozbudowie. Najwięksi operatorzy tanich linii lotniczych operujący na La Palma to Air Berlin, Condor, Iberia i Transavia.

Lotnisko La Gomera
Kod lotniska La Gomera to (GMZ). Lotnisko mieści się w miejscowości Alajero, oddalone o 34km od stolicy wyspy, San Sebastian de la Gomera. Lotnisko posiada połączenia z Teneryfą Północną dwa razy dziennie. Połączenia z kontynentalną Hiszpanią i dużo lotów czarterowych do Wielkiej Brytanii i NIemiec, szczególnie podczas sezonu wakacyjnego w Hiszpanii.

Lotnisko Gran Canaria
Kod lotniska Gran Canaria to (LPA). Inna nazwa lotniska to Las Palmas Airport lub lotnisko Gando. To jedno z najważniejszych i najbardziej ruchliwych lotnisk w Hiszpanii. Zajmuje piątą pozycję wśród najbardziej ruchliwych lotnisk w Hiszpanii i numer jeden na Wyspach Kanaryjskich. Lotnisko mieści się na wyspie Gran Canaria. Lotnisko leży przy zatoce Gondo, jest oddalone o 19km na południe od miasta Las Palmas de Gran Canaria i 25 km od największych ośrodków turystycznych na Gran Canaria.

Lotnisko Fuerteventura
Kod lotniska Fuerteventura to (FUE). Inna nazwa lotniska na Fuerteventurze to lotnisko Matorral. Lotnisko leży na terenie wioski o nazwie El Matorral, oddalone jest o 5km od stolicy Fuerteventura, El Rosario. Lotnisko zostało wybudowane w latach 60-tych ubiegłego stulecia, kiedy na Fuerteventurę zaczęła docierać turystyka międzynarodowa.

Lotnisko El Hierro
Kod lotniska El Hierro (VDE). Lotnisko na najmniejszej i najmniej znanej wysepce w archipelagu Wysp Kanaryjskich, dotkniętej ostatnio trzęsieniem ziemi i wypływem lawy z obudzonego po latach wulkanu podwodnego przy brzegach El Hierro w Hiszpanii. Lotnisko El Hierro leży oddalone o 9km od stolicy wyspy, miejscowości Valverde.

Lotniska na Balearach

Lotnisko Majorka
Kod lotniska Majorca (PMI). Oficjalna nazwa lotniska to Palma de Mallorca Airport (Son Sant Joan Airport). W języku hiszpańskim Aeroport de Palma de Mallorca. Lotnisko leży w odległości 8km od miasta Palma, stolicy Majorki. Lotnisko leży w miejscowości San Pastilla. Jest to trzecie co do wielkości lotnisko w Hiszpanii, zaraz po lotnisku Barajas w Madrycie i lotnisku El Prat w Barcelonie. W okresie letnim jest to jedno z najruchliwszych lotnisk w Europie. Najwięksi operatorzy na tym lotnisku to Air Berlin, oraz Air Europa.
Majorka posiada jeszcze jedno lotnisko o nazwie Son Bonet, ale używane jako lotnisko dla celów rozrywkowych i prywatnych samolotów.

Lotnisko Ibiza
Kod lotniska na Ibizie to (IBZ). Lotnisko leży oddalone o 7km na południowy zachód od miasta Ibiza, stolicy wyspy. To lotnisko oprócz Ibizy obsługuje pasażerów chcących dotrzeć na sąsiednią wyspę Formentera. Nowoczesne lotnisko, oprócz lokalnych połączeń lotnisko na Ibizie, obsługuje także połączenia międzynarodowe. Na lotnisko dociera 19 tanich linii lotniczych, głównie z Europy, wśród nich tacy przewoźnicy jak: Easy Jet, British Airways, Air Europa, Condor, oraz Air Berlin. Z Ibizy są także bezpośrednie połączenia do Barcelony, Madrytu, Londynu, Palma de Mallorca, Paryża, Zurichu, Genevy, Edynburga, Leeds w Wielkiej Brytanii, oraz Dublina w Irlandii.

Lotnisko Minorka
Kod lotniska Minorca (MAH). Lotnisko o nazwie Mahon Airport po hiszpańsku to Aeropuerto de Menorca. Lotnisko zlokalizowane jest o 5km od miasta Mao (Mahon) stolicy Minorki. Lotnisko oprócz lokalnych połączeń z resztą Hiszpanii, posiada połączenia z czterema krajami w Europie: Wielką Brytanią, Niemcami, Szwajcarią i Irlandią. Najwięksi przewoźnicy na tym lotnisku to Air Berlin, oraz Easy Jet.
Minorka posiada jeszcze jedno lotnisko, ale także o przeznaczeniu rozrywkowym i dla prywatnych właścicieli samolotów. Lotnisko nazywa się San Luis Aerodrome.

LOTNISKO-MADRYT
Lotnisko Madryt "Barajas", Terminal 4

  LOTNISKO-W-BARCELONIE
Lotnisko "El Prat" Barcelona


Lotniska Hiszpania (kontynentalna Hiszpania)

Lotnisko w La Coruña
Lotnisko A Coruña w hiszpańskiej Galicji na północno zachodnim krańcu Hiszpanii. Kod lotniska A Coruña to (LCG). Lotnisko znane pod nazwą Alvedro Airport. Lotnisko leży w miejscowości o nazwie Culleredo, oddalone o 8km od centrum La Corunii. Lotnisko obsługiwane przez hiszpańską AENA. To firma państwowa w Hiszpanii, odpowiedzialna za zarządzanie większością lotnisk w Hiszpanii, także za kontrolę ruchu lotniczego w Hiszpanii.

Lotnisko w Albacete
Kod lotniska w Albacete to (ALB). Lotnisko w hiszpańskiej Kastylii La Manchy. Lotnisko leży w pobliżu bazy wojskowej Los Llanos Air Base w pobliżu Albacete. Jest to mało znaczące lotnisko w Hiszpanii i jedyne lotnisko w regionie Kastylia i La Mancha. Lotnisko otworzono dopiero w roku 2003 i w tej chwili ma połączenia lotnicze tylko na Baleary, oraz do Ciudad Real. Linie lotnicze Hola,oraz Iberia.

WYNAJEM-SAMOCHODOW

Lotnisko w Alicante
Kod lotniska w Alicante to (ALC). Lotnisko o nazwie El Altet położone 9km na południe od centrum Alicante. Szóste, najbardziej ruchliwe lotnisko w Hiszpanii i największe lotnisko w Prowincji Alicante i w Prowincji Murcja. Lotnisko leży oddalone o 9km od Alicante i 10km od miasta Elche. Administracyjnie lotnisko w Alicante podlega Elche. Ponad 80% połączeń lotniczych z i do Alicante, to połączenia międzynarodowych tanich linii lotniczych, głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Irlandii.
Także tanie loty do Alicante z Polski, tanie linie lotnicze Ryanair. Lokalne połączenia lotnicze z Alicante to Madryt, Barcelona oraz Palma de Mallorca. Aż 59 połączeń do Alicante posiadają tanie linie lotnicze Ryanair z Alicante. W marcu 2011 otwarto nowy terminal na lotnisku w Alicante.

Lotnisko Almeria
Kod lotniska w Almeria to (LEI). Oddalone od centrum Almerii o 9km. Lotnisko międzynarodowe i bardzo nowoczesne lotnisko w Hiszpanii. Regularne połączenia z Wielką Brytanią, linie EasyJet, oraz Iberia, to najwięksi przewoźnicy na tym lotnisku. Drugie, najbardziej ruchliwe lotnisko w Andaluzji, zaraz po lotnisku w Malaga. Najbliższe lotniska w pobliżu to Granada lotnisko, oddalone o 131km, San Javier lotnisko 172km, lotnisko w Melilla 182km, lotnisko w Malaga w odległości 191km i lotnisko w Torremolinos 192km.

Lotnisko Oviedo Asturias
Kod lotniska Asturias to (OVD). Lotnisko obsługujące miasto Oviedo w miejscowości Castrillon w Santiago del Monte, oddalone o 15km od Aviles, 40km od miasta Gijon i 47 km od Oviedo, największego miasta w regionie. Najwięcej połączeń z Madrytem, Barceloną, Teneryfą (lotnisko południowe). Loty do Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii. Najwięksi przewoźnicy to Air Berlin i Easy Jet, także Iberia. Lotniska w pobliżu to lotnisko w Leon 114km, lotnisko Santander, 180km, La Coruna 192km, lotnisko w Braganca (Portugalia) 198km i lotnisko w Santiago de Compostela 207km.

Lotnisko Badajoz
Kod lotniska to (BJZ). Zlokalizowane 13km od centrum Badajoz w hiszpańskiej Ekstramadurze. Jedno z najmniej uczęszczanych lotnisk w Hiszpanii. Najbliższe lotniska to lotniska w Sewilla oddalone o 184km od Badajoz, lotnisko w Lizbonie 200km, lotnisko w Cordobie 208km, lotnisko Viseu w Portugalii i lotnisko Moron 218km.

Lotnisko Barcelona
Kod lotniska to (BCN). Lotnisko El Prat w Barcelonie. Zlokalizowane o 12km na południowy zachód od Barcelony w hiszpańskiej Katalonii. Lotnisko leży w obszarze administracyjnym miejscowości El Prat de Llobregat, Viladecans, oraz Sant Boi. Drugie co do wielkości lotnisko w Hiszpanii, zaraz po lotnisku Barajas w Madrycie. Lotnisko międzynarodowe z połączeniami do innych krajów europejskich, Afryki i Ameryki Północnej, oraz Południowej. Najbliższe lotniska to Reus 78km, dalej, lotnisko Girona 88km, lotnisko De La Seu 129km i lotnisko Llabanere w Parpignan we Francji 175km, lotnisko w Palma de Mallorca 200km.

Lotnisko Bilbao
Kod lotniska to (BIO). Lotnisko zlokalizowane 9km od centrum Bilbao na obszarze miejscowości Loiu. Jedno z największych lotnisk w kraju Basków. Lotnisko zlokalizowane w dobrej lokalizacji i zaprojektowane przez Santiago Calatrava (jeden z najsławniejszych hiszpańskich architektów). Linie obsługujące to lotnisko to Aer Lingus, Air Berlin, Air France, EasyJet, Iberia i Lufthansa. Najbliższe lotniska to lotnisko Pamplona 120km, lotnisko w Biarritz (Francja) 114km, lotnisko w San Sebastian 91km, lotnisko w Santander 75km.

Lotnisko Burgos
Kod lotniska w Burgos to (BRG). Lotnisko znane pod nazwą Villafria, zlokalizowane 4km od miasta Burgos w Hiszpanii. Mniej znaczące lotnisko w Hiszpanii. Nie obsługuje lotów międzynarodowych, oprócz kilku lotów w sezonie turystycznym do Paryża. Połączenia lotnicze do Ibizy, Barcelony, Palma de Mallorca, Alicante, Faro w Portugalii, Malaga i Menorca na Balearach. Linie obsługujące to lotnisko to Good Fly, Iberia, oraz Air Nostrum.

Lotnisko Ciudad Real
Kod lotniska Ciudad Real to (LERL). Lotnisko mieści się w pobliżu autostrady A43 Madryt Sewilla. Istnieje połączenie z lotniskiem szybkimi kolejami hiszpańskimi AVE. Tylko 50 minut z Madrytu!, 50 minut z Cordoby, oraz mniej niż 2 godziny z Sewilli i Malagi na Costa del Sol. Główne, tanie linie lotnicze, operujące na lotnisku Ciudad Real to Ryanair, oraz Air Berlin. Najbliższe lotniska to lotnisko w Cordobie 151km, lotnisko w Madrycie (Barajas) 170km, lotnisko w Albacete 177km, lotnisko w Granadzie 200km i lotnisko w Sewilli 245km.

Lotnisko Cordoba
Kod lotniska w Cordobie to (ODB). Lotnisko oddalone o 6km od miasta Cordoba w hiszpańskiej Andaluzji. Mało znaczące lotnisko. Najbliższe, alternatywne lotniska do lotniska w Cordoba to: lotnisko w Malaga, oddalone o 135km, dalej lotnisko w Granadzie oddalone o 120km, lotnisko w Sewilla 104km i lotnisko w Moron 101km.

Lotnisko Girona
Kod lotniska w Gironie to (GRO). Jedno z najważniejszych lotnisk w Hiszpanii, obsługujących pasażerów odwiedzających wybrzeże Costa Brava w Hiszpanii. Nazwa lotniska w języku hiszpańskim to Aeropuerto de Girona Costa Brava. Leży oddalone o 13km na południowy zachód od miasta Girona w Hiszpanii. Lotnisko leży przy miejscowości o nazwie Vilobi d'Onyar na północno wschodnim wybrzeżu Katalonii. Świetnie lotnisko jest skomunikowane z kurortami na Costa Brava, z Barceloną i górami Pirenejami.
Alternatywne lotniska dla lotniska w Gironie to: lotnisko w Barcelonie El Prat 90km, lotnisko w mieście Parpignan we Francji, Llabanare lotnisko, dalej lotnisko, Salvaza w Carcassone we Francji i lotnisko w Reus oddalone o 160km od lotniska w Gironie. Tanie linie lotnicze obsługują lotnisko w Girona, wśród innych Aereas, Ryanair, Jetairfly i  Lineas Andalus.

Lotnisko Granada
Kod lotniska Granada to (GRX) w Andaluzji. Lotnisko obsługujące turystów odwiedzających Alhambrę w Granadzie i zwiedzających zabytki w Granadzie. Pełna nazwa lotniska to Federico Garcia Lorca Granada Jaen lotnisko. Lotnisko leży w miejscowości Chauchina, oraz Santa Fe, 15km na zachód od Granady i prawie 100km od miejscowości Jaen. Najbardziej ruchliwe lotnisko w Hiszpanii, pod względem lokalnych lotów (wewnątrz Hiszpanii).
Najbliższe lotniska, alternatywne do lotniska Granada to lotnisko w Malaga oddalone o 87km, lotnisko w Torremolinos 90km, lotnisko w Cordoba 120km, lotnisko w Almeria 132km, lotnisko w Moron 165km.

Lotnisko Huesca
Kod lotniska w Huesca to (?). Oficjalna nazwa lotniska to Aeropuerto de Huesca-Pirineos. Lotnisko oddalone o 9km od miasta Huesca w wiosce o nazwie Monflorite-Lascasas, oraz Alcala del Obispo. Lotnisko lokalne, większośc połączeń do Madrytu, La Corunii i Walencji. Lotnisko częściowo obsługuje narciarzy kierujących się do hiszpańskich kurortów narciarskich w Pirenejach.

Lotnisko Jerez de la Frontera
Kod lotniska w Jerez de la Frontera to (XRY). Lotnisko znane pod nazwa La Parra, leży oddalone o 8km od Jerez de la Frontera w prowincji Sewilla w Hiszpanii (Andaluzja). Bardzo wygodne lotnisko z łatwą komunikacją do takich miast Andaluzji jak Kadyks, Tarifa lub Gibraltar, oraz Sewilla. Kurorty na Costa del Sol są w odległości 90 minut podróży samochodem.
Lotnisko obsługuje większość pasażerów z Wielkiej Brytanii, Niemiec i krajów skandynawskich. Tanie linie lotnicze na lotnisku w Jerez de la Frontera to Air Berlin, Condor, Germanwings, Iberia, Jetairfly, Ryanair i Spanair. Alternatywne lotniska dla lotniska w Jerez de la Frontera, to San Fernando lotnisko 33km, lotnisko w Sewilla 77km, North Fron Airport w Gibraltarze 93km i lotnisko Boukhalef w Tagerze w Maroko 115km.

Lotnisko Leon
Kod lotniska w Leon to (LEN). międzynarodowe lotnisko w Leon oddalone jest o 6km od centrum Leon w Hiszpanii. Alternatywne lotniska dla tego lotniska, to lotnisko w Asturias (Oviedo) 113km, lotnisko w Valladolid 118km, lotnisko w Braganca (Portugalia) 118km, lotnisko w Santander 176km, lotnisko Matacan w Salamance 182km.

Lotnisko Lleida
Kod lotniska w Lleida to (ILD). Lotnisko zlokalizowane w miejscowości Alguaire 15km od miasta Lleida w hiszpańskiej Katalonii. Regionalne, lokalne lotnisko posiadające połączenia komunikacyjne z Andorrą i Zachodnią Katalonią, oraz Katalońskimi Pirenejami. Tanie linie lotnicze na lotnisku w Lleida to Flybe, Air Nostrum, Pyrenair i Thomas Cook z Wielkiej Brytanii.

Lotnisko Logrono
Kod lotniska Logrono to (RJL). Obsługuje połączenia lotnicze z regionem La Rioja w Hiszpanii. Lotnisko leży w miejscowości Agoncillo, Recajo. Tanie linie lotnicze Air Nostrum obsługują to lotnisko.

Lotnisko Madryt
Kod lotniska w Madrycie. Lotnisko Barajas to (MAD). Nazwa hiszpańska lotniska w Madrycie to Aeropuerto Internacional de Madrid-Barajas. Największe i najbardziej ruchliwe lotnisko w Hiszpanii. Cztery terminale, w tym terminal 4, otwarty kilka lat temu, ultranowoczesny terminal do przewozu pasażerów. Madryt Barajas to 11 najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie, jedno z najważniejszych lotnisk w Europie. Dużo połączeń z Ameryka Południową i Ameryką Łacińską. Madryt Barajas leży oddalone o 9km od centrum Madrytu i 13km od Puerta del Sol, historycznej części Madrytu. Jak dojechać z centrum Madrytu na lotnisko, oraz o informacjach o transporcie na lotnisko Barajas  z centrum Madrytu, znajdziesz w rozdziale lotnisko Madryt Barajas w części przewodnika po Hiszpanii poświęconej Madrytowi ( kliknij w bordowy link powyżej).

Lotnisko Malaga
Kod lotniska malaga to (AGP) lotnisko nazywa się Pablo Ruiz Picasso lotnisko w Maladze. Jest to czwarte, najbardziej ruchliwe lotnisko w Hiszpanii, zaraz po Madrycie, Barcelonie i Palma de Mallorca. Jest to główne i najważniejsze lotnisko, obsługujące wybrzeże Costa del Sol, jedno z najważniejszych destynacji turystycznych w Hiszpanii. 85% połączeń do Malagi, to tanie linie lotnicze z innnych krajów Europy, głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec i krajów skandynawskich. Najbliższe lotniska od Malagi, to lotnisko w Torremolinos 4km, lotnisko w Granada 86km, lotnisko w Gibraltarze 97km, lotnisko w Cordobie 135km. Najbardziej popularne tanie linie lotnicze obsługujące to lotnisko to Aer Lingus, Air Berlin, Air France, British Airways, Iberia i Lufthansa. Także tanie linie lotnicze Ryanair i Norwegian do Malagi.

Lotnisko Murcja
Lotnisko San Javier Murcia. Obsługujące wybrzeże Costa Blanca i Costa Calida w Hiszpanii. Kod lotniska to (MJV). Kilkanaście lat temu było to militarne lotnisko hiszpańskich sił zbrojnych. W tej chwili lotnisko San Javier Murcja obsługuje połączenia posażerskie i tanie linie lotnicze, głównie do Wielkiej Brytanii, Irlandii i krajów skandynwaskich. Lotnisko San Javier jest oddalone o 27km od miasta Murcji. Najbliższe i alternatywne lotniska do San Javeier (Murcja) to lotnisko w Alicante oddalone o 62km, lotnisko Los Llanos w Albacete 160km, lotnisko w Almerii 173km, lotnisko w Walencji 194km.
Tanie linie lotnicze operujace na tym lotnisku to: Air Berlin, EasyJet, Jet2, Norwegian, Ryanair, Jetairfly, Monarch Airlines, Iberia, British Airways, Finnair, Aereas, Andalus Lineas. Dużo osób posiadających nieruchomości na Costa Blanca, oraz nieruchomości na Costa Calida, korzysta z lotniska San Javier Murcja.

Lotnisko Pamplona
Kod lotniska w Pamplona to (PNA). Lotnisko w hiszpańskiej Nawarra. Większość podróżnych na sławną gonitwę byków w Pamplonie, właśnie dociera do miasta przez to lotnisko. Najpopularniejsi przewoźnicy na tym lotnisku to Iberia, Air Nostrum, Orbest Orizonia Airlines z destynacja na Teneryfę, na Wyspach Kanaryjskich. Najbliższe, alternatywne lotniska dla Pamplony, to lotnisko w San Sebastian w Baskonii 66km, lotnisko w Biarritz 78km we Francji, lotnisko w Vitoria 90km, lotnisko w Bilbao 120km, lotnisko w Saragossa 160km.

Lotnisko Reus/Tarragona
Kod lotniska w Reus to (REU). Jedno z najważniejszych lotnisk w Hiszpanii, ze względu na ilość obsługiwanych turystów, odwiedzających wybrzeże Costa Brava i wybrzeże Costa Dorada w Hiszpanii. Lotnisko Reus leży w obrębie administracyjnym miasta Constanti i mieście Reus, jest oddalone o 8km od centrum Tarragony w hiszpańskiej Katalonii. Olbrzymia ilość pasażerów odwiedza to lotnisko kierując się na wczasy do takich kurortów turystycznych na Costa Dorada i Costa Brava jak Salou i Cambrils.
Lotnisko jest blisko jednego z największych parków rozrywki w Europie: Port Aventura na Costa Brava. Najbliższe lotniska to lotnisko El Prat w Barcelonie 78km, lotnisko w Gironie 157km, lotnisko w Saragossie i lotnisko Seo de Urgel 135km.
Tanie linie lotnicze obsługujące lotnisko w Reus/Tarragona to Ryanair, Jet2, Jetairfly, Aereas, Andalus Lineas.

Lotnisko Sabadell
Kod lotniska w Sabadell to (QSA). Lotnisko Sabadell oddalone jest o 21km od Barcelony w pobliżu miasta Sabadell w Katalonii. Lotnisko treningowe dla pilotów w Hiszpanii, jedno z najważniejszych tego typu lotnisk w Hiszpanii. To lotnisko w Sabadell, oraz lotnisko Cuatro Vientos należą do najważniejszych tego typu lotnisk w Hiszpanii.

Lotnisko Salamanca
Kod lotniska w Salamance to (SLM). Lotnisko leży w prowincji Salamanca w prowincji Kastylia i Leon w Hiszpanii. Lotnisko leży w obszarze administracyjnym miejscowości Machacon, Calvarasa de Abajo, oraz Villagonzalo de Tormes. Lotnisko leży oddalone o 15km od centrum Salamanki. Tanie linie lotnicze operujące na tym lotnisku to Air Nostrum, Iberia i Air Europa. Loty do Barcelony, Ibizy, Paryża, Palmy de Majorki, na Menorkę na Balearach i na Gran Canaria, także w sezonie na Lanzarote, Teneryfa, Palma de Mallorca.

Lotnisko San Sebastian
Kod lotniska w San Sebastian to (EAS). Lotnisko mieści się w miejscowości Hondarribia, tuż przy granicy Hiszpańsko-Francuskiej. Lotnisko posiada wiele połączeń lokalnych w Hiszpanii, szczególnie do Madrytu. Także loty do Barcelony, Palma de Majorka. Linie lotnicze operujące na tym lotnisku to Iberia, Vueling, oraz linie lotnicze Helitt Lineas Aereas.
Najbliższe alternatywne lotniska, to lotnisko w Biarritz we Francji 25km, lotnisko w Pamplona 67km, lotnisko w Bilbao 91km, lotnisko w Vitoria 92km i lotnisko Uzein w Pau, we Francji (Pireneje).

Lotnisko Santander
Kod lotniska w Santander to (SDR). Lotnisko nazywa sie Parayas. Jedyne lotnisko w Kantabrii. Lotnisko w Santander posiada także kilka połaczeń międzynarodowych, głównie odbywające się w sezonie wakacyjnym, są to loty do Pisy we Włoszech, do Frankfurtu, do Dublina w Irlandii. Tanie linie lotnicze Ryanair obsługują to lotnisko. Także połączenia do Barcelony, na Gran Canaria, do Madrytu, do Malagi na Costa del Sol, na Palme de Mallorca, do Sewilli, na Teneryfę (lotnisko południowe), loty do Walencji. Także Iberia ma połączenia z Santander. Najbliższe lotniska to lotnisko w Bilbao 75km, lotnisko w Vittoria 108km, lotnisko w San Sebastian 164km, lotnisko w Leon 176km i lotnisko Asturias w Oviedo 180km.

Lotnisko Santiago de Compostela
Kod lotniska w Santiago de Compostela w Hiszpaniii to (SCQ). Jedno z trzech, międzynarodowych lotnisk w Galicji. Mięści się w miejscowości Lavacolla, oddalonej o 17km od centrum Santiago de Compostela. Największa droga pielgrzymkowa na świecie tzw. Camino de Santiago czyli Droga Świętego Jakuba, przebiega przez to lotnisko. Wiekszość pielgrzymek do Santiago de Compostela przybywa właśnie na to lotnisko. Oprócz tych pielgrzymów, pokonujących całą drogę Świętego Jakuba z północnej Francji do Santiago de Compostela.
Tanie linie lotnicze docierają do lotniska w Santiago de Compostela, są to: Aer Lingus, Air Berlin, EasyJet, Iberia, Air Nostrum, Ryanair, Vueling, oraz Orbest Orizonia.
Lotniska w pobliżu to Vila Real lotnisko 190km, lotnisko w Porto w Portugalii 185km, lotnisko Braganca w Portugalii 181km, lotnisko w Vigo 76km i lotnisko La Coruna 45km.

Lotnisko Sewilla
Kod lotniska w Sewilla to (SVQ). Drugie, najważniejsze lotnisko w Andaluzji, zaraz po lotnisku w Malaga. Lotnisko Sewilla leży przy autostradzie A4, która lączy Sewillę z Madrytem. Najłatwiej jest się dostać do centrum Sewilli autobusem z lotniska, kursującym co pół godziny, pomiędzy lotniskiem, a centrum Sewilli. Dokładne informacje na stronie lotniska w Sewill, w naszym przewodniku. Najbliższe lotniska w pobliżu Sewili to: lotnisko w Malaga 149km, lotnisko San Fernado 109km, lotnisko w Cordoba 103km, lotnisko La Parra w Jerez de la Frontera 77km, lotnisko Moron 306km.

Lotnisko Walencja
Kod lotniska w Walencji to (VLC). Lotnisko nazywa się lotnisko Manises Valencia. Ósme w kolejności pod względem ruchliwości, lotnisko w Hiszpanii. Obsługuje pasażerów odwiedzających wybrzeża Costa Blanca, Costa de Valencia, oraz wybrzeże Castellon. Drugie, najbardziej ruchliwe lotnisko w regionie Walencja, zaraz po lotnisku w Alicante. Oddalone o 8km od centrum Walencji. Tanie połączenia lotnicze do 15 krajów w Europie i regularne loty do Madrytu, Sewilli i Bilbao. Najbliższe lotniska to Reus lotnisko 231km, San Javier (Murcja) lotnisko, 193km, lotnisko Ibiza 175km, lotnisko Alicante 134km i lotnisko Los Llanos w Albacete 135km.

Lotnisko Valladolid
Kod lotniska Valladolid to (VLL). Region Kastylia i Leon w Hiszpanii. Lotnisko leży w obrębie administracyjnym miejscowości Villanubla, 10 km od centrum Valladolid. Nowe lotnisko po gruntownym remoncie przeprowadzonym  w roku 2000. Loty lokalne i międzynarodowe. Tanie linie lotnicze Swiftair, Ryanair, Air Nostrum oraz Iberia. Najbliższe lotniska to Matacan w Salamanca 101km, lotnisko w Leon 118km, lotnisko w Braganca (Portugalia) 155km, lotnisko Barajas w Madrycie 175km i lotnisko w Santander 210km.

Lotnisko Vigo/Pontevedra
Kod lotniska w Vigo to (VGO), leży oddalone o 8km od centrum Vigo w hiszpańskiej Galicji. Lotnisko leży w obrębie administracyjnym miasta Redondela (Vigo), oraz miasta Mos (Vigo). Z tego lotniska korzystają również pielgrzymi odwiedzający Santiago de Compostela i grób Świętego Wojciecha, które również posiada swoje własne lotnisko. Z lotniska Vigo korzystają tanie linie lotnicze Air Europa, Vueling i Iberia, także loty Ryanaira do Vigo. Najbliższe lotniska to Santiago de Compostela oddalone o 77km od Vigo, dalej lotnisko w Porto w Portugalii 110km, La Coruna 122km, lotnisko w Vila Real 130km i lotnisko w Braganca w Portugalii 165km.

Lotnisko Vitoria
Kod lotniska w Vitoria Gasteiz Foronda w Kraju Basków to (VIT). Miedzynarodowe lotnisko z lotami głównie do Wielkiej Brytanii, do Londyn Stansted, oraz do Irlandii, lotnisko Dublin. Także rejsowe loty do Madrytu i Barcelony. Najbliższe lotniska, to lotnisko w Bilbao, oddalone o 49km, dalej lotnisko w Pamplona (Nawarra) 90km, lotnisko San Sebastian 93km, lotnisko w Santander 108km i lotnisko Biarritz we Francji, oddalone o 118km od lotniska w Vitoria.

Lotnisko Saragossa
Kod lotniska w Saragossa to (ZAZ). Lotnisko leży 17km na zachód od Saragossy i 270km na zachód od miasta Barcelona w katalonii. Do Madrytu jest 263km. inne lotniska w pobliżu Saragossy, to lotnisko Vitoria w Kraju Basków 195km, lotnisko Reus 195km, lotnisko Tarbes Ossum Lourdes we Francji 190km, lotnisko w Pamplona 134km i lotnisko w Lleida 132km.
Lotnisko w Saragossie w Hiszpanii jest także bazą NASA w Europie i bazą Hiszpańskich Powietrznych Sił Zbrojnych. Lotnisko w Saragossie jest używane przez NASA na wypadek awaryjnego lądowania promów kosmicznych.

Mapa lotnisk w Hiszpanii

Lotniska w Hiszpanii na mapie
Odwiedź stronę na której znajdziesz lotniska w Hiszpanii na mapie. Informacje szczególnie użyteczne dla osób planujących rezerwacje wakacji w Hiszpanii lub wypoczynek w Hiszpanii i poszukujących transportu z lotniska w danej miejscowości do swojego hotelu lub destynacji wakacyjnej w Hiszpanii.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij